Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Ta nowa oferta to dla łosi, wciskają jakieś oferty łączone z TV Samsunga na 4-letnie raty :szok: . No normalny bazar a nie operator internetu mobilnego. Mydło i powidło do wyboru i koloru ;) . Nic tylko brać, już pędzę :D Konkurencja raczej nic ciekawego nie zaproponuje, ostatnio coś tam pozmieniali i trudno oczekiwać kokosów. Ogólnie idą w innym kierunku-pakiety internetowe na smartfony.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ra-v »

Muszą się jakoś limitować pewnie - wszystko jest zapchane do granic możliwości. Zresztą sami widzicie, jakie problemy mają sieci komórkowe z wydajnością.

Konkurencja jest i to nie mała, przecież nie ma co narzekać Umowa się skończy i można sobie pójść i się pomęczyć gdzie indziej rok czy dwa.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

ra-v, co jak co, ale Polkomtel + reszta grupy kiepsko zarządza zasobami. O ile częstotliwości mają multum to radiolinie i ogólnie szkielet kiepsko się prezentuje.

No, ale była informacja, że Huawei będzie budował nowy szkielet dla Polkomtela, także powinno się poprawić za jakiś czas.
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: włóczęga »

ja.michal Dzięki za opis. W Watchar ustawiłem mu w opcjach 2100/900, wcześniej było ustawione wszystkie 3g ale to nic w stabilności połączenia nie zmieniło neistety. Złożę wypowiedzenie i poczekam na odpowiedź. Choć już kiedyś tak zrobiłem to zlali mnie zupełnie i nie doczekałem się telefonu z duk-u i stracili klienta. Ciekawe czy teraz zrobią tak samo.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

włóczęga, nie wiem czy to coś da. Przy opcji 2100/900 stacja będzie cię przerzucać jak ona sobie wymyśli. Jeśli chcesz sprawdzić i jedno i drugie musisz na sztywno ustawić UMTS 900, a potem UMTS 2100. Nie wiem jaki kod jest dla jakiej częstotliwości u ciebie więc ci nie napiszę.
Co masz po podaniu:

Kod: Zaznacz cały

AT!GETBAND?
?
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: włóczęga »

ja.michal, w oryginalnym Watcherze nie widzę opcji do wpisywania komend AT. Ściągnąłem na szybko TNI,

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!GETBAND?
Odpowiedź: 
AT!GETBAND?

!GETBAND: WCDMA900   

OK

-----------------------------

Czy to oznacza, że karta sim nie obsługuje 2100?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

To znaczy, że teraz jest połączony z siecią 3G na 900 MHz. Komenda !GETBAND podaje tylko informacje o aktualnym połączeniu/logowaniu do sieci.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

włóczęga, spróbuj jednak wymusić samo UMTS 2100 komendą !BAND. Może się okazać, że na siłę przerzuca cię do UMTS 900, a na 2100 więcej zasobów i mimo słabszego sygnału ostatecznie może lepiej działać.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Może się okazać, że na siłę przerzuca cię do UMTS 900, a na 2100 więcej zasobów i mimo słabszego sygnału ostatecznie może lepiej działać.
Przerabiałem podobny problem u kolegi. Logowało go do stacji UMTS900, która była mocno obciążona. Po wymuszeniu U2100 zaczęło go logować do bliższej stacji, która jest mniej obciążona.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Mając możliwość sprawdzenia tego grzech nie spróbować. ;)
włóczęga
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-12-17, 17:50
Lokalizacja: POS/DW

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: włóczęga »

W końcu sprawdziłem komendy i niestety niewiele one pomogły

Kod: Zaznacz cały

AT!BAND=?
daje odpowiedź

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!BAND=?
Odpowiedź: 
AT!BAND=?

Index, Name
00, All bands
01, N/A (Defaults to ALL)
02, N/A (Defaults to ALL)
03, GSM 900/1800
04, N/A (Defaults to ALL)
05, GSM ALL
06, N/A (Defaults to ALL)
07, N/A (Defaults to ALL)
08, WCDMA ALL
09, N/A (Defaults to ALL)
0A, N/A (Defaults to ALL)
0B, N/A (Defaults to ALL)
0C, N/A (Defaults to ALL)
0D, N/A (Defaults to ALL)
0E, N/A (Defaults to ALL)
0F, N/A (Defaults to ALL)
10, WCDMA 900/2100
11, N/A (Defaults to ALL)
Dla pewności dałem na 10

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
AT!BAND?
Odpowiedź: 
AT!BAND?

!BAND: 
10, WCDMA 900/2100


OK
ale jakość połączenia się nie zmienia niestety. Nic trzeba złożyć wypowiedzenie tej współpracy. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

włóczęga pisze:10, WCDMA 900/2100
Nie znam tego modemu ale wydaje mi się że jest to ustawienie automatyczne 3G czyli modem sam wybiera w jakim paśmie ma pracować
Musisz znaleźć polecenie odpowiadające za wybór tylko jednego pasma ewentualnie spróbować wpisać nośną 10762 to powinno Cię przerzucić na 2100
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

włóczęga, domyślam się, że nie korzystałeś komendy

Kod: Zaznacz cały

AT!PRLREGION
?

Najpierw podaj:

Kod: Zaznacz cały

AT!ENTERCND="A710"
Potem sprawdź, który region masz czyli komenda

Kod: Zaznacz cały

AT!CUSTOM?
Jeśli masz ustawiony jakiś region to odpowiedź będzie zawierała taką linijkę

Kod: Zaznacz cały

PRLREGION           0x01
czyli w tym wypadku 1 region. Jeśli jest ustawiony 0 to nie będzie PRLREGION na liście po !CUSTOM.

Aby zmienić region podajesz komendę w takiej formie:

Kod: Zaznacz cały

AT!CUSTOM="PRLREGION",1
i tak aż do 6 (wyżej wpisałem 1). Po każdej zmianie sprawdź komendą

Kod: Zaznacz cały

AT!BAND=? 
co ci zwraca. Dla każdego numeru w !PRLREGION będzie inna lista w !BAND. Na pewni któraś jest taka, że pod każdą pozycją będziesz miał inne częstotliwości w tym samo 3G 900 i samo 3G 2100.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Dziś miałem kolejny telefon z jeszcze lepszą :rotfl: ofertą przedłużającą umowę Wspomnę że obecnie mam 15GB za 42zł
Zaproponowali mi bez żadnych możliwości targowania się 26GB za 80zł
Im bliżej końca umowy (2 m-ce) tym durniejsze oferty Osiem lat jestem z Plusem i zawsze coś proponowali lepszego niż kończąca się umowa Niby limit jest duży ale ja nie potrzebuję takiego tym bardziej za takie pieniądze

Albo Plus szuka kasy gdzie tylko i jak tylko się da albo ma mnie w głębokim poważaniu ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78, wszędzie podobnie. W T-Mobile też kiepsko z przedłużeniem.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:W T-Mobile też kiepsko
Ale może lepsze są oferty niż w Plusie

Dla przykładu w Orange można mieć bez żadnej łaski 15GB za 30zł Co prawda umowa na 2 lata ale coś za coś Druga sprawa to jakość usług W mojej lokalizacji Orange znacznie lepiej chodzi niż Plus
Tak czy inaczej muszę czekać do stycznia żeby ewentualnie przedłużyć lub zerwać umowę
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

Złożysz wymówienie to rozmowy z DUK będą inne. W T-Mobile złożyli mi propozycję przedłużenia na warunkach gorszych jak dla nowych tylko SIM, no i na 15 m-cy. Myśleli, że znaleźli łosia :D . Nie doceniają przeciwnika ;) . Grzecznie podziękowałem i poszło wypowiedzenie( umowa kończy się w styczniu). Zobaczymy czy się odezwą i co zaproponuje DUK. Lubię te negocjacje z operatorami :rotfl: Jestem w dobrej sytuacji, mam LTE z CP i BTS-y pozostałych pod nosem( nawet "LTE" Play) więc nie robią mi łaski w razie czego :papa: i popróbuję konkurencji :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78, niestety. Rozmawiałem przed wypowiedzeniem i po wypowiedzeniu i niestety niewiele lepsza oferta jak dla nowych. Normalnie 59,90 zł za 20 GB. Zaproponowali 5 zł mniej i umowa też na 15 miesięcy.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Andzejz78 jesli chodzi o PLUS to moze spróbuj zadzwonić do BOK i poproś o przełaczenie do DUK i z nimi gadaj
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Poczekam cierpliwie do połowy stycznia Może LTE któryś (Orange lub Plus) odpali to będzie łatwiej zdecydować ;)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

A ja tupnąłem nóżką ;) i rozwiodłem się z iPlusem. Tutaj opis sytuacji
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=11488
Może szybko nie usuną :]
Za miesiąc przechodzę do T-mobile kilka dni temu odpalili DC
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Piotrek24 »

Darek.74 ten bezlimitowy iplusopobieracz od 0.00-12.00 pewnie bolał ich najbardziej :D
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Darek.74 »

Piotrek24 pisze:Darek.74 ten bezlimitowy iplusopobieracz od 0.00-12.00 pewnie bolał ich najbardziej :D
No musieli wrzoda usunąć :hyhy:
Tym którzy mają zapisany duży limit dzienny w umowie, nic nie mogą. Ale przy takich malutkich jak był mój, mogą już manewrować po swojemu :cwaniak:
Zarys
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-12-09, 10:24
Lokalizacja: PL

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Zarys »

Witam

zainteresowała mnie opcja w plusie za 59zł z limitem 15GB bez umowy terminowej. Potrzebuję w jednej lokalizacji internetu na kilka mc. Testowałem na telefonie lte i z odległości ponad 6km w linii prostej od BTS przy oknie uzyskuję nawet 50mb/15mb pingi 30-40ms, więc jest ok. Dodatkowo oferują takie coś bez limitu "Zwykłe, nieszyfrowane strony www - tekst, grafikę, animacje, skrypty", w jakiś sposób to regulują?, bo nie jest np. problemem zmiany rozszerzenia z .avi na .jpg, bądź .gif i teoretycznie powinno pobrać takie plik przez http jak zwykły obrazek na stronę. W tej ofercie nie mam co liczyć na rabat 10zł/mc za posiadanie usługi głosowej u nich?.
dexter18

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: dexter18 »

Jak masz umowę w Plusie była zniżka 10-15 zł/ msc
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Wczoraj byłem w salonie Plusa i napisałem rozwiązanie umowy Zbytnio się nie zainteresowali dlaczego rezygnuje Na koniec gość zadzwonił do "sieci" i zaproponował mi takie same warunki (15GB za 42zł) tylko że umowa bezterminowa Oczywiście odmówiłem bo planuję przejść do Orange ze względu na dużo większe prędkości

Dziś telefon z Plusa i okazało się że właśnie przygotowali nową ofertę ale skoro rezygnuję z neta to zaproponowali abym numer z neta miał jako telefoniczny za 12zł abonament Odmówiłem i zapytałem co to za oferta neta Okazało się że przysługuje mi 50% zniżki i miałbym 15GB za 30zł i umowa bezterminowa

Jestem teraz trochę w kropce Orange ma u mnie duże prędkości i nocki od 0.00 do 8.00 ale umowa 24m-ce Plus kiepskie prędkości a w szczególności wieczorami i "gorsze" nocki 1.00-7.00 ale umowa bezterminowa
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

Andrzejz78, możesz napisać z jakiego nadajnika korzystasz że tak słabo on działa?
O ewentualną poprawę zasięgu / jakości sieci możesz pytać na PlusForum w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787
los adamos
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-06-30, 22:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: los adamos »

Witam. Też dzisiaj wypowiedziałem umowę plusowi było 12gb za 49pln tylko wczoraj przekroczyłem limit i mi walneli blokadę tak że net po pobraniu 100kb stawał.Rozumiem obniżenie prędkości ale całkiem nic,więc miarka się przebrała wypowiedziałem też umowę na tel. W salonie po konsultacji z górą dawali 15gb za 44pln lub 20 za 59 czy jakoś tak podziękowałem a oni na to żeby brać bo lepszej oferty nie będzie.Mam 4 numery tel. i internet w plusie więc chciałbym żeby mnie troszkę lepiej traktowali.Ciekawe co zaproponują.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: matek451 »

A co tu pytać, kolega doskonale wie co ma w pobliżu i czego się może spodziewać :) wszak "Łowca BTS-ów " do czegoś zobowiązuje . Na konsuli z forum za bardzo bym nie liczył. @Andrzejz78 zaproponowali ci standardowe 50% tylko ta bezterminowa kusi, gdyby jeszcze nie ten limit w nocy i lepsze parametry.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

patryk7588 pisze:tak słabo on działa
Ogólnie on działa na średnim poziomie Problemy zaczynają się wieczorami a w szczególności w okresie jesień-zima Jednak w porównaniu do osiągów z Orange wypada on kiepsko

[ Dodano: 2013-12-18, 21:01 ]
los adamos pisze:przekroczyłem limit i mi walneli blokadę tak że net po pobraniu 100kb stawa
Ja też mam blokadę
matek451 pisze:Na konsuli z forum za bardzo bym nie liczył
Tyle wiedzą co i w BOK tylko "rozmowa" bezpłatna
matek451 pisze:ta bezterminowa kusi
Oj kusi ;)

A jak jest w Orange po przekroczeniu limitu? Blokada czy spowolnienie?
ODPOWIEDZ