Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

Masakra. Mam 3 numery w plusie w tym interent w telefonie i jednego Iplusa 8GB za 89zł. Dowiedziałem się że są nowe taryfy - miały być też dla przedłużających umowy w mojej cenie 12GB - nowi pierwsze 4 miesiące za 1zł. Facet z 2601 mi to potwierdził. Dzisiaj wyczekałem się w kolejce i dowiedziałem się ze zadne 4 miesiące przedłużające mi nie przysługują ale 25% znizka -juz pierwsze złodziejstwo - bo bo 4 miesiące za 1zł to 33% nie 25%. Gdy juz prawie umowę podpisałem okazuje się że nie 12 GB tylko 8 GB. To mi szczeka opadło bo ktos ze mna w kulki leci. Przecież te tłuki z 2601 nagrywaja to co mowia. Na razie pewnie wypowiem umowe w plusie a ta konczy mi się 10.10.09 -chyba trzeba to zrobić miesiąc wczesniej.Kupiłem karte playa i zobacze jak to u mnie chodzi -chociaż musze powiedzieć ze mimo że moc nadajnika plusa mam fatalną - srednio -100dB to transfery mam do 200kb/sek

Swoja drogą ktos w boku plusa w kulki leci z ludzmi
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Jo_gurt »

Tomisek pisze:Przecież te tłuki z 2601 nagrywaja to co mowia
Rozumiem twoją frustrację, ale jednak staraj się nikogo nie obrażać...

W Plusie podczas przedłużania ludzie dostawali 50% zniżkę na abo. Chyba trzeba się pokłócić, bo zmiana na Play może okazać się średnim pomysłem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:Na razie pewnie wypowiem umowe w plusie
Ja bym jednak przeszedł się do innego konsultanta. Lub nawet salonu jak masz taką możliwośc. Bo ja sam dostałem taką ofertę przedłużeniową jak Jo_gurt napisał. Tylko to zależy od konsultanta którą ofertę Ci da. Akurat dla mnie kobieta w salonie specjalnie szukała w systemie oferty -50%, bo gdzieś jej zniknęła. Ale po paru minutach się odnalazła ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Ja też dostałem zniżkę 50% na abo. Sami do mnie dzwonili i proponowali iPlus110 8GB ze zniżką 50% na 12 miesięcy bez modemu. Konsultantowi powiedziałem, że 8GB mi nie potrzeba i jakby dał te same warunki tylko iPlus60 (30zł by wyszło) to się zastanowię i jutro bym prosił o telefon. Zgodził się i tak mam 1.5GB za 30zł.

Panowie jeszcze jedna ważna sprawa.
Tomisek, czy mówimy o ofertach z modemem i na ile miesięcy? Bo tutaj może być różnica.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

Bynajmniej nie chce nikogo obrazac ale straciłem kilka godzin w sumie i kazdy podaje coś innego. Moja poprzednia umowa opiewała na 12 miesięcy bez modemu bo sam kupiłem sobie iCona 401. Siła obecnego nadajnika jak zaznaczyłem HSDPa niska ale przywiązany jestem do plusa. Zaleta kolejnej umowy - darmowy interent 0,5gb w telefonie ktory mam do dzwonienia a teraz płace za to 60zł extra . Chodzi mi bardziej o nieznajomość stanu faktycznego w Boku - czy bardziej w 2601. Każdy mowi coś innego. Dzisiaj w salonie nawet sama panienka ktora była bardzo miła nie bardzo wiedziała czy np - jezeli podpiszę kolena umowę na iplusa bez modemu to czy interent w telefonie bedzie mogł być dodany bo na stronie plusa stoi że tylko dla tych co podpiszą umowe z modemem lub laptopem - mimo ze juz w samym regulaminie jest napisane coś innego.
Drażni mnie że oferta dla nowych jest znacznie korzystniejsza - przynajmniej tak by wynikało z oferty przygotowanej dla mnie oraz tego co podają pod 2601 - przeciez to utrudnianie sobie i ludziom zycia - lub łąpanie jeleni- wystarczy wypowiedzieć umowe i spokoj. Bo jakie w tym przyapdku znaczenie ma numer tej katy - żadne.
Owszem 50% rabat proponowali ale z modemem lub laptopem.


Przed chwilką odpaliłem Playa na karte i chodzi jak to play - 100kb i tyle pingi moga być kole 100ms. No i siła nadajnika mimo że lokalizacja ta sama mocniejsza- teraz widze ze średnio 10dB lepiej - to chyba nieźle. Z tego co czytam ostatnio o playu to porazka no ale mi przynajmniej ulżyło i im do boku za radą konsultanta z 2601 zapodałem
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Tomisek pisze:Owszem 50% rabat proponowali ale z modemem lub laptopem.
:zdziwko:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:Owszem 50% rabat proponowali ale z modemem lub laptopem.
No to nie wiem. Jak ja się spytałem o modem, to żadnego rabatu nie chcieli dać. Więc nie wiem jakiego miałeś konsultanta.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

Umowę chciałem podpisać w punkcie plusa ( hipermarket). Dziewczyna pracująca odpaliła jakiś prorgam - z rozwijanej listwy zobaczyłęm promocje 25% i 50%. Ja na to ze chce 50% a ta na to że ta oferta to tylko dla tych co chcą z modemem na 2 lata ( i bodajrze z laptopem) a że mnie to nie interesowało to zamknąłem temat. W moim przypadku powiedziała ze na rok bez modemu moge otrzymać tylko 25% i tyle.
A w waszym przypadku z tymi 50% to o co chodzi???
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: wojteks »

Tomisek pisze:A w waszym przypadku z tymi 50% to o co chodzi?
Niekompetencja tej osoby.

Idź do salonu firmowego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tomisek pisze:Umowę chciałem podpisać w punkcie plusa ( hipermarket).
Jak to był hipermarket to się nie dziwię, że tak Ci doradziła.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Tomisek pisze: A w waszym przypadku z tymi 50% to o co chodzi???
Ja rozmawialem telefonicznie z Plusem i dostalem 50% bez modemu na 12 miesiecy.
Zadzwon do Plusa i zalatw to kurierem. Powiedz im te warunki co Ci tu podajemy, ale najpierw wysluchaj co oni proponuja. :) Jak sie zdecydujesz to przyleci kurier. Do mnie z TNT.
kriswsb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-02, 18:32
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: kriswsb »

Tomisek, w kwestyji formalnej:
jesli promocja dla nowej aktywacji jest bardziej korzystna niz przedluzenie to nie ma sie co certolic, tylko zlozyc wypowiedzenie (w zaleznosci kiedy to zrobisz trwa to 31-60 dni) i na kilka dni/na dzien przed wylaczeniem numeru podpisujesz nowa aktywke, najczesciej z wiekszym limitem GB (ostatnio Plus dwukrotnie zwiekszal limit). Nr oczywiscie zmienisz, ale chyba w przypadku iPlusa do numeru sie nie przywiazujesz? Mozesz sobie nawet zazyczyc, by aktywacja byla na tym samym koncie klienta - nie zmieni Ci sie wtedy nr konta bankowego do regulowania rachunku.
Jesli chodzi o przedluzenie, ja slyszalem o rabatach ok. 25 %, ale skoro koledzy twierdza, ze da sie wytargowac 50%, to sprobowac warto (najlepiej w Salonie Firmowym).


PS: po latach czytanie tego forum (czapki z glow :) postanowilem sie zarejestrowac :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: krystianb »

Tomisek pisze:Ja na to ze chce 50% a ta na to że ta oferta to tylko dla tych co chcą z modemem na 2 lata
A zniżka 50% na 3mc.
kriswsb pisze:jesli promocja dla nowej aktywacji jest bardziej korzystna niz przedluzenie to nie ma sie co certolic, tylko zlozyc wypowiedzenie
Nigdy tak nie będzie, w najgorszym wypadku dostanie 8GB za 55zł jak przedłuży umowe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomisek »

No i niestety plus wystawił mnie do wiatru. Czyli umowe mam do 10.10.2009 ale okres rozliczeniowy rozpoczyna się od 9.10.09 - wypowiadam wiec umowe iplusa-chyba że coś sie zmieni. Wypowiedzenie umowy dopiero od pelnego okresu rozliczeniowego czyli 9.11.2009. Nic - dostałem od nich tylko 25 % - jak wszyscy wiec juz bez sentymentu czekam na wypowiedzenie umowy. Niedość że 3 miechy za free do jeszcze kod do Kasperskiego na kolejne 2 lata i 4gb wiecej.
Ale skoro lubia takie generowanie kosztow i umow to ich brocha
Awatar użytkownika
jaras99
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2007-08-16, 20:55
Lokalizacja: Chodzież

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jaras99 »

No i ja też zadzwoniłem spytać sie o ofertę przy przedłużeniu i też sie zawiodłem. Najpierw jakis "miły pan" próbował mi wmówić, że umowa kończy mi sie dopiero za rok, chociaż dokładnie pamiętam co podpisywałem. Gdy jednak dokładniej sprawdził i przyznał mi rację, że teraz mi sie kończy zaproponował mi 25 % zniżki. Abo na rok bez modemu. Jak mu powiedziałem, że czytałem na forum, że inni abonenci dostawali zniżkę 50 % to oczywiście zaczął mi wymyślać, że to zależy od abonenta (jak długo jest w plusie itp.). Wymiękł jak mu powiedziałem, że już 3 lata jestem z plusem i mówił, że zgłosi moją sprawę do Działu Utrzymania Klienta i mam czekać na tel. od nich.
Na moje to plus trochę chamsko szuka naiwnych klientów, którzy przedłużą umowę na byle jakich warunkach
Ostatnio zmieniony 2009-08-16, 13:37 przez jaras99, łącznie zmieniany 1 raz.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jackmarc32 »

W lipcu kończyła mi się umowa na iPlusa (została przeze mnie wypowiedziana w związku ze zmianą regulaminu w maju). Nikt z Plusa się ze mną nie kontaktował w sprawie mojego zatrzymania. Ja też nie dzwoniłem w tej sprawie. Dopiero na tydzień przed końcem umowy skontaktował się ze mną konsultant i dostałem zniżkę 50% na abonament przy umowie na 12 miesięcy bez modemu. Przy okazji zszedłem na niższy abonament (płaciłem 110 zł z limitem 8 GB, a teraz 75 zł * 50% = 37,50 zł z limitem 3 GB). Z takiej oferty jestem zadowolony. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Ja miałem podobną sytuację, jak jackmarc32. Z tym, że wybrałem iPlusa60 i płacę 30zł.
Coś mi się wydaje, że ta promocja tylko i wyłącznie, żeby klientów pozatrzymywać w związku ze zmianą regulaminu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Coś mi się wydaje, że ta promocja tylko i wyłącznie, żeby klientów pozatrzymywać w związku ze zmianą regulaminu
Nie wiem, z tego co pamiętam, to kiedyś na ich stronie była taka promocja przedłużeniowa, że dawali podwójny limit, albo 50% zniżki na abonamentu. Ale to było jeszcze przed podniesieniem limitów w taryfach iPlus110 na 8GB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

YaHooo pisze:Jak to był hipermarket to się nie dziwię, że tak Ci doradziła.
Hipermarkety i Era/Plus/Orange to osobna historia. Jest po prostu tragicznie.

Lepiej jest w galeriach handlowych i w punktach wolno stojących. Zastanawiam się dlaczego.
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomaszon »

Witam! Ile trwa umowa w iPlusie? Bo ja mam na umowie takie coś:

Umowa zawarta na czas: i tu mam zaznaczone że na nieoznaczony.

Nieoznaczony, to znaczy na ile? To są te 2 lata, jak zawsze?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: krystianb »

Tomaszon pisze:Umowa zawarta na czas: i tu mam zaznaczone że na nieoznaczony.

Nieoznaczony, to znaczy na ile? To są te 2 lata, jak zawsze?
Każda umowa jest podpisywana na czas nieoznaczony, ale w innym punkcie jest że nie może być zerwana przez x miesięcy, jeśli to się zrobi to trzeba zapłacić "opłate specjalną"
Ostatnio zmieniony 2009-08-17, 11:28 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomaszon »

No to czemu ja mam na czas nioznaczony? :zdziwko:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: krystianb »

Jakiś chochlik nie mi zjadł, poszukaj w innym punkcie umowy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomaszon »

Wyraźnie mam, że umowa zawarta na czas nieoznaczony czyli tzn wg: § 3 pkt. 2 "Umowa zawarta na czas nieoznaczony wiąże Polkomtel S.A i Abonenta do czasu jej wypowiedzenia. Czyli że co, mogę w każdej chwili złożyć wypowiedzienie?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

Tomaszon pisze:Czyli że co, mogę w każdej chwili złożyć wypowiedzienie?
Możesz,oczywiście :]
Jesli koniecznośc zaplaty kary Ci nie przeszkadza...

O tym pisano już tu 103846387237 razy.
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomaszon »

No to dopiero kiedy będę mógł złożyć wymówienie lub przedłużyć umowę? :zdziwko:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

Tomaszon pisze:No to dopiero kiedy będę mógł złożyć wymówienie lub przedłużyć umowę?
Z końcem okresu zastrzeżonego.
Masz to jasno określone w umowie i regulaminie promocji.
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Tomaszon »

W którym miejscu dokładnie to jest napisane?
Awatar użytkownika
jaras99
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2007-08-16, 20:55
Lokalizacja: Chodzież

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: jaras99 »

Sprawdzałem swoją umowę i faktycznie nie ma nigdzie informacji o czasie trwania umowy ale jest "Kara umowna wynikająca z regulaminu promocji..." więc zapewne ta informacja będzie w regulaminie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Umowa sama w sobie jest na czas nieokreślony. Warunki promocji ustalają tzw. okres zastrzeżony.
ODPOWIEDZ