Przedłużenie umowy - orange free

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: raven18 »

Postanowiłem założyć nowy temat i nie zaśmiecać starego, dotyczącego bardziej iPlusa
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=45
Dzwoniłem do orengu, pod numer 501400400, taki jaki podali mi w sms-ie, *600 dla klientów biznesowych. Zaproponowali mi 25% na abo i 2GB limitu :rotfl: Na koniec jeszcze zapytałem jaki jest okres wypowiedzenia umowy, ale nie ruszyło to rozmowy :)
Heh, zadzwoniłem jeszcze raz i tym razem zaproponowali mi 4GB i 25% zniżki na abo 75zł, (wyszło by ~56zł). Nie wiem czy się nie zgodzić. Przeczytałem kilka tematów i wynika z tego że rozwiązanie umowy to podstawa, również przeczytałem że zazwyczaj orange nie dzwoni do klientów w sprawie przedłużenia umowy. Jeśli nie zadzwonią a ja rozwiążę umowę to zostanę praktycznie bez netu na jakiś czas a powyższa opcja mimo wszystko jest lepsza niż np iPlus 75 z limitem 4.5GB (+ trochę zachodu z wymianą modemu i słabszy zasięg Plusa - 2 kreski tylko). Co w tej sytuacji mam zrobić?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: sp6huk »

Nie wiem jak jest z klientami biznesowymi ale do indywidualnych to dzwonią z ofertą 3 miesiące na przód. :D
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

raven18 pisze:zadzwoniłem jeszcze raz i tym razem zaproponowali mi 4GB i 25% zniżki na abo 75zł, (wyszło by ~56zł).
Ale to jest z umową na rok i bez modemu ?
Musisz to wyraźnie zaznaczyć podczas rozmowy ze średnio kumatymi konsultantami.

[ Dodano: 2009-08-26, 14:18 ]
sp6huk pisze:ale do indywidualnych to dzwonią z ofertą 3 miesiące na przód.
O ile się ma telefon w Orange...
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: raven18 »

Patryk_ dokładnie, może z modemem jest lepsza oferta?
Co do dzwonienia - karta siedzi w modemie - więc nie zadzwonią. Z kolei ja chciałem zadzwonić z pre-paida, by później mieli gdzie ewentualnie oddzwonić, ale numer nie dostępny.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: marens »

BOK Orange 510100100
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

raven18 pisze:może z modemem jest lepsza oferta?
Z modemem na dwa lata dostaniesz rabat,ale tylko na kilka miesięcy.
Ty jesteś o tyle w gorszej sytuacji ode mnie,że wtedy,gdy ja przedłużałem,wyższą ofertą było Premium.
Nie było tego pośredniego abonamentu za 75 zł,który niedawno wprowadzili.
Ale to nie zmienia faktu,iż powinni dać 50% rabatu nawet jakbyś chciał zostać przy 1.5 GB limitu.

Żeby nie było,że rzucam słowa na wiatr ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: raven18 »

Dzwoniłem i to samo, chyba dam sobie już z tym spokój, praktycznie żadnych negocjacji nie da się prowadzić. Argument o większych limitach w innych sieciach można sobie darować.

Chyba 1GB? Jest jeszcze opcja przejścia na 39.5 ale nie pytałem jak to dokładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

raven18 pisze:Argument o większych limitach w innych sieciach można sobie darować.
U mnie koronnym argumentem było "mam także iPlusa,też kończy się umowa,i proponują 8 GB = 55 zł.Więc albo Orange,albo Plus,z czegoś muszę zrezygnować".
Istotnie miałem iPlusa na wypowiedzeniu,ale równie dobrze można przecież naściemniać.
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: szwed11 »

Na ile przed końcem można przedłużyć umowę?
Czy jeśli przedłuże 2 miesiące przed obowiązywaniem poprzedniej umowy to umowa np. w przypadku przedłużenia na 12 miesięcy w rzeczywistości będzie trwała 14 miesięcy ?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: sp6huk »

szwed11 pisze:Na ile przed końcem można przedłużyć umowę?
Jak się nie mylę to można 3 miesiące przed końcem strarej umowy, przedłużyć nową,
szwed11 pisze:Czy jeśli przedłuże 2 miesiące przed obowiązywaniem poprzedniej umowy to umowa np. w przypadku przedłużenia na 12 miesięcy w rzeczywistości będzie trwała 14 miesięcy ?
Tak, będzie trwała w takim przypadku 14 m-cy. Gdyż liczy się okres pozostały ze starej umowy + ten z nowej umowy.
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: szwed11 »

Czy promocyjne warunki w przypadku przedłużenia umowy będą obowiązywały przez 12 miesięcy jeśli umowa zostanie przedłużona na ten okres czy do momentu przejścia umowy na czas nieokreślony ?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

szwed11, od momentu zakończenia starego okresu zastrzeżonego = wejścia w życie nowego aneksu do umowy.
szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: szwed11 »

Patryk może zobacz jaką ofertę masz na Orange Online przy przedłużeniu umowy. Mówiłeś że kończy Ci się umowa w maju.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

szwed11, to,co proponują jest po prostu śmieszne (ceny modemów),poza tym nie ma żadnej opcji bezterminalowej,a tylko taka mnie interesuje.

Minimum,o jakie będę walczył,to utrzymanie obecnego limitu,ceny i okresu umowy (20 GB = 60 zł *12 miesięcy) + wymiana karty na dualną.
cypeks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-10-06, 13:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: cypeks »

Mi umowa kończyła się 21 stycznia br, zadzwonili na początku grudnia. Miałem do tej pory Orange Standard za 60zł/mies. Jak powiedziałem, że chcę zrezygnować, bo nie mam zasięgu 3G a EDGE jest dla mnie za wolny, to zaproponowali co następuje:
- umowa na 24 miesiące
- taryfa Optimum (limit 7GB)
- modem AnyData ADU 635 w cenie 38zł
- 50% zniżki na abonament (czyli płacę 37.5zł) przez 24 miesiące
Jestem w sumie zadowolony, tym bardziej że jedyną alternatywą był tylko EDGE :ok:
Blog informatyka - proste rozwiązania trudnych problemów
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

Do mnie dzisiaj dzwonili.. Myślałem ze się zsikam ze śmiechu. Powiedziała, że mogę dostać 10% rabatu i pozostaje przy tym co mam :D Czyli płacę przez 12 miesięcy 108 zł za 20gb limitu bez wymiany modemu... Powiedziałem żeby zadzwoniła za kilka tygodni.
Chyba ich coś pogieło, że taka słaba oferta..
Patryk to Ty teraz płacisz 60zł i masz 20gb limitu? aa widze ze masz BE. Kurde właśnie na czymś takim mi zależy- 60 zł i 20gb na 12 miesięcy. Jakieś sposoby na negocjacje? A może lepiej się przejśc do salonu i tam w 4 oczy pogadać? Umowa kończy mi się też w maju więc jeszcze troszkę czasu mam.

Sprawdziłem sobie ofertę przedłużenia na orange.pl i w sumie mam pytanie. Na stronie mam taką ofertę jak w załączniku + pen 2gb od orange. Jest ona w sumie ciekawa tylko, czy te 1gb więcej to jest do tego co ja teraz posiadam? Miał ktoś styczność z przedłużaniem przez neta?

Hmm.. Zauważyłem, że przy wyborze opcji 60zł to mi się zmienia tylko cena na mniejszą i te "prezenty" miejscami zamieniają. Czyli 60zł lepiej :P
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

Nikelajer pisze:Patryk to Ty teraz płacisz 60zł i masz 20gb limitu?
Dokładnie 60,39 zł brutto.
Obrazek

[ Dodano: 2010-02-09, 14:24 ]
Nikelajer pisze:Miał ktoś styczność z przedłużaniem przez neta?
Ja radzę lepiej zadzwonić na *600 i twardo negocjować.
Skoro dają nowym klientom 25% rabatu przy umowie na 12 miesięcy (bez modemu),to dla starego abonenta powinni dać 50% bezproblemowo.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

No ale masz BE, więc to pewnie ta różnica :] Ok, domyśliłem się sam: Jak przez neta przedłużasz i wybierasz np 75zł to tak jakbyś miał normalnie limit przy 75zł czyli 7gb z tym że tu dostajesz 1gb więcej i taniej o te 30%.. W takim razie jedyna opcja która mi zostaje to 120zł-> 86zł i 22gb limitu na 12 miesięcy. Już jest lepiej :) Jak zadzwoni do mnie ta babka to jej powiem co moge mieć przez neta, ciekawe co ona na to.. 10%.. no nie moge :rotfl:

[ Dodano: 2010-02-09, 14:25 ]
Hmm no ok. Za jakiś tydzień może się okaże czy będzie kabel czy nie będzie i będe dzwonić.
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: KeyMo »

Nie wiecie może czy przy przedłużaniu umowy jeśli będę przedłużał z Premium na Premium (czyli zostanę w tym samym planie taryfowym) i wymienię kartę na dualną to CDMA zostanie aktywowane od razu czy dopiero po zakończeniu starej umowy. Miał ktoś z tym do czynienia?
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

Przyszedl dzisiaj do mnie kurier z aneksem. Otwieram koperte a tam nowa karta sim- dualna. Nic o tym nie gadalem z babka ze chce nowa sim i do tego dualna, wiec sie chce spytac czy to jest standardowa procedura ze przy przedluzaniu daja nowa karte sim i po zakonczeniu starej umowy musze wymienic karte sim na ta co mi przeslali czy babka sie walnela i niepotrzebnie mi ta karte przeslala? :P na CDMA mi nie zalezy bo jestem ciagle w HSUPA, a i tak moj modem nie obsluzy cdma
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: ja.michal »

Nikelajer, przy tej taryfie którą masz i tak byś innej nie dostał.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

Aha, no ale czy będe musiał po zakończeniu okresu 1 umowy kartę wymienić na tą co mi przysłali czy tą która mam obecnie mogę zostawić?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: marens »

Nikelajer pisze:Aha, no ale czy będe musiał po zakończeniu okresu 1 umowy kartę wymienić na tą co mi przysłali czy tą która mam obecnie mogę zostawić?
Możesz ją wyrzucić, zostawić sobie na pamiątkę.
Swoją drogą sprawdź, czy babka Ci nie wcisnęła nowej aktywacji.
Przejrzyj dokumenty od kuriera, czy jest to aneks, czy nowa umowa.
Nie spotkałem się z wymianą karty przez telesprzedaż / internet.
jonowaty
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 172
Rejestracja: 2009-07-03, 10:35
Lokalizacja: z Polski

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: jonowaty »

A orange BE to oferta dla firm, czy nie posiadając firmy też można wziąść.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

jonowaty pisze:czy nie posiadając firmy też można wziąść.
Tylko w drodze cesji umowy,albo jak kiedyś miałeś firmę i masz już coś z oferty biznesowej Orange - to wtedy koleją aktywację też możesz wziąć.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

marens pisze: Możesz ją wyrzucić, zostawić sobie na pamiątkę.
Swoją drogą sprawdź, czy babka Ci nie wcisnęła nowej aktywacji.
Przejrzyj dokumenty od kuriera, czy jest to aneks, czy nowa umowa.
Nie spotkałem się z wymianą karty przez telesprzedaż / internet.
Na środku jest napisane oferta i pod tym w pkt1 mam ze oferta dotyczy zakupu akcesorium karta dualna. Ale poźniej mam aneks z dnia .. do umowy o swiadczenie... Tam dalej w paragrafie 1 jest ze umowa jest na 12 miesiecy liczona od dnia wlasnie kiedy mi sie stara konczy.

Tylko mnie wlasnie ten fakt zastanawia, dlaczego mi karte sim/r-uim przeslali skoro to mialo byc przedluzenie czyli korzystanie z tego samego numeru telefonu czyli raczej tej samej karty. Jutro bede obok salony orange to wezme to i sie spytam kogos najwyzej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: krystianb »

Nikelajer Nie masz co się dziwić, dostałeś nowy plan taryfowy którego częścią jest karta dualna. W planie taryfowym masz możliwość dostępu do cdma, to orange dbając o Twoją wygodę od razu przysłało nowego sima żebyś nie musiał do salonu latać w kolejce stać i ich cennego czasu zajmować wymieniając ww kartę na dualną.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Patryk »

krystianb, dokładnie.
I z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego wg starej umowy stara karta zostanie dezaktywowana,a nowa aktywowana z początkiem nowego okresu,już z nowym planem taryfowym.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Przedłużenie umowy - orange free

Post autor: Nikelajer »

Aha, no to już wszystko ok ;) Byleby pamiętać teraz żeby kartę wymienić coby się nie zaskoczyć w połowie maja że neta nie ma :P Dzięki wielkie Panowie ;)

[ Dodano: 2010-03-06, 10:54 ]
Jakie lole z tego orange.. Dzisiaj rano wstaje, nie ma neta :/ Sprawdzam na jednym kompie, na drugim, wyciaga karte, modem kombinajce alpejskie i nic. Dzwonie do orange a babka mi ze aktualnie trwa aktualizacja drugiej karty.. Noż kurczę, to mogli napisac w tym aneksie ze aktywacja karty kilka dni po jego podpisaniu czy cos w tym stylu.
baszira
### BAN ###
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-17, 16:23
Lokalizacja: waw

przeedluzenie umowy

Post autor: baszira »

Hej, Nikelajer jaki masz plan taryfowy i jak jest z tym netem? Wiem , ze w Orange jest abo, gdzie można dostać 100 % dodatkwoych minut, ale to sprawdź szczegóły najpierw na stronie.
ODPOWIEDZ