wybór dostawcy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jedov72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-03, 10:50

wybór dostawcy

Post autor: jedov72 »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum, starałam się przeczytać wszystko, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, więc muszę sama napisać. Nie mam możliwości założenia netu (i neostrady i radiówki - chociaż sama nie wiem, czy chcę je zakładać). Mam laptopa (jestem też abonentem sieci era), proszę o pomoc, najlepiej w bardzo przystępny sposób - zalety i wady blue connecta i iplusa.
Do wiadomości tych, którzy potraktują mnie jak "blondynkę" - nie jestem nią. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: wybór dostawcy

Post autor: Vipera »

Jeśli chodzi o Erę, to fakt, że jesteś juz ich abonentem nie ma większego znaczenia.
Na jakiekolwiek ulgi nie ma co liczyć z tego powodu.
Jedyny plus, to uproszczona procedura zakupu usługi. W Salonie Firmowym wystarczy Ci wtedy tylko Dowód Osobisty.

Nie chcę Cię zniechęcać do Blue Connecta'a (sam z tej usługi korzystam), ale lepiej żebyś juz na starcie wiedziała:
  • 1. Miłe uśmiechy i życzliwość Panów / Pań z Obsługi Abonenta kończą się z chwilą podpisania umowy (to juz u naszych operatorów standard).
    2. W zależności od tego ile mniej więcej chcesz korzystać z internetu wybierz promocję z limitem odpowiednim dla siebie.
    0.5 lub 2 GB. Pierwszy jest dużo tańszy, jednak można go wykorzystać błyskawicznie.
    Po wykorzystaniu limitu prędkość transmisji spada do wielkości gdy korzystanie z internetu staje się koszmarem (8 kbps)
    Temat obcinania transferu, był już poruszany na forum wielokrotnie. Przejrzyj więc sobie również i te tematy
    3. Umowa podpisywana jest na 2 lata, więc nawet jeśli teraz jeszcze nie jesteś w zasięgu UMTS może warto wybrać kartę pracującą zarówno w GPRS jak i EDGE oraz UMTS.
    Do takich kart należy między innymi Merlin U740
    4. Oferta cenowa Blue Connecta na chwilę obecna nie jest zła.
    Ceny jednak u wszyskich trzech operatorów trzymają się na zbliżonym poziomie.
    Zerknij do tematu Porównanie cen
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 11:55 przez Vipera, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: wybór dostawcy

Post autor: klisza »

Ja oczywiście polecam iPlus w wersji 60 zł. Zasięg EDGE w tej sieci nie jest powalający, z UMTS jest pozornie lepiej niż u innych operatorów, ale podobno tylko ilościowo a nie jakościowo (jest w 11 miastach, ale tylko w centrach). Co do jakości połączeń, to u mnie po GPRS jest ok. 40 kb/s a po EDGE ok. 100 kb/s. Pingi bardzo dobre (przynajmniej u mnie) - średnio 350 ms. Łącze się nie zrywa. Mimo, że w umowie jest mowa o "limitach", to jak do tej pory żaden z użytkowników tego forum nie powiedział, że ograniczyli mu prędkość i ja się do tego dopisuję. Jeżeli chodzi o cenę, to chyba nie muszę nic wyjaśniać - 1 miejsce w rankingu vipery :D . Jeszcze tylko dodam, że przy abonamencie 60 zł można "kupić" modem za złotówkę.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: wybór dostawcy

Post autor: cholmar »

Polecam iPlus.
Same zalety i tylko 60 PLN za nielimitowany internet- przynajmniej do tej pory.
pozdr
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: wybór dostawcy

Post autor: sardo nunspa »

Też polecam iPlusa. Pingi nie tak dobre jak u kliszy ale ujdzie. Jeżeli używasz e-mule. To trzeba będzie dokupić IP publiczny – w i plusie 5zł. na miesiąc, a Erze są z tym pewne problemy. Jedyną wadą Plusa jest oprogramowanie do łączenia z siecią. Są na forum częste skargi na ten problem. Oczywiście można używać oryginalnego oprogramowania do modemu zamiast iPlus menagera.

Jest jeszcze kwestia zakupu odpowiedniego modemu
Najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do salonu np. Vobis (sprzedaje iPlusa) i wypróbowanie modemu na miejscu.
Modem ma sie bezproblemowo zainstalować i połączyć z siecią. Koniecznie sprawdź wysyłanie dużych plików (np. zdjęć załączonych do e-maila), byli tu tacy na forum, którzy nie mogli upload'ować dużych plików. Testuj modem przynajmniej godzinę(umowę podpisujesz na dwa lata :!: ), rozłączaj się i łącz kilka razy, aby sprawdzić czy wszystko jest OK. Jeżeli będzie trzeba podłączyć antenę zewnętrzną, wybierz taki modem do, którego będzie mozna podłączyć konektor bez użycia lutownicy. Chyba, że lubisz sie lutownicą bawić.
Jeśli wybierzesz Erę też przetestuj modem. Jak tego nie zrobisz, a modem nie odpali w Twoim laptopie, to kaplica. Serwis(Ery czy Plusa), tym bardziej Cię oleje im na większej prowincji mieszkasz. Na to forum też nie masz co liczyć. Mimo starań, również moich, kończy sie taka sytuacja wymianą laptopa, a najczęściej kupnem innego modemu lub komórki do łączenia z siecią.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: wybór dostawcy

Post autor: etranger »

Drobne sprostowanie - z zewnetrznym IP w erze nie ma pewnych problemow tylko jest to po prostu niemozliwe. Pomijajac juz w ogole fakt ze w BOA BC na tego typu pytanie odpowiadaja pytaniem "a co to "fonetycznie: /ip?/".
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: wybór dostawcy

Post autor: krecikson »

sardo nunspa pisze:....Jedyną wadą Plusa jest oprogramowanie do łączenia z siecią. Są na forum częste skargi na ten problem. Oczywiście można używać oryginalnego oprogramowania do modemu zamiast iPlus menagera......
nie potrzeba żadnego dodatkowego oprogramowania, takie gadżety tylko spowalniają system, połaczenie można skonfigurować jako standardowe polączenie dial-up plus dodać opcje do modemu
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: wybór dostawcy

Post autor: szuwarek »

jedov72 pisze:zalety i wady blue connecta i iplusa.
Informowałem się o iPlus u źródła i oto co się dowiedziałem.

1. Trzeba być abonentem Plus GSM. Miły haczyk jest w tym, że możesz podpisać umowę na samą kartę SIM (warunek: posiadanie własnego telefonu/modemu obsługującego transmisję danych GPRS/EDGE/UMTS). Minimalny czas trwania takiej umowy to 6 miesięcy. Koszta aktywacji karty to coś ok. 122 zł z VAT (doliczą ci do pierwszego rachunku). Ogromną zaletą iPus jest to, że jest to usługa dodatkowa włączana/wyłączana na życzenie abonenta. Znaczy się działa to dobrze, nie działa dzwonisz do BOK i wyłączasz. Zostaje ci wtedy sam abonament. 25 zł przez 6 miesięcy to nie jest dużo.

2. Jeśli chcesz przekonać się jak Plus radzi sobie z transmisją danych, lub nie korzystasz intensywnie z netu kup jakiś starter SIMDATA. 3 gr. za 100KB przez całą dobę to nie jest aż tak dużo. Ja właśnie tak korzystam z sieci. Nokia 7650 jako modem GPRS i WinXP.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: wybór dostawcy

Post autor: klisza »

szuwarek pisze:
Informowałem się o iPlus u źródła i oto co się dowiedziałem.

1. Trzeba być abonentem Plus GSM...
Nie trzeba.
Chyba coś pomieszałeś. :)
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: wybór dostawcy

Post autor: szuwarek »

klisza pisze:Nie trzeba.
Chyba coś pomieszałeś. :)
Jak zwykle... :oops: Być może dlatego, że myślę jak bezboleśnie rozstać się z Orange i przenieść do Plusa.
ODPOWIEDZ