Nowe promocje w blueconnect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Nowe promocje w blueconnect

Post autor: gorus1 »

Obecne kończą się 11 kwietnia czyli za 5 dni. Ciekawe co teraz era wymyśli by być konkurencyjnym do iplusa?Jak myślicie? A może coś wiecie?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Vipera »

"A teraz kto mu powie?
Wszystko tajemnica...."
(B. Smoleń)

Faktycznie. Wszystkie promocje w BC kończą się 11 kwietnia.
Co nowego zaoferują?

Może zmienią limit na 250 MB miesięcznie przy cenie 240 PLN (plus VAT)

A na poważnie, to jeśli chcą zyskać nowych użytkowników to cos zmienić muszą.
Może nie powinienem być aż takim optymistą ( i tak z nowych promocji nie skorzystam - po co kolejne kajdany jak jedne jeszcze wiszą?) ale gdy konkurencja udostępnią juz tyle dodatkowych usług to chyba wezmą i to pod uwagę.

A co dla obecnych użytkowników?
Podaje marzenia naiwnego użytkownika BC (czyli moje):
  • 1. Zmiana przycięcia po przekroczeniu limitu z 8 kbps do 56 kbps (obcięcie jest – ale można przecież w miarę normalnie korzystać z netu.
    2. Udostępnienie stałego lub publicznego IP (na życzenie użytkownika)
    3. Zmiany opłaty za połączenie z pomocą techniczną (+48600600600) na albo takie jak standardowo z BOA albo bezpłatne z numeru na którym jest aktywowana usługa (obecnie stawka jak za połączenie w taryfie z której sie dzwoni – przy okazji trzeba sobie posłuchać informacji która i tak do niczego gdy mamy problem nie jest potrzebna)
    4. I najważniejsze : Gdy już użytkownik podpisze umowę, to Panowie i Panie z Ery : Traktujcie nas poważnie! Pamiętajcie, że wasze pensje pochodzą również z tego co płacą użytkownicy.
    Co będzie jak ich zabraknie?
    Co będzie jak użytkownicy się kiedyś zbiorą do kupy i zaczną podnosić głowy domagając sie (wspólnie - bo w jedności siła) respektowania ich praw?
Wiem, że to naiwne, ale co? Pomarzyć nie wolno?
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: zDaleKi »

Vipera pisze:A na poważnie, to jeśli chcą zyskać nowych użytkowników to cos zmienić muszą.
Ja z innej beczki... ciekawy jestem kiedy Era wprowadzi coś na kształt SimDaty?? Dużo klientów na tym tracą, gdyż nie mają czegoś podobnego. Ja obecnie mimo tego, że mam telefon w Erze, to korzystam od czasu do czasu z SimDaty, bo koszt połączenia jest chyba z 10 razy mniejszy niż np. w takim Tak-Taku. A dedykowanej karty (taryfy) pre-paid w Erze nie ma.

Panowie z Ery... wiem, że to czytacie. To kiedy coś takiego u Was? Bo konkurencja Wam ucieka.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Speedo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2006-02-24, 08:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Speedo »

eeee no bez przesady, w tak-taku net po gprs nie jest taki drogi, fakt ze simdata zabija wszystko ale akurat uzywalem neta na tak-taku, simdacie i popie, simdata tanio, tak-tak nie jest wcale tak zle, bo tam chyba 79gr za 500kb ale za to w popie jest 25gr za 100kb i to powoduje dopiero prawdziwy przeciag na karcie, uzylem tego 2x i bylem przerazony spustoszeniami w stanie konta :( Osobiscie uwazam, ze to orangowi konkurencja w postaci ery i plusa daaawno uciekla...
Mi?ego dnia
Pozdrawiam
Speedo

Obrazek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: zDaleKi »

Speedo pisze:fakt ze simdata zabija wszystko
I właśnie o to chodzi... SimData zabija wszystko i czas żeby Era coś z tym zrobiła ;)
Speedo pisze:tak-tak nie jest wcale tak zle, bo tam chyba 79gr za 500kb
No wiesz, Ty porównujesz TT do Popa i mówisz, że tam jest "przeciąg" a ja porównuje SimDatę do TT i mówię, że w TT jest przeciąg, bo prosto licząc...
TT=0,72/500kB; SD= 0,03zl/100kB -> 0,15/500kB czyli wychodzi prawie 5 (słownie pięć) razy drożej. I o to właśnie mi chodzi ;) :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: gorus1 »

Ja bym jeszcze do podpunktów szanownego forumowicza Vipery dodał podpunkt nr
5.Dla stałych abonentów ery, udostępnianie netu jako usługi i rezygnacja z niej w dowolnej chwili za niewielką opłatą (tak jak to ma miejsce w ipliusie)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Vipera »

gorus1 pisze:Ja bym jeszcze (..) dodał podpunkt nr
5.Dla stałych abonentów ery, udostępnianie netu jako usługi i rezygnacja z niej w dowolnej chwili za niewielką opłatą (tak jak to ma miejsce w ipliusie)
Głosuję ZA!
Qrcze... To byłoby fajne, choć ma też i swój minus:
Obecnie korzystając z BC masz przydzielony osobny nr.
Karta SIM praktycznie jest cały czas w modemie.
Wchodzisz do neta kiedy chcesz bez (powiedzmy) żadnych problemów.

Plus znowu jest taki, że rezygnujesz kiedy chcesz i to samo z aktywacją.
Niezależność i swoboda.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: gorus1 »

Tak,ale szczególnie to jest dobre dla tych,którzy korzystają z własnej komórki jako mdemu (tak jak ja). A tak swoją drogą to jak myślicie,czy Ci wielcy z różnych sieci komórkowych,którzy decydują o jakości promocji w swoich sieciach przeglądają to forum lub temu podobne i czy takie fora mają chociaż w małym stopniu wpływ na promocje,czy też nikt odpowiedzialny za promocje tu nie zagląda?
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Selvis »

gorus1 pisze:jak myślicie,czy Ci wielcy z różnych sieci komórkowych,którzy decydują o jakości promocji w swoich sieciach przeglądają to forum lub temu podobne i czy takie fora mają chociaż w małym stopniu wpływ na promocje,czy też nikt odpowiedzialny za promocje tu nie zagląda?
Na pewno zaglądają.
Ale moim zdaniem nie po to, żeby wybrać coś odpowiedniego dla użytkownika, ale żeby zobaczyć co MYŚMY dotąd wyłapali.
Jak już to poznają, to wtedy mogą tak formułować nowe regulaminy promocji, żeby było nam jeszcze trudniej znaleźć dziury, który możemy wykorzystać na Naszą korzyść.

Nie dziwię się, że niektórzy obawiają się pisać konkretów, po których możny ich zidentyfikować.
Też wolę nie podawać szczegółów.
Ostrożności nigdy za wiele.

Promocja nie jest dla końcowego użytkownika, ale dla usługodawcy, żeby miał odpowiednią ilość klientów i żeby jak najwięcej wyciągnąć z jego kieszeni.
Więc zobaczycie jak "ciekawie" będą teraz formułowane regulaminy.

Zobaczymy po 11-tym kwietnia (zbieżność z 11-tym Września :P)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: szalony »

Znając Erę wcale bym się nie zdziwił jakby tylko przedłużyła obecne promocję i nic więcej :/ A życzenie też mam takie by można było normalnie Blue dołączyć i wyłączyć analogicznie tak jak w Iplusie do abonamentu :) ale to chyba jest nie realne gdyż Era boi się zapchania sieci :( i szuka leszczy co podpiszą osobną umowę na 2 lata :/ bo jak wiadomo przez to zwiększa się liczba aktywacji i jest się czym chwalić :-)
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Miszka01 »

Niestety, promocja zostaje przedluzona :(
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Miszka01 »

Wszystkie promocje zostały przedłużone do 18 maja. Jestem ciekaw czy cos sie zmieni po miesiącu.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: szalony »

Czekam jeszcze 2 dni jak Era nie udostępni Blue na podobnych warunkach jak w Iplus w Plusie to mam dość czekania :/ i Erze mówię dziękuję :-) pewnie znów ją przedłuża i nic ciekawego nie będzie , a mi się marzy Blue jako usługa dodatkowa do abonamentu :)
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Miszka01 »

Od 19. maja Era wprowadza do oferty blue connect nowy modem, a cenna innego ulega zmianie.
Do promocji blue card 39 i blue card 99 zostanie wprowadzony nowy modem PCMCIA – GlobeTrotter GT MAX (HSDPA ready). Karta wyróżnia się niewielkimi wymiarami, które sprawiają, że po włożeniu w slot niewiele wystaje poza obrys notebooka. Dodatkowo, karta jest 4-zakresowa, co ułatwia korzystanie z bezprzewodowego dostępu do Internetu na całym świecie.

W promocji blue card 39 wzrasta cena modemu Siemens EDGE Speed ES75 – z 486,78 zł do 730,78 zł brutto.

Promocja blue 79 kontrakt 12 miesięcy zostanie przedłużona bez zmian.
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: gorus1 »

No proszę.Świetnie poinformowany jesteś. Czyżbyś pracował w erze?
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Miszka01 »

Niestety nie, zupełnie inna branża. A te informacje są z artykułu www.telepolis.pl

Trzeba troche czytać :)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Nowe promocje w blueconnect

Post autor: Selvis »

gorus1 pisze:Czyżbyś pracował w erze?
Nie musi.
Gdy brałam swojego BC - na dzień przed wprowadzeniem nowych promocji - W salonie mi o tym powiedzieli, dowiedziałam się jakie są nowe warunki i wzięłam zestaw dzień później (i nie żałuję opóźnienia).
Słowem - wystarczy trafić na miłego gościa i nie ma sprawy.

Szkoda tylko, że w obecnych promocjach nie uwzględnili możliwości wykupienia BC jako dodatkowej opcji do abonamentu
:(
ODPOWIEDZ