Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: Jackq »

Witam,
1 kwietnia kupiłem sobie modem w Orange SE GC85, w ofercie Twój internet. Zasiegu mam 3 kreski na 5 możliwych, pokazuje zasieg edge i tyle... Działa to tak, że o 4 litery rozbic, nie mogę się połączyć a jak juz się uda to transfer jest wprost zabójczy (gorzej niz modem 56k). Stronki przeglądam jakos w miare, ale jak już odpale jakikolwiek program do ściagania np emule czy utorrent to lipa, połączenie sie urywa... Różnie po kilku-kilkunastu minutach i jest problem z ponownym połączeniem.
Prośbę mam taką:
- doradzcie cos fachowcy, jak ulepszyć te połączenie żeby jakoś śmigało w miarę, używałem już Acceleratora ale nic to nie dało. Myślę o kupnie anteny dookólnej na dach takiej z 9dB, ale czy to cos <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> da i czy warto inwestować??? Prosze o radę w tej sprawie,
- druga kwestia jest taka, jeśli nie ma sensu inwestować ani nic z tym raczej nie zrobie żeby polepszyć osiagi, prosze o radę jak napisać skuteczne pisemko o rozwiązanie umowy o świadczenie tej usługi. Na prawie sie nie znam <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>, wiem, że jest opcja że można do 14dni zworcic towar i otrzymac zwort kasy, ale nie wiem jaki to pagraf i z czego i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>, czasu jeszcze troche mam bo kilka dni temu dopiero kupiłem, nadzwoniłem sie juz do nich troche z reklamacja ale oni rozkladaja rece i zapewniaja ze techniczni się tym zajmą.... Szczerze mówiąc to wolałbym zrezygnować niż inwestować w ten badziew, mogę nawet zapłacić jakas symboliczna kwote za wzor skutecznego pisemka z odpowiednim umotywowaniem o rozwiazanie umowy.
Proszę o pomoc, nie chcę płacić zdziercom 24m-ce za cos z czego nie da się korzystać, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i nie polecam nikomu tej usługi.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: Jojo »

Gdzieś czytałem na tym forum że w ciągu 14 dni można zrezygnować bez podawania jakich kolwiek powodów tylko nie pamiętam gdzie to było i czy to prawda. :?
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: Jackq »

Też to wyczytałem tu na forum, ale czy to prawda??? Jeśli ktos tak zrobił i wyszło mu to, prosze dac znac i odrazu lecę do orange z modemem w łapce...
aga_q

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: aga_q »

zawsze masz 14 albo 10 dni na rezygnacje z każdej usługi, to jest w kodeksie cywilnym. Bez względu na to czy kupiłeś buty, czy wziąłes kredyt, czy podpisałes umowe. Była nawet kampania w TV poznaj swoje prawa. Z każdej usługi możesz więc zrezygnować bez podania przyczyny w okresie tych kilku dni.

Profesjonalnie to się nazywa ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Poczytajcie o tym - w necie sporo można znaleźć, szczególnie na stronach fedeacji konsumentów oraz prawnych[/url]
Awatar użytkownika
Jackq
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-06, 05:30
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: Jackq »

No to już wszystko wiem. :( Jeśli ktoś kiedykolwiek będzie miał podobny problem może poczytać te artykuły:
http://e-konsument.pl/naszym.htm
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/298/305634.pdf - dokument z orange na koncu punkt 25 - jest o odstąpieniu od umowy, a mozna tak zrobic tylko wtedy jak sie kupuje poza lokalem, i nawet wtedy trzeba zapłacic roznice kwoty miedzy cena promocyjna aparatu/modemu/czy czegos tam, a cena niepromocyjna, ja dalem za modem 299zl a poza promocja kosztuje on 1462zł, wiec i tak zarobia na mnie duzo a normalne zerwanie kosztuje 1000zl.
Mówiąc krotko - po zawodach i zostaje z kiepskim netem. Rada na przyszlość, poszukac kogos kto ma dana usluge i zobaczyc na wlasne oczy jak dziala :D
pozdro
aga_q

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: aga_q »

Jackq,jeśli nadal masz czas na rozwiaazanie umowy to przeczytaj to: wprawdzie zapis taki istnieje w regulaminie ale jest on niezgodny z kodeksem cywilnym i tak na prawde, jako niedowolona klauzula umowna nie dotyczy CIę. Przeczytaj ten artykuł USŁUGI TELEFONICZNE. NIEDOZWOLONE POSTANOWIENIA UMOWNE!!!! (ktoś ma tego linka?, może tu podpiąć)

Druga sprawa : odstąpić można od kazdej umowy, jeżeli towar zgodnie z nią dostarczony jest bublem, nie spełnia normy i zostałeś oszukany. Linki do tych materiałów gdzieś już w swoich postach podawałam nie tylko ja. To wynika również z kodeksu cywilnego itd i fakt, ze operator sobie coś tam napisał niekoniecznie oznacza, że tak własnie jest!!



[/img]
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Odstąpienie od umowy POMOCY !!!

Post autor: Vipera »

aga_q pisze:Przeczytaj ten artykuł USŁUGI TELEFONICZNE. NIEDOZWOLONE POSTANOWIENIA UMOWNE!!!! (ktoś ma tego linka?, może tu podpiąć
Proszę bardzo :
USŁUGI TELEFONICZNE. NIEDOZWOLONE POSTANOWIENIA UMOWNE
Autor : Marta Kiela-Czarnik. Źródło : INFOR.pl
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
ODPOWIEDZ