internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tom_007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-09, 14:32

internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Tom_007 »

Witam, kupilem soboe kabel USB do mojego sagema. Jak kupowalem tel. w pudelku byla plyta z jakims softem. Dzieki niemu jak podlacze fona do kompa za pomoca kabla to moge korzystac z neta. Mam pytanie ile minuta takiego polaczenia kosztuje?? jak sobie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z tego neta (jestem w sieci orange). Raz na allegro jakis koles sprzedawal pordnik ze jak sie tak podlaczy to co trzeba zrobiuc ale pplacic doslownie grosze za internet, to bylo jakies 60 gr za 5 godz. czy cos takiego. To jest mozliwe??
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Demon »

1 MB+ 1zl jezeli nie posiadasz stałego dostepu do neta a ta cena jest bardzo wysoka.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Tom_007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-09, 14:32

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Tom_007 »

a ci zrobic aby ta cena byla mniejsza??
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Sundance_kid »

Stałka
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Selvis »

Tom_007 pisze: Mam pytanie ile minuta takiego polaczenia kosztuje?? jak sobie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z tego neta (jestem w sieci orange).
W każdej sieci (ERA, ORANGE, iPLUS) połączenia płatne za czas (nie pamiętam jak się to dokładnie nazywało - CSD czy podobnie - niech mnie ktoś poprawi) to już przeżytek.
Po pierwsze prędkość takiego łącza jest stosunkowo wolne a po drugie drogie jak ...

Korzystając z GPRS możesz siedzieć np. na Gadulcu kilka godzin i zapłacisz tyle samo jak za kilka minut połączenia (albo i dużo mniej)
Wszystko zależy ile przepuścisz KB danych

Przepraszam za odpowiedź w stylu laika (którym niestety jestem), i że pojęcia które używam nie są może do końca "profesjonalne"
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Enzo »

Tom_007 pisze:a ci zrobic aby ta cena byla mniejsza??
Jak masz telefon na abonament w orange to mozesz wykupis sobie pakiet który nazywa się Orange world i intrnet. Ceny pakietów możesz zobaczyć
tutaj.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Sundance_kid »

Jakby Ci zależało na samym gg możesz w IE zaznaczyć opcje "pracuj w trybie offline". Wtedy gg nie będzie Ci pobierało reklam i w sumie niczego więc zapłacisz grosze. Tylko, ze wtedy zapomnij nawet o wysłaniu smsa przez gg. Ja tak robiłam kiedy miałam internet przez Orange.
Ale przez mozillę możesz normalnie oglądac strony:)
Tom_007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-09, 14:32

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Tom_007 »

nom dobra mam pytanie, czy jak jestem teraz w orange i podepne sobie moja komorke to czy to odrazu bedzie naliczac w kb czy minutach, czy trzeba cos zmieniac?? i czemu w mozilli moge se siedziec a w ie nie?? (mam firefoxa). Jakie przykladowa ceny beda za 1 godz. siedzenia na gg (oczywiscie cala godz non stop gadac nie bede). ZA wszystkie odp. na pytania wielkie thx, pozdro
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: etranger »

Nie mam pojecia czym rozni sie mozilla od IE. Co by nie bylo i tak bedzie ciagnac obrazki etc jesli beda wlaczone.
W samej komorce musisz miec tylko wlaczony GPRS i rowniez aktywna transmisje danych (roznie to nazywaja, ogolnie dopytuj sie o gprs) a cala reszta to juz kwestia polaczenia.
Nie bede szukal cen dla orange bo to mozesz zdobyc sobie sam,powinny byc w kazdym cenniku uwzglednione, ale mniej wiecej wyglada to tak:

CSD - polaczenie komutowane, typowo modemowe, w Twojej sieci transfer do 9600b/s (tragizm), rozliczanie czasowo czyli np. co minute iles tam groszy

GPRS - to jakby nie patrzec tez polaczenie modemowe :) Transfery do 56Kb/s. Rozliczanie paczkami danych, osobno za dane wyslane i za dane odebrane. Placisz za to,co robisz, a nie za to ile to robisz. Przegladanie www,wieksza poczta - to sie nie oplaca za bardzo, ale np samo gg - liczac ze bedziesz mial program bez banerow zbednych etc to klikajac z 3 osobami przez powiedzmy 4 godziny nastukasz po 100KB wyslalnych danych i odebranych, co daje łacznie 200KB ktore nastepnie nalezy przeliczyc z cenami w Twojej sieci.

Troszke pokretnie ale mam nadzieje ze zalapiesz chociazby sama idee gprs/csd
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Sundance_kid »

Tez własnie nie wiem co ma jedno do drugiego (mozilla do ie) ale to działa i daje dobre efekty.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: etranger »

Czyli co, otwierajac np wp.pl masz mniej danych pobranych niz otwierajac to IE? No chyba ze jakis dodatek do mozilli ktory w locie pakuje dane bo innej mozliwosci nie widze, a to i tak w gruncie rzeczy minmalny zysk bo do ilu mozna spakowac jpg czy flasha...
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: lkmc »

Heh, chyba sie nie dogadaliscie ;)
Chodzilo raczej o to ze gg korzysta z ie do wyswietlania reklam, wiec wylaczajac obrazki w ie, gg nie nabija nam ilosci danych pobieraniem reklam.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: etranger »

Ikmc no ja to samo mam na mysli, ale roznice naprawde sa banalne. Korzystalem z TT i GPRS przez prawie 2 latka wiec na ten temat moge dyspute prowadzic :D
Tom_007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-09, 14:32

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Tom_007 »

a wy co macie i ile placice kasy za swojego neta bezprzewodowego?
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: bbart »

Do tej pory używałem komórki w Orange dla firm do łączenia się z internetem ale nie wytrzymałem kosztów (0,12 zł brutto za 100 KB). Obecnie od kilku dni używam iPlusa za 60 zł miesięcznie i to był strzał w dziesiątkę.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: 3G_ »

SimData + Nokia 6020, 3 gr/100 KB, do gg rewelacja, do przeglądania stron tak sobie, a do pobierania większych plików to się nie nadaje.
Tom_007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-09, 14:32

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: Tom_007 »

ok dzieki za wszystkie odp. ale mam jeszcze ostatnie pytanie :) czy jest mozliwosc wykupienia sobie jakiegos stalego lacza lub abonamentu np. 2-3 godz dziennie, ale tylko na 2 miesiace (chodzi o wakajcje :)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: internet z Sagem my x5-2 (ile to kosztuje, orange)

Post autor: etranger »

W erze na pewno nie, nie wiem jak w orange i w plusie.
ODPOWIEDZ