Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mejol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-10, 10:57

Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: Mejol »

Witam

Pewnie juz na forum to bylo, ale potrzebuje pilnie Waszej rady. Potrzebuje dostep do internetu bezprzewodowo, ( nie moge wiercic dziur w mieszkaniu). Chyba zdecyduje sie na oferte Orange Twoj Internet za 60 pln, (modem na USB) to zadna rewelacja, ale potrzebuje glownie GG, www i maila. Czy zda to egzamin? sporadycznie sciagnac jakies sterownieki lub cos w tym stylu. Mieszkam w Krakowie ( Nowa Huta ) to chyba nie powinienem miec problemow z zasiegiem ... z gory dziekuje za wszystkiwe rady i opinie

ps. na radiowke niestety nie mam szans, wypytalem juz providerow - tak ze to odpada

pozdrawiam

Wojtek
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: Enzo »

Zastanów się jeszcze nad ofertą Plusa, za tą samą cene (60 zł) będziesz miał dostęp do GPRS/EDGE/UMTS (jeżeli jesteś w zasiegu:)), dla porównania orange za 60 zł oferuje tylko GPRS/EDGE? (EDGA nie jestem pewien, niech wypowie się ktoś kto z tego korzysta). W iPlusie w umowie jest limit 1GB (ale jak na razie nie tną transferów) w orange jest chyba 512MB i czasami są obcinane transfery.
Pomyśl też czy, zamiast modemu USB nie kupić jakiejś tanszej komórki.
Zobacz tez do tego tematu jest tam trochę odnośników do podobnych topików.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus+E61i=FUN
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: bbart »

Witam.
EDGE w ofercie Twój Internet z Orange nie będzie działać, ponieważ w abonamencie za 60zł nabywamy licencję tylko i wyłącznie na GPRS. Jest to napisane na stronie Orange. Poza tym w biurze obsługi klienta powiedzieli mi to samo jak próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej o tej usłudze. Zdecydowałem się na iPlusa, gdyż w tym przypadku jedynym ograniczeniem jest model modemu, za pomocą którego będziemy się łączyć. Choć tymczasowo korzystam z modemu, który obsługuje tylko GPRS, to warto posiadać możliwość skorzystania z EDGE jeśli tylko zmienimy modem.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: lkmc »

bbart pisze:Witam.
EDGE w ofercie Twój Internet z Orange nie będzie działać, ponieważ w abonamencie za 60zł nabywamy licencję tylko i wyłącznie na GPRS.
Bzdury, najpierw poczytaj troche forum. Tysiace razy bylo juz napisane ze EDGE zalezy tylko mozliwosci modemu i zasiegu uslugi, zarowno w plusie, erze jak i w orange.
N6220 & moto c975
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: bbart »

Moja opinia na temat EDGE przy licencji GPRS wzięła się z tej strony: http://www.be.orange.pl/?id=faq

Punkt 17 na dole strony.

Poza tym to samo mówią w biurze obsługi abonenta. Nie sprawdzałem tego i jeśli podałem złą informację to przepraszam.

Pozdrawiam.
Bartek
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: lkmc »

bbart pisze:Moja opinia na temat EDGE przy licencji GPRS wzięła się z tej strony: http://www.be.orange.pl/?id=faq

Punkt 17 na dole strony.
Poza tym to samo mówią w biurze obsługi abonenta.
Dla nich lepiej jak bedziesz placil abonament 120 a nie 60
bbart pisze: Nie sprawdzałem tego i jeśli podałem złą informację to przepraszam.
Nic sie nie stalo

:D :D
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: klisza »

Zgadzam się z Ikmc.
Oni tak mówią, żeby ludzie tego nie robili. To chyba oczywiste. Mogą mówić jeszcze wiele rzeczy, że się nie da, że nie warto, że to nie jest sprawdzone. Ale regulamin usługi mówi jedynie o odpowiednich ustawieniach APN, nie uściśla natomiast technologii, której nalezy używać. Wiec jeśli komuś się to uda to regulamin na to pozwala, a wiemy że to się udaje. Z tego co wiem, nie mają oni nawet możliwości zablokowania komuś EDGE`a zostawiając jedynie GPRS.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: lkmc »

Jasne, mozemy gdybac co operator moglby jeszcze zrobic ale fakty sa takie ze EDGE dziala na kazdym abonamencie, a orange tnac limity nie potrafi rozroznic uzytkownikow ktorzy w umowie maja wzmianke o limitach od tych ktorzy nie maja, wiec o czym ta rozmowa?
Nikomu nie mam zamiaru sugerowac jaka opcje powinien wybrac, jesli chcesz uniknac niepewnosci i miec spokajna glowe, prosze bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie.
Jednak tematyka tego forum jest taka a nie inna i od tych "fachowcow" dowiesz sie wiecej niz od milej pani z BOKu.
Ciekawe skad Twoja obecnosc na forum Tadeuszu? Czyzby taka praca? Zgadne ktory operator??? ;)

pozdrawiam
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: etranger »

Hehe Ikmc - to samo pomyslalem o Tadeuszu czytajac jego post :D

A swoja droga co juz bylo niejednokrotnie poruszane na forum - calkiem niedawno dowiedzialem sie ze przynajmniej PTC ma specjalny dzial do sledzenia co sie dzieje w necie, jakie leca opinie na tematy zwiazane z PTC. Skoro oni moga to i inni pewnie rowniez :D
Ostatnio zmieniony 2006-04-11, 05:19 przez etranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: Tomekłódź »

Tadeusz wszędzie perfidna inwigilacja :shock:

A tak wracając do tematu to wziął bym Plusa najmniej <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> narzekań na niego. Ja też mam w abonamencie za 60 zł dostałem GC79 i sprzedałem za 160 zł. Wzamian kupiłem nokię 3220 i mam EDGE :lol: A jak będę miał zasięg UMTS to se kupie telefon z UMTS a w Orange juz tak nie zrobisz.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: klisza »

Tadeusz pisze:
Otóż.
Po pierwsze "primo": Idea/Orange ma mozliwości techniczne ciąć pasmo tak, że będzie tylko GPRS nawet jeśli będzie się uzywało modemu EDGE.
Wiem, że czepiam się strasznie tego regulaminu, ale mówi on, że nie mogą mi ograniczyć transferu przed przekroczeniem limitu, więc mogę używać EDGE przy abo. 60zł.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Twoj internet za 60 PLN - prosba o rade i opinie

Post autor: Szadzik »

Do autora wątku: Najlepsze rozwiązanie - zajrzeć do działu ogłoszenia - jest tam ogłoszenie o sprzedaży modemu MC35i oraz możłiwości cesji umowy z grudnia 2004 - zero limitów. Wystarczy dokupić modem odpowiedni i masz internet za 60zł bez limitów podkreślam.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ