iplus w Białymstoku

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
willlow1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-19, 08:56
Lokalizacja: Białystok

iplus w Białymstoku

Post autor: willlow1983 »

Może ktoś wie jak wygląda sytuacja z iplusem w białymstoku?
Właśnie się tu przeprowadziłem i mam zamiar założyć inetrnet.....
No i waham się czy BC czy iplus
Czytając posty stwierdziłem że lepszy będzie iplus.
Ale mam jeszcze pytania:
1. Jak to jest ze ściąganiem filmów? (transfery są dość dobre więc szybko można ten 1 GB przekroczyć) Chodzi mi o sporą ilość danych (kilka GB)
2. Czy opłaca się inwestować w kartę bo widziałem za 1zł i za 500zł. (jak dla mnie to praktycznie niczym się nie różnią).
3. Czy przez te karty można się łączyć w sieć między komputerami?

To będzie na tyle.
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-04-19, 11:02 przez willlow1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: Vipera »

Witaj.

Jeżeli zależy Ci na pobieraniu większej ilości danych z netu (piszesz o filmach) to raczej odradzałbym Ci BC.
iPlus jak na razie nie przycina aż tak często prędkości po przekroczeniu limitu a w BC jest to juz standard.

Poza tym jeżeli masz możliwość założenia "stacjonarnego" neta to lepiej zdecydować się na niego.
Internet komórkowy ma tę zaletę, że możesz go mieć praktycznie wszędzie jednak jego parametry nie są aż tak rewelacyjne w stosunku do ceny.
Gdyby jeszcze rzeczywiście wyciągało sie takie osiągi jak podaje w specyfikacji sprzętu producent oraz operatorzy to byłoby OK.
Jednak na jakość połączenia składa sie zbyt wiele czynników.

Pozdrawiam
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: krzysztof.wojcik »

willlow1983 pisze:Może ktoś wie jak wygląda sytuacja z iplusem w białymstoku?
Weź pod uwagę to że PLUS przygotowuje się do uruchomienia UMTS w/w mieście, nie wiem jak z Erą.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: szalony »

krzysztof.wojcik pisze:Cytat przycięty przez Moderatora ->Vipera - Panowie/Panie tniemy zbędne cytaty!
Weź pod uwagę to że PLUS przygotowuje się do uruchomienia UMTS w/w mieście, nie wiem jak z Erą.
Niech lepiej Plus w Lodzi za umts porzadnie sie wezmie :evil: bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to zasieg jego jest tragiczny :cry: a potem za inne miasta niech sie bierze :wink:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: piotr2802 »

<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> odradzam Ci sieć ORANGE bo ja mieszkając w Krakowie mam EDGE średnio poniżej 56 kb/s !!! Nie wiem może w Baiłymstoku jest lepiej ale musisz to sprawdzić, zapraszając np. do domu przedstawiciela danej sieci, który będzie miał ze sobą odpowiedni modem i Ci sprawdzi na miejscu, a Ty też możesz coś sobie ściągnąc, zapuścić jakąś stronkę testową, może uruchomić SKYPE i wtedy sobie wybierzesz co najlepsze..... :D
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: piotr2802 »

Przed chwilą dzwoniłem do Działu Technicznego Orange i podali mi taką stronkę

http://test.4web.pl

Coś z moim EDGE w Krakowie nie jest tak bo ja wyciągam zaledwie 24,1 kb/s a mam ful zasięg na skali , używam modemu GC 85.
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: cholmar »

piotr2802 pisze: Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
Coś z moim EDGE w Krakowie nie jest tak bo ja wyciągam zaledwie 24,1 kb/s a mam ful zasięg na skali , używam modemu GC 85.
Tragedia :!:
Wydaje mi się, że siadło Ci oprogramowanie modemu- złóż reklamacje.
Gdzieś czytałem, że GC85 tak mają.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: piotr2802 »

@cholomar, sprawdzilem już wszystkie możliwości i wszystko wskazuje na to że transfer w sieci Orange jest tak niski.

Dzisiaj udałem sie do salonu Orange w supermarkecie Carrefour (Nowa Huta") Po podłączeniu innego (nowego) modemu GC85 na moim notebooku transfer był podobny ok. 30 kb/s.
Następnie zrobiłem sobie "wycieczkę" samochodem po Krakowie i maksymalny transfer był ok.42 kb/s - ciut lepiej, ale to ciągle nie EDGE.

Zgłaszam ten problem do BOK, Działu technicznego Orange, pisze maile i też to nic nie pomaga... :cry:
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: baton »

Następnie zrobiłem sobie "wycieczkę" samochodem po Krakowie i maksymalny transfer był ok.42 kb/s - ciut lepiej, ale to ciągle nie EDGE.
Wg. czego podajesz predkosc? Posiadam GC85 + orange i potwierdzam ze na terenia Krakowa to straszna lipa. Dlatego od poniedzialku przesiadka na iPlusa... "-)

BTW.Wg Numion, teraz czyli 23:55, Rzaka, dawnload mam na poziomie 75-85kb/s
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: Miszka01 »

W Białymstoku ORANGE to ORANŻENADA , tragedia itp. Rewelacyjnie chodzi IPLUS i BLueconnect.

Pozdrawiam
willlow1983
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-19, 08:56
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: willlow1983 »

Miszka01 na jakim osiedlu mieszkasz? Ja mieszkam na stancji na osiedlu "przyjaźń". Ciekaw jestem jak w tych rejonach wyglądają zasięg i transfery.
Jest to dość blisko centrum więc wydaje mi się że powinno być OK.
Będe bardzo wdzięczny za takie informacje.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników :lol:
Laptop gericom blackberry2 ->SE z1010 -> simDATA
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: Miszka01 »

W całym Białymstoku BlueConnect i IPLUS działa rewelacyjnie, nawet na obrzeżach odległych o kilka kilometrów. Blueconnect EDGE ma lepszy zasięg od IPLUSA.
Ja mieszkam na Wysokim Stoczku. Aleja Konstytucji 3 Maja
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: iplus w Białymstoku

Post autor: piotr2802 »

baton pisze: Wg. czego podajesz predkosc?

Prędkość transferu EDGE Orange mierzę programem:

http://test.4web.pl


To chyba jeden z najbardziej wygodnych i miarodajnych programow. :D
ODPOWIEDZ