Testowanie usługi w miejscu korzystania

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klolik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-19, 13:39
Lokalizacja: wioseczka

Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: klolik »

Witam
Poszukuję dostępu do internetu w sieciach GSM (tylko taka opcja jest dla mnie korzystna ze względu na przeprowadzki oraz możliwość zabrania ze sobą) w rejonie Katowic.
Orangutan odpada. Najbardziej jestem zainteresowany ofertą iPlus, o BC pytałem niestety w Katowickim salonie Ery nie umożliwiono mi przetestowania modemu/usługi nawet na miejscu - czyli mam kupić a jak nie będzie działać to zawsze mogę reklamować :shock: - słowa miłej pani w salonie.
Chciałem zapytać czy ktoś może próbował (u któregokolwiek z OPów) zapytać o możliwość przetestowania modemu/usługi np. w miejscu zamieszkania :?: . Nie chodzi mi o test w salonie, to już przerabiałem (w Plusie mi to umożliwiono) ale raczej mija się to z celem-można tam sprawdzić tylko współpracę modemu z lapem (na początku był problem, ale po spotkaniu i współpracy z technikiem Plusa rozwiązaliśmy problem). Bardziej chodzi o sprawdzenie zasięgu EDGE (i uzyskiwanych transferów) tam gdzie głównie będę korzystać (w domu). W salonie miłe panie i panowie powiedzą to co mają mówić i odwołają się do mapki (niestety internetowej, ogólnodostępnej). Mapki na stronach są zbyt uproszczone i ciężko się w nich połapać, np. znaleźć swoją ulicę lub chociaż osiedle. Szukałem już BTSów w mojej okolicy jednak na stronach (linki z tematu forum nt. BTS) nie wszędzie pisze na temat obsługi EDGE.
Obecnie mieszkam na Tysiącleciu, jak sprawdzić samemu czy nadajniki:

SIEĆ;CID;CZĘSTOTLIWOŚĆ;LAC;LOKALIZACJA;DOKŁADNA;SEKTORY;CID_UMTS;EDGE;UWAGI
PLUS GSM;2885;900;21001;Katowice;piko w Auchan - ul.Nikodema i Józefa Reńców 30;1; ; ; .
PLUS GSM;2981;900;21001;Katowice;oś.Tysiąclecia Górne - ul.1000-lecia 1, wieża Kościoła;123; ; ; .
PLUS GSM;2022;900;21008;Katowice;oś.Tysiaclecia Gorne, wiezowiec vis-a-vis Stadionu Slaskiego;123; ; ; .

pozwolą mi na korzystanie z EDGE'a?
Niestety nie mam od kogo pożyczyć komórki z EDGE'm :( (bo w salonie to mi chyba nie wypożyczą :wink: ), żeby przetestować jak działa SimDATA


Dzięki za jakiekolwiek wskazówki/info/porady.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: Vipera »

Jeżeli Ci to pomoże, to mogę podać taką informację jeśli chodzi o EDGE w Erze w lokalizacji, która podajesz.
Nie tak dawno miałem okazję łączyć się w okolicy bazy Delta-Trans u znajomych (ulicy dokładnie nie pamiętam :( ).
Miałem transfer ok 15kB czyli raczej EDGE :P
Zaznaczam, że nie miałem zewnętrznej anteny. Lapek był goły i w mieszkaniu.
Z tego co sie mniej więcej orientuję EDGE Ery pokrywa prawie całe Katowice.
Mieszkam na peryferiach (Panewniki-Ligota) i tu też nie ma problemu.
Teraz czekam na ten obiecywany UMTS.
Na razie to pojawia sie i znika. Chyba dopiero testują w centrum.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: Demon »

A więc taka możliwośc jest u każdego operatora wystarczy zadzwonić do BOK-u powiedziec ze jest sie zainteresowanym ich usługa internetowa pracownik przyjmie zgloszenie po podaniu swoich danych i do 2 tygodni powinien sie skontaktowac Przedstawiciel Handlowy z danego rejonu i umówi sie z Tobą na spotkanie.Jeśli chciałbyś żeby odbyło się to szybciej podjedz do najblizszego Autoryzowanego Salonu i porozmawiaj tak z Przedstawicielami ,a najlepiej z ich kierownikiem.Jeśli od nich uzyskasz odpowiedz ze jest to niemozliwe dzwon do BOK i zglos ta sprawe z podaniem nazwiska osoby która ci to powiedziała.
WAŻNE: Przedstawiciele Handlowi sa tylko w Salonach Autoryzowanych ,a nie w salonach partnerskich.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Robert
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-02-26, 11:53
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: Robert »

Nie wiem jak u innych operatorów, ale w Erze są możliwe testy w miejscu zamieszkania tylko dla klientów biznesowych. Sam jestem zaintereowany BC(ale nie prowadzę działalności gospodarczej), więc znalazłem na to rozwiązanie: wysłałem zainteresowanie usługą ze strony blueconnect. Podałem nazwę firmy, nr regon znajomego i swój nr. telefonu. W ciagu 7 dni skontaktuje sie ze mną handlowiec i będę mógł przetestować usługe tam gdzie mi się to podoba. Takie spotkanie z handlowcem jest nie zobowiązujące ponieważ nie trzeba u niego zakupić aktywacji(można powiedzieć np. że usługa nam się nie podoba), a jeżeli bedę zadowolony to i tak dokonam zakupu usługi i aktywacji w salonie Ery na osobe prywatną.
I jeszcze jedna ważna informacja najlepiej wybierz modem który bedzie posiadał UMTS/EDGE/GPRS wtedy podczas przemieszczania sie modem sam wybierze najlepszą dostepna technologię w danej lokalizacji.
klolik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-19, 13:39
Lokalizacja: wioseczka

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: klolik »

Modem już wybrałem, więc chodzi tylko o sam test. UMTS to jeszcze nowinka i jest w powijakach a modemy trochę drogie, więc jeszcze nie teraz.
Dzwoniłem do BOKów Plusa i Ery.
Era: Tu powiedziano mi, że raczej dla biznesowych niż indywidualnych klientów byliby skłonni zrobić "demonstrację". W Katowickim salonie Ery pani z Obsługi klienta i pan z serwisu mówili, że im zabroniono takiego testowania (potwierdzono to w BOK) ze względu na możliwe uszkodzenie sprzętu klienta (BOK) / tego drogiego modemu (pracownicy salonu).
Plus: Możliwy jest test w zależności czy przedstawiciel będzie do tego skłonny, spróbuję raz jeszcze-skoro pozwolili na test na miejscu bez problemu to postaram się ich miło przycisnąć, może to pomoże.
Niestety skłonność niektórych pracowników do współpracy jest mała - może zrobić jakiś ranking wśród salonów/punktów :idea:
Trochę nagli mnie czas tak więc chyba skorzystam z iPlusa.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
kodens79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 06:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: kodens79 »

Powiem tak jesli chodzi o BC to EDGE pokrywa prawie cale Katowice mieszkam na Zalężu i u mnie mam bardzo dobry odbiór ale moge powiedziec że czesto korzystam z niego podczas podróży na Ligotę i tam tez niema najmniejszego problemu z EDGE-m tak wiec polecam .

A jesli chodzi o UMTS w Katowicach i nie tylko to ma yosta uruchomiony dopiero w polowie roku lub tez puzniej ->(później) <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> ->(na razie) sa tylko testz ->(?) tego sie dowiedzialem ostatnio jak kupowałem BC w salonie na Wawelskiej.
.....Blue Connect.....
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: Vipera »

kodens79 pisze:ale moge powiedziec że czesto korzystam z niego podczas podróży na Ligotę i tam tez niema najmniejszego problemu z EDGE-m tak wiec polecam .
Na Ligocie (choć to juz chyba Panewniki :P - ale przyznaję, że z tą granicą to się do dziś nie mogę połapać) BTS Ery jest na Akademikach na Medyków co daje bardzo dobry zasięg sygnału.

UMTS faktycznie czasem się pojawia, ale ten sygnał testowy jak do tej pory to udało mi się jedynie złapać w centrum ale jako sygnał bo przelogować mi sie nie udało. Dlaczego? Nie wiem :cry:
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: magmike »

A propose tych BTSów Plusa to na ten piko nie masz co liczyć bo postawiony jest wewnątrz hali Auchan i raczej na zewnątrz nie wychodzi jego zasięg, ale reszta na wieżowcach będzie OK, zależy tylko w którym masz zamiar łapać zasięg, bo transfer przez te mury może być niski a bloków tam sporo.
pozdrawiam, magmike
klolik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-19, 13:39
Lokalizacja: wioseczka

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: klolik »

Rzeczywiście piko w Auchan mi niewiele da, ale to jedyne jakie BTSy znalazłem w mojej okolicy. Spróbuję z tym testem na biznesa w Erze. Bloków rzeczywiście tam jest trochę, ja mieszkam w tych niskich obok kościoła przy DTŚ. Na dachu wieżowca obok widziałem jakieś anteny ale którego OPa to nie wiem. Niby to niedaleko ale te mury... :?

Testy dopiero na przyszły tydzień odłożone. :(

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: magmike »

Chodzi Ci o ten kościół co ma taką kręconą wieżę? Za cholere nie mogłem zlokalizować na niej nadajnika, gdy robiłem fotki do stronki ze śląskimi BTSami. Jesli widzisz z okna tą wieżę to moim zdaniem niezły na EDGEu będziesz miał transfer, oczywiście mówię o Plusie, jeśli nie to trudno bez testu powiedzieć :|
edit
a ta mapa pokazuje że nawet możesz UMTS złapać :D
pozdrawiam, magmike
klolik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-19, 13:39
Lokalizacja: wioseczka

Re: Testowanie usługi w miejscu korzystania

Post autor: klolik »

Tak widzę z okna dokładnie ten kościół i Auchana. Też nie widziałem BTSa żadnego (ksiądż schował czy jak :?: )
Czekam na odpowiedzi techników z Plusa i Ery co do testu.
ODPOWIEDZ