Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Witkacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 16:56
Lokalizacja: Kartuzy

Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: Witkacy »

Witam. Mam pytanie do forumowiczów. Dla niektórych pewnie śmiesznie proste, ja ma z tym niemały problem. Więc tak, niedłógo -> (niedługo) wyjeżdżam, będę się kręcił pomiędzy USA i Brazylią. Biorę ze sobą laptopa i nokie 6020 z Ery. Bedąc tam chciałbym mieć możliwość łączenia z internetem. Nie mówię tu o ściąganiu filmów ale gdu i outlook by się przydały. I pytanie jest następujące - jaki kabel potrzebuję (laptop nie ma irda ani bluetooth), oprogramowanie, czy powinienem coś w Erze aktywować i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> -> (w ogóle) jak się do tego zabrać??
Z góry dziękuje i Pozdrawiam.
Witkacy
He shut me down - bang bang, I hit the ground - bang bang...
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: skalar13 »

Po pierwsze kupujesz oryginalny(widać że kase masz wiec <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> -> (na pewno) cie będzie stać na oryginał) kabel do twojej noki: CA-42 lub DKU-5. Mucisz -> (musisz) mieć aktywowaną usługę w erze ale jak masz na abonament to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> -> (na pewno) masz aktywną (przynajmniej ja miałem). Potem musisz ściągnąć ze strony noki program PC Suit jak to zrobisz to potem mogę tłumaczyć co masz dalej robić. Aha i dowiedz sie czy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> -> (na pewno) Era ma z tymi krajami roming -> (roaming) i dokładnie musisz sie dowiedzieć z jakimi sieciami i jaki zasięg mają te sieci na tym terenie gdzie będziesz przebywał. :wink:
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Witkacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 16:56
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: Witkacy »

Taaaa, jak bym miał kase to bym na koniec świata do pracy nie musiał jechać :)))))
He shut me down - bang bang, I hit the ground - bang bang...
Witkacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 16:56
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: Witkacy »

Ale tyle na kabel ustukam. Wtedy pewnie pojawią się nowe pytania.
He shut me down - bang bang, I hit the ground - bang bang...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: Szadzik »

Witkacy pisze:Bedąc tam chciałbym mieć możliwość łączenia z internetem. NIe mówe tu o ściąganiu filmów ale gdu i outlook by się przydały. I pytanie jest następujące - jaki kabel potrzebuję (laptop nie ma irda ani bluetooth), oprogramowanie, czy powinienem coś w Erze aktywować i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jak się do tego zabrać??
Z góry dziękuje i Pozdrawiam.
Witkacy
Na początek to poszukaj jakie masz możliwości dostępu do netu tam gdzie jedziesz. Jesli zacvzniesz korzystać w roamingu z erowego GPRS to zbankrutujesz w try miga. Internet jest okropnie drogi w roamingu. Lepiej tam już na miescu kupić jakąś kartę z dostępem do netu niż korzystać z ery, bez względu na jak długo tam jedziesz.
Back to the Future ;)
Witkacy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-19, 16:56
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Dostęp do internetu z Ery w USA i Brazylii

Post autor: Witkacy »

Na stronie ery dla brazylii jest 6.09/100 kB (TIM)a dla USA 3.65/100kB (T-Mobile). Taryfikacja za każde rozpoczęte 250 kB. To na gg chyba tysiące słów nie?? Czy moze są jakieś kruczki o których nie wiem???
He shut me down - bang bang, I hit the ground - bang bang...
ODPOWIEDZ