net w orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-21, 11:32

net w orange

Post autor: rafal »

witam
czy ktos moze mi doradzic czy oplaca sie zamawiac net w orange??
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: net w orange

Post autor: kemott1 »

Poczytaj forum,a na pewno się dowiesz czy się opłaca brać net w orange :wink:
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: net w orange

Post autor: Miszka01 »

Radziłbym nie inwestować w ORANGE, to szajs. Poczytaj na forum a ja wiem z doświadczenia.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: net w orange

Post autor: kemott1 »

Umnie orange spisuje się super :D lecz bym polecił iplus-a :)
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: net w orange

Post autor: gnd »

ja używam licencji gprs i jestem zadowolony 8)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: net w orange

Post autor: raptou »

Korzystam z usług tej firmy niemal od kiedy istnieje analogowy Centertel. Gdyby nie to, że mam bardzo korzystną, indywidualną umowę i ogromne upusty dawno bym się przeniósł do Plusa. To jedyne co mnie w tej sieci trzyma - ceny. Jakość fatalna (u mnie nie mówię za wszystkich), częste zrywania połączeń w trakcie rozmowy (pewnie akurat BTSa resetują :lol:), od poniedziałku dostaję po 12 SMSów codziennie, których jedyną treścią są "krzaki" bo im się coś w święta zawiesiło i nie mogę się doprosić usunięcia usterki i nadal po włączeniu telefonu dostaję smsy ze śmieciami w ilości hurtowej z nr. 501200777. Po wprowadzeniu marki Orange zrobił się jeszcze większy bajzel w ustawieniach. Efekt ? Nie można wejść na stronę Orange z poziomu telefonu Motorola C350. Nie wiedzą co jest ale sprawdzili i każą mi korzystać z ustawień starej Idei w bardzo skomplikowany sposób :lol: . Odpuściłem sobie. Info zgłosiłem ze 3 tyg. temu.
Żeby mobilnie (np. w samochodzie) ściągnąć pocztę nawet przez CSD muszę wkładać zwykłego Simplusa, bo ściągnięcie poczty kilkuset kilobajtowej poczty trwa koszmarnie długo o ile nie wyskoczy Timeout. Coraz częściej zdarza mi się komunikat "sieć zajęta" w okolicach godz. 18 w tygodniu.
W salonie firmowym w Warszawie jest demo internetu Orange. Któregoś dnia wchodzę, idę wypróbować a tam "nie można wyświetlić strony :lol:
Chciałem kupić w salonie Motorolę c-115, bo prosta i tania a tu się okazało, że tel. jest w ofercie bo jest ale go nie ma i nie będzie - takie info dostałem od sprzedawcy.

Tak to wygląda u mnie na dziś i to w Centrum Warszawy.
Jak ja mam komuś polecić internet w tej sieci ?
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: net w orange

Post autor: piotr2802 »

Przyłączam sie do opini "raptou" na temat tragicznego poziomu usług sieci Orange. Ja mieszkam w Krakowie i mam internet z Orange poprzez kartę SE GC 85. U nas w Krakowie EDGE w Orange chodzi tragicznie, niewiele lepiej niż zwykły modem 56 kb/s, nie wspomnę już że o SKYPE lub innych komunikatorach głosowych musisz zapomniec.

Ja złożyłem juz kilkanascie reklamacji w BOK Orange i Dziale Technicznym. Ciagle bez zadnej poprawy. Juz nigdy nie przedluze z nimi zadnej umowy, bo ONI jak cie złapią juz na 24 miesiące to maja Cie gdzies. Chetnie bym zerwał aktualną umowę, bo Orange nie wywiazuje sie ze swoich umow a biorą za ten gowniany internet EDGE az 120 zł co miesiąc.

Powiem krótko: Jeśli chcesz miec ciągle klopoty i lubisz nerwy to połącz się z Orange!!!

Mysle ze sam dokonasz prawidlowego wyboru i sam zdecydujesz co najlepsze.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: net w orange

Post autor: Czarek88lol »

ja z początku też miałem problemy z orange.. ciągła walka, reklamacje, telefony i nic;/ sytuacja się poprawiła i zmieniłem zdanie co do orange;) nie wiem na jak długo w każdym razie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jest dobrze;) może Oni rzeczywiście czasem nie mają na to wpływu, za dużo wymagamy... co prawda ja wymagałem i osiągnąłem cel;) modem ciągle łapie edge;) transfery od 80 do 160kb/s;) nie jest źle;)

w ogole wczoraj pokazał mi się transfer maksymalny 51,5kB/s..(screen niżej) to chyba nie możliwe żeby moja prędkość wynosiła chodzby przez chwile ponad 400kb.. to chyba jakieś błędne działanie programu... chociaż wiem że wielu osobom się to ostatnio przydarza(np. Demonowi)
Obrazek

pozdrawiam:D a decyzję musisz podjąć sam;) w żadnej sieci nie jest idealnie:P
orange business everywhere, ed77, accelerate..
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: net w orange

Post autor: piotr2802 »

@czarek, rzeczywiście przy takiej prędkości to rzeczywiście nie można miec żadnych zastrzeżeń :D

A czy dział Ci poprawnie program SKYPE przy tym transferze o którym piszesz ?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: net w orange

Post autor: raptou »

Jak pisałem w innym miejscu - problemy nie występują wszędzie i zawsze. A Jeżeli chodzi o wymagania - my wymagamy tylko tyle, co obiecują i deklarują. Nic więcej.

Jest ciekawa sytuacja, gdyż operator nie odpowiada za nic a każe nam wydać mnóstwo pieniędzy w określonym czasie (cyrograf). Jemu wolno mieć problemy i usuwać je "ruski miesiąc" a my za dużo wymagamy. Coś tu jest nie tak.

Kupienie internetu w Orange, to ruletka. Zadziała lub nie a potem ciężko cokolwiek wyegzekwować a jednocześnie klient jedyne prawo jaki ma to 1/30 abonamentu, gdy jest całkiem odłączony. Żadne zadośćuczynienia gdy usługa jest świadczona na żenująco niskim poziomie nam nie przysługują ponieważ byle jak ale jednak jest świadczona bo nie nastąpiło odłączenie.
Myli sie ten, kto uważa, że może potem liczyć na wsparcie jakiejkolwiek instytucji (np. Federacji konsumentów). To wszystko jest zgodne z prawem i sami wyrażamy na to zgodę akceptując regulamin własnym podpisem.

Orange potrafi działać bardzo ładnie ale ze względu na to, że nie można być pewnym gdzie, jak zadziała i jakie są potem problemy w wyegzekwowaniu prostego zgłoszenia reklamacji - zdecydowanie odradzam. W dodatku informacje podawane na infolinii są często sprzeczne (co mnie do szału doprowadza). Chyba, że przed zakupem sprawdzisz jak to działa konkretnie u ciebie.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: net w orange

Post autor: Czarek88lol »

A czy dział Ci poprawnie program SKYPE przy tym transferze o którym piszesz ?
kiedyś prówałem skype to średnio to tak chodziło... bezprzewodowy net ma wysokie pingi może tym to być spowodowane... teraz nie wiem jak działa skype po tym jak Oni poprawili moją sytuację... bo prędzej było naprawde różnie z tymi transferami... sytuacja poprawiła się dopiero jakies niecałe dwa tygodnie temu...

do raptou:
ja ich wcale nie usprawieliwiam.. sam miałem z Nimi nie małe problemy.. jak mi przycieli raz transfer to z transferem 3kB/s ponad miesiąc się męczyłem... po złożonej reklamacji przez dwa miesiące mam 30% taniej.. ogólnie to Oni jak chcą to potrafią... mój przykład to potwierdza.. teraz niezależnie od pory dnia zawsze łapie mi edge (bts z edge 10km ode mnie). w umowie jest napisane że średni transfer wynosi 100kb/s. Teraz dopiero u mnie to się zgadza:) przedtem było naprawde różnie.. ale w dzień zwykle łapał mi tylko gprs czyli jakies 50kb/s.

pozdrawiam:D
orange business everywhere, ed77, accelerate..
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: net w orange

Post autor: DADA »

Witam

Ja jestem zadowolony z Orange.
Mam usluge 3G/EDGE/GPRS i wszystko pracuje bez zastrzezen.
Jedynym problemem bylo to ze wraz z modemem sprzedano mi karte nie obslugujaca UMTS-u.
Po interwencji w salonie firmowym ORANGE wymiana nastapila od reki.
UMTS smiga w Poznaniu przyzwoicie transfery nawet do 56,5.
Jezdzac po polsce usluga spisuje sie dobrze.
Komunikatory GG i MSN dzialaja bez zastrzezen nawet podczas jazdy samochodem.
Modem swietnie radzi sobie z ruchem i bez problemowo zmienia systemy transmisyjne podczas jazdy samochodem -nie zrywa prawie wcale na antenie wewnatrznej w samochodzie.
Z praktyki zauwazylem ze EDGE dziala swietnie poza miastem.
W warszawie mialem lekkie problemy z EDGE zatem lepiej korzystać tam gdzie jest to mozliwe z UMTS-u.
Mysle ze to poprostu przeciazenie infrastruktury.
Zasieg UMTS ORANGE jest duzo mniejszy niz UMTS PLUSA.(realne pomiary na terenie miasta POZNANIA i WARSZAWY.)
Podsumujac jak na usluge za 120 zl to wszystko dziala zadawalajaco.
Mysle jednak ze cena za taka usluge nie powinna przekroczyc 60 zl ale na to niestety nie mamy wplywu.

Pozdrawiam. :)

DADA
ODPOWIEDZ