Ile to kosztuje?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
softnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-21, 12:37

Ile to kosztuje?

Post autor: softnet »

Witam!

Przymierzam sie do kupna modemu w iPlus (jeszcze dzisiaj bede go mial).
Do modemu dolaczony zostal pakiet startowy iPlusa - SIMDATA2 o wartosci 20 zl.

Chcialbym sie zapytac - na ile to wystarczy?

Wiem, ze w EDGE i GPRS rozliczane jest ilosc przeslanych danych a nie czas polaczenia.

Co robie na necie?

1. Korzystam z poczty e-mail w trybie online (bez sciagania na dysk programem typu Outlook Express).

2. Przegladam witryny interneowe. Glownie caly czas te same.

3. Codziennie "rzucam okiem" na portale Onet, WP Interia itp. oraz przegladam dwie wybrane witryny gazet on-line. Generalnie duzo tekstu i malo grafiki.

4. Mam wlaczone GG, ale jako away i bardzo rzadko z kimkolwiek rozmawiam.

5. Mam wlaczona aktualizacje baz wirusow oraz latek Windows Update.

Co robie sporadycznie (raz na 15 dni i rzadziej)?

1. Sciagam pliki programow o wielkosci kilku megabajtow.
2. Wysylam (lub sciagam) pojedyncze pliki (PHP, grafika) na swoj serwer WWW.

Czego nie robie na necie?

1. Nie sciagam duzych plikow typu filmy, programy
2. Nie korzystam z P2P
3. Nie gram w jakiekolwiek gry

Tak wiec chcialem sie zapytac - na ile w takim ukladzie wystarczy karta doladowana na 20 zl?

To dla mnie wazne pytanie, gdyz bede korzystal z Internetu w szczerym polu i nie chce by w trakcie pracy okazalo sie, ze zostalem odciety od netu, poniewaz limit sie skonczyl.
No i jeszcze jedno pytanie - czy jest jakis sposob aby sprawdzic aktualny stan konta w SIMDATA?

Przepraszam jesli pytania te sa infantylne, ale naprawde jeszcze nie korzystalem z internetu komorkowego i nie znam osobiscie nikogo kto by z niego korzystal.

Pozdrawiam
Tomek
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: Szadzik »

Mimo wszystko stronki sporo ważą. Musiabyś policzyć, ile dziennie danych ściągasz i wysyasz. W SIMDacie, 1mb kosztuje 30gr (razem liczone ściągane i wysyane dane), więc 20z starczy Ci na okolo 66mb.
Odliczając 1mb na uzyskanie poączenia pozostaje Ci 65mb.
Jak policzysz, ile dziennie ściągasz/ wysyasz danych to będziesz wiedzial, na ile wystarczy Ci 20zl.
Back to the Future ;)
softnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-21, 12:37

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: softnet »

Dzieki za rade :)

Mysle, ze w takim ukladzie starczy mi to na dlugo, gdyz z internetu bezprzewodowego bede korzysal przez 3 dni w tygodniu (piatek-niedziela, kiedy jestem na wyjezdzie).

Czyli wyglada na to, ze na miesiac powinno mi to wystarczyc :)
No, ale jak bedzie w rzeczywistosci, to sie dopiero okaze.

Pozdrawiam
Tomek
tomm01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-01, 16:48

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: tomm01 »

20 złotych może ci wystarczy,ale musisz też wiedzieć że simdata wymaga załadowania minimum 30zł miesiecznie,lub załadowania 50 zł na 3 miesiące
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: siubul87 »

Dokładanie musisz ładowac przynajmniej raz na miesiac za 30zł, bo inaczej Cie zablokują. Doradzam zablokowanie obrazków w przegladarce oraz zainstalowanie np. TrafficCompresora, chyba ze Cie stać to zakup sobie ONSPEED-a (naprawde pragram dobrze kompresuje).
SPV C500 + SIMDATA
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: gnd »

20 pln to starczy ci na 1 weekend
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: zDaleKi »

gnd pisze:20 pln to starczy ci na 1 weekend
Dokładnie, sam się zdziwiłem ile Megabajtów idzie na przeglądanie nawet takiego forum jak to. Nie pamiętam już dokładnie ale wyszło mi chyba jakoś 1MB na około 15-30 minut przeglądania/czytania/pisania na forum ;)
MB/min :lol: bo nie wiem jak to inaczej określić :lol:

Przy okazji wychodzi dokładnie dlaczego musimy ciąć cytaty i nie wklejać zbędnych obrazków, bo SimDatowcy potem płaczą :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: gnd »

ja używam licencji tylko do www i @ i w miesiącu mam zużycie 500-700MB, a maniakiem internetu nie jestem :D
softnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-21, 12:37

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: softnet »

No to zaskoczyliscie mnie :(

Najwyzej bede musial wykorzystywac internet przez SIMDATA do najwazniejszych rzeczy.
Odpuszcze sobie przegladanie tego co nie jest najwazniejsze.

Przy moich potrzebach nie bede czesto korzystal z internetu bezprzewodowego - jedynie na wyjazdach. Bo maksimum to wydatek z rzedu 10 zl dziennie. Przy laczeniu sie codziennym to 300 zl miesiecznie.
Cale szczescie bede potrzebowal netu tylko w weekendy i potrafie sie ograniczyc do najwazniejszych zadan.

Mam dwa pytania:

1. Jak sprawdzic ile kasy juz wykorzystalem?
2. Jaki programowy miernik transferu byscie mi polecili? Najlepiej jakis zaawansowany, ktory by rozroznial ile poszlo trnasferu przez Neostrade, a ile przez iPlus.

Inna sprawa to kwestia przedluzania waznosci karty SIM. Przedluzanie waznosci waha sie od 7 dni dla karty 10 zl do 180 dni dla karty 100 i 150 zl. Cennik jest tutaj: http://www.plusgsm.pl/promocje/promocje ... /index.asp

Pozdrawiam
Tomek


Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: magmike »

Stan konta- *100# wpisujesz w telefonie.
Ostatnio mi zjadło troche kasy na nie moim kompie który wcześniej nie był podłączony do sieci www i przy zamykaniu systemu sie okazało co mi tak kase żarło - nie wyłączony update windowsa :|, zasysał ostro w tle, więc uważajcie na to gó..no.
pozdrawiam, magmike
softnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-21, 12:37

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: softnet »

magmike pisze:Stan konta- *100# wpisujesz w telefonie.
Ostatnio mi zjadło troche kasy na nie moim kompie który wcześniej nie był podłączony do sieci www i przy zamykaniu systemu sie okazało co mi tak kase żarło - nie wyłączony update windowsa :|, zasysał ostro w tle, więc uważajcie na to gó..no.
Tak, tylko ja mam sam modem bez telefonu. Jest to modem Sierra Wireless Aircard 750. Natomiast telefonu w sieci Plus GSM nie posiadam. Posiadam w Era GSM, ale bez zdjetego (jak na razie) simlocka.

Co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi - musisz wylaczyc automatyczne aktualizacje i przejsc na auktualizacje reczne. Napisze krok po kroku jak to wylaczyc:

1. Wejdz do panelu Sterowania
2. Wybierz Centrum zabezpieczen
3. Wybierz "Zarzadzaj ustawieniami zabezpieczen dla:" i wybierz "Aktualizacje automatyczne".
4. Zaznacz pole wyboru: "Powiadom mnie, ale nie pobieraj, ani nie instaluj aktualizacji automatycznie.

Te zastosowania wykorzystuj tylko i wylacznie wtedy gdy musisz. Jesli masz dostep do sieci o wiekszej przepustowosci np. Neostrada, to niezwlocznie pobierz i zainstaluj aktualizacje. One sa niezbedne dla zapewnienia komputerowi maximum bezpieczenstwa.

Drugi zasysacz transferu to programy antywirusowe uaktualniajace definicje wirusow. Np. avast sam sciaga nowe bazy wirusow. W przypadku korzystania z internetu komorkowego tez warto to wylaczyc. Ale nalezy w miare mozliwosci pobierac aktualizacje bedac podlaczonym np. przez Neostrade.

Ze wzgledu na bezpieczenstwo swojego serwisu nalezy dbac o to aby aktualizacje Windows oraz sygnatur wirusow byly uaktualniane przy kazdej innej okazji.

A co ma zrobic ktos, kto nie ma innego internetu niz komorkowy?

Moze zrobic obraz dysku np. Norton Ghostem. Zainstalowac Windows, Service Pack, pozwolic Windowsowi na pobor uaktualnien (najlepiej przez neostrade), przy okazji zainstalowac wszelkie niezbedne oprogramowanie (np. Office) i sterowniki i zrobic z tego obraz dysku by odtworzyc Windowsa w momencie jego awarii.
Takie odtworzenie trwa okolo 25 minut i od razu po odtworzeniu jest gotowy Windows, oprogramowanie i sterowniki oraz czesc uaktualnien.
Istmnieje tez sposob aby uaktualnienia zapisywac na dysku twardym i by w razie potrzeby je zainstalowac recznie. Taka usluge oferuje tez program Autopather (ale moze tez zainstalowac troche niepotrzebnych smieci, dlatego przed jego uzyciem zachecam do utworzenia punktu przywracania systemu).

Ufff rozpisalem sie. Mam nadzieje, ze te rady sie komus przydadza.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: magmike »

Rady są OK. Ja mojego posta też jako rade napisałem :-) Nie dopisałem, że wiem jak wyłączyć update windowsa, no ale może komuś innemu sie przyda Twój post ;-)
Co do antywirusowych programów to wydaje mi się, że definicje wirusów ściągane przez te programy nie są aż tak ciężkie jak updaty windowsa i nie trzeba ich wyłączać.
A tu stan konta w modemie
pozdrawiam, magmike
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: zDaleKi »

magmike pisze:Co do antywirusowych programów to wydaje mi się, że definicje wirusów ściągane przez te programy nie są aż tak ciężkie
Wymieniony wcześniej aVast ma IMHO bardzo małe pliki aktualizujące i IMHO można zostawić włączone jego aktualizacje. Ale są takie antywirusy, które mają dzienne aktualizacje po 1MB i więcej, na takie trzeba uważać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: Szadzik »

Jeśli ktoś nie chce za często ściągać dużych aktualizacji to polecam NOD32. Można w nim ustawić jak często ma się aktualizować a każda aktualizacja to lekko ponad 100KB.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Ile to kosztuje?

Post autor: kemott1 »

MKS 2005 ma też małe pliczki do aktualizacji jeśli nie narobimy sobie zaległości w ściąganiu :lol:
ODPOWIEDZ