Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Q65
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-26, 08:55

Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Q65 »

Chcialbym kupic sobie dobry dostep do Internetu ze swojego notebooka przenosnego. Mowa o czyms naprawe szybkim i sprawnym. Jaka jest obecnie najlepsza oferta jesli chodzi o dostep do internetu bezprzewodowego u naszych operatorow komorkowych? Jesli chodzi o finanse to nie jest to kluczowa sprawa, glownie zalezy na szybkosci dostepu. Obecnie mam GPRSa w PTK Centertel i nie jestem zadowolony. Czy jest cos dzialajacego chociaz normalnie? Mowa o Warszawie i okolicach.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Masz GPRS w centerel, czy to znaczy, że masz licencję gprs - starą? Bez limitów? Jeśli tak to nie rezygnuj z tego, tylko kup modem EDGE/UMTS i będziesz miał co zechcesz.
Nawet jeśli masz nowa umowę to możesz kupić lepszy modem i mieć wszelkie dostęppne technologie.
Back to the Future ;)
Q65
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-26, 08:55

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Q65 »

Nie wiem jaka to umowa, a sa w ogole jakies limity?
Dzownilem do Plusa, oni tam nie maja zadnych limiotw pomimo zapisu w regulaminie.
Ta idea to tak nie bardzo mi pasuje.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Wszędzie w tej chwili są limity, bez wyjątków. Jeśli podpisałeś umowę w idei przed marcem 2005 to rzeczywiście nie masz limitów. Zmień modem i śmigaj na EDGE, bez limitów.
W plusie są limity, tylko póki co nie przycinają transferów. Jak podpiszesz umowę, to może się okazać że za miesiąc zaczną limitować i będziesz znowu narzekał. Radzę się nad tym zastanowić.
Back to the Future ;)
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: PawełB »

W iPlusie może i są limity, ale jeszcze tego nie odczułem. Może zależy to od obciążenia sieci. W tym miesiącu mam pobranych ok 5GB i nic się nie dzieje. Oby tak dalej.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Q65
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-26, 08:55

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Q65 »

Z w miare pewnego zrodla wiem, ze nie maja mozliwosci technicznych zliczac danych w Plusie.

Czyli ogolnie proponujecie wymiane modemow w Idei pod warunkiem, ze umowa nie okresla limitow?
Czy ten sam abonament GRPS daje mozliwosc dostepu do EDGA i UMTSa?
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

Ja mam ciągle licencje EDGE w Orange i chciałbym wymienić na UMTs, bo jestem w zasięgu (centrum Krakowa).
Dzwoniłem do BOK klienta i pytałem czy mogę przejść na UMTS, bo przecież ten sam abonament (120 zł) + wymiana karty na Globotrotter.

Niesteyty powiedziano mi , że musze czekać do końca obecnej umowy, czyli jeszcze ponad 1 rok.
Paranoja, tak oto wygląda wdrażanie nowych technologii w sieci Orange.

Z takim podejściem do klienta, tragicznie widzę ich przyszłość 3G :wink:


Dlatego nie proponuję innym wiązanie się z siecią Orange, bo ONI sami tego chcą aby ich nie promować... :evil:
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Vipera »

Q65 pisze:nie maja mozliwosci technicznych zliczac danych w Plusie.
To trochę dziwne...
Transmisja danych jest usługą tak samo jak SMS'y, MMS'y czy rozmowy głosowe, które są rejestrowane i zliczane.
Przecież np w simdacie dane te są zliczane (Kasa jednak znika z konta a nie bierze się to z powietrza).

Więc sorki, ale nie wierzę, że taka firma jak PLUS nie ma możliwości technicznych na taką rejestrację i zliczanie.
Nie tną bo widocznie jeszcze nie muszą :P
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Piotr2808, kompetnie źle podszedłeś do tej spawy. Nic nie trzeba pytać, tylko pójść do salonu i poweidzieć, że chcesz zmienić kartę na USIM. Jak się ueda to super, jak nie to niestety nie będziesz miał UMTS (popróbuj w kilku salonach).
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

Szadzik pisze:Piotr2808, kompetnie źle podszedłeś do tej spawy. Nic nie trzeba pytać, tylko pójść do salonu i poweidzieć, że chcesz zmienić kartę na USIM. Jak się ueda to super, jak nie to niestety nie będziesz miał UMTS (popróbuj w kilku salonach).

Byłem dzisiaj w kilku salonach Orange...i nic nie zalatwiłem :cry:
Przecież to jedna wielka paranoja, abym czekał do końca umowy (ponad rok) i dopiero wtedy mogę nabyć do obecnego numeru usługę z UMTS.
A taką właśnie odpowiedź uzyskałem w odwiedzanych przeze
mnie salonach Orange w Krakowie.
Mam nadzieje ze Orange sie opamięta i umożliwi aktualnym klientom EDGE sparawniejsze przejście na nową usługę UMTS.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

@Szadzik, karte USIM wymieniłem już dawno....Obecnie chcę zmienić karte modem z GC85 na Globotrotter, która obsługuje UMTS.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Piotr2808, ja Ci mówię jedno a Ty robisz drugie. Idź do salonu i nic nie mów jaka to karta sim, do czego jej uzywasz ani jaką masz na niej tartyfę. Nie mów nic o internecie, w promocji jest napisane, że wymiana na usim nie jest możliwa dla taryf typu DATA. Po prostu nie przyznawaj się do nicznego, niczego nie tłumacz, idź i powiedz, że chcesz wymienić kartę w promocji i już.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

@Szadzik, Ty mylisz kartę USIM z kartą modemową, tą którą się wkłada do notebooka (PCIMCIA). Ja potrzebuję zmienić plan taryfowy z EDGE na UMTS, a do tego potrzebuję wymiany mojej karty GC85 na Option Globettroter....
USIM już mam , wymienili mi,chociaż też musiałem długo tłumaczyć, że operacja wymiany karty USIM jest bezpłatna, bo chciali jakąś opłatę odemnie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

No tak, ale i tak musisz mieć usim, żeby działać na UMTS.

P.S. Ty naprawdę sądzisz, że dadzą Ci modem nowy? Z jakiej racji?

Kup na Allegro.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: lkmc »

piotr2802 pisze:@Szadzik, karte USIM wymieniłem już dawno....Obecnie chcę zmienić karte modem z GC85 na Globotrotter
Jesli masz juz USIM to co chcesz jeszcze zalatwiac w salonie?? Kup karte z UMTSem sprzedaj GC85 i wszystko.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

Z tego co się orientuje to chyba sam modem UMTS nie wystarczy. Trzeba u nich zmienić plan taryfowy na taki z UMTS, a Orange twierdzi ze to dopiero po skonczeniu obowiazujacej umowy.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Jeśli dałeś sobie kit wcisnąć, że trzeba taryfę zmieniać to gratuluję.
Płacisz 60zł czy 120zł to nie ma żadnej różnicy, kupujesz modem i korzystasz z technologii, jakie masz dostępne. Nie trzeba w tym celu nic zmieniać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: piotr2802 »

Szadzik, Czyli jeśli dobrze Cie vrozumiem , to jak zdobede sobie swoimi kanalami jakis modem lub telefon z umts, to po przełożeniu mojej obecnej karty USIM, bede pracował pod UMTS ?
Jesli oczywiści bedę w zasięgu - tak ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Szadzik »

Tak, oczywiście. Orange nie sprawdza raczej z jakiej technologii korzystasz.
Back to the Future ;)
Nosfi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-04-26, 17:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet najlepszy do przenosnego notebooka?

Post autor: Nosfi »

Szadzik ma rację.

Żaden operator nie sprawdza jakiej technologii używasz w danym momencie.

Przykład:
Idziesz do Ery podpisać nową umowę. Wybierasz ofertę BlueConnect za 99 brutto bez karty (kartę musisz sobie sam kupić we własnym zakresie). Nikt nie zapyta Cię o technologię w jakiej zamierzasz pracować.

Podobnie będzie z HSDPA, jak (i jeśli) uruchomiona zostanie ta usługa, każdy kto będzie posiadał kartę z jej obsługą bez problemu z niej skorzysta.

Także jeśli korzystasz z GPRS/EDGE wymień kartę i tam gdzie będzie UMTS, również z niego skorzystasz.
BlueConnect, GlobeTrotter Fusion+
----------------------------------------
Pozdrawiam, Nosfi ...
ODPOWIEDZ