Kompresja w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

Patryk pisze:colombo napisał/a:
Swoją drogą ta kompresja w Orange bez programów wspomagających jest wg mnie praktycznie niezauważalna

Widać jej skutki nawet w logo i przyciskach naszego forum
Żeby nie wprowadzać zainteresowanych w błąd, nie będę się upierał przy swojej ocenie, bo była pobieżna i niewiele używałem Orange, więc pewnie masz rację. Poza tym, mój monitor nie należy do najlepszych ;) i wzrok :szok: już nie ten
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

colombo pisze:Ale i tak mi szkoda, że Turbo nie chce działać z Orange,
Albo masz operę nie tak zainstalowaną, albo coś z systemem. Bo opera turbo też działa na orange z uruchomionym programikiem.

Możesz podrzucić link gdzie to znalazłeś, bo mi jakoś nie idzie to szukanie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

krystianb pisze:Możesz podrzucić link gdzie to znalazłeś, bo mi jakoś nie idzie to szukanie.
Rozumiem, że chodzi Ci o link do tego programu.
Tutaj ta starsza wersja, niedziałająca u mnie - link z forum z tego wątku
Nowsza wersja z orange.ro - u mnie już działa tutaj , bezpośrednio do pliku tutaj
krystianb pisze:Albo masz operę nie tak zainstalowaną, albo coś z systemem. Bo opera turbo też działa na orange z uruchomionym programikiem
Nie mam już pomysłu co jest nie tak - może przeinstaluję Operę. A Turbo nie działa czy ten programik jest, czy nie jest zainstalowany - on tu nie odgrywa żadnej roli. Zresztą, gdyby Turbo działało nie byłby mi potrzebny.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

colombo pisze:Nowsza wersja z orange.ro
Ta się nawet nie chce pod win7 x64 zainstalować, wyświetla nieobsługiwany system windows vista x64 :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompresja w Orange

Post autor: marens »

colombo pisze:nie będę się upierał przy swojej ocenie, bo była pobieżna i niewiele używałem Orange, więc pewnie masz rację.
Kolega nie ma racji, gdyż kompresja w moim odczuciu jest bardzo irytująca.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

marens pisze:Kolega nie ma racji, gdyż kompresja w moim odczuciu jest bardzo irytująca.
W moim jeszcze bardziej, wszystko się rozjeżdża, a gify z białych robią się czarne.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Kompresja w Orange

Post autor: raven18 »

krystianb pisze:W moim jeszcze bardziej, wszystko się rozjeżdża, a gify z białych robią się czarne.
Może jakieś przykłady stron, gdyż ja się z czymś takim nie spotkałem - albo nie wiem, że się spotkałem.
Michael Dicson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-06-02, 19:26
Lokalizacja: Augustów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Michael Dicson »

A wogólę kto używa z was internetu orange free na kartę??
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Nikelajer »

Włączę się do dyskusji co do tej kompresji. Od 2 miesięcy mam vpn i powiem Wam, że przeglądanie neta jest o wiele przyjemniejsze. Kompresja obrazków może i pozwalała sporo zaoszczędzić transferu, plus dodatkowo teraz widzę, że jak np. chcę otworzyć onet.pl to trwa to może z sekundę dłużej ze względu na te obrazki, ale jakość jest nieporównywalnie lepsza. Dla mnie kompresja była irytująca, także cieszę się, że na vpn przeszedłem.

Jeśli chodzi o Opere i funkcję turbo, to pamiętam, że też miałem problemy.. Tzn. nie chciała mi opera w ogóle wczytywać stron z tą funkcją ;P

A tak przy okazji: ma ktoś pocztę na onet.pl? Działa Wam? Bo ja po zalogowaniu widzę tylko 2 opcje ustawienia i wyloguj i nic więcej praktycznie.. Awaria jakaś?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Kompresja w Orange

Post autor: sp6huk »

Nikelajer pisze: Działa Wam?
Działa.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Nikelajer »

Hmm.. A u mnie to tak wygląda :/

Obrazek

(srki za OT ;) )
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Kompresja w Orange

Post autor: raven18 »

Bo ta poczta na onecie działa jak chce i komu chce. Ja używam zewnętrznego klienta.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Adamusek xD »

Patryk pisze:Widać jej skutki nawet w logo i przyciskach naszego forum :hyhy:
Rozwiązaniem mogłoby być pozbycie się obrazków i zastąpienie ich elementami z CSS3, użytkownicy nie mający przeglądarki wspierającej CSS3 nie ucierpieliby zbytnio. A i transferu byśmy zaoszczędzili :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Kompresja w Orange

Post autor: sp6huk »

raven18 pisze:Bo ta poczta na onecie działa jak chce i komu chce. Ja używam zewnętrznego klienta.
Dokładnie. Nie używam poczty na onet.pl, bo wiadomości dochodzą i przychodzą z bardzo dużym opóźnieniem. Korzystam z poczty na o2.pl i wszystko śmiga jak należy :)
jestemczad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-28, 20:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompresja w Orange

Post autor: jestemczad »

Witam wszystkich. A ja w przeciwieństwie do innych jestem bardzo zadowolony z orange free na kartę. Do przeglądania używam chroma i do tego bez kompresji. A dlaczego zapytacie. Bo googlując znalazłem stronę http://techmobile.pl/2010/06/jak-wylacz ... ueconnect/ i problem z kompresją zniknął. Do tego oryginalne sterowniki producenta TPI i hula jak talala :ok:


Kto szuka nie błądzi
Piotrek
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompresja w Orange

Post autor: marens »

jestemczad pisze: Bo googlując znalazłem stronę http://techmobile.pl/2010...-i-blueconnect/ i problem z kompresją zniknął.

Kod: Zaznacz cały

Źródła: Forum Bez kabli,  Własne.
Chyba ktoś prace Patryka wykorzystał.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

marens pisze:Chyba ktoś prace Patryka wykorzystał.
Ale choć się przyznał, szkoda że takimi małymi literkami.
Do tego nie wspomina choćby o tym, że programik z rumuńskiej trony nie działa pod win7.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Adamgl »

krystianb pisze:że programik z rumuńskiej trony nie działa pod win7.
A u mnie na Windows 7 Pro x64 działa ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

Adamgl pisze:A u mnie na Windows 7 Pro x64 działa
Próbowałem 2 wersji, starsza się instalowała ale efektów nie było, po jakim czasie robił się czerwony, w ustawieniu kompresji nic nie zmieniał. A najnowsza wersja wywalała błąd, że nie jest przeznaczona do tego systemu.
Aktualnie z orange nie korzystam.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
artolomeo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-24, 17:08
Lokalizacja: z pucka

Re: Kompresja w Orange

Post autor: artolomeo »

Problem kompresji w internecie rozwiązuje całkowicie ten program:

http://www.orange.ro/files/aplicatii/mo ... -03.09.zip
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompresja w Orange

Post autor: marens »

artolomeo pisze:Problem kompresji w internecie rozwiązuje całkowicie ten program:
Patryk od dawna o tym pisał.
Jest jeszcze rozwiązanie oparte na vpn (działa tylko w ofertach abonamentowych).
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Adamgl »

Przy instalacji modemu mam wybór aplikacji "Orange Free" i "Business Everywhere" czy jeżeli bym zainstalował wersje business to wtedy bym miał łączenie przez VPN, na początku było mi to obojętne ale coraz bardziej zaczyna mnie denerwować ta kompresja.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kompresja w Orange

Post autor: wojteks »

Adamgl pisze:czy jeżeli bym zainstalował wersje business to wtedy bym miał łączenie przez VPN
Nie, to trzeba załatwić przez BOK (konsultanta).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kompresja w Orange

Post autor: ja.michal »

Adamgl, jeśli pytasz czy aplikacja inna coś da nie da. Tu chodzi o odpowiedni APN i aktywacje możliwości jego używania na określonym numerze. Niestety kompresji nie da się wyłączyć u operatora w przypadku OF na kartę. Jeśli na abonament powinno się dać.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Adamgl »

ja.michal pisze:Niestety kompresji nie da się wyłączyć u operatora w przypadku OF na kartę. Jeśli na abonament powinno się dać.
Mam internet na abonament, napisałem już do nich e-maila w tej sprawie mam nadzieje że zostanie załatwiona pozytywnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kompresja w Orange

Post autor: ja.michal »

Jak mail nie da rady to lepiej telefon do BOK. Jak jeden konsultant nie wyłączy to dziękujesz i się rozłączasz i zaraz znów łączysz i następny pewnie już załatwi sprawę.
punxhc
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-20, 13:11
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kompresja w Orange

Post autor: punxhc »

Mam parę pytań dot. tej kompresji w Orange:
1. ile faktycznie "oszczędzamy" na tej kompresji? Tzn. jaki jest współczynnik kompresji? Czy kompresuje tylko zdjęcia/rysunki?
2. załóżmy że nie używamy metod "omijania" kompresji, załaduje się strona ze skompresowanymi obrazkami. Czy można pobrać w pełnej wersji (nieskompresowanej) tylko jedną fotkę? W artykule tutaj napisane jest w p.3, że wystarczy wcisnąć Shift+R na obrazku i już pobiera nam nieskompresowaną wersję - czy to tak działa?
3. czy ktoś robił na forum porównanie fotek "skompresowanyc" i "nieskopresowanych" przez Orange? Byłoby super gdyby ktoś pobrał obie wersje i umieścił na forum do porównania. Opera Turbo ma jak dla mnie zbyt duży stopień kompresji, więc jeśli tak samo jest w Orange to słabo...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kompresja w Orange

Post autor: ja.michal »

punxhc pisze:Czy kompresuje tylko zdjęcia/rysunki?
Tak.
punxhc pisze:Czy można pobrać w pełnej wersji (nieskompresowanej) tylko jedną fotkę? W artykule tutaj napisane jest w p.3, że wystarczy wcisnąć Shift+R na obrazku i już pobiera nam nieskompresowaną wersję - czy to tak działa?
Tak.
punxhc pisze:Opera Turbo ma jak dla mnie zbyt duży stopień kompresji, więc jeśli tak samo jest w Orange to słabo...
Bardzo podobnie to wygląda.
punxhc
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-20, 13:11
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kompresja w Orange

Post autor: punxhc »

Dzięki, ale teraz najistotniejsze pytanie: jaki jest współczynnik kompresji (średnio)?

Idealn test byłby taki:
- odpalić powiedzmy 10 stronek i sprawdzić ile dokładnie pobrało danych.
- wyłączyć kompresje (albo użyć innego netu bez kompresji) i zrobić to samo.

Oczywiście im więcej stron (i im większa różnorodność) tym lepiej. Ale pewnie takiego testu nikt nie zrobił... Może ktoś się skusi?

Jeśli da się zaoszczędzić powiedzmy 50% (nawet realne dla Opery Turbo), wtedy to ma sens, bo przykładowo na limicie 4GB otworzymy stronki o faktycznej "wadze" 8GB... Ktoś wie/testował jak to wygląda?
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

punxhc pisze:Dzięki, ale teraz najistotniejsze pytanie: jaki jest współczynnik kompresji (średnio)?

Idealn test byłby taki:
Nie jest to idealny test, ale przed chwilą sprawdziłem na dwóch małych jpg - "waga" 40-55% oryginału.
O ile db pamiętam, kiedyś to sobie sprawdzałem i wyniki na rożnych obrazkach mieściły się w przedziale 30-70%. To chyba zależy od stopnia kompresji i jakości oryginalnych obrazków.
Ja używam Opery i mam włączoną opcję zapamiętywania treści odwiedzonych stron, co w połączeniu z kompresją Orange (a wczesniej Turbo na Playu) dawało znaczne oszczędności. Dawało mi to nawet ponad 60%, ale to w przypadku kiedy chodzisz w większości po tych samych stronach(ot po prostu stałe, ulubione, często odwiedzane) dzięki wspomnianej opcji w Operze.
Kompresja w Orange jest często strasznie wkurzająca - nie zawsze da się wczytać obrazek w pełnej jakości i jeszcze nie rozgryzłem dlaczego. Przeważnie jest tak, że jako miniaturkę da się wczytać przez SHIFT R, ale otworzony w nowym oknie w pełnych rozmiarach jest nie do ruszenia. Najbardziej przeszkadza to mi np. na Allegro, kiedy po prostu nie mogę zobaczyć sprzedawanego przedmiotu dokładnie. Pod XP dawało radę to obejść zupełnie dzięki programowi Romania Data Acelerator, ale pod 7, mimo że uruchamia się nie może jakoś optymalizować połączenia - czyli po prostu nie chce działać. Są jeszcze dwa skróty SHIFT A - wczytuje wszystkie obrazki na stronie , a CTRL - F5 odświeża całą stronę w pełnej jakości.
Jeśli potrzebujesz często oglądać duże obrazki w pełnej jakości to możesz nawet stracić, bo najpierw pobierasz skompresowny, a póżniej dodatkowo oryginalny(od nowa)
ODPOWIEDZ