Kompresja w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Kompresja w Orange

Post autor: cortesolo »

Witam,

Zakupiłem ostatnio Orange Free na kartę mając nadzieję, że w porównaniu z PLAY online zamiast żółwia będę miał zająca. No i się rozczarowałem. Nie dość, że zając trochę kulawy to na dodatek ta kompresja..... Zdjęcia na n-k to po prostu tragedia, z tego powodu narzekają wszyscy domownicy:( Czy da się coś z tym zrobić? Może interwencja w BOK?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

Było już tyle razy...dzwonić do BOK i walczyć o włączenie dostępu do APN vpn.

Alternatywnie - http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=23714
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: cortesolo »

Patryk pisze:Było już tyle razy...dzwonić do BOK i walczyć o włączenie dostępu do APN vpn.
Rozumiem, że komuś się udała taka kombinacja? Czy regulamin Orange coś wspomina na temat kompresji? Pytam żebym wiedzial jak rozmawiac z konsulatantem:)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Nikelajer »

Zadzwoń, powiedz ze ci przeszkadza, ew. nasciemniaj ze grafikę robisz i potrzebujesz nieskompresowane zdjęcia na necie widzieć. Powiedz ze rozumiesz ze w przypadku wyłączenia szybciej się będzie limit wyczerpywał i tyle. A jak będzie Ci wciskać ze 5 zł co miesiąc to powiesz ze jesteś klientem indywidualnym a nie biznesowym (biznesowi muszą 5zł co miech płacić wg regulaminu)

A co do regulaminu to ja nic nie znalazłem w nim o tej kompresji ani o kosztach zniesienia- także dzwoń do skutku, aż któryś konsultant Ci to włączy ;) Mi się udało za 1 razem ;P
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

Nikelajer pisze:biznesowi muszą 5zł co miech płacić wg regulaminu
Pokaż mi na to punkt w cenniku :)
miarkus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-02, 10:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kompresja w Orange

Post autor: miarkus »

Zmień apn,user i pass na vpn.idea.pl -> działa bez zarzutów bez aktywacji i kontaktowania się z BOK. Przynajmniej w Orange Freedom Pro.
Ostatnio zmieniony 2010-05-18, 11:54 przez miarkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Easy-Wifi
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2010-05-12, 08:35
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Easy-Wifi »

Na temat internetu z Orange na karte jest już kilak tematów i żaden z nich nie mówi nic pozytywnego na jego temat. Każdy ma problemy z prędkością i przesyłaniem danych.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

Easy-Wifi, darował byś sobie ten spam.
Jeszcze jeden taki nic nie wnoszący do tematu post i będzie nagroda :]

[ Dodano: 2010-05-18, 13:02 ]
miarkus pisze:Zmień apn,user i pass na vpn.idea.pl -> działa bez zarzutów bez aktywacji i kontaktowania się z BOK.
vpn to jest alias do vpn.idea.pl, tak samo jak internet jest aliasem www.idea.pl, więc jak może działać bez aktywacji, tym bardziej w OFP (w sieci CDMA2000 nie istnieje pojęcie APN :rotfl: ).
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: cortesolo »

Nikelajer pisze:A co do regulaminu to ja nic nie znalazłem w nim o tej kompresji ani o kosztach zniesienia- także dzwoń do skutku, aż któryś konsultant Ci to włączy Mi się udało za 1 razem ;P
Tez nic w regulaminie nie znalazlem. Dzwonilem do BOK. Mila Pani powiedziala mi ze w ofercie na karte nie jest mozliwe właczenie obslugi APN vpn. Taka mozliwosc istnieje tylko w ofertach abonamentowych. Gdy poprosilem o wskazanie punktu w regulamnie mowiacym o kompresji danych, Pani niestety nie potrafila tego zrobic. Wg niej usluga standardowego dostepu do internetu moze byc z kompresją a wylaczenie kompresji jest usluga dodatkowa (wenetrzna) odpłatną 5zł/mc. Generalnie po 30 min rozmowy nic nie udalo sie wywalczyc, bo ja swoje, a ona swoje.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

cortesolo pisze:na karte
Przepraszam, oczywiście nie doczytałem, że masz na kartę :dobani:
Tu niczego niestety nie wywalczysz.
miarkus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-03-02, 10:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kompresja w Orange

Post autor: miarkus »

Patryk pisze:vpn to jest alias do vpn.idea.pl, tak samo jak internet jest aliasem www.idea.pl, więc jak może działać bez aktywacji, tym bardziej w OFP (w sieci CDMA2000 nie istnieje pojęcie APN :rotfl: ).
Wiem co mowię, bo mowię na przykładzie własnych doświadczeń jakie miałem z Orange - aktywować nie musiałem. Ponadto jeżeli vpn jest aliasem do vpn.idea.pl, to proszę szanownego moderatora o wyjaśnienie sytuacji w której ustawienie vpn jako apn, usera i pass powoduje błąd autoryzacji, podczas gdy vpn.idea.pl autoryzuje połączenie. Z góry przepraszam za offtopic.

PS> Wprowadziłem kolegów i koleżanki w błąd - oczywiście chodziło mi o Orange Platinum. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

Wiem co mowię, bo mowię na przykładzie własnych doświadczeń jakie miałem z Orange - aktywować nie musiałem.
Ja również mówię na podstawie własnych doświadczeń, z resztą polecam przeszukanie pod tym kątem archiwum grupy pl.misc.telefonia.gsm, tak z lat 2004-2006 - dowiesz się, że aktywować ten APN trzeba było zawsze, w każdej taryfie.
Ale nie wykluczam, że coś się zmieniło w systemie Orange - sprawdzę to, gdy niedługo przyjdzie zamówiona aktywacja Multimo.

[ Dodano: 2010-05-18, 20:49 ]
miarkus pisze:Ponadto jeżeli vpn jest aliasem do vpn.idea.pl, to proszę szanownego moderatora o wyjaśnienie sytuacji w której ustawienie vpn jako apn, usera i pass powoduje błąd autoryzacji, podczas gdy vpn.idea.pl autoryzuje połączenie.
Nie aktywowałeś vpn w BOKu, taka jest przyczyna.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Nikelajer »

Patryk pisze: Pokaż mi na to punkt w cenniku :)
A proszę Cię bardzo ;) Tu:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 089913.pdf 1.5mb

lub tu:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 090201.pdf 9.6mb
cortesolo pisze: na karte
Też nie zauważyłem tego na kartę ;) Także tylko się powtórzę jak przedmówcy- nic nie zdziałasz :/
Michael Dicson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-06-02, 19:26
Lokalizacja: Augustów

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Michael Dicson »

Witam posiadam obecnie neta w ERA blueconnect i także korzystam z internetu na kartę na orange free i pytam się czy jest jakiś konkretny sposób na wyłączenie tej kompresji w orange free na kartę dodam tylko ze internetu na karte w orangę korzystam chwilowo kiedy kończy mi się limit w blueconnect w lub net oblega ktoś z rodziny.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kompresja w Orange

Post autor: adamos22 »

Dzwoniłem dziś do Orange z pytaniem o kompresję w OF na kartę, niestety osoba z którą rozmawiałem uparcie twierdziła, że nie stosują kompresji w ofercie na kartę.. A jeśli źle mi się ładują obrazki, to mam wadliwą kartę sim :/

Myślałem, że tylko w Play obsługa klienta jet na skrajnie niskim poziomie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

adamos22 pisze:Myślałem, że tylko w Play obsługa klienta jet na skrajnie niskim poziomie.
Tak jest u wszystkich. "A ty mały człowieczku nie masz tu nic do gadania"
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Jo_gurt »

Ja wiem, akurat BOK w Plusie był zwykle dla mnie pomocny (wprawdzie w sprawach związanych z abo głosowym, ale chyba aż tak diametralnej różnicy nie ma).
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Kompresja w Orange

Post autor: ra-v »

Jedynie co mogę polecić to korzystanie z Opera Turbo - praktycznie niezależnej kompresji zdjęć. Średnio redukuje od 1.5x do 4x limity, zdjęć aż tak mocno nie kompresuje.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kompresja w Orange

Post autor: adamos22 »

Czy ja wiem, u mnie Opera kompresuje jeszcze mocniej niż Orange.
W zasadzie kompresja jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że można ją swobodnie włączyć lub wyłączyć, tak jak to ma miejsce przy Operze, Orange niestety nie daje takiej możliwości.

Najlepszy sposób w tej chwili to rozwiązanie z dodatkiem Modify Headers dla Firefoksa i zmiana parametrów na no-cache (rozwiązanie z forum), wczoraj dopiero sprawdziłem i znalazłem błąd dlaczego wcześniej mi to nie działało, teraz działa i świat bez kompresji wygląda o wiele lepiej ;) Chociaż wolałbym aby to działało na poziomie całego połączenia bez takich obejść.

A co do konsultantów Orange, to nic bym nie napisał, ale jak dzwoniłem to pierwsza osoba stwierdziła, że raczej nie da się czegoś takiego zrobić (wyłączyć kompr.) ale dla pewności przełączyła mnie do działu technicznego, i to tam dostałem takiego zabójczego specjalistę :)
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Orange Romania Mobile Data Accelerator - jak działa

Post autor: colombo »

Witam

Ja tak samo, jak rozpoczynający ten wątek, chciałem zamienić Play na OFnk. Tylko mi kompresja odpowiada - do tego używam Opery Turbo.
Kupiłem starter POP i zmieniłem taryfę na OFnk i chętni bym przy nim został, ale...
Opera Turbo nie chce działać z OFnk - strony właściwie się nie otwierają. Ściągnąłem więc ten program (z linka z forum) Orange Romania Mobile Data Accelerator.

Wydaje mi się, że nie działa o tak jak powinien i nie wiem dlaczego. Po połączeniu(oczywiście bez Turbo w Operze) on sam lub ja ręcznie startuję optymalizację - udaje się i jego ikonka w trayu robi się zielona. Ale gdy tylko otwieram jakąś stronę optymalizacja wyłącza się i ikonka robi się znów brązowa - co oznacza "nieaktywny" Mam zaznaczoną opcję " informuj, gdy optymalizacja niepowiedzie się", ale żadnych komunikatów nie wyświela.
Pomoc w języku rumuńskim i wygląda na to, że program można sciągnąć tylko rumuńskiego Orange - dziwne
Czy ktoś go używał i wie w czym rzecz? Bardzo mi zależy, żeby móc sobie wręcz zwiększać kompresję.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kompresja w Orange

Post autor: adamos22 »

Opera z opcją Turbo powinna działać bez problemu bez potrzeby instalowania tego programu, ponieważ Opera robi sobie specjalne połączenie tunelem do własnych serwerów kompresujących, więc kompresor Orange nic z tym nie robi. U mnie przynajmniej Turbo działa jak powinno.

Ten program też nie powinien nic mieszać w ustawieniach Opery.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

Ten program też nie powinien nic mieszać w ustawieniach Opery
Program odistalowany, a Turbo jak nie działało tak nie działa z na OFnk tzn. strony się nie otwierają. Bez Turbo - owszem. Używam najnowszej opery...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

colombo pisze:Czy ktoś go używał i wie w czym rzecz?
Pod xp działa świetnie, nie stwarza żadnych problemów. Może musisz go uruchomić jako administrator.
Mi tylko pod win7 nie udało mi się go zmusić do działania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

krystianb, a jak działa dobrze, to ikona w trayu jest non stop zielona podczas surfowania - nie ma takich objawów jak u mnie?
Jestem na XP na koncie administratora, więc to nie to raczej
Na marginesie - zdaje mi się. że ten program nie może działać z innymi operatorami - tylko z orange. Zgadza się?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

colombo pisze:a jak działa dobrze, to ikona w trayu jest non stop zielona podczas surfowania
Oczywiście. Nie wiem może nie może wykryć Twojego modemu, albo firewall go blokuje. Podobne objawy są pod win7 tam świeci na zielono jakiś czas robi się czerwony (zależy jaką kto ma matryce) i wywala błąd. Ale nawet jak jest zielony to i tak nic z kompresją nie robi. Pod xp jest wszystko ok.
colombo pisze:tylko z orange. Zgadza się?
Absolutnie. Mogę za to powiedzieć tylko tyle, że wersja z niebieskiej sieci działa z innymi opami oprócz orange, a przynajmniej kiedyś działała. I nie wiem czy jeszcze gdziekolwiek na stronie oba można ją znaleźć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:Nie wiem może nie może wykryć Twojego modemu, albo firewall go blokuje.
Ten programik jest tak sprytny, że działa nawet z komputera stojącego za NATem i firewallem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kompresja w Orange

Post autor: krystianb »

Patryk pisze:Ten programik jest tak sprytny,
Chodziło mi o soft typu internet security który blokuje wszystko co nie ma pozwolenia na łączenie się z netem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

Chodziło mi o soft typu internet security który blokuje wszystko co nie ma pozwolenia na łączenie się z netem.
W sumie wtedy mogło by nie działać.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: Kompresja w Orange

Post autor: colombo »

Program zadziałał (OrangeRDA) - znalazłem na orange.ro zdaje się najnowszą wersję, bo wcześniej po prostu skorzystałem z linka z forum bezpośrednio do pliku i ściągnąłem jakąś starszą.
Ale i tak mi szkoda, że Turbo nie chce działać z Orange, bo się przyzwyczaiłem i uważam, że ta funkcja jest bardzo funkcjonalna - flashe wyświetlają się jako ikonki i można je (pojedynczo) kliknięciem aktywować, a jak chcę mieć jakiś obrazek "ładny", to klikam prawym, gdzie jest: wczytaj w pełnej rozdzielczości. Polecam wszystkim Turbo z Opery, bo przy limitach można zaoszczędzić - tak na oko - nawet ponad 50% na przeglądaniu stron.

W sumie na początku wydawało mi się logiczne, że nie działa - no bo jak to - kompresja kompresji? Ale skoro adamos22 pisze, że u niego działa działa...
Próbowałem zmieniać różne opcje w Operze, czyściłem cache i nic.
Swoją drogą ta kompresja w Orange bez programów wspomagających jest wg mnie praktycznie niezauważalna(ale przyznam, że nie oglądałem jakichś porządnych zdjęć itp.)
krystianb pisze:Mogę za to powiedzieć tylko tyle, że wersja z niebieskiej sieci działa z innymi opami oprócz orange, a przynajmniej kiedyś działała
Jeśli chodzi Ci o kompresor z Ery, to próbowałem go niedawno i z Play nie działał - przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Kompresja w Orange

Post autor: Patryk »

colombo pisze:Swoją drogą ta kompresja w Orange bez programów wspomagających jest wg mnie praktycznie niezauważalna
Widać jej skutki nawet w logo i przyciskach naszego forum :hyhy:
ODPOWIEDZ