Orange - opcja 120 zł i same prolemy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
swaligora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-15, 16:55

Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: swaligora »

Po pierwsze chciałbym się przywitać z wszystkimi na forum :-) z racji pierwszego posta 8)

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem łącza firmy orange. Wraz z podpisaniem umowy (ok 9 miesięcy temu) dostałem kartę GC85 i miłe początki. Łącze było ObrazekwykożystywaneObrazek na terenie Bielska-Białej (woj.śląskie) oraz Nowego Sącza (woj. małopolskie). W pierwszej lokalizacji, już wtedy pokrytej w/g operatora zasięgiem EDGE net przez pierwsze trzy miesiące chodził nieźle (w granicach 90 - 140 kbps) - teren Nowego Sącza (10-60 kbps). Ok. trzy miesiące temu połączenie przestało się do czegokolwiek nadawać - jak się okazało po zadzwonieniu do BOKu - blokada za przekroczenie limitu - ale powiedzieli że zdejmą i w sumie zdjęli lecz od ponad ObrazekdwuchObrazek miesięcy prędkość nie przekroczyła 20 kbps - w obu lokalizacjach :/. Pomoc techniczna wyjaśnia, że z ich strony wszystko w pożądku i nie reaguje na codzienne nękania telefoniczne :(

Niefortunnie jest to jedyne moje połączenie do internetu - ObrazekwykożystywaneObrazek w pracy, do nauki jak i zadań prywatnych(poczta, www) i za cenę 120 zł miesięcznie jest bardzo frustrujące.

Kierując się wskazówkami odszukanymi na forum dokonałem upgrade'u oprogramowania wewnętrznego karty, sprawdziłem właśne ustawienia TCP/IP oraz metryczki karty itd. lecz bez rezultatu.

Czy ktoś z Was, starych wyjadaczy :D , zetkął się już z takim czymś ? Czy można na tej podstawie rozwiązać umowę lub dochodzić jakichś innych roszczeń ? Jaką alternatywę byście zaproponowali - 120 zł za coś co niedziała z cyrografem na 2 lata to strasznie dużo, niepotrzebnie wydanych !

Pozdrawiam wszystkich i serdecznie dziękuję za pomoc!

Szymon
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: raptou »

swaligora pisze: Czy ktoś z Was, starych wyjadaczy :D , zetkął się już z takim czymś ?
Tak. Z tego, co opisujesz wygląda na to, że twoi sąsiedzi też wpadli na pomysł posiadania internetu w Orange. Dzielisz się z nimi pasmem. To po prostu taka technologia. Jest mało szczelin czasowych a coraz więcej użytkowników. Jeżeli to jest przyczyną to operator powinien dołączyć - nazwijmy to - moduły do stacji bazowej ale też nie da sie tego robić w nieskończoność.
swaligora pisze: Czy można na tej podstawie rozwiązać umowę lub dochodzić jakichś innych roszczeń ?
Nie masz szans.
Możesz tylko nękać ich reklamacjami i dać na tacę, co by Siła Wyższa wysłuchała.
swaligora pisze: Jaką alternatywę byście zaproponowali - 120 zł za coś co niedziała z cyrografem na 2 lata to strasznie dużo, niepotrzebnie wydanych !
Szymon
Prawda jest brutalna nie bardzo jest co zaproponować. GPRS/EDGE jest jaki jest ale dziękować twórcom, że <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jest.
Bez umowy to proponuję SimDATA + SatSpeed (internet satelitarny "na kartę").
Do GG, www, poczty wystarczy ci Simdata a jeżeli potrzebujesz coś ściągnąć to logujesz sie do satelity.

Koszty minimalne:
Simdata - powiedzmy 30 zł./mies
SatSpeed - 122 zł./3 mies. = ok. 40 zł./mies.
W zamian dostajesz 768 kbps, bez limitu danych ale z rozliczaniem czasowym (czas trwania sesji satelitarnej). Za 122 zł. masz max 555 minut i musisz je wykorzystać w ciągu 3 miesięcy.
Jest to kompromis ale satelity byś używał wyłacznie do ściągania a na codzień wystarczy SD.
Modem już masz a brakuje ci tylko karty DVB a ta nie jest specjalnie droga.
Karta DVB przy okazji poza telewizją i internetem ma też sporo innych, ciekawych możliwości ale nie piszę o "edukacyjnych" jaj zastosowaniach.
Jak nie masz w pobliżu żadnego internetu drogą radiową lub kablową to nie bardzo masz wyjście.
swaligora
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-15, 16:55

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: swaligora »

Witam,
dziękuję bardzo za ObrazekżetelnąObrazek odpowiedź! U operatora robię "zadymę" telefoniczną średnio dwa razy na tydzień :) ale nie przynosi to zbytnio skutku. Chyba będe się musiał przemęczyć z tym do końca umowy :( bo innej opcji nie widzę (zerwanie chyba wychodzi za drogo) a potem chyba <font color="#FF00FF"><b>»»skorzystam««</b></font> z opcji SD+Sat - no chyba, że do tego czasu pojawi się coś bardziej ludzkiego.

Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: piotr2802 »

@swaligora, Nie poddawaj się tak szybko z Orange ! Walcz z nimi, przeciez płacież płacisz tyle i domagaj się swojego !
Poczytaj tu na forum ile jest przykładów że w końcu z nimi można wygrać...

A swoją drogą Orange sprzedaje ten swój internet, a wcale nic się ni robi a rozbudować sieć stacji nadawczych BTS i stąd ten spadek prędkości.

Mnie tylko jak skończy się z nimi umowa to już nigdy nie dam się namówić na ta namiastkę internetu. Gdyby większośc z nas tak zrobiła to mogliby się wypchać tym swoim internetem.

Jedyne chyba co jest jeszcze uczciwe to ta karta SIMDATA w Plus.
Kupujesz kartę, sprawdzasz jak to chodzi i jeśli Ci opowiada to dalej dołądowujesz konto, a jak nie to nie kupujesz więcej.
Dlaczego tak Orange nie zrobi , tylko nabiera niewinnych ludzi i to jeszcze na 24 miesiące !!!
atomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 15:23
Lokalizacja: Łódź

dziadostwo ORANGE

Post autor: atomek »

Ja mam identyczny problem z Orange.Internet działał dobrze tylko 3 miesiace i to po pierwszym miesiacu kiedy to nie mogłem wcale sie połaczyc.Takze wielokrotnie telefonowałem do BOK-U i składałem skargi. Wczoraj dowiedzialem sie od reprezentanta Orange,ze tylko ja mam problem z internetem ,bo Orange nie otrzymuje zadnych reklamacji dotyczacych połaczen internetowych.Mam tez modem GC 85 i umowe od sierpnia 2005 roku.Nie wiem jak zareagowac na taka bezszczelnosc i zastanawiam sie czy to nie jest rozmowa wariatów. :twisted:
emotikonek2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-13, 20:32
Lokalizacja: w-wa

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: emotikonek2 »

ja mam ten sam problem ale mi wlacza neta za tydzien bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> chdzi 3kb/s :twisted:

ale jak dzala normalnie to potrafi i 30kb/s:):):) :D :)
wiec nie martwcie sie!!!
od momentu jak wam ObrazekzacząObrazek wolno dzialac to poczekajcie 1-2 tydz. i wszystko bedzie ok:D
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: piotr2802 »

W BOK Orange mozna sobie zgłaszać a oni i tak mają nas gdzieś....
Jedyny sposób to ich zbojkotować i nie kupować w Orange tego pseudo-internetu. Dopóki będą chętni i Orange będzie w ciemno wciskać ten internet, to ten cały cyrk z nabieraniem klientów będzie się kręcił.....

Mnie najbardziej wkurza, że mając EDGE i płacąc po 120 zł co miesiąc nie mogę przejść na UMTS, tylko trzeba czekać aż sie jedna umowa skończy.
A przecież powinno się sznować obecnych klientów i umożliwiać im korzystanie z nowych technologii. Ale to całe Orange ma tylko przed oczami forsę i nic na to nie poradzimy.
Jak była jeszcze Idea, to jakoś łatwiej było coś załatwić, obecnie jest coraz gorzej z poziomem usług w Orange.

To Paranoja i tylko w Polsce jest coś takiego możliwe....
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: raptou »

Takie myślenie jest krótkowzroczne. Niektórzy nadal myślą, że są na początku lat 90 a ludzie wszystko "będą łykali jak indory".
Wkrótce się to zmieni. Klient jest coraz bardziej świadomy i nie da się już mu wcisnąć każdego kitu.
Raz zawiedziony nie da się nabrać po raz drugi.

Swoją drogą spróbójcie w ofercie Orange kupić motorolę C115 za 99 zł.(POP).
Przykład tzw. "wirtualnej oferty". Jest a nie ma. Skoro nie ma a coś trzeba kupić to się kupuje droższe.
Każdy pracownik powie, że "już nie ma" :lol:
Że takie numery jeszcze przechodzą bezkarnie w 21 wieku !:lol:
Awatar użytkownika
Kuna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2005-12-28, 21:44

panowie nie simdata

Post autor: Kuna »

Panowie!

najlepszą opcją jest iPlus dla abonentów Plusa. Włączasz - działa - korzystasz - za 60zł w EDGE (tam gdzie jest i nieliczni mają też UMTS)

A jeżeli nie działa - wyłączasz i TYLE. Dlatego nie ma takiej usługi w Orange, bo przy takiej jakości świadczenia usług nikt by nie krzystał z tego dłużej niż tydzień!

Sam tak korzystam z Iplusa, raczej tylko po GPRS ale jest całkiem dobrze, cały czas mam maxa dla GPRS-a , nawet jak ściągnę 2 czy 3 GB miesięcznie.

w simdacie trzeba liczyć wysłane i odebrane dane, a ja nie muszę :)

Warukiem jest tylko posiadanie telefonu z abonamentem w Plusie. I myślę że jest też to dobry powód do zastanowiena się nad zmianą operatora komórki, bierzmy to, co lepsze.

Swoją drogą też miałem internet z orange i było to samo co u wszystkich - nędza. Zrezygnowałem, zapłaciłem 750zł. Szczęście, że wtedy GC85 udało mi się sprzedać za 700zł...
atomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 15:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: atomek »

Z tymi telefonami oferowanymi przy zakupie umowy to stary numer,bo sa one w folderku a u sprzedawcy nigdy nie ma. Serwis bezczelny i chamski.Kompetencje zadne.Mowili przy zakupie licencji ,ze specjalizuja sie w EDGE i caly sztab inzynierow pracuje nad rozwojem tego systemu.I wyszło im ,ale jedno wielkie PIERDNIĘCIE bo maja mniej BTS niz miała Idea i są daleko w tyle z technologiami w stosunku do innych operatorow .To ich EDGE to GPRS troche +,ale....... za cene podwojna. Oszustwo w żywe oczy i z usmiechem,bo znowu wywozi sie "za nic" polskie pieniadze zagranice. Szybkosc dzisiejszego Orange jest porownywalna z szybkoscia ktora miałem w USA w 1987 roku korzystajac z modemu US Robotic 9600 przez linie tel.stacjonarnego. Brakuje w Polsce prawa o "fałszywej reklamie",cos takiego szybko uregulowałoby problem Orange. :arrow: :evil:
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: seboo »

No coz dlatego i ja mam fajny a moze jednak nie :P - piktogramik :) - dla wszystkich posiadaczy netu w Orange PL - pojdziecie zywcem do Nieba za cierpliwosc i sile spokoju.
Mi wystarczylo potestowac troche gprs majac jeszcze maniaka gprs :) - bywalo ze na bilingu mialem pod rzad po 10 sesji gprs odpalanych w kolejne dni - o tej samej godzinie , minucie i sekundzie :) - pewnie wedle mojego polaczenia regulowali zegarki :) - reklamacje uwzgledniono co prawda bez problemu ale uraz pozostal - teraz widzac wasze problemy - naprawde nie widze uzasadnienia dla pozostawania w tej sieci.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: raptou »

To, że pracują nad rozwojem sieci to szczera prawda. To, że wszyscy operatorzy mają cały sztab świetnie wykształconych i znakomitych inżynierów to też prawda i naprawdę ciężko harują.
Są anonimowi, gdyż przeciętny człowiek nie ma do nich dostępu. Może i dobrze. Są od myślenia i skupiania się na konkretnych zagadnieniach a nie wiszenia całymi dniami na słuchawkach i zajmowania się <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.

Problemem są ograniczenia samej technologii, która nie bardzo nadaje się do takich obciążeń. Przyczyna takiej a nie innej jakości leży gdzie indziej. Mianowicie w monopolu i polityce.
Osoby decyzyjne znają się na ekonomii ale są ignorantami w kwestiach technicznych a jakość niestety kosztuje i to nie mało. Niemal zawsze tak jest, że trzeba zainwestować w to, czy tamto a ostatecznie skoro coś może działać 3x taniej to niech jakoś działa a jak będzie trzeba to się zobaczy.

Prawdziwa przyczyna leży w już dawno zapomnianej sytuacji, gdy jednym przepisem nakazano instalację telefonu stacjonarnego każdemu w czasie nie krótszym niż dwa lata albo kara. Operator, żeby się wywiązać musiał błyskawicznie znaleźć rozwiązanie, które umożliwi wywiązanie się z przepisów. Skutki dziś są opłakane. Zostały wybrane rozwiązania radiowe tzw. bezprzewodowych pętli abonenckich CDMA i NMT w trudniej dostępnych miejscach oraz PCM w miastach. Tym samym gigantyczne pieniądze poszły w błoto, gdyż obecnie i tak to wszystko trzeba wyrzucić i poprowadzić kable. Nie nadaje się do bylejakiego internetu, nie wspominając o szerokopasmowym. W normalnej sytuacji i normalnym kraju w większości miejsc byłyby już telefony stacjonarne podłączone do kabla a dalsza modernizacja odbywała by się już u samego operatora. Internet poprzez sieci GSM byłby wówczas tylko uzupełnieniem tam, gdzie absolutnie nie było by sensu ciągnąć przewodów.
Efekt jest taki, że masowym dostępem do internetu jest technologia, która się kompletnie nie nadaje do takich obciążeń. Dodajmy do tego zmysł do biznesu po polsku - czyli zarabiania na wszystkim za wszelką cenę, cięcia kosztów o krok dalej niż wynosi bezpieczna granica oraz skłonność użytkowników do ściągania ile wlezie, bez względu na to, czy ktoś ma takie faktyczne potrzeby, czy też tylko kolekcjonuje (czyli biznes po polsku ale w drugą stronę).

Nie mam sumienia pisać ile jednocześnie osób może komfortowo korzystać z EDGE/GPRS w obrębie jednego nadajnika. Ile faktycznie korzysta to już inna bajka. Nie jest to tajemnicą wszystko do znalezienia w googlach.
Już raz to pisałem gdzie indziej ale powtórzę. Na pytanie dlaczego np. niemiecki proszek do prania pierze lepiej i sypie się go mniej do pralki a w polskim jest więcej soli niż proszku jeden z producentów odpowiedział: "Dopóki są klienci, którzy chcą za to płacić, dopóty polski proszek będzie gorszy od niemieckiego o tej samej nazwie. Chcemy za to płacić, to mamy co chcemy .
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: piotr2802 »

Zgadzam się z Kolegami , kórzy mają przykre doświadczenia z Orange.

Dlatego doczekam cierpliwie końca mojej umowy w Orange i nie chcę ich znać i wezmę iPlus, bo przynajmniej jak będę niezadowolony z internetu to bez żadnych konsekwencji zrezygnuję z usługi.

Dlatego jeśli ktoś się zastanawia nad internetem z komórki , to niech dobrze się zastanowi w przypadku Orange, bo jeśli się z nimi zwiąże umową to będzie się wściekał i denerwował.
Orange nic nie robi aby rozbudować swoją infrastrukturę techniczną , ato jest główny warunek aby poprawić szybkość transferu.
atomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-21, 15:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange - opcja 120 zł i same prolemy

Post autor: atomek »

Prawdą jest,ze my sami,polacy akceptujemy te liche proszki do prania jak i lichą technologie operatorow i to wszystko co nam sie z zewnatrz wciska w nedznym gatunku.W Polsce utworzył sie rynek odpadow.Niestety mozemy sobie tylko tutaj poględzic,bo w efekcie regulacja takich problemow lezy po stronie rzadu,tylko...... ktos moze cos stracic w tej instytucji jesli ureguluje problem.W Orange sprzedano za dużo abonamentow w funkcji wydajnosci sieci wychodzac z załozenia,ze klient zapłaci za rozwoj.Nie chodziło tutaj o swiadczenie solidnej usługi dajacej korzysc klientowi ktory najczesciej wykorzystuje internet do spraw zawodowych (orange dla firm),lecz o uzyskanie funduszy na budowe sieci bezprzewodowej w Polsce.Wykorzystano prawa i zwyczaje panujace w Polsce,czyli wszelkiego rodzaju matactwa prawne i władze urzędasow z komuny żywcem wziete.Byc moze brano rownież pod uwage spowodowanie trudnosci w rozwoju rodzimych firm polskich.Znam z własnego doswiadczenia przykład kiedy w Kanadzie wprowadzono modemy Motorola ktore miały poteżnie przyspieszyc internet przewodowy i tak było.Przez pierwsze trzy miesiace na forum byly same zachwyty a potem szybkosc tak spadla,ze transmisja przez zwykły modem w kompie i linie tele była szybsza.Sprzedano za duzo abonamentow i serwer oferujacy te modemy padł zatem,rząd kanadyjski zastosował obowiazujące tam prawa i zarządał od operatora ustalenia adekwatnej ceny do swiadczonej obecnie usługi.W przeciągu dwoch tygodni opereator obniżył cene o 50% i spoko.Istnieja zatem na swiecie instrumenty ktore sprawnie moga regulowac tego typu oszustwa bardzo trudne do udowodnienia przez indywidualnych uzytkownikow rozrzuconych zreszta po całym kraju.Płacac za usługe chce miec mozliwosc korzystania z niej i trudno mi zrozumiec ,ze mam byc charytatywnym fundatorem rozwoju jakiejs firmy w Polsce.

"Największe zło to tolerować krzywdę" Platon
ODPOWIEDZ