simdata

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

michal_99 pisze:no 60 jak masz abonament
To właśnie Pimoszowi chodziło o abonament ;)

Tylko drobna różnica, za 60zł mamy 1 miesiąc a tu za 50zł 3 miesiące ;)
michal_99 pisze:no co TY mowisz ze taniej? ja mam abonamentowy fon w Erze i jak sie przez Ere lacze to tam jest przedrogo.... simdata ma za 100 kB 3 grosze....
Nie twierdzę, że w Erze np. w Tak-Taku jest taniej niż w SimDacie, bo oczywiście, że nie jest taniej. Chodziło mi o to, że jeżeli wykorzystuję to łącze tylko w terenie, a tam aż tak dużo danych nie przesyłam, to jak wyszło z moich obliczeń zamiast płacić 30zł na miesiąc lepiej wykorzystać to, co mam w Erze ;) Wynik jest taki, że przy tej ilości przesłanych danych wychodzi mnie to taniej ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

oczywiscie ze Cie rozumiem :) ja niedlugo koncze z zabawa w simdate bo biore iplusa + modem :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: simdata

Post autor: Sundance_kid »

kemott1 pisze:Lepiej się opłaca 50zł na 3 miesiące.
Zalezy ile korzystasz. Mnie schodzi srednio 30 na trzy tygodnie.
I tak w porównaniu ze stałką wychodzi pięć razy drożej ale chociaz nie jestem związana żadną umową. Jak mi się usługa nie spodoba przestaje korzystać i nic nikomu do tego. Modem kupiłam za bezcen więc dla mnie same plusy.
Adamjx

Re: simdata

Post autor: Adamjx »

Muszę was poinformować, że jak ktoś ma abonament w ERA GSM to może sobie u nich wykupić za 5zł 5MB do internetu. Po przekroczeniu płaci się 1grosz za 50 kilobajtów wysłanych i odbieranych danych. Tak więc wychodzi taniej niż w SIMDACIE. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: simdata

Post autor: Selvis »

Adamjx pisze:może sobie u nich wykupić za 5zł 5MB do internetu. Po przekroczeniu płaci się 1grosz za 50 kilobajtów wysłanych i odbieranych danych.
Czyli 2 gr za 100 kB?
Faktycznie taniej niż SIMDATA.
Możesz podać link do bliższych danych.
Przyznam, że odkąd ERA zmieniła układ strony, większości informacji nie mogę znaleźć :twisted:
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

A w jakiej to jest taryfie w Erze? Ja mam partner classic i ostatnio jak sie ich pytalem kilka dniu temu to mi podali zupelnie inny cennik... taki kosmiczny dosc :>
Adamjx

Re: simdata

Post autor: Adamjx »

Taryfa era komfort 80. Co miesiąc muszę im dawać 60zł. Przez pierwszy rok otrzymywałem za wymienioną kwotę 160 darmowych minut, po roku dostaję 80minut. Jak uruchamiałem usługe związaną z netem to gość z BOA faktycznie za nim mi ją załączył zerknął jaki mam abonament być może nie wszystkim planom taryfowym przysługuje ten zaszczyt. Nawet nieżle ten GPRS pracuje w Helu ku mojemu ździwieniu pomiar łącza za pomocą strony www.pliki.bph.pl/cp/businessnet/test.html na telefonie Motorola E398 wyniósł 68kilobitów (ale tylko dziś jutro nie wiem...) w Pucku zaś 45kilobitów (już słyszę, w tle, że 68 to niemożliwe). A jednak, sam się nad tym zastanawiam NetMeter to potwierdził- w czasie testu było 10;8,5;9kilobajtów/s(skakało). Ale to tak na marginesie :D
Na codzień mam iPlusa comander EDGE+Antenę kierunkową ATK20 w teście 0d 120 do 138Kb/s. Pozdrawiam zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: simdata

Post autor: Enzo »

Adamjx pisze:pomiar łącza na telefonie Motorola E398 wyniósł 68kilobitów (ale tylko dziś jutro nie wiem...) w Pucku zaś 45kilobitów (już słyszę, w tle, że 68 to niemożliwe).
Przez krótki okres czasu korzystałem z dobrodziejstwa dostępu do internetu przez Heyah (jak wiadomo korzysta ona z nadajników Ery) i faktycznie GPRS (Siemens CF62) działał szybciej niż w iPlusie. Właśnie na poziomie ok 60kb/s. Dodam, że taki transfer uzyskiwałem przy ściąganiu pliku (SP4 do Win2000).
iPlus+E61i=FUN
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: simdata

Post autor: michal_99 »

Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: simdata

Post autor: Szadzik »

michal_99 pisze:Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>

Duuużo wyższe niż w SimDacie.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: simdata

Post autor: zDaleKi »

michal_99 pisze:Jakie sa ceny w Heyah za gprs??? :>
W tym wątku masz linka: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
I to o dziwo jest podwieszony wątek!

A dokładnie link prowadzi tutaj: http://www.heyah.pl/37e15bf649dd209d1ec3b08146f447a7
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ