Kiepska sprawa (rachunek)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiepska sprawa (rachunek)

Post autor: raptou »

Jeżeli połaczenie 020 nie jest zablokowane to duży błąd operatora, że wzorem innych tego nie zablokował.

ObrazekPodejżewamObrazek, że miałeś wcześniej internet przez TPSA, zanim kupiłeś iPlusa i zostało ci po tamtym łączu skonfigurowane połączenie, zapewne ustawione jako domyślne.

Tylko od dobrej woli Plusa zależy, czy uznają ci teraz reklamację. Szczerze wątpię. To sknerusy i żadnego grosza nie przepuszczą :lol:

Wg mnie wszystko jest ok a duży rachunek to efekt nieuwagi. Jeśli była w połączeniu dialup ustawiona opcja "połącz automatycznie" oraz wyłączona "monituj o hasło lub nr telefonu" to masz pecha. Ja bym takiej reklamacji nie uznał, bo niby z jakiej racji ?

Przyjmij wyrazy współczucia z powodu rachunku.

Oczywiście tylko się domyślam jak mogło być i mogę się mylić, ale to bardzo często popełniany bląd - to już znam z autopsji. Podczas instalacji nowej usługi ludzie nie kasują starych dialupów. Chwila nie uwagi, połączenie TPSA domyślne i wszystkiego najlepszego. Dziwi jednak fakt nie blokowania tego u operatora. Zresztą czemu zaraz dziwi ? W końcu na każdym połączeniu operator zarabia, obojętne z jakim numerem.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Kiepska sprawa (rachunek)

Post autor: seboo »

a moze byly wlaczone jakies uslugi RAS czy callback - trudno powiedziec - czasem jakis program w tle chce sie polaczyc wybierajac opcje automatyczna - moze rzeczywiscie skorzystal z profilu dial-up poprzedniego - ktory mial zaznaczona opcje lacz automatycznie - byc moze to polaczenie bylo bramka dla kolejnego natowanego polaczenia - internet connection sharing - i wtedy uzytkownik z wewnatrz mogl je automatycznie wolac
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Kiepska sprawa (rachunek)

Post autor: tracer.on »

Nie będę zakładał nowego tematu podepnę się tu.

Też padła mi karta SIM i po złożeniu reklamacji jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Karta wieczorem działała do końca, a rano po włączeniu kompa już modem nie wykrywał karty.

Czy ktoś miał podobną sytuację? czy uznali za to reklamację.

Dodam że już reklamowałem u nich APN. Zamawiałem Publiczne APN z innego numeru niż iPlus to włączyli mi APN na dwa numery, dodam że dodali mi APN do numeru na którym nie miałem uruchomionego GPRSu. Napisałem Reklamację w odpowiedzi napisali że zamawiałem na 2 numery APN. To im napisałem że na tej karcie nie mam uruchomionego GPRSu i zamawianie publicznego APN mija się z celem, bo z tej karty nie mogę się łączyć z netem. Po drugiej reklamacji uwzględnili ją i korekta o 6,10pln.
Ostatnio zmieniony 2006-05-25, 21:25 przez tracer.on, łącznie zmieniany 1 raz.
--
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kiepska sprawa (rachunek)

Post autor: mario006 »

bbart pisze:[...]połączenie z numerem 202122 jest realizowane. Słychać charakterystyczne dźwięki łączącego się modemu.
No to ładnie. W moim przypadku(orange) chwile słyszałem sygnał, a za chwile połączenie było przerywane. A tak w ogóle czy komunikacja w takim przypadku(telefon/modem gsm – centralka telefoniczna stacjonarna) będzie poprawna? W każdym bądź razie zmiana prędkości powinna być odczuwalna, ile jest przy zwykłym połączeniu? Jak ja korzystałem z połączeń numerowych jak GPRS był drogi :D to maksymalnie było 10 kb/s przy zwykłym CSD – analogowe - ISDN komórka obsługiwała ale nadajniki już nie obsługiwały tego systemu :D , szybszego systemu ISDN numer 0202122 nie przyjmie, nie mówiąc o sieci operatora gsm, która raczej rzadko kiedy jest dostosowana do tego systemu - by korzystać z większych prędkości.
ODPOWIEDZ