Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

Witam serdecznie :)
W najbliższym czasie chce kupic sobie notka Toshiba Satellite L20-183 Celeron M-380 512MB (DDR2) 60GB (5400) 15'' DVD-SM (DL) Win XP H PL bez kart WiFi zaznaczam - nie jest mi ona potrzebna bo nie mam jak podciągnąc kabla do domku do netu bezprzewodowego :)
Internet jest mi niezbędny i dlatego szukam innego rozwiązania które nie pozbawi mnie mobilnoci. Co radzicie w takim przypadku, jaki operator, dlaczego, jak to działa, które lepsze i ile to kosztuje bo nie mam zielonego pojęcia jeżeli chodzi o te sprawy... będe wdzięczny za każdą pomoc :)
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

całkiem miłe forum tylko pomocy niestety od nikogo......
lidmar
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2005-11-23, 21:01
Lokalizacja: Siedlce

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: lidmar »

chłopie,poczytaj troche to bedziesz wszystko wiedzial. i tak w co drugim poscie jest to samo
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: Enzo »

Przynajmniej raz w tygodniu pojawaia się temat: "Co wybrać do mojego laptpa?", "Jaki internet bezprzwodowy?", "Jakiego wybrać operatora?". A tak naprawde wystarczy poszukać :idea:
iPlus+E61i=FUN
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: zDaleKi »

ffeniks pisze:całkiem miłe forum tylko pomocy niestety od nikogo......
Tak jak już koledzy radzili, wiele w tym temacie już zostało powiedziane.

Ja dodam jeszcze to, że zestawienie cen operatorów jest tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=19007#19007
Druga sprawa, to zasięg sieci u Ciebie, bo to czasem jest decydujące.
Jeżeli jeden z operatorów ma zdecydowanie lepszy zasięg a pozostali kiepski, to raczej trzeba wybrać jego. Jeżeli natomiast zasięg jest porównywalny, to radze potestować np. z kimś kto już ma taki internet jak to będzie chodziło u Ciebie. Lub też kupić sobie jakiś startery Pre-paid i potestować na podłączonym do kompa telefonie.

Generalnie na forum panuje opinia, że Plus ma najlepszą jakość usług.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: l_uke »

Jeśli tylko Plus ma dobry zasięg w twojej okolicy to polecam Ci go z całą odpowiedzialnością! W tej chwili, jeśli chodzi o ofertę komórkowego internetu i parametry sieci, jest bezkonkurencyjny! :)
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

sorki, wiem już szukałem iczytałem ale nigdzie kurcze nie ma jednoznacznie napisane co i jak...
no też myślałem o iplusie ale dzisiaj słyszałem że w porównaniu do oferty ery to plus odpada?????
co do zasięgu to ... mieszkam w sosnowcu w woj. śląskim 10 min drogi od katowic :) takze przemiszczam sie między tymi dwoma "metropoliami" ;)
zaczynam szperać..........
a ty l_uke ską jesteś?
Awatar użytkownika
l_uke
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-04-28, 15:55
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: l_uke »

Ja jestem z Hrubieszowa (byłe woj. zamojskie, obecnie lubelskie) czyli przy samej wschodniej granicy prawie :) Co do oferty ery to wejdź na stronki ery i plusa i porównaj warunki, poźniej poszperaj na tym forum i przekonasz się, że oferta ery jest do bani!
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

no to teraz już wszystko jasne ;)
Dziękuję serdecznie ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: zDaleKi »

ffeniks pisze:sorki, wiem już szukałem i czytałem ale nigdzie kurcze nie ma jednoznacznie napisane co i jak...
A co dokładnie jednoznacznie chcesz wiedzieć? ;)

Co do operatora i zasięgu, to odpowiedz mi (a właściwie sobie) na powyższe pytania, które postawiłem ;)
ffeniks pisze:no też myślałem o iplusie ale dzisiaj słyszałem że w porównaniu do oferty ery to plus odpada?????
Dlaczego? Co konkretnie słyszałeś?
ffeniks pisze:co do zasięgu to ... mieszkam w sosnowcu w woj. śląskim 10 min drogi od katowic :)
Ale mało mi to mówi jaki w tych miejscach będziesz miał zasięg.
Bo np. w pomieszczeniach może być różnie. Musisz to sprawdzić empirycznie - doświadczalnie.

Generalnie jak już pisałem najlepiej potestować to na własnym sprzęcie i jeżeli widać, że na jednej sieci jednego operatora działa lepiej, to tego lepiej brać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

Już wiem wszystko co chciałem wiedzieć ;) wyłapałem co było potrzebne i dziekuję wam serdecznie za cierpliwość do mojej osoby ;)

Co iplusa gdzieś na forum na neciku przeczytałem że era ma najtańszą i najszybszą ofertkę ale jak poszukałem to chyba ten ktoś naginał prawdę ;)

Co do iplusa to napisał do mnie pwien "kolega", pisze że jest z miejscowości obok i poleca iplusa.....
Sam też od początku myślałem o iplusie ale sami wiecie lepiej nie olewać konkurencji bo może sie okazać że jest lepsza ;) ale chyba jednak wybiorę iplusa...... nie wiem jak z internetem ale np jezeli chodzi o zasieg w telefonie to gdziekolwiek nie pojechałem na terenie Polski tam zawsze zasieg był, nigdy nie miałem problemu z połączeniami itp, ale w tych samych miejscach telefony już innych sieci wymagały wyjścia z budynku żeby wysłać nawet smsa..... zresztą plus od samego początku już jako pierwszy miał największy zasięg wś. operatorów.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: zDaleKi »

ffeniks pisze:...nie wiem jak z internetem ale np jezeli chodzi o zasieg w telefonie to gdziekolwiek nie pojechałem na terenie Polski tam zawsze zasieg był, nigdy nie miałem problemu z połączeniami itp, ale w tych samych miejscach telefony już innych sieci wymagały wyjścia z budynku
No to masz odpowiedź najważniejszą co wybrać :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: Szadzik »

ffeniks pisze: ... ale w tych samych miejscach telefony już innych sieci wymagały wyjścia z budynku żeby wysłać nawet smsa..... zresztą plus od samego początku już jako pierwszy miał największy zasięg wś. operatorów.
I tutaj niestety się nie mogę zgodzić. Nie wiem jak dużo podróżujesz po Polsce, ale ja sporo miałem okazję pojeździć i mogę powiedzieć jedno; porównywanie zasięgu operatorów w tej chwili to bzdura. Każdy operator ma bardzo podobne pokrycie, jednak też każdy ma luki w pokryciu. Znam miejsca gdzie plus nie działa w ogóle, a Orange działa - czy to znaczy, że Orange ma lepsze pokrycie zasięgiem? Według mnie nie. Oznacza to tylko tyle, że akurat w tym miejscu plus ma dziurę w zasięgu a Era, czy orange nie. To samo może się zdarzyć w drugą stronę.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
ffeniks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co wybrać dla mojego notebooka - proszę o pomoc

Post autor: ffeniks »

Cenna uwaga do mojej wypowiedzi :)
Może ujmę to inaczej........ wszędzie tam gdzie byłem akurat plus rządził ale nie oznacza to że jest tak wszędzie ;)
Krótko mówiąc jeździłem od Morza aż po góry ale nie zwiedzałem wschodniej ani też zachodniej granicy........ tak wiec wszędzie tam gdzie ja byłem i bywam najczęściej mój telefon rządzi :) w takim razie skoro plus zdaje tam egzaminy tak wiec chyba jego ofertkę wybiorę ;) owszem możliwe że w innych regionach tak jak napisałeś kto inny trzyma władzę, ale skoro tam nie bywam........ ;)
ODPOWIEDZ