Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kuba »

Witam.
Panowie jest tak, mam abo w ORANGE EDGE od jakiegos roku karta SE GC 85, dzis dzwoni do mnie pani z BOK i składa mi oferte, ktora polega na tym ze jezeli przedluze umowe na kolejne 24 miechy to Orange sprzeda mi karte SE GC 89 za 1zł(lub na 18miechow za 120zł)i Abo bede miał za 89zł netto oraz ze zostaje mi moja karta GC 85 na własnosc bez dodatkowych kosztow.
Oferta jes kuszaca bo mniejsze ABO nowsza karta GC 89 i GC 85 mi zostaje.
Na GC 85 nie mam simlocka a jak mysle na GC 89 bedzie.
Co o tym panowie myslicie czy isc z nimi na ten uklad czy to kolejna proba uziemnienia klienta na dluzej?
Czy ta karta GC89 jest lepsza od GC85.
Czy GC89 ma takie samo wejscie na antene zewnetrza.

Doradzcie co zrobic. Alternatywy na inny net u mnie nie ma.

Pozdro.

:?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Enzo »

Możesz napisać jaki płacisz abonament?
W starej umowie masz limity, jeżeli tak to jakie?
Nowa umowa będzie z limitami, jeżeli tak to jakimi?
Ostatnio zmieniony 2006-05-25, 14:36 przez Enzo, łącznie zmieniany 2 razy.
iPlus+E61i=FUN
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kuba »

Abo place teraz 120,76zł.
Limit mam 1GB i w nowej tez bedzie 1GB.(<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie mialem limitu nawet po 11GB)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

1. Karta GC89 jest tylko ulepszona dodaniem WiFi. Jednak miedzy tymi dwoma kartami jest podstawowa różnica. Mianowicie, GC85 to karta 16 bitowa, a GC89 to 32 bitowa. Jeśli masz laptopa, to sprawdź najpierw, czy wejście masz 16, czy 32 bitowe. Jesli 16 to GC89 nie będzie chciała poprawnie działać.

Oferta ogólnie spok, ja na Twoim miejscu jeszcze bym próbował negocjować, żeby Ci zmienili limit na taki jak jest w nowej ofercie - 2GB. Jak się uda, to bedziesz miał spoko ofertę.

Jedna uwaga, wiedz o tym, że podpisując kolejną umowę, nie wchodzi ona w życie z dniem podpisania (warunki umowy jednak się zmieniają na nową), tylko z dniem zakończenia poprzedniej umowy. Wyjdzie na to, że następną umowę, zaczną Ci naliczać dopiero za rok, a nie już teraz.

Nie wiem, czy jasno się wyraziłem, ale mma nadzieję, że wiesz o co chodzi.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Enzo »

Jak dla mnie ta oferta to żadna rewelacja. Porównaj sobie z ofertą dla nowych klientów, Twój Internet.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kemott1 »

kuba pisze: Czy ta karta GC89 jest lepsza od GC85.
Czy GC89 ma takie samo wejscie na antene zewnetrza.
Ma inne wejście.
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: wójek dobra rada »

szadzik a skąd wiesz że to tak jest? Ja dostałem w momencie przejścia idei do orange taką propozycję i zniej skorzystałem nie mając pojęcia że umową będzie obowiazywać 24 miesiące po skończeniu się obecnej umowy. Myślisz że dzięki temu będe miał abonametn przez najbliższe 3 lata? Jeśli tak to się pochlastam chyba!
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

wójek dobra rada pisze:szadzik a skąd wiesz że to tak jest? Ja dostałem w momencie przejścia idei do orange taką propozycję i zniej skorzystałem nie mając pojęcia że umową będzie obowiazywać 24 miesiące po skończeniu się obecnej umowy. Myślisz że dzięki temu będe miał abonametn przez najbliższe 3 lata? Jeśli tak to się pochlastam chyba!
No przecież oczywiste jest, że nie skrócą Ci umowy, którą masz obecnie o rok. W jaki niby sposób miałoby się im to opłacić? Tak przynajmniej jest w abonamencie do dzwonienia. Może akurat wolą zatrzymać kogoś o rok dłużej, niż wcale i mieć go na 3 lata, a nie na dwa, nie wiem.
Back to the Future ;)
marecki6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-05-10, 20:43

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: marecki6 »

wszystko fanie z ta noiwa promocja dla nowych kleintow tylko czy warto wchodzic teraz w orange czy lepiej jednak w iplusa???? wedlug map orange ma wieksy zasieg edga i to duzo wiekszy ale podobno kiepsko to dziala ... wiec co lepsze???
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: wójek dobra rada »

to teraz już sam nie wiem jak to jest i do kiedy mam umowę, dzwoniąc do BOK powiedzieli mi że mam od 2009 hmm i trochę mnie rozbawili. Mają to sprawdzić bo to naprawdę dziwne.
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Enzo »

wójek dobra rada pisze:dzwoniąc do BOK powiedzieli mi że mam od 2009 hmm
To tylko 3 lata (może nie całe), zawsze to lepsze niz dożywocie. :lol:
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: pimosz »

Jam mam Iplusa i największy plus dla mnie tej usługi to brak limitów. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: raptou »

Uważaj na telefony od pracowników z "super ofertami". Moja taryfa już nie istnieje i gdybym uważnie nie słuchał to bym na nowej umowie wyszedł jak przysłowiowy Zabłocki.
Wszystkie obecne taryfy (także te nietypowe dla konkretnych użytkowników) są o wiele droższe i na gorszych warunkach niż moja obecna.

Jak była Idea, to przynajmniej zawsze oferowali coraz to lepsze dla mnie warunki, co było zawsze miłym zaskoczeniem. Odkąd jest Orange to "podkręcają sróbę" w górę. Nigdy w dół.
A jakość spada. Obecnie ma full zasięg i muszę gadać przy oknie w centrum Warszawy, bo z pokoju rozmawiać sie nie da, ze nie wspomnę o częstych "resetowaniach" BTSów, co wpienia mnie nie miłosiernie, gdyż przerywa rozmowę. Obecnie to już kilkanaście razy dziennie. Tak, jakby na chwilę wyłączali nadajnik.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: raptou »

pimosz pisze:Jam mam Iplusa i największy plus dla mnie tej usługi to brak limitów. :)
Zapomnij. Limity są, tylko operator ich na razie nie stosuje, ponieważ nie ma na razie takiej potrzeby. Poczekaj trochę. Jeszcze trochę pozytywnych opinii o Plusie a je włączą ze wzgledu na popularność usługi. :lol:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

Wrzucę tylko miniaturki, żeby nie walić takich dużych zrzutów. Mam Licencję GPRS ze stycznia 2005. Moje średnie transfery, takie jak pokazane na zrzutach.

1. Użycie przez ostatni 1,5 miesiąca (zresetowany licznik podczas reisnatlacji oprogramowania)
Obrazek

2. Zestawienie dzienne.
Obrazek

3. Zestawienie tygodniowe. Średni transfer tygodniowy 3,5GB.
Obrazek

To właśnie jest internet bez limitów (Mam nadzieję, że nie będzie zaraz wielkiego larum, że się chwalę czy coś, po prostu pokazuję, że naprawdę mozna mieć internet bez limitów).
Back to the Future ;)
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: wójek dobra rada »

a może ktoś chce podpisać cesje zemną? dostanie gratis GC89 z anteną i konektorem?
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kuba »

Chyba odzaluje te 750zł kary i przejde na iPlusa chociaz ORANGE tez nie limituje <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font>. Dzis mnie rozwalili zerwalo sesje i przez jakies 4 godz. nie moglem sie polaczyc i zasieg spadl mi z 4 kresek na 1 wiec dzyn do BOK a gosc mi gada ze przekroczylem limit i moze sie tak dziac. NO NIE WYTRZYMAM
:?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

kuba pisze:Chyba odzaluje te 750zł kary i przejde na iPlusa chociaz ORANGE tez nie limituje <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font>. Dzis mnie rozwalili zerwalo sesje i przez jakies 4 godz. nie moglem sie polaczyc i zasieg spadl mi z 4 kresek na 1 wiec dzyn do BOK a gosc mi gada ze przekroczylem limit i moze sie tak dziac. NO NIE WYTRZYMAM
:?
1. Nawet jeśli Ci wprowadzili limit, to nie ma to wpływu na zasięg.
2. Zrywanie sesji to też nie wina cięcia transferów tylko słabego zasięgu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze:To właśnie jest internet bez limitów (Mam nadzieję, że nie będzie zaraz wielkiego larum, że się chwalę czy coś, po prostu pokazuję, że naprawdę mozna mieć internet bez limitów).
Na gprs mam średnio 5GB, to na EDGE to coś słabo. :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

kemott1 pisze:
Szadzik pisze:To właśnie jest internet bez limitów (Mam nadzieję, że nie będzie zaraz wielkiego larum, że się chwalę czy coś, po prostu pokazuję, że naprawdę mozna mieć internet bez limitów).
Na gprs mam średnio 5GB, to na EDGE to coś słabo. :wink:
Chyba transferu obie strony. 1GB dziennie nie uważam za mało.

P.S.

6KBps = 21 600 KBph = 518 400 KBpday = 506 MBpday x 30dni = 15GB/m-c.

Tyle jest maximum co można na GPRSie ściągnąć miesięcznie mając modem klasy 10 i non stop maxymalny transfer. Jeśli mówisz, że masz 5GB, to znaczy, że ściągasz 170MB/ dzień. Słabiuteńko w porównaniu do 1GB ;)

Porównanie GPRS do EDGE:
tak w przybliżeniu

EDGE to max 30KBps.
GPRS to max 6KBps
EDGE = 5xGPRS

Ściągasz 170MB dziennie x 5 = 850MB.

Z moich wyliczeń wynika, że mając te łącza ściągamy dokładnie tyle samo.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: DADA »

marecki6 pisze:wedlug map orange ma wieksy zasieg edga i to duzo wiekszy ale podobno kiepsko to dziala ... wiec co lepsze???
To prawda ze zasieg EDGE jest wiekszy w ORANGE.
Wszystko u mnie pracuje w ORANGE dobrze. :)
Plus ma za to duzo wiekszy zasieg UMTS-a.
Ale jest to tylko chwilowe. :wink:
Sa dosc dobre rokowania w ORANGE-UMTS na ten rok. :wink:
Ostateczna decyzja i tak nalezy do Ciebie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kemott1 »

Chyba transferu obie strony. 1GB dziennie nie uważam za mało.
5 GB (około) to tylko odbiór.
Z moich wyliczeń wynika, że mając te łącza ściągamy dokładnie tyle samo.
Możliwe.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: raptou »

Netmeter zawyża dość znacznie ilość ściaganych/wysłanych danych, ponieważ zlicza cały ruch "jak leci", łącznie z wszelkimi błędami, utraconymi pakietami, logowaniami itp.
Gdy porównywałem dane z netmetera i danych operatora przy okazji internetu satelitarnego, netmeter pokazywał 2,1 GB ściągniętych danych podczas, gdy faktycznie było ok. 800 MB. Dotyczy to statystyk ilościowych. Jeżeli chodzi o prędkość - pokazuję ją dość wiernie.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: szuwarek »

kuba pisze:Witam.

Na GC 85 nie mam simlocka a jak mysle na GC 89 bedzie.
Co o tym panowie myslicie czy isc z nimi na ten uklad czy to kolejna proba uziemnienia klienta na dluzej?

Pozdro.
:?
1. Simlocka będziesz miał na bank.
2. Jeśli ci dobrze działa to po co kusić diabła :twisted: Zauważ, że to co się teraz dzieje na rynku netu komórkowego zaczyna przypominać wojnę podjazdową. Ciągle nowe oferty a ceny spadają. Jeśli do końca umowy masz jeszcze kilka miesięcy to zaczekaj.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: szuwarek »

kuba pisze: Dzis mnie rozwalili zerwalo sesje i przez jakies 4 godz. nie moglem sie polaczyc i zasieg spadl mi z 4 kresek na 1...
:?
Zrywanie sesji to raczej wina przeciążenia BTS. Ja podpisałem umowę wtedy jeszcze z Ideą zaraz na począku jak wprowadzili tę usługę (nazywało się to wtedy Idea Optima czy jakoś tak). Przez kilka miesięcy zrywki były praktycznie dwa razy w tygodniu. Problemy się skończyły kiedy w pobliżu postawili nowy maszt.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: kemott1 »

raptou pisze:Gdy porównywałem dane z netmetera i danych operatora.
Podane przez zemnie dane pochodzą od operatora.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Promocja w ORANGE(chyba indiwidualna)

Post autor: Szadzik »

raptou pisze:Netmeter zawyża dość znacznie ilość ściaganych/wysłanych danych, ponieważ zlicza cały ruch "jak leci", łącznie z wszelkimi błędami, utraconymi pakietami, logowaniami itp.
Ja porównując netmetera i emulea nie mam wielkich różnic. Emule chodzi bardzo dużo, wiem iel dzienie ciągnie, do tego doaję normlany ruch, czyli www, ftp itp., i wychodzi prawie to samo co w netmeterze. U operatora wychodzi tylko lekko mniej, jakichś ogromnych róóżnic nie ma.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ