iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stasiekjasinski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-05-28, 20:31
Lokalizacja: Białystok

iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: stasiekjasinski »

mam pytanie:
czy ktoś przekroczył limit ransferu w jakiejś sieci komórkowej - ile on wynosi, i co się wtedy dzieje.
Chcę przejść z internetu "normalnego" ma mobilny. Za swoje łącze o prędkości 256kb/s płace 60 zł. W sumie niewiele gorzej powinienem mieć, jeżeli będę łączył się przez EDGE, a zyskam mobilność.
Boję się, że jak będe coś sobie dużo ściągał, to operator ograniczy mi łącze. Czy miał ktoś jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
stasiek J
Lebak
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-03-09, 19:33

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: Lebak »

<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tylko w iplusie nie obcinają transferu. Ja mam orange i w umowie mam podany limit 500mb. Po przekroczeniu (mam Edge) obcinają mi z 20kB do 3 do 5kB. Strony można spokojnie sobie przeglądać. W blueconnect z tego co wyczytalem to obcinaja do 8kb (1kB).
19kB download 14kB upload.
Okres rozliczeniowy 6 ka?dego miesi?ca. Zdj?te ograniczenie transferu juz 5!!!!!!! Orange
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: dormario »

Widać, że nie czytałeś wypowiedzi na tym forum. Zmuś się do wysiłku i poprzeglądaj trochę tematów. Używaj opcji "Szukaj tematów na forum ".

Ja od siebie dodam, że mam iPlusa i mój rekord to około 11 GB.
W iPlusie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie tną transferu.
Prędkość jaką mam to średnio 190 kb/s.
Ale na twoim miejscu nie zamieniałbym netu na komórkowy.
stasiekjasinski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-05-28, 20:31
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: stasiekjasinski »

No dobra, to jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o telefonie Motorola V235.
teoretycznie ma Edge no i jest dosyć tani...
A dlaczego nie warto zmieniać neta na komórkowy?
Przynajmniej w teorii powinien działać jak normalny net...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: Szadzik »

Powiem tak, jeśli mówimy o zmianie z netu kablowego na bez kabli, to podstawowe różnice to:
a) pingi - dużo większe w komórkowym niż w necie kablowym;
b) cięcie transferów - w zalezności od operatora i taryfy masz limit od 500mv, do 2gb. Plus w tej chwili nie tnie, jednak niech nikt nie liczy, że nigdy nie będą cięli. Tylko patrzeć jak będą mieli tylu użytkowników, że będą musieli ciąć;
c) mobilność. Jesli rzeczywiście sporo się poruszasz i zawsze potrzebujesz internetu to wtedy bierz internet komórkowy. Jesli jednak potrzebujesz internetu pozaa domem tylko sporadycznie, to kup simdatę i sobie umową na 2 lata nie zawracaj głowy.
Ostatnio zmieniony 2006-05-28, 21:27 przez Szadzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: dormario »

stasiekjasinski pisze: A dlaczego nie warto zmieniać neta na komórkowy?
Przynajmniej w teorii powinien działać jak normalny net...
Ponieważ na tym połączeniu są wysokie pingi. U mnie ok. 700ms. Pozatym transfer waha się w zależności od obciążenia sieci.
Zaznaczam, że dane podaję na swoim przykładzie, w zależności od miejsca wyniki mogą się różnić.
dakoolk

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: dakoolk »

Szadzik pisze: c) mobilność. Jesli rzeczywiście sporo się poruszasz i zawsze potrzebujesz internetu to wtedy bierz internet komórkowy. Jesli jednak potrzebujesz internetu pozaa domem tylko sporadycznie, to kup simdatę i sobie umową na 2 lata nie zawracaj głowy.
Pomijając pingi i limity, to poza mobilnością jest jednak jeszcze atut ceny(też a propos simdata vs. iplus) - przecież iPlusa można aktywować też do normalnego konta plusa-więc kupuję samą kartę sim bez cyro z abo godziny 25+iplus i mam za 85pln net i w domu i "w kieszeni", wiec można posluchać też streaming radyjka (np. jakiejs transmisji...) :-)
Na razie korzystam z chello od sasiada ale od pazdziernika sie przeprowadzam i nie bede mial raczej dostepu do sieci osiedlowej - a kablowka to albo umowa na 12/24m,albo cena duuzo wyzsza od powyzszej opcji, jako alternatywa neo i konkurenci-trzeba do nich dokupic abo na rozmowy-razem tez wychodzi co najmniej 30pln taniej...

Jesli ktos widzi blad w moim rozumowaniu, to prosze o korekte, bo w przyszlym roku zamierzam zaopatrzyc sie w n6680 i wdrozyc wlasnie takie rozwiazanie w wawie.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: Enzo »

dakoolk pisze:od października się przeprowadzam i nie będę miał raczej dostępu do sieci osiedlowej - a kablówka to albo umowa na 12/24m,albo cena duuzo wyższa od powyższej opcji, jako alternatywa neo i konkurenci-trzeba do nich dokupić abo na rozmowy-razem tez wychodzi, co najmniej 30pln taniej...
Ja wyszedłem z takiego samego założenia, nie mam telefonu stacjonarnego i nie będę płacił dodatkowo za niego abonamentu tylko, dlatego żeby mieć internet. Podobnie wyglądała kiedyś sprawa kablówki (może teraz jest już inaczej), internet owszem, ale razem z całym pakietem programów.
dakoolk pisze:w przyszłym roku zamierzam zaopatrzyć się w n6680 i wdrożyć właśnie takie rozwiązanie w wawie.
Jeżeli chodzi o telefon, to zamiast 6680 proponuje 6630. Są to bardzo podobne słuchawki, główna różnica to ekran, który w 6680 ma większą liczbę kolorów, co tak naprawdę nie ma znaczenia, oraz wbudowana kamera do wideokonferencji. Natomiast 6630 ma dłuższe czasy pracy/czuwania, jest tańsza i szybsza. Ale jeżeli już zastanawiasz się nad 6680 to zwróć uwagę na N70, jej ogromną zaletą jest 22MB pamięci RAM, dla porównania 6680 i 6630 ma jej 10MB.
iPlus+E61i=FUN
Pikor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-30, 14:07

iPlus tnie transfer

Post autor: Pikor »

Kilka osób stwierdziło, że jak na razie tylko iPlus nie ogranicza transferu - niestety to nieprawda. Dziś w nocy obcięto mi download do 2 kBps (z mikrych 10 - 16 które miałem). Limit 1 GB przekroczyłem po 9-ciu dniach okresu rozliczeniowego co oznacza jakieś 3 do 3,5 GB na miesiąc gdybym limitu nie miał. Przed przekroczeniem otrzymałem (na modem) dwa nieczytelne sms-y. Po telefonie do BOKu iPlusa przedyktowano mi je przez telefon :shock: . Pierwszy to ostrzeżenie że zostało mniej niż 50 MB, a drugi to informacja o ograniczeniu transferu i możliwości wykupienia pakietu :twisted: . W pakietach 1 GB kosztuje 51,60 - czyli prawie tyle co mój abonament.

Podsumowując - moim zdaniem tam gdzie Plus nie musi liczyć się z konkurencją (u mnie na wsi to jedyny operator z zasięgiem) obcięcie transferu jest nieuniknione gdyż daje im zyski ze sprzedaży pakietów.
Przynajmniej tym, którzy transfer mieć muszą (a ja muszę). Oczywiście w każdym punkcie sprzedaży w którym byłem (w trzech) twierdzono, że Plus transferu nie obcina pomimo zapisu w umowie. Było to dokładnie miesiąc i 9 dni temu. Dodam jeszcze, że przez 1-szy miesiąc przesłałem ok. 5 GB bez żadnej reakcji. Pewnie tną dopiero jak się frajer wciągnie. :D

Ktoś wspomniał, że ograniczenie do 2 kBps (16 kbps) jest niezgodne z prawem unijnym. Czy ktoś ma dodatkowe informacje na ten temat ?

Pozdrawiam
Piotr
dakoolk

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: dakoolk »

Jeżeli chodzi o telefon, to zamiast 6680 proponuje 6630. ...
Dzięki za wskazówki, w międzyczasie jednak doczytałem trochę o tych simlockach w tych Nokiach i chyba na odblokowaną na razie mnie nie stać. Jak uda mi sie sprzedac mojego Sendo, to chyba zdecyduję się na motkę a925, w innym wątku zbiera pochwały, a ten telefonik zawsze mi sie podobał....Szkoda tylko, że nie ma edge...ale nie można mieć wszystkiego... zreszta na początek i tak wezmę simdata i potestuje zanim kupię iPlusa.
Pozdrawiam!
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: PawełB »

Lebak pisze:<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tylko w iplusie nie obcinają transferu.
Nie zgadzam się z opinią kolegi. Jestem żywym przykładem na obcięcie transferu. Poinformował mnie o tym pan z BOK. Mam transfer do końca okresu rozliczeniowego na poziomie max 1 kB/s na downloadzie, upload pozostał bez zmian. Mogę sobie dokupić kolejne 1GB za jedyne 50 parę złotych. Jeżeli jest jakiś niedowiarek to się o tym sam przekona.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: raptou »

Nie zmieniajcie internetu kablowego na mobilny, jak nie ma bezwzględnej konieczności. Każdy najgorszy, stały internet jest lepszy od GPRS/EDGE (wbrew temu, co twierdzą marketingowcy). Jeżeli już internet mobilny jest konieczny to już lepiej dokupić Simdatę na wyjazdy.

Trochę najprzeróżniejszych protez internetu się przewinęło przez moje ręce. Jakość była najwyżej zadowalająca ale widać to dopiero przy porównaniu z kablem.

Mobilny internet jako stały tak naprawdę nadaje się tylko, gdy nie ma absolutnie innej możliwości. Trochę lepsza od samego GPRS/EDGE jest hybryda z satelitą, bo daje chociaż namiastkę (i tylko namiastkę) internetu szerokopasmowego (a i to nie przez kartę DVB tylko przez specjalny router). Takie wynalazki - powtarzam - mają sens jako stały dostęp do internetu tylko z braku innej alternatywy.

Oczywiście ja, gdy miałem internet GPRS a potem CDMA byłem zachwycony, bo wcześniej mogłem mieć tylko dialup ale dziś, patrząc z perspektywy tylko marnowałem przynajmniej 1/3 czasu na wszelkie poprawianie osiągów, anteny, zgłaszanie reklamacji itp. zamiast po prostu cieszyć się korzystaniem z sieci globalnej. Trochę lepiej wyglądało to po dopięciu downlinku satelitarnego. Przynajmniej pozwalało to na ściągnięcie czegoś większego ale takie rozwiązanie też jest dalekie od ideału i wiąże się z kompromisami i ograniczeniami.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: PawełB »

Racja. Internet sieciowy jest znacznie lepszy i tutaj nie ma dwóch zdań. Tylko tak jak napisałeś, nie każdy ma możliwość podłączenia stałego łącza. Dla mnie jest to jedyna alternatywa. Ale i tak jestem zadowolony bo przy ograniczonym transferze mogę sobie spokojnie poczytać stronki i wyszukać potrzebne informacje. Muszę się trochę pilnować aby nie przekraczać limitu. Wyłączyłem aktualizacje Windowsa i antywirusa. Bazy wirusów mogę sobie pobrać w pliku w pracy. Jednym słowem jest lepiej. Kiedyś musiałem ślęczeć w robocie po nocach. Teraz piję sobie kawkę i korzystam w domu.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: iPlus BlueConnect OrangeWorld a ograniczenia transferu

Post autor: DADA »

Enzo pisze:zwróć uwagę na N70, jej ogromną zaletą jest 22MB pamięci RAM, dla porównania 6680 i 6630 ma jej 10MB.
Witam "Enzo"
Czy N6680 rozni sie tylko iloscia pamieci RAM od N 70 :?:
Czy sa jakies jeszcze ukryte roznice :?:
Jak wygada sprawa EDGE i UMTS w tych obu modelach?
Dzieki z gory za informacje.
ODPOWIEDZ