orange/plus/era

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-14, 12:11

orange/plus/era

Post autor: tomasz »

Witam wszystkich serdecznie,

przeprowadzam się do nowego miejsca, gdzie zasięg jest stosunkowo slaby (w orange 2-3 kreski na 5). nie ma tam kablówki, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> też nie ma telefonu, planuje w domu zrobić sieć na 2 piętra (wlan). Tymczasowo, dopóki nie poprowadzą telefonu / kablówki, zastanawiam się czy jest sens zamówić sobie jakiś komórkowy net, np iPlus / BlueConnect / orange (orange-mam abonament na 50zł), podpisać umowę na nieograniczony czas (o ile isteniej taka mozliwość, bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sie jeszcze nie orientowałem), tylko pytanie czy przy 2-3 kreskach jest sens zakładać internet, czy prędkości będą powyżej powiedzmy 4kB/s.
moge się ograniczyć i korzystać umiarkowanie z neta, dodam tylko ze obecnie miesięcznie ściągam około 6-8 gb , tlyko ze na chello 1024/256.


Jeżeli próbować net przez komórkę to u jakiego operatora najlepiej działa na słabym zasięgu?? liczy się oczywiście zeby to wszystko było za w miarę przystępną cenę

pozdrawiam
Tomasz

PS. a może widzicie jakieś inne lepsze rozwiązanie??
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: orange/plus/era

Post autor: dormario »

Ciężko cokolwiek doradzić. Moim zdaniem najlepszą ofertę ma Plus. Poszukaj na forum było otym wiele razy.
Jeśli chodzi o słaby zasięg to możesz go wzmocnić anteną kierunkową. A co do transferu to jeśli jesteś w zasięgu EDGE to możesz cieszyć się netem do ok. 236 kb/s.
Trzeba też wspomnieć, że Orange i Era tną transfer po przekroczeniu limitu, jedynie Plus jeszcze tego nie robi. :wink:
No ale wsil się trochę :arrow: przeszukaj forum :arrow: Będziesz wiedział wszystko :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: orange/plus/era

Post autor: evad »

tomasz pisze:przeprowadzam się do nowego miejsca, gdzie zasięg jest stosunkowo slaby (w orange 2-3 kreski na 5). nie ma tam kablówki, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> też nie ma telefonu, planuje w domu zrobić sieć na 2 piętra (wlan)
Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
jeżeli komórkowy internet ma być tylko przejściowym rozwiązaniem, to zdecydowanie polecam simdatę. bez abonamentu i kontraktu na 2 lata, a transmisja wychodzi i tak dość atrakcyjnie. pytanie jaki sygnał na w Twojej okolicy Plus..
Dawid 'evad' Lorenz
tomasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-14, 12:11

Re: orange/plus/era

Post autor: tomasz »

jutro sprobuje sprawdzić sygnał Plusa,
jaki poziom sygnału powinien być aby transfer był oki?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: orange/plus/era

Post autor: Szadzik »

Zależy od modemu/ telefonu. Jednak mając 3 kreski na 5 powinno być ok. Chociaż w sumie sam GPRS nie traci nic jeśli masz słaby sygnał, tylko w przypadku EDGE jest problem ze zrywaniem jesli sygnał jest słaby. Ja na wsi mam 2 kreski EDGE, jednak jak podłączę antenę dookólną to nic nie zrywa i transfer jest ok.
Back to the Future ;)
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Moc sygnalu a transfer

Post autor: hubert »

Co do ilosci kresek na telefonie, tych wskazujacych moc sygnalu, to bym sie tym nie sugerowal jako wskaznikiem
predkosci transferu.
Korzystam z Plusa (simdata) ktory to ,jesli sie sugerowac tymi kreskami, zasiegu wlasciwie miec nie powinien , a transfer jest wysmienity.
Natomiast w Erze , gdzie kresek jest na maxa ,transferu prawie nie ma ,przynajmniej po GPRS-ie.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Korekta

Post autor: hubert »

Musze przeprosic za ostatni post.
Otoz napisalem ze w erze poziom sygnalu jest na maxa, a transferu prawie niema.
Ale po przejrzeniu forum , okazalo sie , ze podawalem zla nazwe uzytkownika i haslo w okienku logowania do sieci.
Chociaz dziwna sprawa , bo samo polaczenie bylo ustanawiane.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Korekta

Post autor: kemott1 »

hubert pisze:Ale po przejrzeniu forum , okazalo sie , ze podawalem zla nazwe uzytkownika i haslo w okienku logowania do sieci.
Chociaz dziwna sprawa , bo samo polaczenie bylo ustanawiane.
Bardzo dziwne :wink: , <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nawiązałeś połączenie? :wink:
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Korekta

Post autor: hubert »

kemott1 pisze:
Bardzo dziwne :wink: , <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nawiązałeś połączenie? :wink:

Na pewno. Ale zapomnialem dodac , ze mialem rowniez
bledne parametry konta danych w telefonie , takie jak APN i HASLO.
Korzystalem z tych ktore przyslal mi operator sms-em.
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: orange/plus/era

Post autor: michal_99 »

Plus juz podobno stosuje limity... ja nie jestem w stanie tego potwierdzic bo mam iplus od tygodnia ale niektorzy pisali ze dzialaja limity juz :(
ODPOWIEDZ