Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Witam!

Zastanawiam się czy zamawiając internet w Orange poprzez sklep nie ma tam jakiegoś haczyka? Czy wszystko jest tak pięknie jak piszą, tj. +1GB, modemy za 1zł, darmowa przesyłka? Czy możesz jest jednak jakiś haczyk? Czemu dają takie bonusy tym, którzy zamawiają poprzez internet?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Patryk »

Procio pisze:Czy możesz jest jednak jakiś haczyk?
Nie ma haczyków.

[ Dodano: 2010-10-04, 12:09 ]
Procio pisze:Czemu dają takie bonusy tym, którzy zamawiają poprzez internet?
M.in. odpadają prowizje dla punktów partnerskich (a jest to lekko licząc 90% sieci sprzedaży).
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Brylant19 »

i niestety wraz rozwojem internetu i wszystkich tych sklepów bezrobocie bedzie rosnac, taka dygresja:)
Awatar użytkownika
Kubunia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-26, 22:23
Lokalizacja: Przemków

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Kubunia »

Patryk pisze:Nie ma haczyków.
Potwierdzam, dwa tygodnie temu zamówiłem Orange Free 59 z Anydatą przez internet i jest tak jak piszą. 1GB więcej, modem tańszy o 100zł i darmowa przesyłka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: krystianb »

Jedyny problem to brak normalnych faktur, przynajmniej jeśli chodzi o zakup internetu przez internet - mogą być problemy z odliczeniem od podatku.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: marens »

krystianb pisze:Jedyny problem to brak normalnych faktur, przynajmniej jeśli chodzi o zakup internetu przez internet
Nie można zrezygnować z e-faktury po zrealizowaniu zamówienia?
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: raven18 »

Nie, przynajmniej rok temu nie było można, jednak może coś się ostatnio zmieniło.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

marens pisze:Nie można zrezygnować z e-faktury po zrealizowaniu zamówienia?
Niestety nie nawet pisałem bo chciałem zrezygnować i taką dostałem odpowiedź
W związku z otrzymanym zgłoszeniem informuję, że nie będzie Pan otrzymywał faktur, gdyż jedną z cech oferty zakupionej w sklepie internetowym jest brak wysyłania do Klientów faktury w formie papierowej. Może Pan natomiast bezpłatnie pobierać oraz drukować fakturę i rachunek szczegółowy na stronie www.orange.pl/on-line. Kwotę faktury można sprawdzić też pod numerem *500. Jednocześnie informuję, że może Pan zlecić wysyłkę duplikatu faktury, jednak jest to usługa płatna (10,00 zł za każdą fakturę).
W celu pobrania rachunku szczegółowego/faktury po zalogowaniu się na stronie Orange On-Line, należy wybrać zakładkę: Płatności, następnie: Historia faktur, przycisk: Zamów. W kolejnym oknie pojawi sie możliwość wyboru dokumentów, które mają być dostępne. Należy zaznaczyć opcje: Rachunek szczegółowy oraz Faktura Vat i wybrać przycisk: Zamów. W ciagu 24 godzin otrzyma Pan SMS-a z informacją, że zamawiane dokumenty są już dostępne. Wówczas należy ponownie zalogować się na stronę, wybrać opcje: Płatności, Historia faktur i zaznaczyć: Dostępne dokumenty. Data wystawienia faktury zmieni kolor z czarnego na niebieski. Klikając na datę można już otworzyć rachunek szczegółowy i fakturę. Dokumenty będą dostępne przez 24 godziny
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Adamgl pisze:Niestety nie nawet pisałem bo chciałem zrezygnować i taką dostałem odpowiedź
Chodzi o te faktury, które przychodzą co miesiąc z płatnościami za abonament?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

Procio pisze:Chodzi o te faktury, które przychodzą co miesiąc z płatnościami za abonament?
Tak, chodzi o te co przychodzą pocztą
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Adamgl pisze:Tak, chodzi o te co przychodzą pocztą
No to nie dobrze, skoro mają te faktury nie przychodzić. Jednak jest jakiś haczyk...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Kubunia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-26, 22:23
Lokalizacja: Przemków

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Kubunia »

krystianb pisze:Jedyny problem to brak normalnych faktur, przynajmniej jeśli chodzi o zakup internetu przez internet
No nie wiem, ja właśnie dostałem pocztą pierwszy rachunek i jest wszystko normalnie: faktura, szczegółowy wykaz połączeń i gazetka.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

Procio pisze:No to nie dobrze, skoro mają te faktury nie przychodzić. Jednak jest jakiś haczyk...
Jaki haczyk? fakturę drukuje się jak potrzeba z Orange On-line pomijając że w regulaminie jest to zaznaczone że tylko e-faktury. Teraz coraz więcej faktur wysyłanych jest elektronicznie.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Adamgl pisze:Jaki haczyk?
A choćby taki, że trzeba zapłacić te 10zł za wysyłkę faktur...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

Procio pisze:A choćby taki, że trzeba zapłacić te 10zł za wysyłkę faktur...
A na co potrzebujesz ich fakturę jak możesz ją wydrukować samemu i nie różni się ona niczym od tej wysyłanej pocztą.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Adamgl pisze:A na co potrzebujesz ich fakturę jak możesz ją wydrukować samemu i nie różni się ona niczym od tej wysyłanej pocztą.
No też racja, ale zawsze to jakaś wygoda ;)
No nie ważne.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: krystianb »

Adamgl pisze:nie różni się ona niczym od tej wysyłanej pocztą
Niestety urzędnicy potrafią się do wszystkiego przyczepić.
A to co się wydrukuje to ani zwykła faktura, a to co wysyłają nie jest fakturą elektroniczną wg prawa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

krystianb pisze:Niestety urzędnicy potrafią się do wszystkiego przyczepić.
W sensie, że mógł to być jakiś fotomontaż?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: ryba825 »

A operator niby co? Haftuje te faktury? Jedno drukowane i drugie też, tylko że nasze prawo jest tak skonstruowane, że faktura w pdf, a potem wydrukowana jest zwykłą makulaturą.
dkk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-20, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: dkk »

Mam info z pierwszej ręki:

Według prawa (Ustawa o podatku VAT) faktura nie wymaga podpisu ani wystawcy, ani odbiorcy, jeżeli więc wydrukujecie sobie FV z Orange On-line a potem na jej podstawie będziecie chcieli odliczyć internet od podatku albo wrzucić internet w koszty działalność gosp. Wasz Urząd Skrabowy NIE MA PRAWA się przyczepić...
paul997
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-16, 13:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: paul997 »

A ja powiem jak jest w praktyce - faktura wydrukowana, bez podpisu wystawcy jest jak najbardziej prawidłowa, już kilkukrotnie takie odliczałem przy działalności. Dużo sklepów internetowych takie stosuje (m.in. sklepy z oponami) oraz Plus. na przykład faktura z Plusa z PDFu czy otrzymana pocztą NICZYM się nie różni - nie ma ręcznego podpisu na tej wysyłanej pocztą. także spokojnie, wszystko jest OK.
Pozdrawiam
paul997
dkk
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-20, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: dkk »

Zgadza się, a w razie gdyby Pani w Urzędzie robiła jakieś problemu tutaj macie podstawę prawną:

Rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 28.10.2008r w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług. (Dz. U. 2008 nr 212, poz. 1337)
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Procio »

Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi. W takim razie zakupy w sklepie orange są jak najbardziej korzystne.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
arbi77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-14, 20:07
Lokalizacja: Z lasu

Chyba nie jest tak pięknie

Post autor: arbi77 »

Przyjeżdża kurier z umową do podpisania. Więc co robisz? Ano podpisujesz umową, tyle że jej nie czytasz dokładnie, bo kurierowi się spieszy. A potem się okazuje, że np. zgodziłeś się zabulić 5000 zł jeśli zerwiesz umowę. Ale jakoś mnie to nie dziwie, podobno 95% ludzi nie czyta podpisywanych przez siebie umów. Więc uważałbym z tą wygodą z kurierem, bo to tylko pozory.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Patryk »

arbi77 pisze:Ano podpisujesz umową, tyle że jej nie czytasz dokładnie, bo kurierowi się spieszy. A potem się okazuje, że np. zgodziłeś się zabulić 5000 zł jeśli zerwiesz umowę.
Wysokość ulgi jest we większości umów (a już na pewno w umowach PTK) podana wyraźnie na pierwszej stronie, zaraz pod nazwą/kodem promocji , kwotą zobowiązania i innymi podstawowymi rzeczami.
Jak ktoś czytać nie potrafi, to już jego sprawa, bo tu się w treść umowy nie trzeba zagłębiać.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

Za zerwanie umowy suma jest taka sama obojętnie czy w salonie czy przez kuriera. W moim przypadku przyjechał kurier z umową za której jest wyraźnie napisane na pierwszej stronie że wynosi 939zł.
Pomijam fakt że na umowie z Orange oprócz adresu, zamówionej usługi i kilku linijek tekstu o przetwarzaniu danych osobowych nie żadnych innych informacji więc nie ma w co się tak wczytywać.
arbi77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-14, 20:07
Lokalizacja: Z lasu

Nigdy nie podpisałbym czegoś czego nie przeczytałem

Post autor: arbi77 »

Operator nie umieszcza żadnego wzorum umowy na stronie, jeden klient dostał kilka linijek do podpisania, inny może dostać kilka stron. Zakładając nawet, że operator nie ma złych zamiarów to może się okazać, że np. poprzez pomyłkę zamiast pakietu za 40 zł umowa obejmuje pakiet za 140 zł, zamiast na 12 miesięcy, jest na 24 miesiące itp. Niestety, od operatora ciężko wyegzekwować możliwość wcześniejszego przeczytania umowy, jak tutaj . Ale, kto chce niech podpisuje bez czytania.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: krystianb »

Adamgl pisze:umowie z Orange oprócz adresu, zamówionej usługi i kilku linijek tekstu o przetwarzaniu danych osobowych nie żadnych innych informacji więc nie ma w co się tak wczytywać.
Nie mów, że nie było kwot: aktywacji, abo miesięcznego i czasu zobowiązania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Patryk »

krystianb pisze:Nie mów, że nie było kwot: aktywacji, abo miesięcznego i czasu zobowiązania.
Może i nie było, ale w egzemplarzu dla abonenta.
W tym, co się podpisuje i co wraca do opa musi być wszystko.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Orange - Czy wszystko jest tak pięknie?

Post autor: Adamgl »

krystianb pisze:Nie mów, że nie było kwot: aktywacji, abo miesięcznego i czasu zobowiązania.
Są, dlatego napisałem
adresu, zamówionej usługi i kilku linijek tekstu o przetwarzaniu danych osobowych
to o czym piszesz miałem na myśli jako zamówiona usługa.

To ja jeszcze dodam że przy podpisywaniu umowy kurier nawet nie prosił o dowód osobisty tylko podpisałem dałem wyciąg bankowy i dostałem paczkę.
ODPOWIEDZ