Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BlazejPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-02, 22:49

Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: BlazejPL »

Witam

Przynzam ze w sprawach bezprzewodowego internetu jestem zupełnym laikiem, lecz jesli chodzi i radzenie sobie z komputerem to jakoś daje sobie radę.

Zacznę sprawę od początku, chciałbym kupić używanego laptopa ( cena około 700zł PIII700Mhz ) laptop nie bedzie miał prawdopodobnie złącza abym podczepił kartę PCMCIA dlatego jedynym rozwiązaniem jest modem usb.

Chciałbym posiadać bezprzewodowy internet na terenie internatu lecz nie wiem jaka opcje wybrac do wyboru w pl mamy 3 sieci, stac mnie na okolo 60 zł miesiecznie bez dodatkowych kosztow i zalezy mi aby dostep do sieci był stały.

Czyli musze wybrac sobie modem, nie stac mnie na duzy wydatek patrzyłem w ofertach sieci i tam sa modemy ale czy moge kupic inny modem np na allegro uzywany od kogos <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> koszy bedzie nizszy.

Siec nie musi byc superszybka bo w internacie takowa nie jest mi potrzebna to co mam w domu spokojnie mi wystarcza ( 2Mb :) ) lecz zalezy mi aby był stały dostep po naknajnizszych kosztach.

Jesli ktos ma czas i nerwy to poprosze o przyblizony kosztorys ile to bedzie mnie kosztowac. (abonament, modem, dodatkowe koszty)

Dodam ze internat znajduje sie na terenie Gorzowa Wielkopolskiego a sam mieszkam w Pile.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: wonski »

Kup sobie SIMDATE (jest to zestaw pre-paid z Plusa przeznaczony do transmisji danych 3gr/100KB) potem telefon ktory posiada opcje modemu. Ja polecam siemensa s55 + plus kluczyk BT. Wszystko znajdziesz na allegro. Cena kompletu nie powinna wyjsc drozsza niz 200 zl.

Ps Jezeli koniecznie chcesz to mozesz sobie wziac kabel zamiast BT. Koszt wyjdzie Ci podobny

pozdrawiam
Twoje ??cze jest zbyt wolne aby wyswietlic ten podpis (ERROR 404) :)
BlazejPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-02, 22:49

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: BlazejPL »

A co jest bardziej płacalne jeśli w sieci siedzi sie około 2 godziny dziennnie do daje około 40 godzin w miesiacu ( w internacie ) + lokatorzy z pokoju <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> od czasu do czasu beda korzystac. Czy 60 zł to jest miesieczny koszt usługi w plusie, czy sa jakies dodatkowe ( czasem i ukryte koszta ), jak to sie sprawdza na własnej skórze ( o ile ktos juz ma iplus ). Z gory dzieki za zainteresowanie tematem
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: Szadzik »

Jeśli chcesz siedzieć 2 godziny dziennie, tylko surfując po internetcie to bedziesz za tego prepaida sporo więcej płacił niż gdybyś kupił abonament. Jesli jest kilka chętych osób do korzystania to na pewno zabraknie transferu, jednak w plusie można dokupić pakiety danych.
Back to the Future ;)
BlazejPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-02, 22:49

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: BlazejPL »

Dlatego tez pytam o usługę abonamentowa, czy iplus 60 jest opłacalny i jakie bede mial koszty
Abonament + odbiornik USB, czy ktos z takiego rozwiazania korzysta i czy sie oplaca
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: Szadzik »

Koszty takie, jak mówi cennik. 60zł brutto/miesiąc.

Tyle kosztów. Jesli przekroczycie limit i ograniczą Wam transfer do 1-2KBps, to możecie dokupić pakiety. Na ten temat było już pisane, poszukaj na forum szczegółów.
Back to the Future ;)
BlazejPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-02, 22:49

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: BlazejPL »

No ok, a jaki jest koszt odbiornika usb, i mam pytanie czy do tego laptopa mozna wlozyc kartę PCMCIA do np tego laptopa

http://www.allegro.pl/item107094845_del ... yszka.html

I czy jak wykupie usuge iplus to musze byc abonentem sieci plus gsm, czy bede dostawal tylko rachunek rowne 60 zł
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: Enzo »

Jeżeli jesteś abonentem Plusa to możesz ObrazekwziąśćObrazek iPlusa jako dodatkową usługę.
Jeżeli nie jesteś abonentem Plusa to podpisujesz umowę na 2 lata.
Modemy USB kosztują (przy abonamencie 60zł) 399zł.
Wszystko masz opisane na stronie iPlus.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: lkmc »

BlazejPL pisze: czy do tego laptopa mozna wlozyc kartę PCMCIA do np tego laptopa

http://www.*******.pl/item107094845_del ... yszka.html
Mozna, jak byk masz przeciez napisane "PCMCIA 2x" :)
N6220 & moto c975
BlazejPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-02, 22:49

Re: Najlepszy wybor po najnizszych kosztach

Post autor: BlazejPL »

No to swietnie poniewaz za taka karte zaplace tylko 1zl i 400zl mam w kieszeni :)

A z laptopow do 900 zl znajde cos ciekawego tak do ( GG, www, DVD, divx itp ) ? Znacie jakis dobry model w podobnej cenie?
ODPOWIEDZ