Czy iPlus najlepszy?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wesolutki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 12:31
Lokalizacja: Wa?brzych

Czy iPlus najlepszy?

Post autor: wesolutki »

Witam. Od bardzo dawna zastanawiam się nad bezprzewodowym internetem żebym miał go jak wyjadę na wakacje, w interesach itp. Porównałem oferty naszych 3 operatorów Orange, Plus i Era i doszedłem do 100% wniosku iż Plus ma najkorzystniejszą ofertę. Niestety ze strony mogę mało doczytać a pani w salonie nie była zbyt dobrze poinformowana. Może mógłby mi ktoś pomóc i przybliżyć jak wygląda sprawa transferu? Z jaką prędkością mogę ściągać dane i z jaką mogę ściągać jeśli w moim mieście jest EDGE i czy muszę mieć jakieś dodatkowe anteny aby odbierać EDGE?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: Enzo »

Prędkości będą zależeć od tego, jaki będziesz miał modem (klasy), oraz od tego w zasięgu, jakiego nadajnika będziesz przebywał (z EDGE lub bez EGDE).
Prędkości będą wyglądać mniej więcej tak:
GPRS (10 klasa) max = 53,6 kb/s, ja osobiście uzyskałem maksymalnie przy pobieraniu plików około 42 kb/s,
EDGE (6 klasa np.: modemy UBS z oferty iPlusa) max = 177.6 kb/s
EDGE (10 klasa np.: GC89) max = 247 kb/s, sporadycznie korzystam z EDGE i nigdy nie sprawdzałem jak szybko to u mnie działa,
UMTS max = 384 kb/s, ja uzyskuje stabilny transfer przy pobieraniu plików w granicach 350 do 380 kb/s.
Z anteną może być różnie, generalnie, jeżeli masz w okolicy nadajnik obsługujący EDGE i sygnał z niego jest dobry to antena jest niepotrzebna, czasami jednak są problemy z sygnałem i antena jest potrzebna.
iPlus+E61i=FUN
wesolutki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 12:31
Lokalizacja: Wa?brzych

iPlus.

Post autor: wesolutki »

Czyli ogólnie można by powiedzieć, że internet ten nie jest taki zły? A jak wygląda sprawa urywania sygnału? Czy przy większym wietrze, deszczu lub <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> bez powodu zdarzają się często braki sygnału??
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: Enzo »

Ostatnio były dwie dość silne burze i wtedy miałem brak sygnału UMTS, który i tak jest u mnie dość słaby ( 3 do 5 kresek na 7 ;) ) ale nie wiem na pewno czy miało to związek z burzą, przypuszczam, że tak. Ze spadkiem prędkości transmisji trzeba się liczyć też, jeżeli BTS (lub sieć) z którego korzystasz jest przeciążony, bo przesył danych ma niższy priorytet niż rozmowy głosowe.
iPlus+E61i=FUN
wesolutki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 12:31
Lokalizacja: Wa?brzych

iPlus.

Post autor: wesolutki »

Intensywne burze to ma prawo tracić łączność. Ogólnie jesteś zadowolony tak? Jaki masz modem i komputer? (laptop czy stacjonarny)
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: dormario »

U mnie nawet silny deszcz nie wpływa na jakość połączenia. Najgorszą sytuacją jaka ma wpływ na transfer jest właśnie tak jak napisał Enzo duży ruch w sieci osób wykorzystujących połączenia głosowe.[/img]
IPLUS+6230+USB
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: eclipse »

dormario pisze:U mnie nawet silny deszcz nie wpływa na jakość połączenia.Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Popieram wypowiedź. Warunki atmosferyczne nie mają związku z transferem. 8) PEACE 8)
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: kuba »

Przy bardzo dobrym ObrazekzasienguObrazek moze i nie maja ale przy slabszym to to raczej sa tak jak ja mam, mam tylko 3kreski w Orange EDGE na maxa i jest calkiem Obrazek<font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font>Obrazek ale jak pogoda sie zacznie ObrazekkszanicObrazek to zasieg spada mi do 1 i wtedy zaczynaja sie schody.
:?
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: eclipse »

To nieciekawie :( 8) peace 8)
SE GC79, iPlus
Prawie jak internet...

Obrazek
Obrazek
wesolutki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 12:31
Lokalizacja: Wa?brzych

iPlus.

Post autor: wesolutki »

Ale sumując to wszystko. Polecacie ten internet czy nie?
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: vegas »

Jeżeli jest dobry zasięg to nawet burza, wichura i inne mają naprawdę niewielki wpływ na moc sygnału.
Gdyby nie limity było by pięknie.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: eclipse »

To zależy do czego go będziesz używal. Ściaganie filmów itp. - trochę za wolny, przeglądanie stron, poczta, gg - spoko. 8) peace 8)
SE GC79, iPlus
Prawie jak internet...

Obrazek
Obrazek
vladimir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-28, 15:09

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: vladimir »

Czy polecacie ten internet do grania w gry internetowe? Czy sa czeste straty pakietow i czy czesto zrywa polaczenie? 1km ode mnie jest antena ery a 500 metrow dalej Plusa.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: Szadzik »

eclipse pisze:To zależy do czego go będziesz używal. Ściaganie filmów itp. - trochę za wolny, przeglądanie stron, poczta, gg - spoko. 8) peace 8)
Za wolny jak za wolny, ale limit 1gb to nie naściągasz za wiele.
Back to the Future ;)
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: michal_99 »

Korzystalem ze wszystkich sieci z netu i wg mnie iplus jest najlepiej nastawiony do ludzi. Szkoda ze zrobili te limity.... a bylo tak pieknie....
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: vegas »

Czy polecacie ten internet do grania w gry internetowe? Czy sa czeste straty pakietow i czy czesto zrywa polaczenie? 1km ode mnie jest antena ery a 500 metrow dalej Plusa.
Niestety iPlus czy inny tego typu nie nadaje się do gier on-line ze względu na duże pingi. Można pograć tylko w gry które nie wymagają małych pingów. Odkąd mam iPlusa nie zdarzyło mi się żeby zerwało mi połączenie.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Czy iPlus najlepszy?

Post autor: eclipse »

O grach on line nawet nie ma mowy. 8) peace 8)
SE GC79, iPlus
Prawie jak internet...

Obrazek
Obrazek
wesolutki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-06-04, 12:31
Lokalizacja: Wa?brzych

iPlus.

Post autor: wesolutki »

A więc do przeglądania stron, poczty i do używania gadu-gadu, mirc w terenie jest idealny. A do ściągania to za 50zł 1mb kablowe podłacze w domu i będzie;) Wielkie dzięki za pomoc:) Pozdro
ODPOWIEDZ