Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: bomber »

W świecie robi się LTE na 2600MHz. aglomeracje albo 800MHz rejony słabo zaludnione tylko w PL jakiś wydziwas 1800MHz (brak Modemów) i jeszcze z dumą krzyki ze pierwsze na świecie. :rotfl:
Sieci robi się na takich częstotliwościach jakie można użyć. Zadałeś sobie pytanie dlaczego inni polscy operatorzy nie uruchamiają LTE? Bo nie mają wolnych częstotliwości, żadnych. Przespali przetarg na 1800, gdzie spółki Solorza zdobyły pasmo 20MHZ pozwalające na fantastyczne 150 Mb/s z sektora. Jak do tego dorzucą jeszcze 850 jako wsparcie zasięgowe, to sprzedaż internetu mobilnego innych operatorów po prostu się zatrzyma.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Maciek764 pisze: Gość na poprzedniej stronie pisał, że po testach za 49zł jest 5GB w dzień i 50GB w nocy ale ile w tym prawdy to nie wiem.
To samo wyczytalem na innym forum gdzie wypowiadal sie gosc z sieci dystrybcujnej CP. Wiec chyba prawda.

Dla osob z testow gdzie zostanie im pewnie modem za 0, to raczej niezla oferta. Dla reszty gdzie przyjdzie do komercyjnej usulugi i bedzie trzeba wylozyc z kilkaset zlotych za modem juz nie za fajnie. Szczegolnie ze pewnie nie bedzie juz smaczku w postaci 50/50gb przez 6 miesiecy. I w komercyjnej umowie przy 29miesiacach bedzie 3 miesiace free(5/50gb) a 6 miesiecy przy 3 letniej :(

Chociarz osiagi na poziomie 10Mb/s czy nawet jak gdzieniegdzie czytalem 40 to dla mnie bomba, szczegolnie z tymi pingami ~10ms. Do stricte www i jakies gierki online limit dzienny spokojnie powininen wystarczyc. Wiadomo to nie to co na kablu bez limitow, ale oczekiwac wiecej za ta cene, to jak spodziewac sie gwiazdki z nieba.
Ostatnio zmieniony 2011-03-18, 22:22 przez marioking, łącznie zmieniany 2 razy.
hghormone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-03-18, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: hghormone »

To samo wyczytalem na innym forum gdzie wypowiadal sie gosc z sieci dystrybcujnej CP. Wiec chyba prawda.
Tak dokładnie jest napisane w umowach testowych. 5GB w dzień i 50GB w nocy codziennie.
Ja bynajmniej tak mam.

Pytanie do kogoś kto też testuje:
Też tak macie, że co chwile w stan sieci wyświetla się "Niedostępna", a za chwile "Połączenie, roaming" ?
U mnie zmienia się to co sekundę. Sygnał mam 4/6 (-79dBm).
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Pablo-1986 »

Ja testem testerem z Poznania. W poniedziałek dostanę sprzęt do testowania.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

5GB w dzień i 50GB w nocy codziennie.
Zaraz... czyli te 5GB to jest limit na jeden dzień a 50GB na jedną noc?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ryba825 »

hghormone, jeśli możesz, to daj skan umowy z zamazanymi wrażliwymi danymi.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: zDaleKi »

Pablo-1986 pisze:Ja testem testerem z Poznania. W poniedziałek dostanę sprzęt do testowania.
Czekamy od Was wszystkich na relacje jak to działa. :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Jareva »

bomber pisze: Zadałeś sobie pytanie dlaczego inni polscy operatorzy nie uruchamiają LTE? Bo nie mają wolnych częstotliwości, żadnych. Przespali przetarg na 1800, gdzie spółki Solorza zdobyły pasmo 20MHZ pozwalające na fantastyczne 150 Mb/s z sektora.

A ja myśle że już inne sieci mają doś biegania za nowościami.Przeciesz to potężne sumy inwestowania. Bedą czekac no nowszą technologie bo jak znam życie na pewno się pojawi.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Jareva pisze: A ja myśle że już inne sieci mają doś biegania za nowościami.Przeciesz to potężne sumy inwestowania. Bedą czekac no nowszą technologie bo jak znam życie na pewno się pojawi.
No wiesz lte Advanced juz niby teoretycznie jest, tylko przy obecnych realiach LTE zwykle to i tak wiecej niz sie jest w stanie spozytkowac przy takich limitach na jakie mozna liczyc. Biorac pod uwage ze najwiekszym na swiecie zaczyna sie cos "roic" np. T-mobile ktory planuje limitowac transfer lacz kablowych, cos czuje ze nie doczekamy netu bezprzewodowego bez limitow. A tym bardziej nowoczesniejsze lacza bezprzewodowe straca racje bytu, bo po co cos szybszego o lte 300Mb/s? Predzej zaczna wracac limity na lacza kablowe :P
charon
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2011-03-08, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: charon »

AT&T wprowadza limity na kabel, ale to są limity takie jak 150GB miesięcznie, czyli nie dotkną one większości użytkowników (średnio ponoć internauta naciąga jakieś 15GB). Zatem będą one wymierzone w najbardziej zaciekłych torrenciarzy.

Wciąż, limit 5GB na bezprzewodowym i 150GB na kablowym to niebo i ziemia i gdyby na LTE w dzień dali jakieś 10-15GB za 49zł, to dla wielu byłaby to dobra oferta.

Całkowite zniesienie limitów nie byłoby takie dobre, bo by zaraz ludzie torrenty pozapuszczali i by infrastruktura mogła nie wyrobić.
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: luckd »

Jak to będzie wyglądało po przekroczeniu limitu, jakiś lejek czy dopłata za każdy MB?
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: spiro »

wg mapki cp jestem na skraju zasięgu lte. teraz wygląda to tak:
http://www.speedtest.pl/results/19439609.jpg
sygnał -113dbm, 0/6 kreski zasięgu. Oczywiście z anteną. Co mnie zaintrygowało - to fakt, że nawet drobna zmiana ustawienia anteny wpływa na to czy złapię sygnał. Dodatkowo po przesunięciu anteny o ok 30cm osiągi spadły z 11-12 do 7-8.

edit:
20cm obok:
http://www.speedtest.pl/results/19439763.jpg
http://www.speedtest.net/result/1209633417.png
electro spiro contra zanzarra
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 481
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: alias »

Co s tego że AT&T czy jakiś tam T-mobile wprowadzi limity na łączą kablowa jak zaraz pojawi się konkurencja która nie będzie miała limitów i która przejmie klientów. Bez-limitowe łącza mobilne też się kiedyś pojawią to tylko kwestia czasu, a jeden z naszych rodzimych operatorów już zamawiał taką analizę techniczną obejmująca biznesowe usługi 256/256, 512/64, 1024/128 Kbps świadczone w UMTS/CDMA (niestety nie mogę ujawnić jaki to operator, ale pewnie łatwo się domyślić). Jej wynikiem jest masowa modernizacja radiolinii a efektem ubocznym że cena nowej kompletnej radiolinii 80Mbps renomowanej firmy na polskim rynku spadła poniżej 10K PLN!
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

Ja dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem modemu i mam pytanko jak dlugo czekaliscie na nadanie aktywacji? U mnie lapie zasieg 1 kreska bez anteny i 3 kreski z antena ale nie moge sie polaczyc i przetestowac jak to to dziala, a jestem juz strasznie niecierpliwy:)
hghormone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-03-18, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: hghormone »

Ja na aktywacje w ogóle nie czekałem, włożyłem karte,podłączyłem modem,zainstalowałem sterowniki i odrazu miałem neta.
davidini
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-08-25, 11:13
Lokalizacja: Gubin

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: davidini »

To może ja się "pochwalę" swoim wynikiem:
Czas aktywacji : 1,5h
Miejsce : Wrocław, Powstańców Śląskich, według mapki polsatu - na skraju zasięgu.
Z anteną 1/6 kresek zasięgu.
Wynik ze speedtesta:
http://www.speedtest.net/result/1210203004.png

Pozdrawiam
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Macie limity 5.50 ? Dziwne...
Mój znajomy też testuje LTE i limity ma 50/50GB na miesiąc...

A co do limitów po zakończeniu testów i wprowadzeniu komercyjnej oferty LTE - coś czuję, że będą one dość wysokie, bo CP nie strzeliłby sobie w stopę i dawał LTE o teoretycznych parametrach 100Mbit(50Mbit) z limitem kilka GB...
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Macie limity 5.50 ? Dziwne...
Na testy jest 50/50. Po testach podobno ma być 5GB w dzień i 50GB w nocy za 49zł.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Nie podobno tylko <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font>! Chyba ze komus chcialoby sie podrabiac screeny oferty jakie widzialem na innym forum.
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

5/50GB po okresie testowym tak jest w regulaminie wpisane. Troche malo jak na takie szybkosci:(. Mam nadzieje, ze zaszaleja i dadza wiecej chociaz przyznam szczerze, ze moje miesieczne zuzycie to okolo 1,5-2GB ale do tej pory bylem raczej oszczedny bo mam orange na karte. U mnie przynajmniej do godziny 13, czyli okolo 2 godzin od wyjscia montera, nie dzialal sprzet, a pozniej musialem jechac i dopiero bede miec modemik w poniedzialek w lapkach. Mam nadzieje, ze predkosci beda na przynajmniej takich poziomach :).
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: spiro »

i kolejny wynik. z anteną, sygnał 0 (zero) z 6 kresek
http://www.speedtest.pl/results/19466144.jpg
electro spiro contra zanzarra
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

czy ktos sie orientuje czy modem LTE bedzie dzialac w routerach GSM, w ktore wpina sie modemy HDSPA, UMTS itp. Chodzi o doswiadczalne sprawdzenie bo jakos ta antena zewnetrzna i stos kabli jakos mnie przerazaja, zwlaszcza ze kabel od anteny parapetowej jest dosyc krotki i takie rozwiazanie nawet przy testach dla mnie byloby swietnym rozwiazaniem.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

LTE to zupełnie co innego niż UMTS więc działać nie będzie.
siano
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-19, 22:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: siano »

Przepraszam za durne pytanie, ale jak aktywować tą usługę?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ryba825 »

siano, przez BOK.
siano
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-19, 22:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: siano »

ryba825 pisze:siano, przez BOK.
Dzięki śliczne.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

ztomasz pisze:czy ktos sie orientuje czy modem LTE bedzie dzialac w routerach GSM, w ktore wpina sie modemy HDSPA, UMTS itp. Chodzi o doswiadczalne sprawdzenie bo jakos ta antena zewnetrzna i stos kabli jakos mnie przerazaja, zwlaszcza ze kabel od anteny parapetowej jest dosyc krotki i takie rozwiazanie nawet przy testach dla mnie byloby swietnym rozwiazaniem.
mi w zalip cdm530 nie działa ale to kwestia frimewaru liczę na to że jakiś do tego modemu się pojawi
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Maciek764 pisze:LTE to zupełnie co innego niż UMTS więc działać nie będzie.
Router sam jako taki nie musi tym sie przejmowac, oczywiscie o ile to nie jest taki z wbudowanym modemem. Byle tylko dzialanie tego modemu nie odbiegalo w kwesti logowania do sieci a pewnie niektore routery doczekaja sie supportu. Coprawda poki co ten modem chyba jest dostepny na specjalne zamowienie i nie jest dostepny jako samodzielny produkt rynkowy co bedzie wiekszym problemem. I o ile zapotrzebowanie na prad ktore ma chyba znacznie wyzsze nie przekroczy mozliwosci routera w kwesti zapewnienia odpowiedniej ilosci mocy. Modemik ponoc robi za niezla farelke i laptopa bez zasilania wykancza w pol godziny.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Tomisek »

Witam.Nie chce tworzyc nowego wątku. Od kilku lat mieszkam w Kolbuszowej ( podkarpackie) i nadajnik HSDPA pojawił się dość poźno ;). Obecnie jestem w plusie i mieszkam na granicy zasięgu ( mieszkanie bez anteny) - srenio -103dB ale działa stabilnie. Mam top taryfe w plusie i powiem tak - moze byc

Moje zdziwienie - wszedłęm na strone btsearch i jakie moje zdziwienie - do nadajnika Mobyland mam 100m ;)

NADAJNIK

Jak sprawdzić czy to działąjący nadajnik, czy w boku polsatu bedą coś wiedzieć???
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

A nie widzisz masztu? jak wedlug mapy jest tam tylko mobyland i jest maszt to watpliwe zeby stawiali atrape.

Tak dla pewnosci wkoncu mozesz wejsc na strone CP i tam sprawdzic zasieg, jesli bedziesz blisko centrum okregu znaczy ze jest i dziala.

Zreszta polsat ma polityke 7 dni zwrotu, jesli jeszcze nie wykorzystasz wiecej jak 200mb to chyba nic cie to nie kosztuje po zwrocie(bodazje).
ODPOWIEDZ