Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Mały »

Tomisek pisze:Jak sprawdzić czy to działąjący nadajnik, czy w boku polsatu bedą coś wiedzieć???
Tu jest mapa zasięgu
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: spiro »

ciekawostka:
MSISDN: 48699XXXXXX

Okres rozliczeniowy: 2011-03-14 - 2011-04-01
SUMA OPŁAT: 116,66 zł z VAT

Aktywne pakiety:
Pakiet dzienny LTE 50 GB: pozostało 25.0 GB z 50.0 GB ważne do 2011-04-01.
Pakiet nocny LTE 50 GB: pozostało 25.0 GB z 50.0 GB ważne do 2011-04-01.
Wygląda na to, że w tym miesiącu limity są o połowę mniejsze ;)
A czy ktoś już pisał do polsatu w sprawie wrażeń i uwag z testów LTE? Odpisywali?
electro spiro contra zanzarra
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

spiro pisze:
Wygląda na to, że w tym miesiącu limity są o połowę mniejsze ;)
Ja bym powiedzial ze nie polowe mniejsze, tylko ze masz usluge(zgaduje) od polowy miesiaca, wiec i taki limit na pozostaly czas tego okresu rozliczeniowego jaki ci z tego nalezy.

Na ich miesjcu tez bylbym skapy, wkoncu te 50gb na miesiac kosztuje ich ponad 550zl od kazdego testera wedlug stawek mobylandu. nic dziwnego ze przycieli testy z 10k do 2k uzytkownikow, sumarycznie to niebagatelna sumka ktroa de facto rozdaja.
dareckiz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-08, 16:31
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: dareckiz »

Witam,
ile musieliście czekać po zgłoszeniu się do testów na info od Cyfrowego Polsatu?
pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

Moze i rozdaja ale grom tych ludzi zostanie w sieci. Mnie natomiast zastanawia, ze pare testow speedtestem zrobilem i juz ze 100MB mi gdzies ucieklo. Normalnie w orange free to bardzo malo mi tych megabajtow schodzilo-rzadko kiedy mialem kolo 100MB na dzien :P.

Moj test to:

z antena za oknem
http://speedtest.net/result/1213173866.png

bez antenki:
http://speedtest.net/result/1213221341.png

Szczerze mowiac to bez anteny co chwile rozlacza mimo, ze predkosc jest calkiem znosna. Jakies strasznie niestabilne te oprogramowanie i sam modem. Podlaczenie anteny jest niewygodne i wydaje mi sie awaryjne, a bez niej niestety praktycznie brak zasiegu mimo, ze nadajnik widze moze kilometr za oknem bez jakis wiekszych przeszkod. No ale to sa testy i na razie mi sie podoba.
Ostatnio zmieniony 2011-03-21, 18:48 przez ztomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

dareckiz pisze:Witam,
ile musieliście czekać po zgłoszeniu się do testów na info od Cyfrowego Polsatu?
Do tych? To ludzie sie zglaszali w polowie grudnia. Z tego slyszalem juz pierwszego dnia mieli zarejestrowanych 10k chetnych. Ciekawe wlasnie czy mamy tu osoby ktore sie pozniej zarejestrowaly a zalapali do testiow, czy z pierwszych dni zapisow?

Wiec tak mi sie wydaje ze jak do tej pory sie nikt nie odezwal to juz raczej pozostaje komercyjna usluga. Ktora wystartuje moze na wakacje, jesli nie pozniej, bo same testy beda trwac do 30 czerwca.
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

marioking pisze: Wiec tak mi sie wydaje ze jak do tej pory sie nikt nie odezwal to juz raczej pozostaje komercyjna usluga. Ktora wystartuje moze na wakacje, jesli nie pozniej, bo same testy beda trwac do 30 czerwca.
Do mnie odezwali sie w sobote czyli 2 dni temu i juz mam sprzecik. Wydaje mi sie, ze rozpoczeli zapraszac do testow w poprzednim tygodniu.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: rio bravo »

marioking pisze:Ciekawe wlasnie czy mamy tu osoby ktore sie pozniej zarejestrowaly a zalapali do testiow, czy z pierwszych dni zapisow?
Prezes CP mówił kilka dni temu w wywiadzie na tv biznes, że o przyjęciu do testów decydowała kolejność zgłoszeń i trzeba być w zasięgu.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

ztomasz pisze:
Do mnie odezwali sie w sobote czyli 2 dni temu i juz mam sprzecik. Wydaje mi sie, ze rozpoczeli zapraszac do testow w poprzednim tygodniu.
A kiedy sie zapisales?


Ps. W zasiegu to jestem, bo moj u173 lapie ich bts-a(~1,7km). Tyle ze sie zapisalem gdzies 3 dnia od startu :(
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

W zasiegu to jestem, bo moj u173 lapie ich bts-a(~1,7km). Tyle ze sie zapisalem gdzies 3 dnia od startu
Przecież testy są na LTE a E173 łapie ich HSPA na 900MHz.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Maciek764 pisze: Przecież testy są na LTE a E173 łapie ich HSPA na 900MHz.
Ale wkoncu ich nadajnik hspa maja tez lte. Wkoncu przy starcie testow zapowiadali ze startuja na 500-600 nadajnika z lte, a to jest mniej wiecej ich stan sieci na hspa. Na mapie bts tez mam wlasnie 900/1800 od cp w tej lokalizacji, wiec skoro to nie tylko pozwolenie a realnie dzialajacy bts to logicznie zakladajac tez LTE! Wiec bedac w zaisegu jednych tez sie jest pewnie w zasiegu drugiego. LTE ponoc ma lepsza donosnosc od tradyjnego netu hspa, wiec tym bardziej.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

LTE ponoc ma lepsza donosnosc od tradyjnego netu hspa, wiec tym bardziej.
W teorii na 900MHz zasięg jest lepszy.

Co do LTE i HSPA to sprawdziłem, faktycznie u mnie na osiedlu też tam gdzie jest stacja UMTS 900 jest też LTE. Ale chyba regułą to nie jest.
Ostatnio zmieniony 2011-03-21, 20:30 przez Maciek764, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: wojteks »

marioking pisze:Ale wkoncu ich nadajnik hspa maja tez lte.
No nie do końca, to że stacja bazowa ma HSPA+ wcale nie znaczy że ma LTE i na odwrót. Stacje LTE najczęściej nie mają HSPA+.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ztomasz »

marioking pisze: A kiedy sie zapisales?
Oj chyba w pierwszym lub drugim dniu nagloszenia naborow na testerow. W zasadzie jak tylko przeczytalem na jakims serwisie to zapisalem sie z netu na komorce bo w pracy nie mialem wtedy neta.
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Mały »

marioking pisze: LTE ponoc ma lepsza donosnosc od tradyjnego netu hspa, wiec tym bardziej.
Co to znaczy ?
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

wojteks pisze:
marioking pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
No nie do końca, to że stacja bazowa ma HSPA+ wcale nie znaczy że ma LTE i na odwrót. Stacje LTE najczęściej nie mają HSPA+.
Na takich niuansach to sie nie znam, tylko wychwycilem ze ich siec hspa cala ma ok 600 nadajnikow, skoro startuja z taka liczba lte to logiczne zakladam ze jest to 1:1, mniej wiecej. Szczegolnie ze na mapie btsow gdzie nie spojrzy na jakis hspa 900 cp to jest tez lte 1800. Wiec moze uoglniam ale pewnie w 99% sie sprawdzi.
Maciek764 pisze:
<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
W teorii na 900MHz zasięg jest lepszy.
Nie wiem jak na 900 ale np. przy 2100 na -97dbi mi sie nie jest stanie zarejstrowac do sieci hspa. Za to lte przy -113 albo nawet -116 dbi ludzie chwali sie osiagamii po 7-8Mb/s. Nie wiem jak to sie przeklada na zasieg ale wydaje mi sie ze LTE ma jednak lepsza donosnosc. Z tym ze nie widzialem jakis testow pod tym katem. Jedyne co sie spotkalem z ogolnym stwierdzeniem ze 900mhz ma lepszy zasiego od 2100, bez porownana do LTE.


Ps. Widze za to ze zaktualizaowali mapy pod katem LTE na stronie CP. Jednak nie ma takiego zasiegu jak HSPA. Ale ja sie lapie spokojnie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-03-21, 22:10 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-03-21, 22:10 przez marioking, łącznie zmieniany 2 razy.
hghormone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-03-18, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: hghormone »

Ja zapisałem się juz w pierwszy dzień i pewnie dlatego się załapałem :P
Ostatno zgłaszałem już jakieś problemy do CP i za 2 dni uzyskałem odpowiedź.
Teraz wysłałem kilka maili, ale na razie bez odpowiedzi.
Zgłaszam im każdą wykrytą usterkę, czekam na odpowiedź od nich.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Nie wiem jak na 900 ale np. przy 2100 na -97dbi mi sie nie jest stanie zarejstrowac do sieci hspa.
Ja jestem w stanie korzystać na UMTS2100 do -113dBm. Czasami godzinami korzystam na zasięgu poniżej -100dBm. Nie wiem z czego to wynika, konkretna stacja, błąd pomiarowy, modem?

A co do zbieżności miejsc HSPA+/LTE Polsat pisze tak:
Usługi LTE są obecnie dostępne na większości spośród blisko 500 stacji bazowych, na których świadczone są usługi HSPA+. W kolejnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana.
Zastanawiają mnie 2 rzeczy jeszcze:
- Po co LTE stawiane jest choćby na osiedlach w Sosnowcu? Przecież nikt nie będzie korzystał z tego internetu gdy są na osiedlu łącza kablowe 100Mb/s do klienta. Szczególnie że mobilny ten internet nie jest za grosz.
- Po co prędkość rzędu 40Mb/s? Przecież w 10 sekund można policzyć w ile taka prędkość wykończy limit 50GB (o dziennym 5GB nie wspomnę). Nie byłoby bardziej korzystne ograniczyć prędkość a zwiększyć limity?

I ostatnie pytanie czy ktoś tu wróży Polsatowemu LTE komercyjny sukces?
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Internet to przyszlosci, a szybki internet to murowany sukces. Poki co realia sa takie ze moze limity sa male, ale wielu bedzie chcialo moc wykorzystac te male limity z komfortem porownywalnym wlasnie z szybkim netem kablowym. Wielu uzytkownikow lubi szybki net ale nie backupuja zaraz internetu, wiec mega limity nie sa im potrzebne, byle dalo sie poserfowac z pelnym komrtem, czy rozerwac sie w jakas gierke online bez lagow. Mysle ze niejeden sie skusi gdy okaze sie ze w swoim miejscie i dzialce bedzie mial kofrtowy net porownywalny z szybkim stacjonarnym, mimo limitow bez zalu sie sie pozegna z kablowym.

A sukces chyba maja skoro ludzie sa tacy chetni podpisac cyrograf na 29miesiecy. Osobiscie mialbym spore obawy zwiazac sie na taki okres z limitem 5gb za 49zl., Juz teraz play daje 14gb za 59zl, wiec co tu bedzie za rok. Coprawda konkurencja w postaci W3 ma chyba gorsze oferty od polsatu, ale beda sie musieli szybko zaadaptowac do nowej oferty play a wtedy abonenci LTE beda miec powody do rozczarowania za te pol roku jak sie sie skonczy luksus 50gb.
Ostatnio zmieniony 2011-03-21, 22:56 przez marioking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: spiro »

Maciek764 pisze:I ostatnie pytanie czy ktoś tu wróży Polsatowemu LTE komercyjny sukces?
Sporo zależy od warunków tej oferty a na to jeszcze za wcześnie. LTE może okazać się idealne do podziału internetu na kilka osób - o ile osiągi będą rozsądne. Zasięg usługi będzie na terenach na których jest dostępny internet kablowy więc szybkość może być magnesem który przyciągnie klientów.
electro spiro contra zanzarra
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: alias »

Ale chyba jak zniosą limity! :D
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: spiro »

alias, spodziewam się, że coś przytną - na pewno limity i zapewne prędkość. Na razie jednak za wcześnie na takie dywagacje.
electro spiro contra zanzarra
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Mały »

- Po co prędkość rzędu 40Mb/s? Przecież w 10 sekund można policzyć w ile taka prędkość wykończy limit 50GB (o dziennym 5GB nie wspomnę). Nie byłoby bardziej korzystne ograniczyć prędkość a zwiększyć limity?
Przecież to nie jest prędkość, która będzie dostępna jednocześnie dla wszystkich użytkowników korzystających w tym samym czasie z danego sektora. Teraz robione są testy więc wszystko leci na maxa, a potem prędkość spadnie. Spadnie z dwóch powodów (więcej użytkowników i ograniczenie transferu).
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Skad wniosek ze beda ograniczac? Jakos HSPA nie ograniczaja i uzytkownicy ciagle ciesza sie calkiem sporymi osiagami w porownaniu z innymi operatorami. Watpie zeby zmieniili polityke w tym wzgledzie czy siec zalalil uzytkownicy zeby zaraz pogorszyly sie warunki.

CP wkoncu jak widac z doswiadczenia nie obniza poprzeczki tak nisko jak np. Play by go zalewali uyztkownicy. Z LTE pewnie bedzie podobnie.
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Mały »

marioking pisze:Jakos HSPA nie ograniczaja i uzytkownicy ciagle ciesza sie calkiem sporymi osiagami w porownaniu z innymi operatorami.

Jeżeli nie ograniczają to powiedz jaką masz średenią prędkość,
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Osobiscie nie uzytkuje, ale czekam na okazje. Z tego co sie naczytalem to wynikii 10-15Mb/s sa do osiagniecia na codzien. Szczerze watpie czy to samo moga powiedziec uzytkownicy innnych sieci.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Przecież to nie jest prędkość, która będzie dostępna jednocześnie dla wszystkich użytkowników korzystających w tym samym czasie z danego sektora. Teraz robione są testy więc wszystko leci na maxa, a potem prędkość spadnie. Spadnie z dwóch powodów (więcej użytkowników i ograniczenie transferu).
Ograniczenie transferu nijak się ma do prędkości. A prędkości właśnie nie mają być mniejsze tylko mają być stopniowo zwiększane. Jeżeli będą takie limity jak mówią 5/50 to obciążenia dużego nie będzie.
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Mały »

Maciek764 pisze:Ograniczenie transferu nijak się ma do prędkości.
Masz racje, chodziło mi o ograniczenie, limitowanie (przycinanie) prędkości.
Maciek764 pisze:A prędkości właśnie nie mają być mniejsze tylko mają być stopniowo zwiększane. Jeżeli będą takie limity jak mówią 5/50 to obciążenia dużego nie będzie.
To prawda, że prędkość ma być zwiększona przez aktualizacje oprogramowania. Mimo tego, że miesięczny limit będzie wynosił 5 GB, to zauważ, ile osób może jednocześnie korzystać z danego sektora (powyżej 100). Przy takim obciążeniu siłą rzeczy prędkość musi spaść. Jednoznacznie trudno powiedzieć, jaką decyzje podejmie operator odnośnie do cięcia prędkości. Czas pokaże.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

spiro pisze:alias, spodziewam się, że coś przytną - na pewno limity i zapewne prędkość. Na razie jednak za wcześnie na takie dywagacje.
Po co mieliby cokolwiek przycinać ? Przecież docelowo max. prędkość będzie 100Mbit...
LTE nie robią po to, żeby po jego uruchomieniu zejść do poziomu 'zwykłego' netu mobilnego.

A limity ? Też nie przytną, tylko wprowadzą kilka opcji abonamentowych. Chcesz mieć 50GB ? To pewnie będziesz mógł sobie coś takiego kupić...
banasik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-22, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: banasik »

Ja teraz nie wiem, czy wyczerpie te 50/50GB - pewnie nie. Miesiąc się kończy a mi została prawie połowa. W następnym miesiącu się bardziej postaram ;)
ODPOWIEDZ