Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ryba825 »

Niedługo (po wejściu nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego) czas umowy spadnie do maksimum 24 miesięcy.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: krystianb »

ryba825 pisze: czas umowy spadnie do maksimum 24 miesięcy.
Dla nowych umów. Prawo nie działa wstecz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: jarek999 »

Ja się zastanawiam skąd oni biorą pieniądze na utrzymanie tych wszystkich stacji
Chyba z tych starterów do darmowego internetu-może na prąd wystarczy, a za resztę płacą Abonenci Cyfrowego Polsatu (TV) ;)
jareq
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: krystianb »

jarek999 pisze:Chyba z tych starterów do darmowego internetu-może na prąd wystarczy,
Przecież to jest tylko depozyt, który muszą zwrócić przy zwrocie karty sim. Co najwyżej mogą sobie tą kasę w coś zainwestować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Pewnie przed deadlinem dla testerow nie ujawnia szczegolow nowej oferty. Przynajmniej mam taka nadzieje, bo oznacza to ze oferta bedzie znacznie lepsza od tej ktora dostana.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: zimplusowany »

Rozsądny operator <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> pod uwagę krytyczne opinie dotyczące m.in. limitów i przygotował ofertę atrakcyjniejszą. To jest oczywiście założenie idealistyczne. Podejrzewam, że skończy się na pięknie opakowanym produkcie pod szumnym tytułem: "Najszybszy internet mobilny z limitem 55 GB za jedyne 49 złotych". Oczywiście maczkiem będzie napisane na dole jaki pakiet danych w jakich godzinach. Jeszcze dadzą dla podpuchy jakiś filmik, gdzie pokażą jak szybko można ściągnąć sobie film etc. No po prostu super oferta :ok:
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

przy takiej przepustowości łącza limit 5Gb w dzień jest niepoważny parę dni przed oddaniem zestawu testowego za dnia w niecałą godzinę 12GB przez utorrenta pobrałem
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: wojteks »

ursus pisze:w niecałą godzinę 12GB przez utorrenta pobrałem
Internet backupujesz?
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ryba825 »

wojteks pisze:Internet backupujesz?
Na 2012 się szykuje. :dobani:
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Naprawde dla mnie ludzie sa niepowazni gdy oczekuja od netu bezprzewodowego limitow wlasnie do backupowania internetu. Dla niektorych to ze net zapewni przyzwoite osiagi(czas dostepu/predkosc) by mozna bylo komfortowo pokorzystac z internetu jest wazniejsze.

Inna sprawa ze jesli oferta dla testerow przelozy sie na komercyjna jest ciut slaba, ale poki nie oglaszaja nowej spodziewam sie ze komercyjnie bedzie lepsza, mam nadzieje ze z 10/50 za 50zl bo to juz jest strawne. Gdyby tylko byl juz w ofercie modem hdsp/lte.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: adamos22 »

marioking pisze:Naprawde dla mnie ludzie sa niepowazni gdy oczekuja od netu bezprzewodowego limitow wlasnie do backupowania internetu.
A dla mnie operatorzy są niepoważni gdy oferują do netu bezprzewodowego LTE limit 5 GB w dzień. To takie Porsche z litrem paliwa - ładne i szybkie ale nie do użytku.
Gdyby dali 50 GB w dzień, to bym powiedział, że jest nieźle. A tak ? Ja do samych statycznych stron WWW zużywam dziennie ok. 300 MB. z YouTube i kilka małych pliczków wychodzi ok. 800 MB. Limit 5GB jak na LTE to brzmi jak kiepski żart i tyle, a jeszcze limit na nocne ściąganie i brak lejka to już w ogóle przegięcie.
Ostatnio zmieniony 2011-08-22, 18:29 przez adamos22, łącznie zmieniany 1 raz.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Zobaczymy co wyjdzie komercyjnie, bo w koncu testerzy ciezko sie nie zapracowali na te dywidenty ktore dostali. Wiec ta oferta wyglada raczej na chec odbicia sobie nakladow i pewnie eksperyment co abonenci sa gotowi przelknac.

Sadzac po tych uprzejmych komentarzach sukcesu ta oferta nie osiagna co tylko lepiej zapowiada sie na przyszlosc oferty komercyjnej :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marens »

marioking pisze:mam nadzieje ze z 10/50 za 50zl
10GB za 50zł byłoby to w miarę rozsądnie, choć jest to absolutne minimum.
marioking pisze:Gdyby tylko byl juz w ofercie modem hdsp/lte
Mają to w planach.
Maciek764 pisze:dać większe limity, nielimitowaną noc, ograniczenie np do np 3 czy 5Mb/s
Tylko obniżenie prędkości miałoby sens gdyby znieść limity.
Tak to wychodzi jak w iPlusie, że prędkość masz zmniejszoną i limit też.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Tylko obniżenie prędkości miałoby sens gdyby znieść limity.
Gdyby stosować LTE jako usługę stacjonarną - przypisanie terminala do lokalizacji to wydaje mi się, że brak limitów+ograniczenie prędkości byłoby jakąś alternatywą dla kabla. Przecież oni tego w obecnej formie nikomu nie sprzedadzą, chyba tylko tym którzy zapomną wypowiedzieć umowy :szok:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marens »

Maciek764 pisze:Ciekawe co jest powodem tego że TV z CP to totalna tania masówa, a internet to jakiś absurdalnie drogi wynalazek z żałosnymi limitami. Zarówno w LTE jak i HSPA+.
Pewnie chodzi o to, że kupują "sami" od "siebie" GB, hurtowo wychodzi 1GB/9,25zł:
http://telepolis.pl/news.php?id=20178
Za nocny internet nie płacą nic, więc mogą GB sprzedawać po kosztach 1GB/1zł:
http://telepolis.pl/news.php?id=20499

Nie chce być tu złym prorokiem, ale chyba nic diametralnie nie zmieni się w ofercie komercyjnej, bo z biznesowego punktu to sprzedają to po kosztach.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: adamos22 »

marens pisze: Pewnie chodzi o to, że kupują "sami" od "siebie"
Ale to już w sumie ich polityka jak oni to rozliczają na fakturach. Równie dobrze mogą sobie obniżyć ceny hurtowe, wystarczy tylko "dobra wola" prezesa Zygmunta. W sumie musi być jakiś powód prowadzenia takiej nietypowej strategii cenowej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: krystianb »

marens pisze:Za nocny internet nie płacą nic, więc mogą GB sprzedawać po kosztach 1GB/1zł:
Nie wiem jak to się im opłaca, przecież horendalny podatek od tego płacą. Równie dobrze mogli by ustalić cenę 1gr/TB
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marens »

lukaszdvbn pisze:30 sierpnia o godz. 11.00 w studiu B Telewizji Polsat odbędzie się konferencja prasowa poświęcona komercyjnemu uruchomieniu usługi LTE.
Jeszcze mamy tutaj wiadomość o "dualnym" modemie Huawei E398
http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=29421
Specyfikacja modemu Huawei E398:

częstotliwość: 1800 MHz LTE oraz 900 i 2100 MHz HSPA+kanał: 20 MHz
max. prędkość pobierania danych: 100 Mb/s
max. prędkość wysyłania danych: 50 Mb/s
zapisywanie informacji na karcie MicroSD
możliwość podłączenia anteny zewnętrznej (2 gniazda antenowe)

Antena kominowa LTE UNI jest kompatybilna tylko z modemem Huawei E398.
Można się pokusić o stwierdzenie, że będzie oferta LTE/HSPA+.
ee35487
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 02:19
Lokalizacja: PL

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ee35487 »

marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marens »

=> Internet dla Studenta: 12
=> W promocji Internet dla Studenta pakiet danych 5 GB

Jeśli dla studentów byłoby 5GB w cenie 29zł na 12miesięcy i dualny Huawei w rozsądnej cenie... to zdobyliby nowy pakiet Mini HD + LTE Student ;)
Choć realnie będzie pewnie tak jak teraz czyli 5GB za 50zł a ewentualnie tańszy modem.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

o będzie się działo konkurencyjna oferta pozostali operatorzy będą zmuszeni zareagować na nią z + dla nas użytkowników. mnie osobiście najbardziej cieszy skrócenie czasu zobowiązania głównie z tego powodu CP mnie odstraszał tymi 29 miesiącami pakiet 25GB jest wystarczający jednocześnie też minimum bo przy LTE i prędkościach jakie w czasie testo wyciągałem 10 GB za mały pakiet
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: marioking »

Oferta taka sobie, zalezy jeszcze jakie ceny za modem. Jesli modem bylby niedrogi to moze skusilbym sie na najtansza wersje, z limitem nocnym strawne. Ale wyzsze sa juz beznadziejne, placic np 50zl czyli o 20zl wiecej za nedzne dodatkowe 2gb do wykorzystania na dzien!!! Jeszcze taki sam limit nocny przy kazdym abo, oni chyba kpia! Przy kazdym nocny transfer powininen sie zwiekszac najmarniej o 50gb, czyli w najtanszym 50 a potem 100 i 150gb, a w najwyzszym powinni dac NO LIMIT!
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Darek.74 »

Jakby były noce bez limitu, to by jakaś konkurencja była, a tak inni operatorzy nic nie muszą zmieniać bo żadnej rewolucji nie ma :]
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

pingi niskie transfer z 8x szybszy jak konkurencja ceny zbliżone ja tu jednak widz ogromna różnice
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: willix »

Dokładnie. Mnie głównie interesują pingi i ich stabilność, transfer może wynosić i 1Mbps, a 25GB to bardzo rozsądna ilość przy tej cenie. Poczekam jednak do oficjalnego ogłoszenia oferty :P
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Darek.74 »

No fakt, pingi dla graczy są ważne. Ale jak dla mnie 25 ms w polsacie czy 50-60 ms w playu różnicy nie robi, a co do prędkości to się okaże ile to będzie lepsze od dobrego hspa+ jak sieć się obciąży ;)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: jakubd »

Ja dokładnie też liczę na niskie pingi i wysoki upload (wysyłanie multimediów m.in. na YT) i oferta mi się całkiem podoba, choć wiadomo, że zawsze mogłoby być taniej. Z ciekawostek u mnie na blogu pojawił się prawdopodobnie konsultant CP i od niego są dodatkowe informacje: o tym, że będzie lejek, być może darmowy okres z większym limitem.
Ogólnie moja wersja wydarzeń, przed wybraniem się na konferencję prasową CP w sprawie LTE:
http://jdtech.pl/2011/08/pierwsze-fragm ... lsatu.html

PS: czy ktoś z testujących jeszcze LTE dostał może fakturę ma 2gr tak, jak ja?
http://jdtech.pl/2011/08/cyfrowy-polsat ... a-lte.html
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: jarek999 »

No fakt, pingi dla graczy są ważne. Ale jak dla mnie 25 ms w polsacie czy 50-60 ms w playu różnicy nie robi
Robi-pingi są takie jak na ADSL i tam z koncepcji Z.Solorza jest masa klientów którzy mają prędkości rzędu do 1Mb/256kb/s, po wielu latach bez inwestycji w infrastrukturę TP została wypchnięta z miast powyżej 100tys. mieszkańców jako główny dostawca na rzecz kablówek, teraz od 2-lat intensywnie próbuje nadrobić stracony czas-porozumienie z UKE, gdyż wiadomo że jak nie zdąży przed Polsatem to on przejmie znaczną liczbę abonentów-na razie TP sprzyja wojsko blokując przekazywanie częstotliwości dla LTE i tu jest plan awaryjny z zakupem Polkomtela. Jak ta transakcja zostanie sfinalizowana to zaczną się specjalne oferty dla abonentów TV Polsat, a jest ich ok.3.500000mln :ok:
jareq
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Ufo atakuje »

"Cena za 1 MB z VAT w godzinach 8-24 -0,02zł." Rzeczywiście, tego nie ma w żadnej sieci :szok: Ktoś policzył w jakim tempie w sieci LTE będzie rośł rachunek przy takiej "taryfie" ? :hyhy:
barteknowacki
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2007-02-25, 13:21
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: barteknowacki »

Film 700 MB = 14zł :]
ODPOWIEDZ