Internet na 3 miesiące

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cbm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-16, 13:26

Internet na 3 miesiące

Post autor: cbm »

Witam,
poszukuję jakiejś usługi w której mógłbym mieć internet do laptopa na 3 miesiące (do końca września). Nie bardzo się znam na tych wszystkich technologiach i uslugach operatorów, dlatego pytam o radę bardziej doświadczonych.
Nie zależy mi na prędkości aż tak jak na tym, aby nie płacić za ilość przesłanych danych.

Będę bardzo wdzięczny za rady w tej sprawie.

Pozdrawiam.
Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Jarek1233 »

Możesz sobie aktywować usługe iPlus na czas jaki chcesz jako usługe dodatkową do abonamentu zwykłego, jeżeli masz telefon na abonament w Plusgsm(60 zł miesięcznie).
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Jaco »

To dla ciebie oferta:

iPlus simdata

iPlus simdata - Internet jest wszędzie - teraz bez rachunków i bez abonamentu!
iPlus simdata to karta przedpłacona (pre-paid) do przesyłania danych. Umożliwia korzystanie z zasobów Internetu i przesyłanie danych w sposób tani i bezpieczny. Kartę można zasilać różnymi kwotami, podobnie jak kartę Simplus, co pozwala na dokładną kontrolę wydatków.

iPlus simdata jest prosta w obsłudze - współpracuje z każdym telefonem oraz z modemami PCMCIA lub USB, umożliwiając transmisję danych w najlepszej z dostępnych technologii: UMTS, EDGE, GPRS, HSCSD, CSD.

iPlus simdata to proste zasady płatności - opłaty pobierane są tylko za dokonaną transmisję danych; połączenia HSCSD/CSD mierzone są w minutach, natomiast pakietowa transmisja danych UMTS/EDGE/GPRS w kilobajtach (kB).

iPlus simdata to oferta dla osób, które:
dopiero zaczynają korzystać z mobilnego dostępu do Internetu
łączą się z siecią od czasu do czasu
chcą korzystać z zasobów Internetu i przesyłania danych bez konieczności podpisywania kontraktu i zakupu modemu
tylko odwiedzają Polskę, ale chciałyby korzystać z krajowych stawek Plus za transmisję danych, bez dodatkowych opłat roamingowych
Sposoby doładowania karty iPlus simdata:
telekartą Simplus
z telefonu sieci Plus - wystarczy wpisać kod: *123*TELEKOD*NR_TELEFONU# i nacisnąć przycisk zadzwoń. NR_TELEFONU to numer karty iPlus simdata
z dowolnego telefonu komórkowego lub stacjonarnego dzwoniąc pod numer (22) 426 5555 i postępując zgodnie ze wskazówkami
jeśli karta iPlus simdata jest już w telefonie Plus, wystarczy wpisać kod: *123*TELEKOD# lub zadzwonić pod nr 5555 i postępować zgodnie ze wskazówkami
przez Internet, na stronie: www.zasilenia.simplus.pl
w bankomatach oznaczonych Simplus
gotówką lub kartą kredytową w specjalnie oznaczonych punktach (m.in. e-Pay, Via, telePOMPKA)
Na dobry początek
W zestawie startowym iPlus simdata znajduje się 20 zł do dowolnego wykorzystania na wszystkie dostępne usługi: transmisję danych, połączenia głosowe, SMSy lub MMSy*.

Stan konta
Limit do wykorzystania to informacja o stanie konta iPlus simdata dostępna na wyświetlaczu telefonu. Jeśli karta znajduje się w modemie należy przełożyć ją do telefonu i następnie za pomocą "krótkiego kodu" wpisać:

*100# - aby sprawdzić aktualny limit oraz *125# - aby sprawdzić okresu ważności konta.

* Przez 30 dni od daty aktywacji. Zgodnie z regulaminem promocji iPlus simdata.

Zobacz cennik
Zobacz aktualną promocję


Wstaw tutaj źródło, skopiowałeś całą stronę i nie podałeś źródła. Szadzik
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Jojo »

SimData bez abonamentu szybko i tanio albo jak już jesteś abonentem Plusa to można dodatkowo usługę iPlus. Ale z tym nie płaceniem za ilość przesłanych danych to nie tak wszędzie trzeba płacić, za darmo nie ma.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Jaco »

Przez co chcesz się łączyć bo to też ważne.
cbm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-16, 13:26

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: cbm »

Abonament komórki mam w Orange dla Firm, więc iPlus chyba odpada.
Łączyć się chce przez jakąs kartę PCMCIA której nie mam i chyba bede musial kupić.

Co do nie płacenia za ilość przeslanych danych to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> się da bo widziałem takie oferty choćby w Orange, ale tam wszędzie trzeba podpisać umowę na (chyba) rok przynajmniej. A ja potrzebuję tylko na 3 miesiące... może najlepszym rozwiązaniem będzie jak pochodzę po salonach operatorów i popytam o ofertę dla mnie...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Szadzik »

cbm pisze:Co do nie płacenia za ilość przeslanych danych to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> się da bo widziałem takie oferty choćby w Orange, ale tam wszędzie trzeba podpisać umowę na (chyba) rok przynajmniej.
W Orange dla Firm można włączy usługę Business Everywhere na karcie sim, którą już masz.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Saracen »

Wszędzie czytam, że można w Simdata za pomoca kodu *100# sprawdzić stan konta. Ja próbuje to zrobić S55 ale nie dostaje żadnej wiadomości. Może wiecie co jest nie tak??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Szadzik »

Saracen pisze:Może wiecie co jest nie tak??
Nie wciskasz klawisza połączenia po wpisaniu kodu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Saracen »

Próbowałem wciskać i nie wciskać i nie ma żadnego efektu :|
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Szadzik »

Saracen pisze:Próbowałem wciskać i nie wciskać i nie ma żadnego efektu :|
I co się pokazuje na ekranie?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Saracen »

Nic. Wpisuje *100# i tak zostaje
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Szadzik »

No a po wpisaniu kodu i naciśnięciu "zielonej słuchawki"?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Saracen »

Już wszystko gra. Dzięki za pomoc. jak ktoś jest ślepy to jego problem :D
cbm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-16, 13:26

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: cbm »

Szadzik pisze:
cbm pisze:Co do nie płacenia za ilość przeslanych danych to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> się da bo widziałem takie oferty choćby w Orange, ale tam wszędzie trzeba podpisać umowę na (chyba) rok przynajmniej.
W Orange dla Firm można włączy usługę Business Everywhere na karcie sim, którą już masz.
Dzęki wielkie, już się wszystkiego dowiedziałem, że mogę to włączyć jako usługę za 120zł miesiecznie GPRS/EDGE i UMTS z niograniczona iloscia przeslanych danych... opcja całkiem niezła, pasuje mi tylko teraz problem w tym ze moj trelefon (SE k700i) obsluguje tylko GPRS, wiec musialbym kupic modem, ktory to np na allegro mozna dostac za jedyny 1000zł, co zdecydowanie przekracza moj plan finansowy na internet... wiec chyba bede musial wykombinowac cos innego, bo juz bardziej mi sie oplaca kupic nowy telefon z UMTS niz inwestowac taka kase w modem :(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet na 3 miesiące

Post autor: Szadzik »

cbm pisze:Dzęki wielkie, już się wszystkiego dowiedziałem, że mogę to włączyć jako usługę za 120zł miesiecznie GPRS/EDGE i UMTS z niograniczona iloscia przeslanych danych
Jesteś pewien, że ilość danych jest nieograniczona?

cbm pisze:...wiec musialbym kupic modem, ktory to np na allegro mozna dostac za jedyny 1000zł
Nie wiem jakie modemy EDGE oglądałeś, jednak żeby kupić modem z EDGE wystarczy 300zł. Nokia 3220 z max speed na poziomie 22kBps. Albo znowu Nokia 6230 z max speed 240kBps za ok. 400zł.
Back to the Future ;)
krzysztofdrugi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-25, 09:06

wypożyczenie modemu

Post autor: krzysztofdrugi »

Szadzik pisze:Nie wiem jakie modemy EDGE oglądałeś, jednak żeby kupić modem z EDGE wystarczy 300zł. Nokia 3220 z max speed na poziomie 22kBps. Albo znowu Nokia 6230 z max speed 240kBps za ok. 400zł.
Gdzie można najtaniej kupić modem EDGE? UMTSu mi nie trzeba i szukam najtańszego modemu.
A jeszcze lepiej gdyby można było wypożyczyć modem na wakacje - nie wiecie czy któryś operator (może prędzej jakiś ich diler) nie oferuje takiej usługi?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: wypożyczenie modemu

Post autor: Szadzik »

krzysztofdrugi pisze: Gdzie można najtaniej kupić modem EDGE? UMTSu mi nie trzeba i szukam najtańszego modemu.
Szukaj na serwisach aukcyjnych.
krzysztofdrugi pisze:A jeszcze lepiej gdyby można było wypożyczyć modem na wakacje
Raczej bym na to nie liczył, a nawet jeśli to wyniesie Cię to tyle samo co kupienie modemu.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ