Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Gdybym używał FB, to czemu nie. Ale jeżeli uważasz, że skutecznie 1500 testerów, których zajrzy tam kilku/nastu, wywrze nacisk inaczej, niż przez badania zadowolenia klienta (które już się odbyły) to musisz przemyśleć sprawę :) Na razie nie ma się co oszukiwać, oferta 5/50GB za 50 PLN jest i tak najlepsza na rynku, o szybkości nie wspominam. Popracują nad firmware i zasięgiem sieci i będzie można poużywać masowo.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

jakubd pisze:Gdybym używał FB, to czemu nie. Ale jeżeli uważasz, że skutecznie 1500 testerów, których zajrzy tam kilku/nastu, wywrze nacisk inaczej, niż przez badania zadowolenia klienta (które już się odbyły) to musisz przemyśleć sprawę :) Na razie nie ma się co oszukiwać, oferta 5/50GB za 50 PLN jest i tak najlepsza na rynku, o szybkości nie wspominam. Popracują nad firmware i zasięgiem sieci i będzie można poużywać masowo.
play daje ci za 59pln 19GBdzien i w nocy bez limitu tu gdzie mieszkam play mam transfery 3-4 Mb download 0,4-1,2Mb upload pingi też niczym osobie 75-85 nie powiem od kąt mam zestaw lte to ruter z play włączałem tylko porobić test prędkości ale 5GB przy takiej przepustowości łącza to bardzo mało tym bardziej że testerzy mieli dostać "specjalna ofertę" poz tym ten modem całkowity brak kompatybilnych ruterów :/ nie wspominając już o niewyobrażalnie długiej lojalce 29 miesięcy :szok: wszyscy dobrze wiemy jak dynamicznie rozwija się technologia transmisji danych
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Pablo-1986 »

Proszę, chociaż tutaj nie promujcie tego szajsbuka.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Pablo: no ja właśnie z FB walczę ;P
Co do kompatybilności z routerami - wiesz, eksperymentalne urządzenia nie bardzo mają podstawy do tego, by próbować być z czymś zgodne. Jak jakiś większy producent się za to zabierze, wtedy będziemy rozmawiać o zgodności.
A co do transferu - ja bardziej potrzebuję: krótki ping (gry), stabilności (tego LTE nie daje jeszcze w CP) oraz... dużej przepustowości w krótkich skokach (przesłanie kilkuset MB w krótkim czasie - raz w tę, raz w tamtą stronę - taka praca). Miesięcznie w ramach pracy nie przepycham jednak ponad 5-10GB danych w związku z pracą. Rozrywka to już jednak coś innego - ale 50GB też rzadko przebijam. Za ADSL płacę 60+telefon. Oferta LTE jest konkurencyjna, gdyby nie niska stabilność.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Albo coś robią albo ta aktualizacja mi coś tylko pogorszyła...
Ostatnio zmieniony 2011-06-13, 14:07 przez bartman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

bartman: dopisz lokalizację, godzinę, siłę sygnału i czy masz widoczność bezpośrednią BTSa. U mnie w wynikach na www.jdtech.pl widać, że wyniki są lepsze po aktualizacji.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Więc lokalizacja to Toruń, widoczności nie ma ale nie mam nawet kilometra od nadajnika...
Moc sygnału 89 dbm
Dziś jest lepiej...
Obrazek
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Czy ktoś miał lub ma jakieś problemy z zalogowaniem się do LTE. W chwili obecnej nie mogę się połączyć z siecią. Widoczność jest, natomiast nie można nawiązać połączenia.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

w trójmieście bez problemu jednak w poprzednim tygodniu kiedy deszcz padał bardzo nie stabilny był sygnał i kilku krotnie zanik całkowicie
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Zmieniając temat ciekaw jestem czy będzie jakaś nowa oferta dla testujących po sierpniu...
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Ja team jestem ciekaw kiedy uracza nas komercyjna oferta! Ilez mozna czekac, tak to nie wiadomo czy jest nadzieje sie ludzic ze bedzie to cos dla ludzi :D
hesus
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2008-09-02, 00:31
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: hesus »

Zależy mi na dobrych pingach, do kabla nie mam dostępu więc zostaje tylko LTE, nie zależy mi na jakichś specjalnych prędkościach, wystarczy mi 50kb/s downloadu nawet 30kb/s byle tylko ping był dobry.

Teraz tak, od nadajnika do mojego domu jest dokładnie 5.88km ;) teren lekko zalesiony,
Jest szansa na LTE przy zewnętrznej antenie na kominie np.? Dom mam niski parterowy. Zasięg HSPA mam ale hspa mnie nie interesuje bo ping słaby.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Yanusz »

Szanse marne na złapanie LTE.
Poza tym LTE nie jest gwarantem nie wiadomo jak niskich pingów.

Ten test pokazuje, że różnica w pingach pomiędzy LTE Polsatu a HSPA+, jest niewielka. Z resztą, nie wiem jakich pingów oczekujesz..
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
hesus
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2008-09-02, 00:31
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: hesus »

Chcę sie ścigać online w symulatory typu gtr2, rfactr, race07 itp.

Mam orange cdma, o dziwo w gry typu call of duty itp można w nocy swobodnie pograć, ale ja w takie gry nie gram, a już na przykład w rfactor są problemy...i nie da się pościgać bo psuję wszystkim zabawę, a nie jest to jakiś NFS gdzie jest wolna amerykanka...nie wiem przy 30ms może by już dało rade.

Denerwuje mnie już sytuacja z tym internetem, XXI i same problemy...ten CDMA też dobry, w nocy 200kb/s downloadu a wdzień 5kb/s a czasem nawet stronę ciężko załadować, np w niedziele...jak sprzedają usługę, to niech to jakoś działa, nerwicy dostaje już od tego ;)

Pzdr.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Khalbar »

Witam
Rozumiem że lte jak i hspa+ w CP jakość łącza zależna jest od zasięgu ,odległości i ilości użytkowników na nadajniku ?
Ja miałem okazje latać na CDMA (18 km od nadajnika) i teraz przesiadłem się na hspa (7 km od nadajnika) nie jest to rewelacja jeśli chodzi o pingi bo W CDMA miałem około 90 ms a w HSPA 125 ms to minimum jaki udało się uzyskać.
Ale jak widzę że HSPA z CP ma około 40 ms i transfer kilkunasu mega to dla mnie to wystarczy z palcem

Bo nieukrywając rozczarowania w HSPA z orange 2-3 Mb/s to miałem raz lub dwa razy w ciągu trwającej od marca umowy.
Huawei E3372 + Dovado Tiny + 2x Antena Panel Max 15 dBi (Lte Play) było
Huawei B618s-22d + 2x Antena ATK 504
kwiatekpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-02, 20:38
Lokalizacja: Grodzisk maz

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kwiatekpl »

Yanusz pisze:Szanse marne na złapanie LTE.
Poza tym LTE nie jest gwarantem nie wiadomo jak niskich pingów.

Ten test pokazuje, że różnica w pingach pomiędzy LTE Polsatu a HSPA+, jest niewielka. Z resztą, nie wiem jakich pingów oczekujesz..
mam LTE i pingi mam na najgorszych serwerach 50 a praktycznie zawsze ponizej 20
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: willix »

Od 1,5 miesiąca nie mogę korzystać z LTE (straty pakietów rzędu 30-50% przy jakimkolwiek obciążeniu, co uniemożliwia nawet otwieranie stron). Dzwoniłem miesiąc temu - prace na nadajniku (co z tego, że sprawdzałem w trzech innych miejscach w Warszawie i było to samo), więc odpuściłem. Dwa tygodnie temu wysłałem zgłoszenie przez iCOK i kazali mi sprawdzić modem w punkcie oraz oddać na gwarancji, co też uczyniłem. Dzisiaj odebrałem - nie stwierdzono usterki. Powoli tracę cierpliwość do Polsatu i ich jakości obsługi klienta. To mój pierwszy kontakt z tą firmą i najprawdopodobniej ostatni, a wszystkim zainteresowanym radzę się poważnie zastanowić.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

A to ciekawe - ja korzystałem w różnych dziwnych miejscach z LTE - w Warszawie i okolicach - i nie mogę potwierdzić żadnych problemów. Wykluczyłeś problem z komputerem?
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: willix »

Tak, sprawdzałem na trzech. Pozostaje opcja z kartą sim, wysłałem kolejne zgłoszenie do iCOK.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Jak masz czas, to ew. możemy się spotkać gdzieś w okolicach świętokrzyskiej i zrobić testy z moim zestawem karta+modem+komputery i ustalić, gdzie tkwi problem, jeżeli to po stronie użytkownika.
Masz powtarzalną procedurę odtworzenia problemu?
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: willix »

Problem pojawia się po każdym połączeniu z siecią LTE, ale nie wiem czy jest sens to sprawdzać dokładniej, skoro iCOK odsyła mnie do autoryzowanego punktu, a w autoryzowanych punktach mówią mi, że nie mają możliwości technicznych żeby to sprawdzić... Błędne koło. Na szczęście jeszcze tylko 10 miesięcy.
kris009c
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-08-29, 13:10
Lokalizacja: mazwosze wsch.

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kris009c »

czy tylko mi się wydaje, że wypowiedzi użytkownika willix, pokazują fikcyjny scenariusz? ;) Żaden normalny człowiek nie płacił by nie wiadomo ile kasy i czekał na koniec umowy... :roll: , ale czekam na dalsze wyjaśnienia.
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: willix »

Powiedz mi co innego mogę zrobić? Z iCOKu dostaję odpowiedzi, że nie ma nałożonego żadnego limitu na kartę sim i "proszę o ponowne udanie się z modemem do najbliższego autoryzowanego punktu dystrybucyjnego w celu diagnostyki sprzętu oraz ustalenia przyczyny występowania problemu". Byłem w dwóch, w obu powiedzieli, że nie mają na miejscu takich możliwości technicznych, za pierwszym razem oddałem modem do serwisu - nie stwierdzono usterki, za drugim to nie miało sensu. Ja póki co mam dość i nigdy więcej w CP absolutnie nic nie wezmę, nawet gdyby oferowali 1Gbps za 0,99gr z limitem 100TB i telewizją gratis.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Właśnie dlatego wydaje mi się, że masz jakiś dziwny problem i chętnie zobaczyłbym jak do niego doprowadzasz - wtedy bym ci odpowiedział co z tym robisz. Na czas testów gdzieś w jakiejś kafejce użyczę komputera i własnej aktywacji - jak ci się uda powtórzyć ten problem na mojej karcie i moim komputerze, to wtedy faktycznie mamy do czynienia w grubym problemem. Jak uda ci się powtórzyć to tylko na twojej karcie albo tylko twoim modemie - będziemy mieli winowajcę.
Jeżeli nie uda się powtórzyć problemu... :)
Ja tylko niosę pomoc :)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Co do kompetencji pracowników w CP to przedstawię Wam zarys krótkiej rozmowy jaką odbyłem ostatnio w salonie:

- Mam pytanie o pakiety internetowe do telewizji, w internecie napisane jest, że do każdego pakietu TV jest możliwość korzystania z pakietu internetowego, np w Familijnym HD jest dodatkowo 1GB internetu.

- Tak ale jest to odrębna usługa i musi pan kupić modem u nas
- Ale ja mam modem
- Ale nasz jest na inną technologię
- Ale ja chcę HSPA+ a nie LTE a poza tym modem posiadam
- No mówię o modemie HSPA+
- No to na czym polega ta inność waszego HSPA+ od HSPA+ innych operatorów?
- Bo nasz jest bez limitu :szok:

Czyli chcesz pan "darmowy" internet do TV, kup pan modem za 400zł "specjalny". Takiego przedszkola to dawno nie widziałem nigdzie. I te argumenty :hyhy:
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: willix »

jakubd pisze:Jak uda ci się powtórzyć to tylko na twojej karcie albo tylko twoim modemie - będziemy mieli winowajcę.
Wina leży na pewno po stronie mojej karty lub mojego modemu, ale nie jestem tego w stanie udowodnić Polsatowi, bo skutecznie mi to uniemożliwiają. Tutaj w sumie nie ma czego powtarzać, po prostu łączę się z LTE i do momentu obciążenia sieci ping jest ok, bez żadnych strat pakietów, ale nawet przy próbie ładowania stron www zaczyna rosnąć i packetloss sięga 50%, co sprawia, że strona albo w ogóle się nie ładuje, albo ładuje się wolniej niż na modemie 56,6kbps. Nieważne jaka to strona, nieważne jakie to obciążenie (http, ftp, gry...).
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Maciek764 pisze:Co do kompetencji pracowników w CP to przedstawię Wam zarys krótkiej rozmowy jaką odbyłem ostatnio w salonie:

Czyli chcesz pan "darmowy" internet do TV, kup pan modem za 400zł "specjalny". Takiego przedszkola to dawno nie widziałem nigdzie. I te argumenty :hyhy:
Nie bardzo wiem co chciales tu pokzac, bo co ci mial powiedziec? Ze CP nie przewiduje aktywacji samego internetu bez modemu, to raczej zbyt szczere podejscie jak na sprzedawce? Raczej tylko ze probowal opowiadac bajki by odchaczyc prowizje, co jest raczej standardem u wszystkich.

Sam to przechodzilem, swego czasu wymyslilem wziac ta usluge z modemem e182 i go sprzedac, bo na allegro dostawalo sie prawie tyle co oni chcieli i net byl "darmowy" :P
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Raczej tylko ze probowal opowiadac bajki by odchaczyc prowizje, co jest raczej standardem u wszystkich.
Mógł powiedzieć tak jak Ty że CP nie przewiduje aktywacji bez modemu, a nie robić z siebie kretyna argumentami typu "my mamy bez limitu" cokolwiek to miało znaczyć. No i - co by nie mówić - był wręcz oburzony że ja w ogóle mam już swój modem a nie chce kupić od nich :hyhy:
abber
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2011-07-07, 00:11
Lokalizacja: Łódź, Straszków

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: abber »

witam ostatnio ku mojemu zdziwieniu w mojej rodzinnej miejscowości jest zasięg HSPA+ a nawet w mieście oddalonym o 5 km LTE a miasto ma 25 tys ludności, jestem pozytywnie zaskoczony ! myslę że prędkości będa duże gdyż każdy ma iPlusa z tego rejonu, lub blueconneta a teraz to już zakładają radiówki tak więc myślę że warto :)
AntOz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-10-03, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: AntOz »

Czy nikt nie doświadcza znacznego pogorszenia parametrów łącza w Cyfrowym Polsacie. Parę tygodni temu bez trudu łączyłem się przez LTE teraz z trudem obsługuje 3g. Mimo, źe sygnał niby jest to i tak nie mogę się zalogować po 4g. Drugie pytanie czy musicie co dobę resetować na twardo (wyłączenie z prądu) Wasze routery?
ODPOWIEDZ