Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mayka
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-18, 19:05
Lokalizacja: Z domu

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: mayka »

No to ja nie wiem czemu tylko 10mbit... u mnie jest 26mbit/s do 30mbit/s do tego ping na poziomie 30ms/34ms, realnie przy pobieraniu pliku z netu 2,5mb/s wiec uważam że to przyzwoicie całkiem,
do tego limity z tego co udało mi się dowiedzieć po podpisaniu umowy (po okresie testowym) będzie to 5gb dzień i 50gb noc.. wiec mając internet 100mbit (przyszłość podobno najbliższa) - 5gb dużo zamało jak dla mnie.. Zobaczymy co czas przyniesie ale ja jestem bardzo zadowolony, puki co;)

Jak by ktoś miał pytania to zapraszam ;)
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

Ja mam pytania
1)Co się dzieje po przekroczeniu limitu - prędkość spada do jakiegoś poziomu(jeśli tak to do jakiego?) czy opłata za każde pobrane pakiety? Nie moge nigdzie tego znaleźć u nich na stronie
2)Stabilność pingów, jak to się rozkłada? skaczą strasznie, czy trzymają się w miarę równo?
3)Transfery przy max obciążeniu sieci(godzina 20-22) vs minimum(gdzieś tak godzina 10-14 rano), chociaż w sumie teraz nie powinno być różnicy bo nadajniki obsługują pewnie mało klientów...
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

http://www.speedtest.pl/results/19541233.jpg

http://speedtest.net/result/1213885213.png

trochę duża rozbieżność pomiędzy testami ale i tak śmiga jak burz
mayka
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-12-18, 19:05
Lokalizacja: Z domu

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: mayka »

Rozbieżność wynika z łącz i serwerów (ich obciążenia) na których sa te speed testy, ja np. mam (na antenie w pokoju):
http://www.speedtest.net/result/1214471737.png
http://www.speedtest.pl/results/19548721.jpg

Zobacz jakie czasy masz z afryka, czy stanami, 1/5 łącza - 2/3mbit (http://www.speedtest.net/result/1214474594.png czy http://www.speedtest.net/result/1214478148.png)

@rdy z tego co wiem (przy hsdpa) po przekroczeniu transferu masz naliczane opłaty za kb pobrane ( można załozyc blokade na 0 /20 /50 /100 pln) ale czy przy założeniu blokady na 0zł obcina internet do 0 czy robi blokade np. do 128kb/s (jak w orange) to nie wiem
2)U mnie pingi są wmiare stabilne przy tescie z warszawa mam 30-34ms wiec w miare to samo za każdym razem
3) Niema różnicy ja pobierałem wczoraj płyte do fedory (700mb) +-8min była godzina 21, transfer na poziomie 1,5 mb/s tak samo jak rano, jak wystawie antene na balkon to do 2 mb/s dobija wiec dosyć dużo zależy od zasięgu (1 czy 3 kreski)
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

rdy pisze:Ja mam pytania
1)Co się dzieje po przekroczeniu limitu - prędkość spada do jakiegoś poziomu(jeśli tak to do jakiego?) czy opłata za każde pobrane pakiety? Nie moge nigdzie tego znaleźć u nich na stronie
2)Stabilność pingów, jak to się rozkłada? skaczą strasznie, czy trzymają się w miarę równo?
3)Transfery przy max obciążeniu sieci(godzina 20-22) vs minimum(gdzieś tak godzina 10-14 rano), chociaż w sumie teraz nie powinno być różnicy bo nadajniki obsługują pewnie mało klientów...
ad.1: po przekroczeniu predkosc nie spada tylko jest naliczana oplata. Wprawdzie nie wiem ile bo nigdzie nie moge tego znalezc ale domyslam sie ze tyle co przy innych ofertach czyli 0,02/1MB. Przy umowach testowych LTE limit nie moze byc przekroczony bo jest ustawiony na 0zl poza limitem tak przynajmniej wynika z umowy ale empirycznie nie sprawdzalem
ad.2: u mnie w miare rowno. Z antena okolo 20-30ms, a bez anteny to od 50-70ms. Na dzien dzisiejszy sa to wartosci porownywalne z laczem stacjonarnym,
ad.3: u mnie sa stabilne od 7-25MB/s. Mniejsza wartosc przy braku anteny. Strony uruchamiaja sie w mig.
kawalec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-18, 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kawalec »

Dostałam dzisiaj swój modem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Bez wpiętej anteny mam 3 kreski zasięgu i parametry połączenie na poziomie 15/15 :D
Do tej pory używałam telefonu podpiętego do komputera (laptopa) i pakietu 100MB - po przesiadce na coś takiego, nie wiem czy będę mogła wrócić do 'marnego' "3G" ;)
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

kawalec pisze:Dostałam dzisiaj swój modem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Bez wpiętej anteny mam 3 kreski zasięgu i parametry połączenie na poziomie 15/15 :D
Do tej pory używałam telefonu podpiętego do komputera (laptopa) i pakietu 100MB - po przesiadce na coś takiego, nie wiem czy będę mogła wrócić do 'marnego' "3G" ;)
U mnie jest trochę mniej różowo: max co wyciągnąłem to 8/15 mbit, pingi za to podobne.
I to wszystko na podpiętej antenie...
Mam nadzieje, że jak pobiegam po domu to znajdę lepsze miejsce dla niej i się jakość poprawi.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Chrzan82 pisze: U mnie jest trochę mniej różowo: max co wyciągnąłem to 8/15 mbit, pingi za to podobne.
U mnie podobne 'kolory' ;]
Pod miastem 2-3mb, w miescie 5-6mb. Moze w najblizszym czasie sie to poprawi... Za to pingi sa BARDZO przyjemne i grac sie da ;]

[sorry za cytat w cytacie...]
Ostatnio zmieniony 2011-03-22, 21:55 przez a.malecki, łącznie zmieniany 1 raz.
kawalec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-18, 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kawalec »

Siedzę w pracy, net na laptopie śmiga nawet lepiej niż w domu (chyba). Bez anteny (bo co ją będę ze sobą targała...) mam mniejsze pingi niż w domu, upload i download poszedł w górę o jakieś 2Mbit.
Nieźle :D
k.stolarczyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-23, 12:01
Lokalizacja: skądinąd

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: k.stolarczyk »

U mnie internet działa, nawet lepiej niż w domu. Trochę tylko mi przeszkadza ten duży modem...
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Pablo-1986 »

Po przekroczeniu limitu nie ma możliwości korzystania z neta. U mnie w umowie jest mowa o usłudze limit zero złotych, której nie można wyłączyć w czasie trwania testów. Czyli jak wytrzaska się limit to nie mamy już neta.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Widocznie chca uniknac dramatow co by im PR popsulo. Ze na ich usludze ludzie sobie ponabijaja rachunki na kilka tysiecy.
banasik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-22, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: banasik »

No ja się nie dziwię, że nie da się podczas testów przekroczyć limitów. W końcu w jakimś celu je dali, nie ?
50/50GB to chyba wystarczająca ilość danych na jeden miesiąc...
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Na łączu 40Mbit/s nie zawsze :]
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ryba825 »

Maciek764 pisze:Na łączu 40Mbit/s nie zawsze :]
Jeśli ktoś jest namiętnym backup-owcem, to i mu nie starczy. ;)
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

Jesli mam byc szczery to zawsze mi starczalo 2GB miesiecznie a na tym testowym laczu sam speedtest mi zuzyl ze 100MB transferu :)
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

banasik pisze:No ja się nie dziwię, że nie da się podczas testów przekroczyć limitów. W końcu w jakimś celu je dali, nie ?
50/50GB to chyba wystarczająca ilość danych na jeden miesiąc...
godzina youtuba codziennie, 3 godziny przeglądania stron i dzienny limit starczy na max 20 dni
sabaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-18, 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: sabaj »

rdy - chcesz powiedzieć, że godzina na YT i 3 godziny przeglądania stron zjedzą ci 2,5GB ? No bez przesady... ;)

Równie dobrze można powiedzieć, że to kiepskie limity bo da się ściągnąć tylko 10 filmów w HD (720p) ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ja.michal »

sabaj pisze:rdy - chcesz powiedzieć, że godzina na YT i 3 godziny przeglądania stron zjedzą ci 2,5GB ? No bez przesady... ;)
Możliwe. Filmiki na YT normalnej jakości w ciągu 1 godziny zjedzą koło 350MB. W HD720 to koło 1100MB. Pobrałem główną stronę WP i wyszło 20MB. Pomyśl w ile stron w ciągu 3 godzin się wchodzi. Jeszcze jak jest dużo flesh czy fotek jak na NK czy FB to się danych duuuużo zbiera.
sabaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-18, 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: sabaj »

@ja.michał - ja właśnie o tym pisałam. Jak ktoś chce sobie filmy w HD godzinami oglądać, to i 100GB mu nie starczy.
A co do stron internetowych, to przy pierwszym wejściu faktycznie może sporo danych wczytać (chociaż te 20MB to jakaś pomyłka - myślisz, że wp wczytało by się szybko na łączu 1Mbit gdyby miało ściągnąć 20MB ? :D). Dowcip polega na tym, że przeglądarki mają swój cache i nie ściągają za każdym razem całej strony. A jak korzystasz z netu bezprzewodowego, to ustawiasz duży cache i już masz mniejsze zużycie łącza.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ja.michal »

sabaj, zgadza się wszystko. :) Tylko jak ktoś przez 3 godziny łazi to trochę z różnych stron się zaczyna zbierać.
Wszystko dla przykładu napisałem. Jak się chce to i w godzinę przy dobrym wietrze można wyklepać kilka GB. ;)
tigerpc
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-02, 13:13
Lokalizacja: Katowice/Ostrava

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: tigerpc »

A jak wychodzi LTE na Śląsku? Czy ktoś testował to na terytorium Czech? Czy zasięg wykrywany jest w rejonie granic z Polską? Chodzi o rejon Czech i Niemiec, ewentualnie Pomorze :)
Specjalista ds Informatyki i Telekomunikacji

Hobby: Informatyka, Telekomunikacja, Modding,Tester, Testowanie produktów, Sport,
Elektronika, Programista- pisanie programów, tworzenie stron www
banasik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-22, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: banasik »

Ja na swojej Operze 4 krotnie zwiększyłem cache (a co, dysk mam duży...) i muszę powiedzieć, że strony wczytują się szybciej to jeszcze mniej zjada mi transferu.
Jakbym miał więcej RAM to wrzuciłbym cały cahce na RAMdisk ;)

@tigerpc - tutaj masz mapkę zasięgu: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... zasiegu.cp
Szczerze mówiąc, to wątpię żeby w Czechach LTE z Polski łapał (no ale może ktoś odważny przetestuje ;])
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

W poniedziałek zadzwonili do mnie z CP. Został Pan wybrany do testów LTE, wszystko fajnie, git majonez. Skontaktuje się teraz z Panem nasz przedstawiciel handlowy w celu podpisania umowy oraz instalacji sprzętu. I tak sobie czekam. Nie wiem czy się doczekam. Ciekawy jestem czy jeśli faktycznie, jeszcze ktoś się ze mną skontaktuje, to jest realna możliwość wyboru anteny (są 2 do wyboru) czy instalator przywozi jedną i mówi ta ma być. Ktoś już ma jakieś doświadczenia z testowym wdrożeniem LTE?
Ostatnio zmieniony 2011-03-24, 20:02 przez zimplusowany, łącznie zmieniany 1 raz.
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

sabaj pisze:rdy - chcesz powiedzieć, że godzina na YT i 3 godziny przeglądania stron zjedzą ci 2,5GB ? No bez przesady... ;)

Równie dobrze można powiedzieć, że to kiepskie limity bo da się ściągnąć tylko 10 filmów w HD (720p) ;)
wiesz, no możemy podliczyć to przy youtubowej jakości 240p i z włączoną opcją opera turbo, tylko po cholerę nam wtedy 25Mbps :P
Ja w tej chwili maksymalnie oglądam w 480p, na tyle mi pozwala łącze, i z tego co napisałem wyżej, dziennie zżeram jakieś 2/3GB na szczęście nielimitowanego łącza

Ja rozumiem że to nie jest internet do ściągania, ale jak wprowadzą domyślne limity 5/50 to będzie imho 'nieco' za mało
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Ja rozumiem że to nie jest internet do ściągania, ale jak wprowadzą domyślne limity 5/50 to będzie imho 'nieco' za mało
Przecież będą raczej też wyższe abonamenty. Ja jestem dosyć multimedialnym użytkownikiem internetu więc gdybym korzystał tylko z bezprzewodowego moje potrzeby zaspokoiłby dopiero iPlus 110 (20GB w dzień i nielimitowany w nocy). Taki internet zawsze będzie droższy od kabla.
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

No tak, ale domyślnie to jest internet dla osób które są w czarnych dziurach, i kablowego nijak mieć nie mogą. Przecież każdy gdyby miał możliwość wybrałby kabel zamiast radia

Maksymalny limit ma być ponoć taki jak teraz dla testerów 50/50 - tylko znając polskie realia będzie w jakieś super kosmicznej cenie :/
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Kij tam z limitami dziennymi, ale przy takich prędkościach to aż się prosi nocne ściąganie bez limtu.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

rdy - to nie jest net dal ludzi mieszkających w 'czarnych dziurach'. Dla nich instaluje się radiówkę, tak żeby mieli jakikolwiek kontakt ze światem.
LTE to szybki net bezprzewodowy - za kilka lat będzie standardem, tak jak teraz staje się nim 3G. Pomyślcie co było 5 lat temu...
kawalec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-18, 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kawalec »

zimplusowany - jak w poniedziałek nie dostaniesz paczki to dzwoń do nich albo mailuj. Mają do rozdania jakiś 1500 zestawów, więc to może chwilę trwać...
ODPOWIEDZ