Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasiu15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2011-02-18, 16:15
Lokalizacja: Głogów

Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jasiu15 »

Witam.
Co myślicie o Internecie Cyfrowego Polsatu LTE??
Zastanawiam się czy wybrać tego operatora lecz nie wiem czy to dobra decyzja.
Z góry dzięki.

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2011-03-19, 20:36 ]
Poprawa tematu
Ostatnio zmieniony 2011-03-19, 20:34 przez jasiu15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: wojteks »

jasiu15 pisze:Co myślicie o Internecie Cyfrowego Polsatu LTE?
Jeszcze nikt go nie ma więc trudno powiedzieć jak będzie działał.
Nie pomagam na PW!
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Poki co to wszystko pisane na wodzie. NIe wiadomo kiedy, za ile, ani jak to dziala.
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: paul klacska »

Witam.Właśnie dzwonili do mnie z cyfrowego polsatu w sprawie LTE.Wychodzi na to że ruszają. :D
Umówiłem się z dystrybutorem w miejscu gdzie ma być podłączony internet LTE.Ma przyjechać
jutro i sprawdzić czy działa pod moim adresem,jakie osiągi i czy decyduje się na usługe.
Szkoda że nie mam pod ręką żadnego mikrotika zaraz bym wiedział wszystko ci i jak.
Zobaczymy jutro.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

u mnie też ma być jutro o 19:30 :D będę miał możliwość porównania na gorąco bo obecnie posiadam w domu sim playonline 99 / play swobodny internet / iplus umowa jeszcze bez limitów prędkości
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Pijo »

Panowie powyżej , jeśli sie zdecydujecie napiszcie jakie warunki zaoferował w CP, tj. długość umowy , cena ,ilość GB. Wiadomo ,ze okres testowy trwa do 30 czerwca . Mnie interesuje jakie są warunki po okresie testowym .
kumpel22
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-03-03, 20:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: kumpel22 »

JA tez cieprliwie czekam na neta LTE Polsatu i sie doczekać nie moge :cry:

Panowie napiszcie opinie jak juz będziecie korzystac;-)
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

przed momentem pożegnałem konsultanta był sprawdzić czy jest u mnie zasięg była jedna kreska bez wystawiania anteny na speedtest przy 1 kresce zasięgu ping 40 download 11m upload 4m ponoć ma do celowo być ponad 300m a ping poniżej 10 :P

czekam na instalatora aż przyjedzie z modemem dla mnie do końca czerwca 100g miesięcznie za darmo później decyduje czy chce korzystać. Z tego co udało mi się wyciągnąć modem dla testujących 0zl 3 kolejne miesiące za free umowa na 29miesiecy 5g w dzień 50g w nocy abo 49 ale możliwe że po testach coś cie zmieni
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ryba825 »

ursus pisze:download 11m
11 metrów?
ursus pisze:upload 4m
4 metry?
ursus pisze:ponoć ma do celowo być ponad 300m
300 metrów?
ursus pisze:do końca czerwca 100g
100 gramów?
ursus pisze:5g w dzień
5 gramów?
ursus pisze:50g w nocy
50 gramów?

Nie ujrzałem tu ani jednego przecinka! Jedna kropka i jedna WIELKA litera to za mało! Jednostek albo nie ma, albo są w ogóle z innej przestrzeni jednostek. Post do poprawy!
zerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-03-17, 20:16
Lokalizacja: Zalesie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zerek »

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem, bezprzewodowym internetem interesuję się już od dobrych kilku miesięcy. Nie mogę się doczekać LTE w swoim "mieście" ciekaw jestem też działania LTE od CP w praktyce tutaj ciekawy test

http://gsmonline.pl/portal/news/news.js ... ,Warszawie

jeżeli ktoś korzysta z internetu CP (LTE) to proszę o podzielenie się wrażeniami
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

ryba825 pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Nie ujrzałem tu ani jednego przecinka! Jedna kropka i jedna WIELKA litera to za mało! Jednostek albo nie ma, albo są w ogóle z innej przestrzeni jednostek. Post do poprawy!
ale dużo wniosłeś do tematu jak nie masz nic do powiedzenia to moje drogie dziecko nie udzielaj się

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-03-17, 23:11 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-03-17, 23:09 przez ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: wojteks »

ursus pisze:ale dużo wniosłeś do tematu
Zaakceptowałeś regulamin forum a on wymaga stosowania zasad poprawnej pisowni. To samo dotyczy stosowania prawidłowych jednostek bo jest istotna różnica g czy G a w odniesieniu do danych to będą GB a nie g, tak samo m czy M i w odniesieniu do danych to mogą być Mb albo MB.
ursus pisze:jak nie masz nic do powiedzenia to moje drogie dziecko nie udzielaj się
Bez wycieczek osobistych proszę.

A w nagrodę ostrzeżenie.
Nie pomagam na PW!
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

limitu u operatorów to chyba rzecz jasna że w GB a prędkości jakie deklarują są w Mb to i w tych każdy by testował by mieć odniesienie ile w tych deklaracjach prawdy
człowiek chcę się podzielić informacjami a tu pocisk za pisownie czy to jest forum ortograficzno/gramatyczne ?? nie wiem może coś drażliwy jestem od 3 tygodni praca po 12h 6dni w tygodniu ... dziękuję dobranoc
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ryba825 »

ursus pisze:czy to jest forum ortograficzno/gramatyczne ??
Nie, kiedyś już było wyjaśnione, dlaczego dbamy o pisownię, więc nalegam, abyś stosował się do zasad pisowni języka polskiego i regulaminu forum.
Co do jednostek, GB to GB, Mb/s to Mb/s, MB/s to MB/s, jeśli jest wielka litera, to jest wielka litera; jeśli mała, to mała; jeśli łamane przez sekundy, to łamane przez sekundy.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: spiro »

internet działa różnie. w zasadzie bez anteny szanse na dobre transfery drastycznie spadają. pomiary robione jeden po drugim http://www.speedtest.net/result/1206600053.png
http://www.speedtest.net/result/1206587208.png
zasięg 4 kreski (na 6 możliwych), sygnał ok -77dbm. do nadajnika ok 200m.

ps. prośba do moderatorów - może załozyć jakiś specjalny wątek (obecnie szukajka podaje 2) z okazji testów gdzie można pokazać jak to działa i merytorycznie podyskutować? co wy na to?
electro spiro contra zanzarra
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Witam ;)
Do tej pory używałem netu z kablówki, ale załapałem się na testy LTE w Cyfrowym Polsacie i (ponieważ korzystam z lapka częściej niż z PC) będzie to dobra okazja do spróbowania czegoś nowego.
LTE daje możliwości, których do tej pory nie miałem - w dowolnym miejscu miasta będę miał śzybki dostęp do Sieci (miejmy nadzieję...).

PS. Faktycznie, stworzenie osobnego wątku o testach LTE oferowanego przez CP byłobny niezłym pomysłem. Na chwilę obecną ciężko znaleźć jakieś informacje 'z pierwszej ręki'...
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

Jakie są(i czy w ogóle) limity danych?
Bo niestety konsultant nie był w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie, a co mi po takiej dobrej prędkości gdy internet skończy się po 2-3 dniach(zakładając że w tej chwili zjadam ok 5GB dziennie na łażenie po stronach i streamingi, potrzeba mi ok 150-200GB limitu)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: atento »

rdy pisze:150-200GB limitu
Zapomnij... Wedle danych z for i serwisów limit jest taki sam jak w obecnym internecie w technologi HSPA+
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: rdy »

To w takim razie po cholere ta pogoń za coraz większym transferem, gdy praktycznie nie możemy z niego korzystać... Do przeglądania stron/maili/zwykłego użytkowania wystarczy stabilne 1Mb/s
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

potrzeba mi ok 150-200GB limitu
Żaden dostawca z HSPA czy LTE takiego limitu ci nie zapewni. Gość na poprzedniej stronie pisał, że po testach za 49zł jest 5GB w dzień i 50GB w nocy ale ile w tym prawdy to nie wiem. Żebyś sobie swobodnie łaził po streamingach itd to musiałbyś chyba mieć internet z nielimitowanym nocnym ściąganiem (jak Plus czy Orange). W Polsacie nie zanosi się żeby było nielimitowane nocne ściąganie. Takie limity to w Ameryce właśnie wprowadzają na łączach kablowych :D
hghormone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-03-18, 20:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: hghormone »

Jestem w fazie testów LTE Cyfrowego Polsatu.
<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zasięg 4 kreski (-79dB)-antena na parapecie za oknem.
Download - 15Mb/s
Upload - 11Mb/s

Jak na początek nie jest, źle.Zresztą z czasem ma wszystko się poprawić.
Ostatnio zmieniony 2011-03-18, 21:25 przez hghormone, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Z tego co się dowiedziałem do tej pory, na testy mają być limity 100GB, jak będzie później na razie nie wiadomo.

A co do pogoni za prędkością - do dobrego streamingu potrzebne jest tych kilka Mbit/s... A jak się okazuje LTE od CP oferuje jeszcze niskie pingi ! To, czego wcześniej nie dało się osiągnąć przy 3G...

Ps. Upload 10Mbit - kto ma taki nawet w sieciach kablowych ?!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

do dobrego streamingu potrzebne jest tych kilka Mbit/s
Możesz mieć i 100Mb/s jak mówią w Polsacie, ale jak walną jakiś żałosny limit typu 5 czy 10GB to można sobie chyba tylko wynik ze speedtesta zapodać w ramkę i powiesić na ścianie.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Chrzan82 pisze:Witam ;)
PS. Faktycznie, stworzenie osobnego wątku o testach LTE oferowanego przez CP byłobny niezłym pomysłem.
Chyba taki watek juz jest :) Odnosnie testow i zapisy na nie, wiec chyba i o samych testach tez mozna podyskutowac. Skoro niektorym zalezy na bardzeij doglebnym temacie watku odnosnie testow najlepiej przeniesc sie z stad, tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=27183&start=30
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

@Maciek764 - na chwilę obecną limity są po 50GB w trakcie 'dnia' i 'nocy' - więc chyba nie takie żałosne, co ?

@marioking - dzięki za link, chyba faktycznie się tam przeniosę ze swoimi wypowiedziami.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

na chwilę obecną limity są po 50GB w trakcie 'dnia' i 'nocy' - więc chyba nie takie żałosne, co ?
Na okres testowy to mogą i nieograniczony dać. Ale umowę i tak trzeba będzie podpisać.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

Stan sieci: Połączenie, roaming
Siła sygnału: -99 dBm
Informacje o lokalizacji: eNodeB Id 40207, Cell Id 1
3,5km od bts
http://www.speedtest.net/result/1210705125.png
http://www.speedtest.net/result/1210706894.png
http://www.speedtest.net/result/1210707358.png

antena w domu przy oknie wiec nie jest źle jutro przetestuje jak będzie z wystawiona + iplusa i play w tej samej porze
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ja.michal »

No na reszcie jakieś HSPA+ z porządnym downloadem i uploadem w 5.76. :ok:
pio
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-12-23, 16:38
Lokalizacja: W-wa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: pio »

No i testuje Polsat LTE.

Wrażenia:
- zasięg mizerny, działa mi w jednym miejscu w domu tylko, z anteną lepiej ale jak ją wystawić za okno skoro ma taki gruby kabel ? Zresztą to niewygodne z anteną i 3 metrowym kablem wpiętym do laptopa ...
- prędkość, ping - miodzio :) Wiadomo, 100 mbps na razie nia ma, ale działa to zazwyczaj z prędkością od 20 do 40 mbps, a odczucie w czasie ogładania WWW jest na równi z moją kablówką

Jest jeden duży problem - co kilka do kilkunastu minut wywala mi z systemu (win xp sp3) modem, a co za tym idzie i połączenie. Nastepnie modem znów się pojawia w systemie i nawiązuje ponowne połączanie - ma ktoś z Was coś takiego ? Ja to mam na dwóch róznych kompach, więc chyba nie moja wina.

Podsumowanie - zapowiada się niezła usługa, ale bez oferty łączonej LTE/HSPA+ to będzie net typowo stacjonarny. No i nawet jak na typowo domowy to muszą jeszcze zagęścić nadajniki, bo niby jestem obstawiony 3 stacjami (wg. wykazu UKE) i na mapie zasięgu jest cała moja okolica (warszawa, śródmieście) ale tak jak pisałem, tylko miejscami mi łapie sygnał.

No i ciekawy jestem co zostanie z tej prędkości jak pojawi się więcej userów ...

A i jeszcze jedna uwaga - ostatnio speedtest.net jest wyrocznią ... nawet gsmonline robił testy mobilnego netu bazując TYLKO na speedtest. U mnie speedtest nie pokazał jeszcze wyniku powyżej 27 mbps na tym LTE, a jak zapuściłem ściaganie Ubuntu to leciało stabilne 40 mbps.
Piotrek
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 453
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: alias »

pio pisze: No i ciekawy jestem co zostanie z tej prędkości jak pojawi się więcej userów ...
To co zawsze, przecież nie trudno to przewidzieć. ;)

pio pisze: A i jeszcze jedna uwaga - ostatnio speedtest.net jest wyrocznią ... nawet gsmonline robił testy mobilnego netu bazując TYLKO na speedtest. U mnie speedtest nie pokazał jeszcze wyniku powyżej 27 mbps na tym LTE, a jak zapuściłem ściaganie Ubuntu to leciało stabilne 40 mbps.
Na to może mieć wpływ sama wydajność komputera, a dokładniej przeglądarki. U mnie na słabym kompie FF pokazuje 4Mbps a Chrome 9Mbps na tym samym łączu które w rzeczywistości ma 10Mbps. Na szybkim kompie w obu przeglądarkach mam 10Mbps.
ODPOWIEDZ