Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Potwierdzam, też dostałem maila z CP. Mam nadzieję, że poniedziałek update będzie już dostępny. Te 100 Mb/s to pewnie w warunkach laboratoryjnych będzie można osiągnąć. Nieźle już będzie, jak uda się po aktualizacji wycisnąć w dół przynajmniej z 50.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Do tej pory widziałem kilka wyników powyżej 50Mb/s 'w dół'. Ciekaw jestem czy u wszystkich wzrosną transfery, czy tylko u tych co dobijali do maks. do tej pory.
No i fajnie byłoby, gdyby pojawiły się jakieś nowe opcje w tym programie ;)
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Szkoda, że nie wspomnieli o tym, czy aktualizacja dotyczy tylko samego programu czy również sterowników do modemu. Może wtedy rozwiązałby się problem z niewykrywaniem urządzenia przez system tudzież innych cudów ;)
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

Ja mam nadzieje, ze usuna problemy z wykrywaniem modemu. Jakis tydzien temu wkurzylo mnie to na tyle, ze zglosilem chec rezygnacji na maila. Oczywiscie jeszcze nikt sie ze mna nie skontaktowal-przynajmniej sprawdze co wniesie nowe oprogramowanie.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

a.malecki pisze:Do tej pory widziałem kilka wyników powyżej 50Mb/s 'w dół'
Tutaj??
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

No i nowe oprogramowanie juz jest z data 8 kwietnia 2011. Nie widze jakis znaczacych zmian, jak przerywalo tak przerywa. Jedyne co zauwazylem to fakt, ze w diagnostyce nie skacze brak "polaczenia"-"polaczenie" tylko zmienia sie poziom sygnaly od 99 do 113. Co do oprogramowania to wydaje mi sie ze szybciej startuje, a co do utrat lacznosci to od wgrania tj. od godziny 10 "tylko" dwa razy mnie rozlaczylo z netem czyli nic nowego :). Aaa dodam jeszcze, ze oprogramowanie samo nie wykrylo nowego softu i trzeba bylo recznie sprawdzic klikajac w "aktualizacja" przycisk "sprawdz teraz".
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bomber »

Z lektury wcześniejszych doniesień można wnioskować, że soft ma na celu umożliwienie korzystania z pełnego pasma 20 MHz jakie ma do dyspozycji CP. Wcześniej modemy korzystały z 10 MHz.
Prędkości podawane przez dostawców nie są możliwe do uzyskania nawet w laboratorium :-)
Transfery rzędu kilkudziesięciu Mb/s to zjawiska efemeryczne, przeminą zaraz po tym jak zwiększy się liczba klientów.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Jadę już na nowym sofcie. Jeśli chodzi o wygląd aplikacji, to chyba nic nie zmienili. Nie dodali żadnych nowych opcji. Na razie trudno coś konstruktywnego powiedzieć o działaniu, czy jest stabilniej, czy nie. U mnie tak samo długo szuka sieci po uruchomieniu jak i wcześniej. Szybkość w dół i w górę bez zmian. Poprawił się za to ping. Wcześniej 24 - 27, teraz 20 - 22.
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

Szybkosci sie poprawia pewnie w czerwcu gdy przelacza na 20Mhz bo wtedy modemy, ktore nie pobraly aktualizacji maja przestac dzialac. Liczylem, ze stabilnosc sie poprawi ale niestety nico :)...
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Areecki »

Ile obecnie znajduje się nadajników w technologi LTE w Polsce i w jakim czasie i ilości,
sieć tych nadajników będzie powiększana ?
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: pogodabartek »

Areecki pisze:Ile obecnie znajduje się nadajników w technologi LTE w Polsce i w jakim czasie i ilości,
sieć tych nadajników będzie powiększana ?

Jak chce Ci się liczyć, to wchodzisz sobie tutaj:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

pobierasz listę LTE 1800 i liczysz,a jak policzysz to pochwal się na forum ile tego jest :)
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Areecki »

723 sztuki LTE 1800
5 sztuk LTE 900

;) W Open Office to nawet liczyć nie musiałem...
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

723 sztuki LTE 1800
5 sztuk LTE 900
Oczywiście mowa o pozwoleniach radiowych a nie realnie działających stacjach ;)
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Pablo-1986 »

A tak działa ten necik w Poznaniu:
http://www.speedtest.net/result/1329436478.png
http://www.speedtest.net/result/1329441942.png
http://www.speedtest.net/result/1329443920.png
http://panel.tester.netia.pl/result.php?id=32167
http://speed.io/pics/4333/7932/speed.io.png

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2011-06-10, 16:47 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2011-06-10, 15:46 przez Pablo-1986, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Czy ktokolwiek zauważył wzrost maksymalnej wydajności? wczoraj lub przedwczoraj miało nastąpić przejście na kanał 20MHz... I jakoś efektów nie widać. Mój wczorajszy test (jdtech.pl) nie bardzo wykazuje wydajności.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

ja zauważyłem różnice zestaw testuje w miejscu o słabym sygnale -107/-103 ping zmalał prędzej oscylował w granicy 34-38ms teraz jest 28-30ms prędkości raczej bez zmian ale to pewnie za sprawa słabego sygnału tak czy siak umówiłem się na jutro z instalatorem w celu rezygnacji czekam na ofertę z lepszym modemem bo do tego nigdzie rutera nie można dostać
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

ja juz rezygnacje mam zrealizowana-powod problem z zasiegiem bez anteny. Troche mi bylo zal ale wolalem nie ryzykowac. Licze, ze w przyszlosci jakies routery lub lepsze modemy sie pojawia i moze skorzystam, bo predkosci calkiem calkiem :)
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

ja właśnie z tego samego powodu bo bez anteny to praktycznie mi się nie łączył z siecią no i te lojalki z CP na 29 miesięcy mnie odstraszają
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Niby testy przedłużone do końca sierpnia a na stronie cyfrowego polsatu cisza...
http://www.telepolis.pl/news.php?id=21854
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

bartman pisze:Niby testy przedłużone do końca sierpnia a na stronie cyfrowego polsatu cisza...
No właśnie, nawet testerów nie poinformowali mailowo. Ja też rezygnuję. Czy koledzy, którzy mają rezygnację za sobą, mogą napisać tutaj jak to się u Was odbyło. Mnie poinformowano, że jak chcę zrezygnować, to muszę gonić z całym sprzętem 50 km do Warszawy pod jakiś tam adres i dopiero tam rozwiążą umowę. Jeśli będzie trzeba to pojadę, bo nie mam zamiaru dwa lata bawić się limitem dziennym 5GB. Nie zmienili oferty dla testerów, dziękuję i do widzenia (nieprędko raczej).
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: alias »

Dzienny limit 5GB? To mało?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Dzienny w sensie w godzinach dziennych. Ale te 5GB to w miesiącu więc ilość wprost niewyobrażalna. :hyhy:
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Ale bajzel niesamowity... Bo teraz to nie wiem czy mogę spokojnie dalej testować czy się w sierpniu okaże że te dłuższe testy równają się ze zgodą na 3 lata cyrografu...
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że testy konsumenckie Internetu LTE Cyfrowego Polsatu zostają przedłużone do 31 sierpnia br. Przedłużając testy dajemy Państwu możliwość sprawdzenia działania sieci i usługi w kanale o szerokości 20 Mhz, co pozwala na osiąganie prędkości Internetu LTE do 100 Mb/s.

Jednocześnie przypominamy, że do wyżej wymienionej daty mają Państwo możliwość wypowiedzenia umowy Internetu LTE, bez dodatkowych konsekwencji. Pozostałe warunki umowy, jak również warunki testu nie zmieniają się.

Testując Internet LTE korzystają Państwo z nowej technologii zupełnie za darmo, mając do dyspozycji bezpłatny pakiet 100 GB (50 GB do wykorzystania w godzinach 8.00 - 24.00 i 50 GB w godzinach 00.00 - 08.00).

Wszystkich uczestników testu prosimy o wyrażanie swoich opinii na temat działania usługi. Pozwoli to na bieżąco rozwiązywać wszelkie nieprawidłowości.

W razie potrzeby, informacje dotyczące naszej usługi oraz pomoc techniczną uzyskają Państwo telefonując do Centrum Obsługi Klienta pod numery 801 08 08 08*, 222 127 222*, 699 00 22 22* lub łącząc się z telefonu Cyfrowego Polsatu z numerem 2222. Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected]. Dołożymy wszelkich starań, aby każdy Państwa problem został pomyślnie rozwiązany.

Pozdrawiamy
Zespół Cyfrowego Polsatu


* Opłata zgodna z cennikiem Państwa operatora.

Niniejsza wiadomość przesłana została przez Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Łubinowej 4a, 03-878 Warszawa wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000010078, o kapitale zakładowym 13.934.113,44 PLN (opłaconym w całości), NIP 796-181-07-32.

takiego maila przed chwila otrzymałem tak czy siak na papierze jest do końca czerwca więc teoretycznie testerzy powinni dostać aneks do umowy
Ostatnio zmieniony 2011-06-09, 14:49 przez ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Też dostałem dziś...
No to jeszcze potestuje... Jak mi limit odnowią :)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

ursus pisze: tak czy siak na papierze jest do końca czerwca więc teoretycznie testerzy powinni dostać aneks do umowy
Nie będzie potrzebny aneks. Możesz dalej testować LTE do 31 sierpnia i do tej daty możesz rozwiązać umowę bez konsekwencji. Zobacz pkt. 14 (dział II) umowy z CP.

Maila też oczywiście otrzymałem. Nie zmieniły się natomiast parametry usługi, przynajmniej u mnie. Prędkości bez zmian.
winyl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-30, 11:34
Lokalizacja: Z firmy

przedłuzone testy.

Post autor: winyl »

Nie wiem co niektórzy piszą o 5 GB limitu w dzień jak jest 50GB,nie odwiedzacie strony z limitami?

U mnie prędkości bez zmian ale widzę downgrade sterownika do wersji 12. wszesniej 13.
Wersja oprogramowania: 2011-04-08
Wersja sterownika: 12.6.33.647
Wersja oprogramowania układowego: ALT3100_02_05_00_00_32_TF

Czyli pewnie CP/Sferia ma jakieś spore problemy skoro decydują się na downgrade sterów.

U mnie transfery bez zmian,pingi tez, bo sygnał sieci od -96 do -113 jest. Na akcjach są zestawy z dwoma antenami paskowymi 17dBi + przelotki i kable. Ciekawe czy u mnie by poprawiło sygnał -113 chciaż na -100 dBm.

Wg. IPWireless sterownik do tego modemu jest w jajku linuksa od wersii 2.6.11 chyba, trzeba skompilować jako moduł i napisac skrypt. na początek usbmode zeby przełączył się w tryb modem i ustawic parametry połączenia w skrypcie jak w kazym modemie bezprzewodowym. Po podłączeniu modemu do sterownika pojawija się port usbtty. Tyle wiem.
______
Winyl

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganinego umysłu,to czego oznaką jest puste biurko?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: przedłuzone testy.

Post autor: jakubd »

winyl pisze:Nie wiem co niektórzy piszą o 5 GB limitu w dzień jak jest 50GB,nie odwiedzacie strony z limitami.
5GB w dzień (w nocy nadal 50GB) to aktualna oferta komercyjna PO ZAKOŃCZENIU TESTÓW dla wszystkich testerów. I to faktycznie wiele nie jest przy takiej przepustowości sieci.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Nie wiem co niektórzy piszą o 5 GB limitu w dzień jak jest 50GB,nie odwiedzacie strony z limitami?
Lepiej odwiedź kartki z umową, bo będziesz płakał po zakonczeniu testów, że cie oszukali :rotfl:
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Słuchajcie, a gdyby tak założyć jakiś profil na FB tytułem np. "LTEsterzy" i trochę wspólnymi siłami wywierać presję na CP żeby coś więcej zaproponowali po zakończeniu testów? Przecież to parę minut roboty, a może się okazać, że coś ugramy. Pojedynczo nie ma takiej siły przebicia.

@edit: Żeby nie być gołosłownym, jest już profil. Na tablicy m.in. materiał wideo z konferencji CP promującej nową usługę. Zapraszam (również osoby, które chcą pomóc rozkręcić profil)!

http://www.facebook.com/pages/LTEsterzy/163020750432085
ODPOWIEDZ