Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

A to ciekawe że pozwolili na dostęp ... Czyli w terenie można by pobawić się przy okazji w testy hspa+...
Gorzej jak te dane przetransferowane po sferii doliczą do rachunku :D
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

bartman pisze:A to ciekawe że pozwolili na dostęp ...
Gorzej jak te dane przetransferowane po sferii doliczą do rachunku :D

Tez slyszyalem o tych planach dualnych. NA logike pozwolenie na wykorzystywanie limitu w sieci HSPA ma dodatkowy bonus. Bo chyba transfer LTE 1800 wykupuja w mobylandzie, a insfrastuktura HSPA(CP 900) jest ich? Wiec abonent wykorzystuje swoj limit na cos co ich mniej kosztuje. Chyba ze beda chcieli zarobic to zamiast sciagnac to z limitu LTE nalicza dodatkowo oplate za wykorzystany transfer HSPA :P
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

Zalogować się sieci UMTS 900MHz za pomocą karty z zestawu LTE można (ciekawostka: jest możliwość wycięcia go do rozmiaru microSIM) i nawet połączyć z netem, ale lądujemy na captive site Cyfrowego Polsatu z komunikatem o wyczerpaniu limitu transferu danych.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: spiro »

jakubd, u mnie internet na telefonie trochę się zacinał, ale onet-lajty i inne mobilne strony działały normalnie.
electro spiro contra zanzarra
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

spiro: No to robi się ciekawie w kwestii co może SIM w LTE. Trzebaby sprawdzić jeszcze sieć do jakiej się zalogowałeś :) Ja testowałem w Samsung Galaxy Tab (ma 3G na 900MHz). Wrzucę do kilku innych urządzeń, no i sprawdzę funkcje głosowe.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

marioking pisze: Tez slyszyalem o tych planach dualnych. NA logike pozwolenie na wykorzystywanie limitu w sieci HSPA ma dodatkowy bonus. Bo chyba transfer LTE 1800 wykupuja w mobylandzie, a insfrastuktura HSPA(CP 900) jest ich? Wiec abonent wykorzystuje swoj limit na cos co ich mniej kosztuje. Chyba ze beda chcieli zarobic to zamiast sciagnac to z limitu LTE nalicza dodatkowo oplate za wykorzystany transfer HSPA :P
Polsat chyba na starcie ogłaszał, że będzie też drugi modem w ofercie i ma działać z HSPA+. Tyle, że na razie jest w fazie testów/przygotowywania.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Chyba zabezpieczyli się przed takimi testerami jak my i zablokowali dostęp po 900 Mhz :)
Z tym dualnym modemem może być ciekawie bo hspa+ ma dużo lepszy zasięg...

A pytanko do testujących... Udaje się wam sprawdzić ile zostało transferu danych ? U mnie tylko odświerza stronę ale bez skutku... Nic się nie pojawia...
Ostatnio zmieniony 2011-03-28, 17:26 przez bartman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: spiro »

jakubd, zgłosiła się sieć pl-17, czyli cp
http://wrzucacz.pl/file/9941301239754
bartman, moja testowa karta sim lte działa (przynajmniej do wczoraj) w paśmie 900mhz z hsdpa. Połączenia głosowe są zablokowane, o czym informuje nagrany komunikat przy próbie połączenia.
electro spiro contra zanzarra
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Spiro, no to świetnie... To możesz sobie prawie że dualny modem zrobić :D
Ja może będę miał jutro modem z UMTS 900 to zobaczę jak się sprawa u mnie ma. Zasięg dużo lepszy ???
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: spiro »

bartman, pl-17 czyli aero2 to umts 900 "klasycznego" internetu cp. Moje próby to był tylko eksperyment - telefon właśnie sprzedaję i zamierzam dalej korzystać tylko z polsatowskiego modemu LTE.
electro spiro contra zanzarra
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Ja się tylko zastanawiam, po co wam LTE w telefonie ;) Robicie to jako sztuka dla sztuki, żeby pokazać że się da, z ciekawości ?
Ciekawe czy Cyfrowy Polsat nie będzie miał nic przeciwko temu :D
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Tak się zastanawiam, czy ta oferta już po okresie testowym tzn. 5(dzień)/50(noc) to nie jest trochę za mało jak na LTE? Już nie mówię o pobieraniu filmów i oglądaniu stream-ów HD, ale o zwykłym korzystaniu z sieci (www, poczta, komunikator, czasem YT, radio). Ważna sprawa: czy ktoś już wie, co się stanie po wykorzystaniu limitu? W umowie powinno być to uwzględnione. Nie wiem, czy jest sens pchać się w ponad 2-letnią umowę, skoro po tygodniu normalnego korzystania z sieci może się okazać, że wykorzystany został limit.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Ja się tylko zastanawiam, po co wam LTE w telefonie ;) Robicie to jako sztuka dla sztuki, żeby pokazać że się da, z ciekawości ?
Jak dla mnie to jest po prostu ciekawostka, tym bardziej że w przyszłości to będzie działało dualnie HSPA+/LTE.
jak się zastanawiam, czy ta oferta już po okresie testowym tzn. 5(dzień)/50(noc) to nie jest trochę za mało jak na LTE? Już nie mówię o pobieraniu filmów i oglądaniu stream-ów HD, ale o zwykłym korzystaniu z sieci (www, poczta, komunikator, czasem YT, radio).
To już ile ludzi tyle opinii, ale wg mnie taki limit przy takiej przepustowości sieci to zabawny jest ogólnie :)
Ważna sprawa: czy ktoś już wie, co się stanie po wykorzystaniu limitu?
Odcinają internet.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Speedstar »

Jaka jest szansa ze net LTE zadziala z odleglosci ok.7 km (nadajnika nie widze) zakladam mozliwosc podlaczenia dodatkowej anteny (lepszej anizeli w zestawie na 1800 Mhz) do granicy zasiegu LTE mam jakies 2 km wg mapki BTS.
Obecnie smiga mi CP HSPA+ bez problemu z antenka ATK10 dBm cos kolo -80dBm choc wczesniej bylo lepiej ok 70dBm przed uruchomieniem LTE
(LTE I HSPA+ sa na tej samej stacji )
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Speedstar pisze:Jaka jest szansa ze net LTE zadziala z odleglosci ok.7 km (nadajnika nie widze)
Z tego, co widzę to tam jest jeszcze trochę lasu po drodze. Z dobrą antenką pewnie jakieś szanse i są, ale trudno coś wyrokować konkretnie. Jak na taką odległość niezły masz sygnał HSPA+.
broken
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-16, 23:16
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: broken »

Zadziwia mnie was huraoptymizm. Na razie z tego co widze, to wszystko testujecie w większych miastach. Jestem ciekaw jakie jest w chwili obecjnej obciążenie na BTSach w momencie sprawdzania prędkości.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

broken
Wydaje mi się że obciążenie jest żadne jeśli chodzi o LTE. Z tego co wiem w takim Toruniu testuje to całe 12 osób :D
A czy przypadkiem nie jest tak że i tak nadajniki są obciążone bo przecież LTE montują na istniejących masztach, gdzie po hspa ludzie korzystają z internetu ?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Ale LTE to jest częstotliwość i tak inna. Z resztą w porównaniu do Orange czy Plusa na HSPA+ z CP obciążenie chyba praktycznie nie istnieje, to nie jest jakaś szczególnie popularna usługa, limity też liche są. No i przy LTE dosył musi być raczej konkretniejszy niż przy HSPA+.
pio
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-12-23, 16:38
Lokalizacja: W-wa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: pio »

Uściślijmy - przy LTE dosył POWINIEN być konkretniejszy a nie MUSI ;-)

Ciekawy jestem jak Polsat rozwiązał dostarczanie transmisji, do stacji HSPA+ 900, która pokrywa duży obszar z pasmem 21/28 Mbps i jeszcze do tego LTE ok 100 Mbps i jeszcze miejscami Sferia. Radio ? No można 150 Mbps niezbyt wielkim kosztem, ale to na 1 linku, a zwykle operatorzy robią "łańcuszki" radiolinii a nie każdą stacje bezpośrednio do węzła i wtedy ta pierwsza musiałaby mieć pasmo kilkaset Mbps - takie radiolinie są, ale koszty zakupu są bardzo wysokie z tego co wiem, no i pasmo radiowe w miastach nie jest z gumy.

Z kolei kable ? Pod LTE przewiduje się raczej światełko dociągać, tylko koszty tego są kosmiczne i ciekawy jestem jaki jest biznesplan na zarobienie na to tymi kilkudziesięcioma tysiącami abonentów, które Polsat posiada ? No a na 1800 to stacji trochę musi nastawiać, teraz np. Warszawa niby jest pokryta cała, ale w praktyce to trzeba by dostawić drugie tyle stacji żeby to rozsądnie działało.
Piotrek
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Maciek764 pisze: To już ile ludzi tyle opinii, ale wg mnie taki limit przy takiej przepustowości sieci to zabawny jest ogólnie :)
Limity faktycznie wydają się małe, ale... jeszcze nic nie wiadomo. Plota o 5GB za 49zł jest nie potwierdzona przez kogokolwiek z CP.
Może wezmą pod uwagę opinie i wykorzystanie limitów przez testerów i limity faktycznie będą większe. 5GB to dobre jest na 3G, bo prędkość połączenia skutecznie hamuje zapędy do ściągania czegokolwiek ;]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Sundance_kid »

hamuje zapędy do ściągania czegokolwiek ;]
I dobrze.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: marioking »

Chrzan82 pisze: Limity faktycznie wydają się małe, ale... jeszcze nic nie wiadomo. Plota o 5GB za 49zł jest nie potwierdzona przez kogokolwiek z CP.
Zabawne stwierdzenie z tym "niepotwierdzona przez kogokolwiek z CP", w koncu testerzy maja ja na umowach, czy nie podpisywali jej z CP? :P
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Z tego co ja słyszałem to podpisuje się umowę na 29 miesięcy z możliwością jej rozwiązania do 30 czerwca bez konsekwencji i na umowie jest to 5GB...
pio
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-12-23, 16:38
Lokalizacja: W-wa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: pio »

Dokładnie to jest tak,
- umowa na 29 miesięcy
- abonament 1 zł - w ramach abonamentu 200 MB danych
- opłata za pakiet pakiet 5GB dzień/50 GB - 49 zł

Opłaty za abonament są naliczane "od 1 okresu rozliczeniowego licząc od daty zakończenia Testu, nie wcześniej niż po upływie 6 Okresów rozliczeniowych licząć od daty zawarcia umowy."

To nie do końca rozumiem - znaczy się że mimo, że test kończy się 30 czerwca, to jak mam umowę od 18 marca to przez 6 miesięcy nie płace ?
Ale zrezygnować bez konsekwencji z tego co mówił handlowiec mogę tylko do 30 czerwca.
Piotrek
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

broken pisze:Zadziwia mnie was huraoptymizm. Na razie z tego co widze, to wszystko testujecie w większych miastach
Huraoptymizm wynika z aktualnych doświadczeń testerów. Skoro działa świetnie, to co mamy napisać ? ;)
Większe miasta... No a gdzie mają stawiać nadajniki LTE ? To przecież biznes i liczy się ilość klientów na km^2 ;) Miasta to pierwszy 'target' później będą poszerzać zasięg tam, gdzie będzie to najbardziej opłacalne.
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: hubikas »

a.malecki pisze:
broken pisze:Zadziwia mnie was huraoptymizm. Na razie z tego co widze, to wszystko testujecie w większych miastach
Huraoptymizm wynika z aktualnych doświadczeń testerów. Skoro działa świetnie, to co mamy napisać ? ;)
Większe miasta... No a gdzie mają stawiać nadajniki LTE ? To przecież biznes i liczy się ilość klientów na km^2 ;) Miasta to pierwszy 'target' później będą poszerzać zasięg tam, gdzie będzie to najbardziej opłacalne.
W miastach to juz maja wszystko, rynek nasycony, kazdy praktycznie moze miec DSL'a lub internet z kablowki.
Niech daja to na obszary mniej zurbanizowane, wokol duzych miast, gdzie ludzie sie wyprowadzaja do wlasnych domow, a infrastruktury nie ma zadnej. Jestem dokladnie w takiej sytuacji, mieszkam 35 km od Poznania i nie mam co mazyc o "normalnym" internecie, sam pisze to z Orange'owego EDGE.
Super co nie !!!
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Jestem dokladnie w takiej sytuacji, mieszkam 35 km od Poznania i nie mam co mazyc o "normalnym" internecie, sam pisze to z Orange'owego EDGE.
Super co nie !!!
CDMA Orange, CDMA Nordisk, może Play UMTS900 postawi... Koszty postawienia infrastruktury są dla zwykłego człowieka kosmiczne, więc nie ma popytu = nie ma internetu bo nikt nie będzie dopłacać do interesu. Dziś się zorientowałem, że w domu w którym sporą część roku mieszkam (korzystam z HSPA Orange) linia TP kończy się dwa domy dalej :rotfl: więc nawet gdybym chciał postawić tam Neostradę czy jakiś internet ADSL to nie ma szans. W dostawców WiFi też raczej nie wierzę bo większość to jest jakaś kpina, więc gdybym miał net na stałe tam założyć zostałby UMTS 2100 z Play bo tylko on ma w miarę znośną cenę a i działanie nie najgorsze. A zwróć uwagę, że obszar o którym mówię to ponad 100-tysięczne wielkie miasto.
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: hubikas »

Maciek764 pisze:
<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
CDMA Orange, CDMA Nordisk, może Play UMTS900 postawi... .
Nie postawia, jestem na bierzaco z pozwoleniami radiowymi i nic sie nie kroi w mojej okolicy.
Zapomialem ze jestem w zasiegu CDMA od Orange ale z ich oferta cena/ilosc MB, to nie beda mieli ze mnie klienta.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-03-30, 18:44 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-03-30, 17:44 przez hubikas, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

marioking pisze: Zabawne stwierdzenie z tym "niepotwierdzona przez kogokolwiek z CP", w koncu testerzy maja ja na umowach, czy nie podpisywali jej z CP? :P
Dobra, nie do końca to miałem na myśli. Chodziło mi raczej o to, że cennika oficjalnego nie ma na razie. To co masz w umowie to CP wymyślił dawno temu i jest... zabawne ;)
Dlatego każdy tester ma możliwość zerwania umowy i pewnie większość tak zrobi.
Ja liczę na abonamenty bardziej dostosowane do możliwości LTE.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Trzeba pamiętać o tym, że te testy są między innymi po to aby jak najlepiej dostosować ofertę do oczekiwań klientów. No chyba że to jeden wielki pic na wodę i to będzie tylko maszynka do robienia pieniędzy :cwaniak:
ODPOWIEDZ