czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ps2master

czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: ps2master »

podpisałem umowe z ideą było to w wrzesniu tego roku niby według umowy mam ograniczenie mies. na 500mb(mam GPRS) ale dzwoniłem do BOK i mi powiedział ze mam sie nie martwic o limit ze mozna go przekroczyc dzis czytałem w ulotce ORANGE i tam pisze ze nie ma limitu czy to oznacza ze mnie to tez dotyczy czy ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> limitu mies. czy ta promocja moze inaczej warunki umowy orange tez mnie dotyczą po jak tak to jest cool i zaczynam sciagac wieksze pliki :D??
aha i jezeli to ograniczenie rzeczywiście jest to na jaki okres maja prawo do spowalniania mi neta ?? :cry:
ja_mario

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: ja_mario »

Witam, myślę, że wszyscy mieszkający w mniejszych skupiskach "ludzkich" mogą być spokojni, niema automatu ograniczającego prędkość transferu :D ale jeśli np.: w ciągu czterech dni wykorzystasz cały 1 GB to możesz się spodziewać ograniczenia prędkości - chociaż niekoniecznie. Ograniczanie odbywa się ręcznie i dotyczy tzw. "ściągaczy". Zawsze danego okresu obrachunkowego. Systematycznie przekraczam 1GB w rozsądnym czasie i nigdy mi nie ograniczono transferu. Śmigam średnio na GC89 209-216kbps i jestem bardzo zadowolony, iPLUS i Blue mogą się schować ze swoim zasięgiem i nie zawsze stabilnym transferem, przynajmniej na tę chwilę.
Jeszcze jedna uwaga, zauważyłem z niepokojem, że zaczyna się ucierać opinia dotycząca GC89 - mianowicie, iż najlepiej "chodzi" na 900Mhz. Stwierdzam, że jest to nieprawda. Mam ustawiony na 1800Mhz i bardzo stabilny transfer.

Pozdrawiam i korzystajcie z Orange naprawdę warto, polecam z czystym sumieniem!!!
Bardzo zadowolony użytkownik.
[email protected]

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: [email protected] »

Ja mam limit w Orange 2 GB. Zawsze (od 5 miesięcy już) przekraczam ten limit w połowie korzystając z UMTS a reszta na EDGE/GPRS. Nie zauważyłem aby chociaż raz zmiejszyli mi transfer. Ale co do stabilnosci połaczenia to mógłbym polemizować. Często zdarza się tak, że jak ciagnę jakiś większy plik to po prostu zrywa połączenie by za chwilę się od nowa połączyć. A IE jak widomo, nie potrafi już wznowić ściagania, tylko do początku.... I nie jest to problem terminala. Bo dzieje się tak i na Merlin u530 i na Nokii 6680...
Używam czegoś co nazywają w Idei testowa "Licencja UMTS" i mam mieszane uczucia... Gdybym musiał płacić za to jak za Blueconnect to oczywiście bym był załamany :-)
MariuszDW

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: MariuszDW »

Ja pociągnąłem już w tym okresie rozliczeniowym 2GB przez GC89-EDGE(limit 1GB). Mieszkam na prowincji. Zasysam w nocy, żeby ich nie wnerwiać.
[email protected]

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: [email protected] »

A co Wy tak ssiecie? Ja przekraczam transfer bo słucham radia internetowego i TV internetową oglądam. ale emule mi nie działa..... Czyżby zablokowane?
MariuszDW

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: MariuszDW »

Słucham ScreamerRadio i nagrywam wszystko jak leci. Potem sobie kasuję to co mi nie pasuje.
Kupuje trochę muzyki w iPlay. Przez EDGE w końcu mogę sobie wygodnie odsłuchać próbkę lub ściągnąć to co kupiłem.
Programy, patche, mapy do gier.
Nie będę sciemniał, że nie używam torrenta. Też chcę skorzystać z tego dobrodziejstwa :twisted: Ciagnę muzykę, bo w iPlay ciagle jest mały wybór, a po za tym kasy nie starcza. Filmów nie ściągam, bo jeden film to praktycznie wykorzystanie limitu.
Wcześniej próbowałem używać Kaaze, ale net odrazu stawał. Nawet strony www nie chciały się otwierać.
Nie wiem co to jest z tym p2p. Czy to wina SE GC89, czy sieci GSM. Jak więcej wysyłam niż odbieram, to po pewnym czasie net staje. W torencie pilnuje, żeby więcej ściagać niż udostępniać i pięknie chodzi.
kamil

limit w orange edge

Post autor: kamil »

Witam.
Posiadam edge w idei/orange od 2 m-cy, użytkuję to wszystko w Kołobrzegu. Limit wynosi 1gb i wczoraj go przekroczyłem. Transfer spadł do średnio 10-15 kbps, a wcześniej był na poziomie 150-170 kbps.
Pozdrawiam.
kork2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-10-03, 13:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: kork2 »

Ja mam GC 75e (limit 500mB) , w pierwszym okresie rozrachunkowym pociągnąlem 1,5 G i transfer ten sam (5-6 kb). Chyba więc nie stosują tych ograniczeń tak restrykcyjnie.

Pozdrawiam
Gość

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: Gość »

A mi w Orange ograniczyli dowland do 2kB po przekroczeniu 1G. Przez pierwsze 4 miesiące też przekraczałem i nic a teraz kicha. Ale zasysam spore programy. Za zeszły miesiąc 1,6GB zassanych i 2,6GB wysłanych.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

kemot

Post autor: kemott1 »

Na gprs ściągnełem 7GB,to było raz,tak wyszło .Komp działał 24/7 prawie calutki miesiąc i nie zauważył jakis spadek transferu , a był około 5,4kB/s pozdro
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: czy istnieje jakis limit w IDEA/ORANGE ???

Post autor: gawith »

Witam :wink:

Tez mam licencje na GPRS ale smigam po GC 85 8) predkosci w miare stabilne ok 1oo kbps sriernio [teraz troche bardziej spada - ale moze dlatego ze weekend] <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z czestotliwosci 9oo/18oo , a na 18oo sa wiekrze spadki

co do przycienc transweru sam jestem ciekaw , bo 1 miesiac <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font>..? Ciekawe jak to bedzie. ale jestem optymista bo uzywan tylko www i Skype :] :!: :?:
ODPOWIEDZ