Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Saracen »

To ja rezygnuje z tej bajki. Nie mam zamiaru kupować modemu za prawie 200zł aby sobie po testować. Do tego czekać nie wiadomo ile na kartę bo im się stany magazynowe kończą.
marcinbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-06-12, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marcinbb »

A ja jak najbardziej poczekam, skoro czekam od 10 sierpnia to jeszcze kilkanaście dni mnie nie zbawi. Szczególnie że wcześniej dostałem info że karty będą w październiku a tu niespodziewajka i będą jeszcze we wrześniu. Modem nie kosztuje 200 PLN ale ile by nie kosztował to wydatek raz na kilka latek a internet przyda się.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

Do testow wydwanie takiej kasy na modem nie ma sensu. Ale nawet z kosztem zakupu takiego modemu to praktycznie przy 3 latach amortyzacji wychodza grosze. Szczegolnie po tym jak wyniklo ze jendak beda musieli dotrzymac kwestii pokrycia nim skoncza UBDI. Robi sie pewnie 4-5 lat darmowego netu, to juz wedlug mnie usluga praktycznie darmowa mimo tych poczatkowych kosztow.
marcinbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-06-12, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marcinbb »

marioking pisze:Do testow wydwanie takiej kasy na modem nie ma sensu. Ale nawet z kosztem zakupu takiego modemu to praktycznie przy 3 latach amortyzacji wychodza grosze.
W 2 -3 tyg. co poniektórzy na piwo wydają więcej ;)
A modem, jak to modem teraz może teraz kosztuje 80-100 PLN jednak z czasem producenci i sprzedawcy zejdą z ceny.
Żeby tylko nie rozłączało co godzinę to mogło by to działać jako pełnowartościowy internet.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marens »

FortArt pisze:Przeciwnie. Teraz sposób zamawiania jest bajecznie prosty. Zrobić dwa przelewy, wydrukować cztery kartki, kupić kopertę i znaczek i wysłać.
Dokładnie, mając w perspektywie wycieczkę z Wrocławia do Warszawy nie mając tam pełnomocnika to karty były praktycznie niedostępne. Generalnie znalazłbym 2 osoby, tylko nie chciałem fatygować. Teraz tylko wycieczka na pocztę, pomijając zmniejszony depozyt.

Dziś wysłałem przelew i wniosek pocztą. Myślę, że trzeba się śpieszyć gdyż jak informacja o BDI dostępnym korespondencyjnie rozejdzie się to wszyscy ich zespamują wnioskami.
arthek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-29, 09:35
Lokalizacja: wolica

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: arthek »

A ja w oczekiwaniu na kartę zadam lamerskie pytanie:
Jak sprawdzić , czy mam zasięg aero , czyli PL17 na swoim modemie ? :niepewny:
Gdzie to można sprawdzić ?
Proszę wybaczyć ale dopiero zaczynam ogarniać temat :hyhy:
Do modemu mam podpietą zewnętrzną antenę ATK-LOG i obecnie 70 % w porywach do 99% sygnału HSPA /HSDPA z Play'a.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Mobile Partner ma w opcjach ręczny wybór sieci, gdzie można za pomocą przycisku odśwież zobaczyć, jakie są w okolicy sieci.
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: compile »

List do nich ma być polecony czy zwykły?
Na przetwarzanie których danych mogę się nie zgodzić? :D
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marens »

compile pisze:List do nich ma być polecony czy zwykły?
Uznamy, że to pytanie nie padło - polecony ;)

[ Dodano: 2011-09-02, 15:16 ]
compile pisze:Na przetwarzanie których danych mogę się nie zgodzić?
:arrow: Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w Zamówieniu dla potrzeb działań marketingowych
podejmowanych przez Operatora we współpracy z innymi przedsiębiorcami, oraz na przesyłanie na wskazane przeze mnie adresy korespondencyjne ofert
dotyczących produktów lub usług oferowanych przez Operatora we współpracy z innymi przedsiębiorcami
:arrow: Nie wyrażam zgody na przekazanie przez Operatora spółce Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych
zawartych w Zamówieniu dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez Cyfrowy Polsat S.A. samodzielnie lub we współpracy z innymi
przedsiębiorcami, oraz na przesyłanie ofert na wskazane przeze mnie adresy korespondencyjne;
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Informacje z odpowiedziami na takie pytania, jak powyżej umieściłem tutaj: http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-zdob ... aminu.html
Przy okazji jest tam małe ułatwienie - dodałem do formularza Aero2 aktywne pola, które umożliwiają wypełnienie większości informacji na komputerze, co znacznie ułatwia i zwiększa czytelność także dla operatora.
Wszystkie pola zostały umieszczone NA oryginalnym PDFie bez wprowadzania jakichkolwiek innych zmian. Aero2 nie powinno mieć żadnych związanych z tym uwag, ale oczywiście niczego nie gwarantuję.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marens »

Upsss.. Nie dałem dopisku na kopercie Bezpłatny Dostęp do Internetu
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

jakubd pisze:Przy okazji jest tam małe ułatwienie - dodałem do formularza Aero2 aktywne pola, które umożliwiają wypełnienie większości informacji na komputerze, co znacznie ułatwia i zwiększa czytelność także dla operatora.
Braku jednego z imienim i nazwiskiem zamawiającego. A tak to piękna robota.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

krystian: Nie widzę tego błędu na formularzu. Chodzi ci może o o imię i nazwisko przedstawiciela operatora/dystrybutora?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

Ups faktycznie wszystko jest.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
arthek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-29, 09:35
Lokalizacja: wolica

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: arthek »

Wszedłem w "opcje" i okazało się że funkcje wyszukiwania ręcznego są nieaktywne.
O co chodzi ?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Nie jesteś przypadkiem połączony z Internetem przez ten modem? Wyszukanie sieci nie jest możliwe przy aktywnym połączeniu.
arthek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-08-29, 09:35
Lokalizacja: wolica

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: arthek »

A mówiłem , że ja "lajkonik" jestem w tych sprawach. :hyhy:
Faktycznie , teraz wyświetliło mi dostępne sieci, w tym również PL17.
Tzn. że chyba jestem w ich zasięgu ( wg mapy poza zasiegiem)

pozdr
checkm8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-28, 14:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: checkm8 »

Czy osoba niepełnoletnia może otrzymać kartę BDI?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

To jest ciekawa kwestia, ale z punktu widzenia kodeksu cywilnego osoba niepełnoletnia nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli co do zasady nie może. Jednak ograniczona zdolność pozwala na zawieranie takich umów, jednak nie wiem, jak operator zareaguje na kopię legitymacji szkolnej.
Kolejna ciekawa kwestia do sprawdzenia.
checkm8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-28, 14:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: checkm8 »

Więc właśnie. Pesel wszak u mojego syna jest, nawet dowód tymczasowy w razie czego posiada. Regulamin nic nie mówi na ten temat, natomiast zgadzam się z przedpiścą, że niepełnoletni nie ma zdolności do czynności prawnych.

Mogę testowo wysłać na niego dokumenty i wpłacić te 27 zł. Chyba, że ktoś już próbował?
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: vegas »

Czy wypełniając formularz w przypadku odbioru karty w Warszawie należy zaznaczyć pole "Odbiór karty w punkcie dystrybucji" i wpisać dane Aero2 00-660 Warszawa ul. Lwowska 19?

W części oświadczenie korzystającego są pola do zaznaczenia. Które trzeba zaznaczyć aby otrzymać kartę?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Patryk »

ezaq pisze:Modem Huawei E173u-2 (z Play) łączy się z internetem w technologii HSDPA (wg TopNetInfo). Nie wiem dlaczego nie HSPA jak to ma miejsce np. z kartą Orange Free na kartę.
Bo to jest HSDPA+ :hyhy: - czyli HSPA+ bez HSUPA, a jeśli modem nie ma HSPA+ to zostaje same HSDPA :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: YaHooo »

Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Aero zmniejszyło depozyt za kartę SIM do 20zł. Osoby, które przed 31 sierpnia złożyły wniosek o kartę i jej nie odebrały mogą złożyć wniosek o zwrot części depozytu (35zł).

Kolejną zmianą jest to, że z usługi mogą skorzystać obcokrajowcy.

Więcej informacji na http://aero2.pl/www/bdi.html
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

checkm8 pisze:Więc właśnie. Pesel wszak u mojego syna jest, nawet dowód tymczasowy w razie czego posiada. Regulamin nic nie mówi na ten temat, natomiast zgadzam się z przedpiścą, że niepełnoletni nie ma zdolności do czynności prawnych.
Mogę testowo wysłać na niego dokumenty i wpłacić te 27 zł. Chyba, że ktoś już próbował?
Nie musisz próbować, sprawdziłem u źródła. Niestety operator wymaga pełnoletniości i pełnej zdolności do czynności prawnych.
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-odpowied ... aminu.html
YaHooo pisze:Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Aero zmniejszyło depozyt za kartę SIM do 20zł. Osoby, które przed 31 sierpnia złożyły wniosek o kartę i jej nie odebrały mogą złożyć wniosek o zwrot części depozytu (35zł).
Tak wiemy o tym chyba wszyscy :)
Tu opis najważniejszych zmian:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-wreszcie ... lamin.html
A tu krok po kroku nowa procedura:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-zdob ... aminu.html
_spam_ pisze:Czy wypełniając formularz w przypadku odbioru karty w Warszawie należy zaznaczyć pole "Odbiór karty w punkcie dystrybucji" i wpisać dane Aero2 00-660 Warszawa ul. Lwowska 19?
To nie jest punkt dystrybucji. Odbierasz w siedzibie, więc... nie zaznaczasz pola o odbiorze pocztą i tyle :)
checkm8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-28, 14:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: checkm8 »

jakubd pisze:Nie musisz próbować, sprawdziłem u źródła.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

W Biurze obsługi abonenta pojawiła się nowa pula kart - na stronie jeszcze cicho, ale ekipa już wydaje. Jest tego podobno 10 tysięcy. Zobaczymy na ile wystarczy:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-przyjech ... y-sim.html
marcinbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-06-12, 09:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marcinbb »

Dziś napisali mi że mam do odbioru kartę sim. Papiery wysłane 10.08.
michaex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-16, 18:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: michaex »

Czy ograniczenie zapisane w regulaminie w postaci rozłączania co 60 minut w jakikolwiek sposób utrudnia korzystanie z modemu podłączonego do routera? Czy router łączy się samodzielnie?

Nie miałem styczności z routerami do których wpina się modem pod usb, dlatego nie wiem nawet czy one w ogóle łączą się same.

Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Praktycznie wszystkie routery mają funkcję automatycznego utrzymywania połączenia. W moim D100 z E169 działa to bez pudła.
Czy zrywanie przeszkadza? To zależy co robisz. Rozmowę na skype ci przerwie. Ściąganie danych też - czasem, jak nie ma możliwości wznawiania to większych plików nie pobierzesz wcale.
Co godzinę wszyscy znajomi na GG i pdoobnych zobaczą, że się znowu połączyłeś z siecią.
Przy normalnym przeglądaniu stron trudno będzie to zauważyć, no chyba, że przy streamingu video.
Awatar użytkownika
FortArt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-05, 01:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: FortArt »

Polacy to jednak kombinowanie mają we krwi. :(

Dali darmowy Internet to natychmiast ludzie musieli sprawdzić czy aby nie da się za darmo z tych kart dzwonić. Efekt? Operator zareagował blokadami po których cześć sprzętów przestała działać.

Teraz ludzie kombinują jak obejść limit 1 godziny. Jak liczba takich cwaniaków wzrośnie to wiadomo co będzie - operator zareaguje i wprowadzi kolejne utrudnienia. Pewnie tak, że do ponownego połączenia będzie wymagał wylogowania z sieci GSM i to na dłużej.

Ludzie, BDI w zamyśle miał służyć do tego by coś tam sobie okazyjnie sprawdzić w necie. Robienie z tego podstawowego dostępu do Internetu to nieporozumienie.
Zablokowany