Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

marioking pisze:Myslisz ze on sie takimi drobniakami przejmuje jak kupil plusa za 15mld.
No właśnie! Kupił Plusa i potrzebuje teraz kasy, żeby za niego zapłacić!
A zawsze lepiej zgarnąć kilkaset tysięcy zł za friko, niż płacić za tę kwotę odsetki bankowi!

[ Dodano: 2011-07-12, 10:34 ]
STALKER52 pisze:Niekoniecznie, gdyż zawsze można oddać im tą kartę i pieniądze powinny do ciebie wrócić.
Każdy przekręt polega na tym, że klient jest przekonany, że bez problemu może odzyskać swoje pieniądze.
Klienci Biofermu na początku nie tylko odzyskiwali swoje pieniądze, ale nawet na tym zarabiali!
To samo zresztą było z Bezpieczną Kasą Oszczędności Grobelnego.
Krzysztof
eaglet
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-06-18, 15:10
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: eaglet »

Podsumuję swoją historię
28 czerwca zrealizowałem przelew i wysłałem formularz rejestracyjny, 11 lipca popołudniem dostałem maila, że mogę przyjechać po kartę, 12 lipca odebrałem kartę przed południem :)

Widziałem segregator z kartami do odbioru, było tam może kilkanaście kart wraz z formularzami rejestracyjnymi.

Co do samej karty,wykonana jest z nieco twardszego tworzywa i w mojej ocenie nieco bardziej kruchego niż karty z którymi się spotykałem do tej pory.

Pozdrawiam :)
open
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-16, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: open »

Odebrałem i ja :)
Wniosek i przelew wyszedł ode mnie 29.06, dzisiaj (12.07.2011) po 13:00 dostałem zaproszenie po odbiór karty. W końcu.
I nawet tym razem nie musiałem czekać na aktywację (teoretycznie do 3 dni) - działa od razu.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

No i po co te spiskowanie? Może po prostu dostawca kart ma opóźnienia, w Wy od razu złodziejami rzucacie. :)
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

To nie duze zainteresowanie bylo powodem tego opoznienie, tylko wydaje mi sie ta wersja urlopowa :P

Jakims dziwnym trafem poltora tygodnia zerowego odzzewu a nagle dzis tez dostalem. Zreszta bede mial potwierdzenie bo monitoruje tez podanie wujka a on skladal piec dni pozniej. Jak dostane dzis-jutro info o odbiorze to potwierdzi sie w 100%.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

Może po prostu dostawca kart ma opóźnienia, w Wy od razu złodziejami rzucacie.
Znacznie bardziej prawdopodobnym jest to, że ludzie z Aero2 czytają to forum ;)
Krzysztof
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

Chris-Kr pisze:Znacznie bardziej prawdopodobnym jest to, że ludzie z Aero2 czytają to forum
Jaki byłby sens pobierania tych 55 zł i nie wydawania kart? Nad darmowym internetem pieczę trzyma UKE i gdyby dostali skargi i potwierdzili chęć oszustwa, to by odebrali im częstotliwości i przywalili karę w takiej wysokości, że by wyszli na tym bardzo kiepsko. A potem by ich czekało postępowanie przed sądem o kradzież, mieliby "zysk ujemny".
piotros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-04, 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: piotros »

eaglet pisze:28 czerwca zrealizowałem przelew i wysłałem formularz rejestracyjny, 11 lipca popołudniem dostałem maila, że mogę przyjechać po kartę
I ja też tak samo miałem, a po kartę wybieram się jutro... :)
Wojciech Piotrowski
Edimax 3G-6200n + E173u-2 z anteną +16dB iPlus
zapasowo E169, E1750, Aero2
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

ryba825 pisze:Jaki byłby sens pobierania tych 55 zł i nie wydawania kart?
Dokładnie taki sam, jaki miało:
- wprowadzenie własnych SIM-kart zamiast dopuszczenia kart innych operatorów,
- wprowadzenie kaucji za te sim-karty, oraz
- wyznaczenie tylko jednego miejsca w Polsce, w którym można te sim-karty odbierać.
Nad darmowym internetem pieczę trzyma UKE i gdyby dostali skargi i potwierdzili chęć oszustwa, to by odebrali im częstotliwości i przywalili karę w takiej wysokości, że by wyszli na tym bardzo kiepsko.
W koncesji są warunki, że ten internet miał być "darmowy" oraz "powszechny".
Nie jest ani darmowy (trzeba zapłacić 55 zł, które w praktyce już nigdy nie wrócą do klienta), ani nie jest powszechny, bo trzeba mieć specjalną kartę SIM do korzystania z tego internetu.
A pomimo to, UKE nic nie jest w stanie operatorowi zrobić! Ani nie odbierze mu częstotliwości, nie przywali kar, bo operator od strony formalnej jest kryty!
Krzysztof
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

Chris-Kr pisze:- wprowadzenie własnych SIM-kart zamiast dopuszczenia kart innych operatorów,
Ponoć wpuszczanie kart SIM innych operatorów wiąże się z udostępnieniem przez tych operatorów informacji o właścicielu karty SIM, tak wyczytałem, a jak jest to technicznie rozwiązywalne nie mam pojęcia.
Chris-Kr pisze:- wprowadzenie kaucji za te sim-karty, oraz
Kaucja jest za wyprodukowanie karty SIM, więc aby jej uniknąć patrz punkt wyżej.
Chris-Kr pisze:- wyznaczenie tylko jednego miejsca w Polsce, w którym można te sim-karty odbierać.
Ponoć dystrybucja ma być prowadzona we wszystkich salonach CP, zwracam uwagę na słowo "ponoć".
W koncesji są warunki, że ten internet miał być "darmowy" oraz "powszechny".
To już zależy od tego, co znaczy u Ciebie "darmowy" i "powszechny".
Chris-Kr pisze:trzeba zapłacić 55 zł, które w praktyce już nigdy nie wrócą do klienta
Jeśli się odda kartę SIM (trzeba to zrobić przed końcem okresu 3 lat, na który dzierżawimy kartę), to kaucja ma być zwrócona.
Chris-Kr pisze:A pomimo to, UKE nic nie jest w stanie operatorowi zrobić! Ani nie odbierze mu częstotliwości, nie przywali kar, bo operator od strony formalnej jest kryty!
Przy dużych uchybieniach regulator może zadziałać.

Co do wpuszczania kart innych operatorów, to wysłałem maila do UKE tydzień temu, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

ryba825 pisze:Ponoć wpuszczanie kart SIM innych operatorów wiąże się z udostępnieniem przez tych operatorów informacji o właścicielu karty SIM, tak wyczytałem,
Ciekawe, że jak jadę za granicę i korzystam tam z roamingu u miejscowego operatora, to ten problem jakoś nie występuje!
To już zależy od tego, co znaczy u Ciebie "darmowy" i "powszechny".
Dokładnie to samo, co znaczą te słowa w literackiej polszczyźnie.
"Darmowe" minuty (bądź inne usługi), za które trzeba płacić, są wynalazkiem operatorów komórkowych.
Jeśli się odda kartę SIM (trzeba to zrobić przed końcem okresu 3 lat, na który dzierżawimy kartę), to kaucja ma być zwrócona.
I co wtedy kupisz za te 55 zł?
A jeśli się ze zwrotem chociaż jeden dzień spóźnisz, to kaucji już w ogóle nie dostaniesz!
Jestem przekonany, że zdecydowana większość klientów nawet jeśli teraz wie o tym warunku, to za trzy lata już o nim pamiętać nie będzie!
Przy dużych uchybieniach regulator może zadziałać.
Owszem, zadziałać może, ale po to operatorzy zatrudniają najlepszych prawników, aby regulator pomimo "zadziałania" nic nie zdziałał.
Krzysztof
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

Chris-Kr, proszę, nie krzycz.
Chris-Kr pisze:Ciekawe, że jak jadę za granicę i korzystam tam z roamingu u miejscowego operatora, to ten problem jakoś nie występuje!
To już są podpisane umowy roamingowe między operatorami i tam każda ze stron ma zysk, tu żadna go nie ma, więc nie zdziwiłbym się, gdyby operatorzy nie chcieli udostępniać tych informacji.
Chris-Kr pisze:I co wtedy kupisz za te 55 zł?
Ja nie wiem, co kupię jutro za 55 zł, a Ty się pytasz, co kupię za 3 lata. Może być to lizak, a może to być nowy samochód.
Chris-Kr pisze:Jestem przekonany, że zdecydowana większość klientów nawet jeśli teraz wie o tym warunku
Tu się zgodzę, za specjalnie tą informacją się nie chwalą, że karta nie należy do nas i trzeba ją zwrócić.
Chris-Kr pisze:Owszem, zadziałać może, ale po to operatorzy zatrudniają najlepszych prawników, aby regulator pomimo "zadziałania" nic nie zdziałał.
To już temat na inną dyskusję.
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: compile »

Reszta opów zbojkotowała przetarg ze względu na ten warunek, więc nie ma co narzekać, tylko musimy się cieszyć, że coś takiego w ogóle jest. Dystrybucja wygląda jak wygląda, ale to już wina zapisów w umowie... nie przewidzieli niektórych rzeczy, ale dali możliwość korzystania z czegoś takiego więc i tak nie jest żle!
eaglet
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-06-18, 15:10
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: eaglet »

Ciekawostka :)
Moja karta ma numer zaczynający się na +48 884 xx xx xx, z plusa i play nie można zadzwonić na ten numer z ery jak najbardziej :), z Aero na w/w sieci jest sygnał dzwonienia.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

eaglet: a jak ustaliłeś telefonu numer swojej karty? Bo zgodnie z planem numeracji sferia faktycznie ma numer zaczynający się od 8844xxxxx (i mają tylko 100 tyś numerków przynanych), ale nic przypominającego numer telefonu nie znalazłem, a na karcie SIM też nie mam zakodowanego własnego numeru karty.
eaglet
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-06-18, 15:10
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: eaglet »

Sprawdzałem to w telefonie z androidem, wyłączyłem przesył danych i wybrałem numer telefonu i na drugim aparacie ukazał się numer +48 884 4x xx xx :)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

No to widzę, że skopali coś przy kodowaniu usług twojej karty (podobne numery ma ekipa przy kartach testowych LTE Cyfrowego Polsatu - niektórym się udawało korzystać z sieci UMTS mimo, że oficjalnie powinna być blokada tylko na LTE). U mnie blokady działały bez pudła, ale sprawdzę jeszcze wszystkie 4 sieci.
Awatar użytkownika
M@jkel
Stały użytkownik forum
Posty: 115
Rejestracja: 2010-10-29, 11:08
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: M@jkel »

Ech, szukacie co poniektórzy spiskowych teorii i przekrętów. A przecież Aero2 to nie żadna firemka - krzak, ale własność faceta z pierwszej setki najbogatszych ludzi globu. Akurat o wiarygodność ich obaw nie mam, ciekawi mnie co będzie z technicznymi aspektami działania usługi.
Option iCON 225, ZTE MF100, Huawei E1752, TP-Link TD-W8910G, Draytek Vigor 2910G, Sapido RB-1132, Apple iPhone 3G
Już jest Netia Spot, zobaczymy ile toto warte.
Łączność zapewniają: Netia, T-Mobile (przede wszystkim), Aero2, Orange (czasami)
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

Karta milo smiga, oprogramowanie playowskiego e173u-2 bez problemu sobie poradzilo z karta aero2 przy zalozeniu nowego profilu :)
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: lubczyk »

A przecież Aero2 to nie żadna firemka - krzak, ale własność faceta z pierwszej setki najbogatszych ludzi globu.
Ciężko być w pierwszej setce najbogatszych globu jeśli jest się na 488 miejscu (ranking z 2010 roku).
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ezaq »

Kody USSD, które odkryłem:

*101# - zwraca nr IMSI
*102# - zwraca nr MSISDN, czyli nr telefonu w formacie 488844xxxxx (prefiks 8844 należy do Aero2)

Próba dodzwonienia się, w zależności od sieci i dodania prefiksu +48, kończy się komunikatem "przepraszamy, nie ma takiego numeru", "wybrany numer jest niedostępny" lub połączenie kończy się po 3 krótkich sygnałach.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Chris-Kr »

M@jkel pisze:Ech, szukacie co poniektórzy spiskowych teorii i przekrętów. A przecież Aero2 to nie żadna firemka - krzak, ale własność faceta z pierwszej setki najbogatszych ludzi globu.
Pamiętam, jak ten facet na początku lat 90-tych przekręcił pierwszych klientów Polsatu i nie mam do niego zaufania za grosz.
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: zDaleKi »

ryba825 pisze:Wy od razu złodziejami rzucacie.
O to chodzi - masz rację. Ja bym jednak radził ugryźć się w język rzucając takie oskarżenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

Do podpiecia via route tp-linka pewnie beda mi potrzebne dns-y do konfiguracji? Zna ktos od aero?
piotros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-04, 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: piotros »

marioking pisze:Do podpiecia via route tp-linka pewnie beda mi potrzebne dns-y do konfiguracji? Zna ktos od aero?
Mi w Edimax'ie wyświetlają się następujące:
Primary DNS : 193.41.112.14
Secondary DNS : 193.41.112.18
Wojciech Piotrowski
Edimax 3G-6200n + E173u-2 z anteną +16dB iPlus
zapasowo E169, E1750, Aero2
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: alias »

lubczyk pisze:Ciężko być w pierwszej setce najbogatszych globu jeśli jest się na 488 miejscu (ranking z 2010 roku).
Jeśli transakcja się powiedzie wskoczy na 96 pozycje według dwutygodnika Forbes.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: plociarz »

A ja mam banalne pytanie czy jeśli wpłacę te 55 zł z konta w mbanku, to czy jako potwierdzenie przelewu mogę wysłać w formie pdf taki dokument bez pieczątek do nich? Ten dokument wydrukować i potem przy odbiorze osobistym pokazać ale nie wiem czy zaakceptuja bo nie ma tam pieczęci? Jak wiadomo raczej ciężko z papierowym potwierdzeniem z pieczęciami jesli sie robi przelew z banku internetowego chyba ,że na poczcie sie wpłaci ten depozyt.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Masz na dole tego dokumentu, że dokument jest wygenerowany elektronicznie i zgodnie z prawem nie wymaga podpisu, ani pieczątki banku.
Z doświadczenia wiem, że jeśli potrzeba podpisu i pieczątki to mBank sporządzi i wyśle takie potwierdzenie. Swego czasu było to 5zł.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

plociarz: Aero2 nie robi problemów z mBankiem. W moim opisie jak "zdobywałem" kartę UBDI opisałem właśnie swój przypadek, a w nim potwierdzenie przelewu właśnie mBankowe.
Co do stemplowanego potwierdzenia: to nie tylko 5 PLN, ale też kilka dni czekania na przesyłkę - ale nie spotkałem się z przypadkiem, gdy takowe było niezbędne.

[ Dodano: 2011-07-14, 18:10 ]
eaglet: ty jesteś w stanie nawiązać połączenie głosowe ze swojego Aero2?
eaglet
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-06-18, 15:10
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: eaglet »

Tak, na obecna chwilę jestem w stanie nawiązać połączenie.
Zablokowany