internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wicius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 00:13

internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: wicius »

Witam
Niedlugo przeprowadzam sie do akademika. Zostane rzucony na pastwe internetu bezprzewodowego, gdyz nie mam mozliwosci dostepu do innego, a uczyc sie trzeba. Najlepiej w najlepszej jakosci, a wiec internet w technologii UMTS. I tu pojawia sie dylemat- mój laptop nie ma portu PCMCIA, co dyskfalifikuje wszystkie karty wszystkich operatorów. Pozostaje uzywac jako modemu komórki z UMTS. Gdybajmy, niechaj bedzie to Nokia 6280. I teraz potrzebuje Waszej pomocy... czy ktos z Was jest w podobnej sytuacji? Uzywacie telefonu jako moedmu i uzywacie go jak normalnego (lub prawie) internetu kablowego? Jaka macie taryfe? Jaką ja powinienem wziąść? Na stronie ery nie jest to wyjasnione zbyt klarownie... nawet nie rozumiem dobrze, jaki mam wybór. Czy bedzie jakas roznica z internnetem przez karte PCMCIA? Proszę o podanie jak najwięcej alternatyw i mozliwosci, rozwainei watpliosci i pomozenie znalezienia wyjscia. Dzieki...
PS. musi to być w Era gsm. Najlepiej.
PS2 komputer to MacBook Pro, jesli to ma jakies znaczenie.
PS3 nie moze mnie to kosztowac wiecej niz 150, no absolutne max. 200 zl/miesiac.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Szadzik »

Żeby mieć internet sensowny, musisz kupić aktywację z taryfą DATA. TU masz wszystko opisane.

Instalacja:
1. Podłączasz telefon do kompa, instalujesz modem.
2. Tworzysz połączenie dial-up i wpisujesz dane według tego co napisane zostało w drugim przyklejonym wątku.
3. Korzystasz.
Back to the Future ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Z jakiego miasta jestes ? A najlepiej to bierz Iplusa bo w Erze to Oni uwazaja ze telefon nie moze sluzyc jako modem :?: Dowodem na to jest brak promocji w Erze na sama karte sim(79 Blue) nie licze bo to oferta dla "idiotow" i brak mozliwosci dolaczenia uslugi internetowej dla karty abonamentowej(BC dla telefonu) tez nie licze bo to dla "idiotow" :|
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

szalony pisze:Dowodem na to jest brak promocji w Erze na sama karte sim(79 Blue) nie licze bo to oferta dla "idiotow" |
Dlaczego tak sądzisz :?:
wicius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 00:13

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: wicius »

Poznań. Mieszkam w zasięgu UMTS. A internet mogę wziąść tylko w erze...
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Dlatego ze podpisywac cyrograf na rok z cena 100zl za usluge to jest jakies nieporozumienie :? (Era nic do nas nie doklada-sponsoruje) a zapis o karze 1200zl za zerwanie tej umowy to jest jakis "<font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>" do potegi :!: Niby za co ta kara :?: Moze ktos mi wyjasni jakie straty Era ponosi(mamy sprzet wlasny) ze az 1200zl od nas w razie rezygnacji zawola :evil:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

wicius pisze:Poznań. Mieszkam w zasięgu UMTS. A internet mogę wziąść tylko w erze...
jesli to nie tajemnica to czemu tylko w erze :?: Powaznie Iplus ma o wiele lepsze oferty internetowe od Ery.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

To proste 12 x 100 = 1200. Umowę masz tylko na 1 rok a nie na dwa lata.A jeśli ktoś ma bardzo dobry zasięg tego operatora to ma iść do innego aby stosować anteny i inne różne kombinacje aby zasięg był lepszy.Myślisz że tak jak w Twoim podpisie tylko Ty masz fatalny zasięg Ery?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Hmm jesli dla Ciebie te zasady sa proste i logiczne to gratuleje Erze takiego abonenta :wink: a co do mojego podpisu to takze uwazam ze brak zasiegu w budynkach w miescie 25tys - 2km od Lodzi to jest skandal :!: na moje uwagi Era mi odpisala ze Oni problemu nie widza i bym anteny zawnetrznej uzywal :evil: ps taka umowa powinna byc bezterminowa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

To dlaczego nie zmienisz operatora.W jakiej sieci masz te usługę.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Wlasnie zmienilem Ere na Plusa :) w sumie chcialem z Ery korzystac ale ten zasieg w Aleksandrowie Lodzkim mnie dobija :? Sprawe na dodatek umts komplikuje bo jego zasieg tez jest na poziomie gsm(slaby) (dolatuje z Lodz) i telefon ciagle zmienia pasma i bts :? W moich okolicach Era zrobila siec bardzo zle niestety :cry: za to Plus i Orange dzialaja pieknie i nie ma problemow z zasiegiem.
wicius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 00:13

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: wicius »

W erze dlatego, ze moja mama ma tam taryfy biznesowe i kilka telefonow, i najlatwiej i najtaniej bedzie mi tam zdobyc telefon z UMTS. Po drugie, mam laptop Apple bez zlacza PCMCIA, wiec moze bede mogl tam rowniez w razie czego skorzystac z oferty dla uzytkownikow komputerow apple, a mianowicie- modem usb ktory OBSLUGUJE UMTS. To ostatecznosc, bo dodatkowe pudlo do dodatkowy klopot. W plusie sa modemy usb obslugujace tylko EDGE. Ja sam mam telefon w plusie, ale zmienic go na nowszy moge dopiero za rok, w maju.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Jak tak to znajdz w Erze jaks promocje dla Siebie i korzystaj :) uwazaj tylko na ten BC 39 bo ma limit 500mb a przy takcie co 500kB strzasznie znika jak nawet tylko z www sie korzysta :?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

szalony to i tak masz czym się cieszyc.Ja mieszkam na skraju 3 nadajników Ery i jakoś muszę to znosić.Inny operator Plus lub Orange nie mam ich dobrego zasięgu w domu i wokól niego.Mieszkam w bloku oczywiście inni mają komóry z Plusa i Orange ale widzę jak biegają z fonami aby pogadać.Są miejsca w mojej miejscowości że jest zasięg Plusa i Orange ale ja tam nie mieszkam.Także <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> pozostaje mi Era.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Jak tak mialem w Erze w czesci miasta - ciagle mnie zrywalo- przerywalo :? w koncu zmienilem siec - jak patrze to w mojej okolicy prawie nikt Ery nie ma :!: a jak ma to pluje sobie w brode :D Polska to jest dziwny kraj nawet porzadnego zasiegu gsm nie ma o umts nawet nie mysle :|
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

Stosowałeś jakąś antenę.Ja mam dookólną z Allegro.Zasięg z nią 4 kreski niekiedy 3.Połączenia nie zrywa.Jak nie miałem jej to z tej zewnętrznej w modemie było 2 ale dość często 1 no i dalej nie muszę pisac bo wiadomo.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Ja tam nie mam zamiaru bawic sie w anteny :wink: rozumiem jakbym byl gdzies na "odludziu" lub naprawde w specyficznym bydynku , ale w mojej okolicy doslownie "kilkaset" budynkow jast w zlym zasiegu Ery a w tej samej lokalizacji Orange i Plus sa extra :) i nawet w piwnicy jest extra zasieg a ery juz nie ma :D i jak robie reczne szukanie to mam tylko 2 sieci :D
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: skalar13 »

Mam BC 79 i nie narzekam. Mam bardzo dobry zasięg z Ery bo mam w mojej okolicy aż 4 TBSy i musiałem kupic antene kierunkową bo czasami fon sie gubił jaki wybrać TBS :wink: . Bez anteny był dobry zasięg i nigdy nie zerwało połączenia a z anteną to wogle transfer nie spada. I jeszcze mała ciekawostka nie mam ograniczenia pobierania danych tzn nie obcieli mi jeszcze ani razu transferu.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Ufo atakuje »

skalar13 pisze:Mam BC 79 i nie narzekam. I jeszcze mała ciekawostka nie mam ograniczenia pobierania danych tzn nie obcieli mi jeszcze ani razu transferu.
Pewnie dlatego, że bulisz 100PLN/miesięcznie a w umowie masz limit 2GB.Może mało ściągasz?. Zresztą pod koniec okresu rozliczeniowego możesz zadzwonić do BOK i spytać się ile pobrałeś.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: skalar13 »

Tak płace 100zł za miesiąc, a limit jeśli wogle taki mam przekraczałem za każdym razem. W tym miesiącu aktualnie mam pobrane 5GB i wysłane 3GB i tranfer jakoś nie spadł.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
ODPOWIEDZ