internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Jaco »

Stosowałeś jakąś antenę.Ja mam dookólną z Allegro.Zasięg z nią 4 kreski niekiedy 3.Połączenia nie zrywa.Jak nie miałem jej to z tej zewnętrznej w modemie było 2 ale dość często 1 no i dalej nie muszę pisac bo wiadomo.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: szalony »

Ja tam nie mam zamiaru bawic sie w anteny :wink: rozumiem jakbym byl gdzies na "odludziu" lub naprawde w specyficznym bydynku , ale w mojej okolicy doslownie "kilkaset" budynkow jast w zlym zasiegu Ery a w tej samej lokalizacji Orange i Plus sa extra :) i nawet w piwnicy jest extra zasieg a ery juz nie ma :D i jak robie reczne szukanie to mam tylko 2 sieci :D
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: skalar13 »

Mam BC 79 i nie narzekam. Mam bardzo dobry zasięg z Ery bo mam w mojej okolicy aż 4 TBSy i musiałem kupic antene kierunkową bo czasami fon sie gubił jaki wybrać TBS :wink: . Bez anteny był dobry zasięg i nigdy nie zerwało połączenia a z anteną to wogle transfer nie spada. I jeszcze mała ciekawostka nie mam ograniczenia pobierania danych tzn nie obcieli mi jeszcze ani razu transferu.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: Ufo atakuje »

skalar13 pisze:Mam BC 79 i nie narzekam. I jeszcze mała ciekawostka nie mam ograniczenia pobierania danych tzn nie obcieli mi jeszcze ani razu transferu.
Pewnie dlatego, że bulisz 100PLN/miesięcznie a w umowie masz limit 2GB.Może mało ściągasz?. Zresztą pod koniec okresu rozliczeniowego możesz zadzwonić do BOK i spytać się ile pobrałeś.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: internet ERA jaki?- zeby jako modemu uzywac telefonu

Post autor: skalar13 »

Tak płace 100zł za miesiąc, a limit jeśli wogle taki mam przekraczałem za każdym razem. W tym miesiącu aktualnie mam pobrane 5GB i wysłane 3GB i tranfer jakoś nie spadł.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
ODPOWIEDZ