jak jest z rachunkami orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-11-05, 22:03

jak jest z rachunkami orange

Post autor: marulw »

mam pytanie pare tygodni temu kupiłem w orange modem gprs i ciekawi mnie czy faktycznie będe płacił tylko te 60 zł cz moge spodziewać się niespodzianek typu niewiadomo skąt taki duży rachunek pytam osoby które dłużej tej opcji dzięki
Jerzyk

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Jerzyk »

Wystarczy, że zamiast domyślnego APN użyjesz przypadkowo numer 501808080 do połączeń GPRS i będziesz miał problem. Ja mam extra prawie 1000 PLN do dopłacenia. Sam nie wiem czy na pewno, tak było, nie ja jedyny u mnie w domu korzystam z internetu.

Tylko jednego dnia zamiast APN www.idea.pl został wybrany przypadkowo numer 501808080 i to wystarczyło, aby dopłacić prawie 1000 PLN z VAT!

Złożyłem reklamację, nie opłaciłem rachunku. W przeciągu 30 dni mam otrzymać odpowiedź.

Po rozmowie z BOK zablokowano na mojej karcie możliwość "standardowej transmisji danych przez 501808080". Robią to od ręki, bo podobno jest to nagminne. Dla mnie to zwykłe cwaniactwo.
marulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-11-05, 22:03

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: marulw »

a co jak mam wpisane w APN: internet
Jerzyk

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Jerzyk »

Będzie o.k.

Chodzi tylko o to aby zawsze numerem do połączeń był *99***1#, a nie tak jak kiedyś 501808080.
marulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-11-05, 22:03

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: marulw »

ale ja takiego numeru jak ty piszesz tam nie widzę
Jerzyk

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Jerzyk »

No to pewnie jest domyślny i nie musisz się tym przejmować, byle nie GPRS 501808080 bo zapłacisz słono
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Poohatek »

UWAGA!!!
dluuuuuugie, ale POLECAM przeczytanie tego PRZTYSZLYM ABONENTOM !!!! ORANGE !!!! (IDEI), aby jeszcze raz przemysleli swoja decyzje raz jeszcze

kiepskie to pocieszenie, ale widze iz nie tylko ja sie tak nacialem
dostalem bonus do rachunku w postaci 63 minut "Standatdowej Transmisji Danych", czyyli owego nieszczesnego CSD i w sumie 281PLN
Na drugi dzien pojechalem do punktu Idei, napisalem reklamacje; czekalem chyba ze 2 tygodnie na odpowiedz i sie doczekalem
Oczywiscie stwierdzili, iz jest to moja wina, i ze moj plan taryfowy przewyduje mozliwosc polaczen CSD, i ze takie polaczenie bylo, trwalo 63 minutu, i musze zaplacic i "Odpowiedz wyczerpuje droge postepowania reklamacyjnego. Przysluguje prawo dochodzenia roszczen w postepowaniu sadowym ....."
chodzilem jeszcze raz to punktu obslugi klienta, aby zablokowano dla mojego numeru wykonywania polaczen innych niz do EDGE. Konsultant, ktory mnie obslugiwal zrobil duze oczy, nastepnie przez 10 minut intensywnie wpatrywal sie w ekran monitora, po czym zawolal swojego kolege i przez kolejne 15 minut gapili sie jak cieleta w monitor. Nastepnie glupio sie usmiechneli i zawolali kolejnego "eksperta", sytuacja oczywiscie sie powtorzyla. Istny cyrk. Tamten tez nie znalazl "odpowiedniej opcji w systemie" i zadzwonil po raz pierwszy do boku, z tamtad otrzymal odpowiedz, iz nie ma takich mozliwosci technicznych w systemie, ktora po chwili mi zacytowal. Wtedy wyrazilem wole zablokowania chocby owego nieszczesnego CSD. Trzej przezabawni Panowie oczywiscie rozlozyli rece no i kolejny telefon do BOKu". Tym razem Siedzieli przy sluchawce dobre 20 minut w miedzyczasie wymieniajac niedzy soba refleksje z ostatniej imprezy. Odlozyl sluchamke no i usluszalem radosna nowine, iz mimo ze moj plan taryfowy nie przewiduje mozliwosci zablokowania tego typu polaczen to firma Oragne w swojej wspanialomyslnosci moze mi zaoferowac wykupienie uslugi; uwaga uslugi!!!!! pakietu blokad, ktora to bedzie mnie kosztowala do kazdego rachunku dodatkowe 8.22 + VAT. Z trudem powtrzymalem sie aby nie parsknac smiechem. Z mojego punktu widzenia, to mam im placic dodatkowo do kazdego rachunku owe 8,22 + VAT tylko po to, aby ominac czylaja glupote ktora ulozyla taki plan i utrudnic im mozliwosc dymania mnie przy kazdym rachunku. To urzadzenie funkcjonuje jak zwykly modem, a to tego ma jeszcze mozliwosc wysylania SMS. Jesli jeszcze nie kraza po sieci, to mozna sie spodziewac, ze wkrotce beda dialerki komorkowe, albo jeszcze lepiej robaczki, ktore powiedzmy raz na godzinke wysle sobie SMS'a za 9 PLN.
Dodat jeszcze tylko, ze cala ta szopka miala miejsce nie w jakims miasteczku i na peryferiach ale w punkcie Orage w Warszawie na Placu Konstytucji, naiwnie moznaby pomyslec, ze tam powinny pracowac osoby kompetentne;
Jak mi juz troche puscily nerwy, pomyslalem ze wole juz placic te 10PLN dodatkowo i otrzymywac przewidywalne rachunki a nie przyzywac kazdego miesiaca chwile grozy, czy tym razem bedzie 120PLN, 1200 a moze 10000. Zadzwonilem do BOKu i powiedzialem,ze chce zamowic usluge "Pakiet blokad"; Siedzialem 10 minut na sluchawce i dowiedzialem sie, iz w moim planie taryfowym NIE MA MOZLIWOSCI WYKUPIENIA TEJ USLUGI !!! rece i nogi mi opadly....... Zablokowalem tylko rozmowy miedzynarodowe, ktore jak powiedzal mi konsultans sa blokowane standardowo w tym planie, a widocznie w moim zapomnieli bo na rachunku mialem tez polaczenie ze Szwecja !!!!!!!!!, i odlozylem sluchawke.
Na kompie, ktorym sie lacze zainstalowalem antydialer i skasowalem numer przez ktory sa wysylane SMS'y.
No i czekam na kolejny rachunek....
zobaczymy co przyjdzie tym razem
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: :0 »

Potwierdzam. Kiedyś przy kombinowaniu z oprogramowaniem do modemu przełączył mi się na standardową transmisję. Doszło ponand 50 PLN do rachunku za jakieś kilkanaście minut. Reklamacja została odrzucona, ale blokady zostały ustawione przez BOK (konto biznesowe) bez kosztów. Mimo to są to tylko małe s...synki! Dodatkowe opłaty nie są niczym uzasadnione. Pewnie wszystko idzie w ten sam sposób i na pewno ich więcej nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Poohatek »

Jerzyk pisze: Po rozmowie z BOK zablokowano na mojej karcie możliwość "standardowej transmisji danych przez 501808080". Robią to od ręki, bo podobno jest to nagminne. Dla mnie to zwykłe cwaniactwo.
Ponownie (juz chyba 4y raz) zadzwonilem do BOK, niemniej jednak konsultant nadal twierdzi, ze nie ma mozliwosci technicznej zablokowania na mojej karcie CSD.
Korzystam z oferty dla kientow indywidualnych.
marulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-11-05, 22:03

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: marulw »

przyznam się z tąt moje pytanie do wszystkicz pewnego dnia coś tam grzebałem coś przy połączeniach i z pierwszym rachunkiem niespodzianka 2 min połączenia z afryką ja w szoku no i koszt 20zł to i tak miałem nie dużo w porównaniu do was więc teraz jestem przewrażliwiony na punkcie kopania w połączaniach i raz dziennie sprawdzam konfigóracje
Ale wydaje mi się jeżeli mam dobrze skonfigórowne połczenie tj:nazwa ,sieć PL IDEA,APN wpisane internet to mam nadzieje że niespodzianek nie będzie przynajmniej tak mi powiedzieli wBOK co wy na to?
skalar13

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: skalar13 »

Naprawde są takie problemy ? a tak chciałem tą usługe kupić to aż sie boje... :shock: :?
michallll

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: michallll »

hmmmmmm wlasnie mialem to kupic ale jesli takie wychodza jaja to sobie daruje. na razie mam simdate nie korzystam duzo z neta wiec nie jest drogo. przynajmniej nie nabije sobie kasy :)
Gość

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Gość »

[quote="marulw"]a co jak mam wp
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Szadzik »

Nie wiem czemu panikujecie, mam internet w Orange od 14 miesięcy i jakoś nigdy mi się nie zdarzylo, zeby mi przyszedł jakiś kosmiczny rachunek, fakt korzystam jako jedyna osoba z mojego komputera.

Ci co mieli takie problemy to niech nie narzekają, że to wina Orange, bo orange nie przyszło do nich do domu i niep rzestawiło im numeru dostępowego, tylko sami to zrobili, albo ktoś z otoczenia, więc to ich wina a nie żadnego Orange. Najlepiej jest powiedzieć że winę ponosi operator jak się samemu coś schrzaniło.

P.S. Pewnie zaraz znowu jakiś "detektyw" "dowie się" że jestem pracownikiem Orange, bo nie popieram wypowiedzi uzytkowników tylko jestem obiektywny ;)
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: kemott1 »

mam ponad rok ineternet z orange(idea) i nie zdażyło mi się zapłacić coś extra dla orange(idea) :D
od 16 dni wolny od Orange

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: od 16 dni wolny od Orange »

Po minionych 24 miesiącach z Ideą lub Orange mogę stwierdzic nigdy niedostałem większej sumy jak w umowie czyli 60 zł.i zasięg miałem zawsze dobry reszta to ciągła walka z nimi o jakośc usługi i wiele innych spraw tragedia .[wreszcie wolny]
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: Demon »

:P
oczywiscie jak nie bedziecie robic eksperymentow z tymi ustawieniami to rachunek bedzie bez zmian.Proponuje robic eksperymenty z dodatkowymi programami wspomagajacymi szybszy transfer.

Pozdro:)))
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: jak jest z rachunkami orange

Post autor: kemott1 »

robiłem sporo eksperymentów ;) , i wszytko ok. trzeba się trzymać pewnych zasad i wsio będzie ok :wink:
ODPOWIEDZ