umts w warszawie -banalne pytanie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
blablabla
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-29, 14:26

umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: blablabla »

witam, to mój pierwszy post tutaj i proszę mnie od razu
nie zlinczować
ponieważ w tematyce forum jestem mentalnie "blondynką" (...)

Czy ma ktoś doświadczenie z UMTS na Żoliborzu? A dokładniej w rejonie Dworzec Gdański - Mickiewicza - Zajączka - Śmiała ?

Zamierzam się wpakować w dwuletnią umowę z którymkolwiek z operatorów i mam wątpliwości... Po rozmowie z BOA Ery jeszcze większe, ponieważ Pan dłuuugo sprawdzał, czy w podanym przezemnie miejscu mogę na UMTS liczyć, i w zasadzie się nie dowiedziałam niczego.

Z powodu własnego braku wiedzy (ignorancji może trochę też) nie potrafię tego sprawdzić sama.

Będę wdzięczna za opinie i doświadczenia dotyczące tych rejonów, jeżeli takowe ktoś posiada. Pozdr.
pogar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 299
Rejestracja: 2006-07-24, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: pogar »

najlepiej to wpierw znajdz kogos (moze przez forum) kto ma modem umts/edge/gprs badz komorke takowa , zapros go do siebie (bez podtekstow :-) ) i zobaczcie jak to wyglada w praktyce......

ale IMHO na zoliborzu nie powinno byc problemow.

sugeruje tez zakupeinei modemu (teleofnu umts) na allegro i dokupienie ryczaltu do aktywacji lub zawrzec umowe bez kupna modemu .

dwa lata to kupa czasu.

ja wpierw kupielm merlina u530 na allegro + pakiet 250 mb za 25 zl (po 18stej i weekendy), potem od firmy dostalem iplusa z gt 3g+.
--
Pogar
Aster -> Linksys WRT54G3G -> Dom
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: wk26 »

Mam telefon UMTS i korzystam z niego takze jako modem.Mieszkam w W-wie i wiem ze Orange ma pokryta UMTSem prawie cala W-we.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: canidy »

Jakiś rok temu był problem z UMTSem ERY w okolicach Pl.Wilsona, a dokładniej w biurach na ul.Wojska Polskiego, ale pewnie sobie do tego czasu już z tym poradzili.
Popieram wykonanie testu z użyciem sprzętu.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: Enzo »

Ciężko coś konkretnie Ci odpowiedzieć, najlepiej było by sprawdzić jak jest z zasięgiem w mieszkaniu. Wiem że jest nadajnik z UMTS na placu Inwalidów, koło pętli 36 (Marymont) nie ma problemów z zasięgiem.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: umts w warszawie -banalne pytanie

Post autor: seboo »

Czesto jezdze z phonem po Warszawie w tamtych okolicach i sprawa jest taka ze zasieg jest bez problemu prawie max w okolicy dworca gdanskiego az do ronda babka i placu grunwaldzkiego
Jadac wzdluz Broniewskiego dopiero na wysokosci elea i wiaduktu trasy torunskiej (grota-roweckiego) sygnal 3 g zanika.
Jadac z dworca gdanskiego ulica mickiewicza przez plac inwalidow az do placu wilsona sygnal jest zawsze bardzo dobry.
W przypadku checi skorzystania z polaczenia w domu - jezeli modem / telefon nie bedzie umieszczony blisko okna - wypada sprawdzic dana opcje doswiadczalnie. Jak widze sygnal 3G latwo ulega tlumieniu i niespodziewanym zanikom z powodu topografi terenu. Efekt ten mozna zniwelowac antena zewnetrzna albo wzglednie czulym telefonem 3G - do ktorej to grupy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> moge zaliczyc Nokie - ktora na glowe bije motorole v980 z zewnetrzna nawet antenka.

A o dużych literach i interpunkcji to Ty nie słyszałeś? Aż oczy bolą od czytania tego tekstu. Chociaż odrobina zaangazowania w to co się pisze! Szadzik
ODPOWIEDZ