Play internet wolny !

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Play internet wolny !

Post autor: ursus »

nie rozumiem tego płaczu o prędkości pewnie wszyscy ci co płaczą maja jakieś gówniane modemy i tyle ja osobiście mieszkam na wiosce żeby złapać play musiałem kupić antenę bo za oknem sam modem dopiero łapał a i tak przy tym sygnale -108dbi transfery miałem 2-3Mbs po podłączeniu panelu nie spada po niżej 3Mbs pingi maksymalnie 60 jedyne do czego można się przyczepić to upload 0,3-0,5Mbs .Dziś wróciłem od rodziny w Warszawie na pradze sam modem bez anteny -76dBi prędkość nie spadała poniżej 4Mbs komfortowo idzie grac na OnLive
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play internet wolny !

Post autor: Maciek764 »

nie rozumiem tego płaczu o prędkości
Tu gdzie teraz jestem Play wyciąga 5-7Mb/s w HSPA+ a jednak ja rozumiem ten płacz o prędkości. A co nas różni? To, że z netu mobilnego korzystam faktycznie mobilnie, więc wiem jak gdzie działa. I nie ograniczam się tylko do miejsca zamieszkania (a właściwie dwóch miejsc zamieszkania).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

Ogólnie można powiedzieć, że płaczą ci którzy szukali zamiennika kabla. Ewentualnie nie zdawali sobie z tego sprawy jak to działa. Nie zostali dobrze poinformowani, że taki internet jest bardziej humorzasty niż kabel czy dobra radiówka. A na forum były przypadki, że właśnie ludzie brali internet mobilny bo był tańszy niż Neostrada. I to był jedyny powód takiej decyzji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

YaHooo,
że właśnie ludzie brali internet mobilny bo był tańszy niż Neostrada. I to był jedyny powód takiej decyzji.
Dokładnie tak jest, w dużych aglomeracjach rzadziej występuje przeciążenie sieci, jak już są to wyjątki od reguły, w mniejszych jest różnie-"taka to uroda internetu mobilnego-bezprzewodowego". ;)
jareq
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

jarek999 pisze:w dużych aglomeracjach rzadziej występuje przeciążenie sieci, jak już są to wyjątki od reguły,
Tak jest. Jednak nie należy się nastawiać, że będzie dobrze działać. Co więcej. Może się zdarzyć, że rok działa ok, a po tym roku jakość usług spada coraz bardziej.
jarek999 pisze:taka to uroda internetu mobilnego-bezprzewodowego". ;)
Jak najbardziej :ok: Chociaż ja powiem, że przez ostatnie 4 lata internet mobilny był moim jedynym dostępem do internetu w domu i nie narzekałem za bardzo ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Play internet wolny !

Post autor: Speedstar »

Ja <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sobie na testy play na kartę i oto wyniki (godz 13 wczoraj, siła sygnału 85dBi):
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 23203f9737
dodam od siebie, że w CP nigdy nie widziałem tak niskiego pinga w speedtescie (może tak mi się tylko udało) w każdym bądź razie zagrałem wczoraj w BC2 równe 3h i zero ścinek i lagów - nie powiem jestem pod wrażeniem, pingi miałem zbliżone do innych graczy granice 100-150ms w BF3 pingi na serwery polskie to granice 50-100ms

Potestuję jeszcze trochę i zobaczę jak chodzi.


Szczerze powiedziawszy niby CP w HSPA+ jest szybszy tak przynajmniej było kiedyś teraz za dnia często widzę prędkości 1Mbit/s i bardzo niski up - sieć pomału siada, bynajmniej w mojej okolicy.
Pingi z CP HSPA+ godz. 1.03 w nocy, 30% utraconych pakietów, siła sygnału 75dBi (wiem temat o Play ale to tylko tak dla przykładu)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... d537429e2d

Nie można od razu skreślić całą sieć bo w jednej lokalizacji może być ok a w innej już niekoniecznie, no ale i to może się zmieniać.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-12-31, 14:35 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 14:34 przez Speedstar, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play internet wolny !

Post autor: Maciek764 »

Odkąd złączyli sieci Polkomtela i Aero2 w jedną takie kwiatki to norma na skalę krajową.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Maciek764,
Polkomtela i Aero2 w jedną takie kwiatki to norma na skalę krajową.
Korzystam 3-lata nie przerwanie z iPlusa (wcześniej rok w Play a przednim również iPlus z taryfą telefoniczną). Jest to mój główny dostęp do sieci w tym miejscu.Od 2,5 modem podłączony do routera 24h/24h i od tego czasu nie narzekałem i nie narzekam na jakość mojego iPlusa-przydałby się 2x...wyższy limit dzienny (teraz 16GB), ostatnie zmiany z łączeniem sieci Aero2-Polkomtela nic nie zmieniły-cały czas ping ok.100ms, stabilny, zero strat pakietów, prędkość w dzień DL 3-4Mb/s, UL do 1Mb/s w nocy szybszy DL 4-5Mb/s.Działa mi jednocześnie na tym internecie Cyfra+on-line, transmisja video i telefonia VoIP. Łącze się cały czas z siecią Polkomtela HSPA+2100. ;)
jareq
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play internet wolny !

Post autor: Maciek764 »

Bo kwiatki są głównie na sieci Aero2. Plus w miarę działa tak jak działał. Ale Cyfrowy Polsat bardzo nędznie u mnie działa (prędkości w miare, stabilność praktycznie zerowa, ogromne straty pakietów). No i to nie tylko u mnie, na forum ostatnio posypała się lawina ludzi którym CP gubi pakiety czy im spadła prędkość z kilkunastu Mb/s do średnich prędkości Playa ;)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Maciek764,
Ale Cyfrowy Polsat bardzo nędznie u mnie działa (prędkości w miare, stabilność praktycznie zerowa, ogromne straty pakietów). No i to nie tylko u mnie, na forum ostatnio posypała się lawina ludzi którym CP gubi pakiety
O tym osobiście się przekonałem testując BDI z tym że byłem przekonany że takie rzeczy dzieją się w opcji za Free, nie sposób płacić za taką usługę-na sieci Polkomtela przy EDGE nie gubi pakietów, chociaż opóźnienia 200-800ms. Na Aero2 50-60ms, stabilne pingi i wysyp utraconych pakietów. Taki net to się nie nadaje do opcji za free a co dopiero płacić za to abonament. :cwaniak:
jareq
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: Cezar1871 »

Jeśli chodzi o PLAY to niestety mają czasami problem, a najgorsze jest to że to zatajają udając że jest ok i sprzedając klientom internet. Sam miałem podobne przygody gdzie w godzinach szczytu prędkość spadała do szybkości EDGE, oczywiście PLAY uparcie twierdził że to moja wina a jeśli już to że prędkość jest ok bo mają do 4Mb/s , powtarzam DO !!!. realnie był 1/8 tego . Dopiero gdy przyparłem ich do muru solidnymi testami które wykonałem a pracowałem w tej branży, to wtedy przyznali się na piśmie że stacja bazowa nie wytrzymuje tego i nie ważne jaki pakiet będę miał to transfer nie przekroczy 1Mb/s. Czyli okradają i kłamią klienta w biały dzień, bo jak nazwać wciskanie kitów klientom którzy nieświadomi tego wykupują wyższe abonamenty w nadziei na szybszy przesył !, jak nazwać naciąganie nowych klientów mamiąc ich super przesyłem ?. Najgorsze jest to że nic im nie zrobicie dzięki pięknemu zapisowi "DO". I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: witoj »

Cezar1871 pisze:Czyli okradają i kłamią klienta w biały dzień, bo jak nazwać wciskanie kitów klientom którzy nieświadomi tego wykupują wyższe abonamenty w nadziei na szybszy przesył !, jak nazwać naciąganie nowych klientów mamiąc ich super przesyłem ?. Najgorsze jest to że nic im nie zrobicie dzięki pięknemu zapisowi "DO". I tyle w temacie
Nie tylko Play stosuje takie praktyki :dobani:
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Play internet wolny !

Post autor: eddie »

Korzystam od dłuższego czasu z Play Online na Kartę.
Po wykupieniu usługi "Wyższa prędkość" pobieram z prędkością ok 4 MB/s.
Bez tej usługi osiągam ok. 1 MB/s.

Mam też w zapasie Orange Free na Kartę i tam osiągam wyższe prędkości ale często trzeba kilka razy klikać aby otworzyć stronę co jest bardzo stresujące.

Dlatego w tym przypadku wolę używać w Playu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

Cezar1871 pisze:Najgorsze jest to że nic im nie zrobicie dzięki pięknemu zapisowi "DO"
Ale każdy ISP ma taki zapis w umowie? Poza tym jak się dokładniej wczytasz w umowę, to pisze, że prędkość zależy od obciążenia sieci, lokalizacji i jeszcze paru innych rzeczy. A to co mówią sprzedawcy podczas podpisania umowy to jest inna sprawa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Cezar1871,
realnie był 1/8 tego . Dopiero gdy przyparłem ich do muru solidnymi testami które wykonałem a pracowałem w tej branży, to wtedy przyznali się na piśmie że stacja bazowa nie wytrzymuje tego i nie ważne jaki pakiet będę miał to transfer nie przekroczy 1Mb/s. Czyli okradają i kłamią klienta w biały dzień, bo jak nazwać wciskanie kitów klientom którzy nieświadomi tego wykupują wyższe abonamenty w nadziei na szybszy przesył !, jak nazwać naciąganie nowych klientów mamiąc ich super przesyłem ?.
Temat setki razy wałkowany na tym forum-sprawdz przed zakupem kupując starter na kartę operatora z którego potencjalnie chcesz skorzystać-Ty nie jesteś tu nowym użytkownikiem z kilkunastodniowym stażem. Jak ktoś jest wytrwały i reklamuje takie przypadki to Play jednak przyznaje się do tego i robi rabaty w abonamencie, np. Orange w ofercie CDMA ma w niektórych lokalizacjach tak przeciążone stacje że w godzinach szczytu nie można z sieci w ogóle korzystać i co robi operator? Poprzez swoich akwizytorów dzwoni do kolejnych klientów wciskając tą usługę (tu jeszcze dochodzi kwestia tego że na liniach TP w znacznym % nie można korzystać z usługi ADSL i klienci nie mają już nerwów patrząc jak ich się zwodzi latami-płacąc abonament za telefon w oczekiwaniu na dostępność usługi ADSL). ;)
jareq
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: Cezar1871 »

YaHooo pisze:Ale każdy ISP ma taki zapis w umowie? Poza tym jak się dokładniej wczytasz w umowę, to pisze, że prędkość zależy od obciążenia sieci, lokalizacji i jeszcze paru innych rzeczy. A to co mówią sprzedawcy podczas podpisania umowy to jest inna sprawa.
Tak tylko tu chodzi o sytuację w której bez względu czy będziesz miał play z limitem przesyłu 1Mb/s czy 7Mb/s to i tak przy obciążeniu będziesz miał taki sam transfer czyli do 1Mb/s. Wiec dlaczego Play nie informuje klienta o tym ?. Przecież w ten sposób naciąga klientów na wyższe abonamenty !

[ Dodano: 2012-04-01, 12:03 ]
Kolego "jarek999 " co do starterów ok, zawsze tak robię ale bardzo często jest tak że na starterach śmiga pięknie a jak kupisz abonament to dopiero wychodzi szydło z worka ;).

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-04-01, 14:41 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 13:41 przez Cezar1871, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Cezar1871,
Tak tylko tu chodzi o sytuację w której bez względu czy będziesz miał play z limitem przesyłu 1Mb/s czy 7Mb/s to i tak przy obciążeniu będziesz miał taki sam transfer czyli do 1Mb/s. Wiec dlaczego Play nie informuje klienta o tym ?.
Zapomniałeś że to jest internet mobilny i nie ma takiego obowiązku bo przecież są lokalizacje gdzie ten internet działa bdb.
co do starterów ok, zawsze tak robię ale bardzo często jest tak że na starterach śmiga pięknie a jak kupisz abonament to dopiero wychodzi szydło z worka .
Ja mam jednak odmienne doświadczenia-kupowałem modem do Aero2 w Play z zestawem startowym on-line to dla ciekawości przetestowałem sieć i tak: 1Mb/s rewelacja, ale już 4Mb/s osiągał ale musiał się nieźle do tego rozpędzać-dobrze ale bez szału. ;)
jareq
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play internet wolny !

Post autor: Patryk »

Jeśli się chce mieć przepływność gwarantowaną to trzeba sobie sprawić łącze klasy operatorskiej, z SLA.
I po problemie, i po narzekaniu :]
A nie łącze mobilne, które siłą rzeczy będzie działać "jak chce".
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: Cezar1871 »

"Patryk" nie każdy może sobie pozwolić na takie łącze, choćby z przyczyn technicznych ;). Prawda jest taka że w Polsce jest dzicz i regulator powinien zrobić z tym porządek. To tak jak z podatkami, każdy organ podatkowy interpretuje sobie ustawy jak mu się podoba a że to organ wykonawczy to w starciu z nim masz małe szanse, chyba że dysponujesz ogromem czasu i kasy ;).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play internet wolny !

Post autor: wojteks »

Cezar1871 pisze:regulator powinien zrobić z tym porządek.
Jak to sobie wyobrażasz?

Każdy CIR dostanie w internecie mobilnym?

Sprawdź sobie ceny łącz z gwarantowanym transferem na poziomie 256kbps. Po drugie niby jak operator ma zagwarantować transfer skoro przykłądow na jedną stację bazową jest 2 userów a za godzinę pojawi się 200 bo np. do hotelu goście przyjechali i wszyscy używają internetu mobilnego.
Nie pomagam na PW!
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Cezar1871,
Prawda jest taka że w Polsce jest dzicz i regulator powinien zrobić z tym porządek.
Guzik prawda, w Polsce jest bardzo słaba infrastruktura kablowa (gorzej w UE jest tylko w skorumpowanej jeszcze bardziej Bułgarii), jest rekordowa liczba użytkowników którzy używają łączy GSM jako stałych, podstawowych (55/45% użytkowników), sama sieć Play ma grubo ponad 1mln użytkowników usługi on-line. Do tego dochodzi ostra kampania promocyjna LTE która jeszcze bardziej osłabi kablowych operatorów (rynek nie znosi próżni i lata nieróbstwa-braku inwestycji głównego operatora TP przy silnej konkurencji w GSM przełożył się na takie relacje). W GSM-ie nam to nie grozi mimo przejęcia Polkomtela przez Z.Solorza bo ma silną konkurencję która by go błyskawicznie zepchnęła na boczny tor-takiej sytuacji nie było w 2001 roku w przypadku TP która miała wówczas ponad 3/4 rynku i F.Telecom patrzył tylko na max. zyski, spychając inwestycje na bok. :dobani:
jareq
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

Cezar1871 pisze:Tak tylko tu chodzi o sytuację w której bez względu czy będziesz miał play z limitem przesyłu 1Mb/s czy 7Mb/s to i tak przy obciążeniu będziesz miał taki sam transfer czyli do 1Mb/s.
To prawda. Jednak Ty płacąc za wyższą prędkość płacisz za możliwosć jej osiągania, a nie pewność, że będziesz ją miał.
Cezar1871 pisze:Wiec dlaczego Play nie informuje klienta o tym ?. Przecież w ten sposób naciąga klientów na wyższe abonamenty !
A dlaczego ludzie nie czytają umów które podpisują? Nie bronię nikogo, wręcz potępiam takie teksty, że wyższy abonament da nam wyższe prędkości. Ale żeby ludzie czytali dokładnie umowy podczas podpisywania to by było jasne co i jak...

Ciekaw jestem czy ludzie umowy o pracę/kredyty też tak skrupulatnie czytają?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play internet wolny !

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:czy ludzie umowy o pracę/kredyty
O pracę to nie wiem ale o kredyt to tylko dane osobowe, kwota, oprocentowanie i reszta jest pomijana "no bo co tam może być napisane interesującego".
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:no bo co tam może być napisane interesującego
No i potem są płacze i żale, że czegoś nie było.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: Cezar1871 »

A dlaczego ludzie nie czytają umów które podpisują? Nie bronię nikogo, wręcz potępiam takie teksty, że wyższy abonament da nam wyższe prędkości. Ale żeby ludzie czytali dokładnie umowy podczas podpisywania to by było jasne co i jak...


Ale o czym ty Piszesz ?, czy w umowie bądź regulaminie masz napisane że mimo iż wykupisz wyższy abonament który daje Ci możliwość uzyskania wyższej prędkości będziesz i tak miał przesył rzędu najniższego ?. Chyba opatrzenie interpretujesz moją wypowiedź. Pozatym nie płaczę tu bo mnie to zwisa ale wkurzają mnie jedynie takie praktyki które wszyscy akceptują twierdząc tak jest. Właśnie że tak nie powinno być.

Ok Panowie koniec bezsensownej dysputy, bo robi się OT.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play internet wolny !

Post autor: Patryk »

Cezar1871 pisze:nie każdy może sobie pozwolić na takie łącze, choćby z przyczyn technicznych
Nie każdy może także sobie pozwolić na kanalizację, więc ma szambo.
Nie każdy może sobie pozwolić na Mercedesa, więc jeździ Lanosem.
Takie już jest życie.
Najłatwiej powiedzieć, że w Polsce jest dzicz i regulator ma z tym coś zrobić - no, najlepiej drugą Koreę Północną, tam wszystko jest regulowane :ok:
Trzeba zakazać sprzedaży mobilnego internetu, i wszystko zrobić stacjonarne, z uwzględnieniem jakości usług. Ciekawe wtedy ilu dzisiejszych użytkowników załapało by się na łącze a ilu by odmówiono z powodu BMT :rotfl:
Albo jeszcze lepiej - uzależnić cenę za łącze od jakości linku radiowego, odwrotnie proporcjonalnie oczywiście. Wtedy było by więcej sprawiedliwości :P
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 15:47 przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play internet wolny !

Post autor: wojteks »

Cezar1871 pisze:czy w umowie bądź regulaminie masz napisane że mimo iż wykupisz wyższy abonament który daje Ci możliwość uzyskania wyższej prędkości będziesz i tak miał przesył rzędu najniższego ?
Dokładnie tak jest napisane, prędkość jest DO XXMbps, zresztą tylko Play na obecną chwilę limituje maksymalne prędkości w abonamencie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet wolny !

Post autor: Cezar1871 »

wojteks pisze:
Cezar1871 pisze:czy w umowie bądź regulaminie masz napisane że mimo iż wykupisz wyższy abonament który daje Ci możliwość uzyskania wyższej prędkości będziesz i tak miał przesył rzędu najniższego ?
Dokładnie tak jest napisane, prędkość jest DO XXMbps, zresztą tylko Play na obecną chwilę limituje maksymalne prędkości w abonamencie.
Nadal nie rozumiesz kontekstu, owszem masz napisane do ale to nie to samo co określenie np. Niezależnie od wysokości abonamentu prędkość przy obciążonej sieci nie przekroczy 1Mb/s" taki zapis znaczy co innego niż zwykłe do. Dobra naprawdę niema co dyskutować nad tym. Zamykam tą dyskusję i pozdrawiam zadowolonych oraz niezadowolonych.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet wolny !

Post autor: YaHooo »

Cezar1871 pisze:Ale o czym ty Piszesz ?, czy w umowie bądź regulaminie masz napisane że mimo iż wykupisz wyższy abonament który daje Ci możliwość uzyskania wyższej prędkości będziesz i tak miał przesył rzędu najniższego ?.
Tak, skoro jest napisane, że prędkość jest uzależniona od warunków panujących w sieci, technologii w ramach której się znajduje użytkownik to chyba można podejrzewać że nie musisz osiągać wyższych prędkości?
Cezar1871 pisze:Niezależnie od wysokości abonamentu prędkość przy obciążonej sieci nie przekroczy 1Mb/s" taki zapis znaczy co innego niż zwykłe do.
Tylko tego nie wiadomo, jak to będzie. to nie jest sieć kablowa gdzie operator wie ilu użytkowników podpina pod daną sieć i może chociaż trochę przewidzieć obciążenie sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Play internet wolny !

Post autor: jarek999 »

Cezar1871,
Niezależnie od wysokości abonamentu prędkość przy obciążonej sieci nie przekroczy 1Mb/s" taki zapis znaczy co innego niż zwykłe do.
Wiele razy tutaj popierałem ludzi którzy stawiają wymagania w stosunku do operatora ale bądźmy też realistami to że złożymy reklamację nie oznacza że w ciągu 30 dni stanie dodatkowa stacja i zwiększy się przepustowość. Skoro cały czas możesz osiągnąć 1Mb/s to nie widzę przeszkód aby operator nie zmienił Ci oferty do stosownej taryfy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Może niech uświadomią Cię użytkownicy kablowi (ADSL) którzy płacą za 10Mb/s a linia synchronizuje się max. na 8Mb/s i robią to świadomie bo wolą mieć 8Mb/s a nie 6Mb/s z oferty. ;)
jareq
ODPOWIEDZ