PLUS LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
duchu-d2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-12, 07:46
Lokalizacja: zyrardow

PLUS LTE

Post autor: duchu-d2 »

Witam

Obecnie mam abonament w iPlusie 75zl korzystam z internetu przez HSDPA
czy kupujac modem Huawei E398 wystarczy, ze przeloze karte i bedzie dzialac LTE?
Wg mapy PLUSa jestem w zasiegu
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: PLUS LTE

Post autor: pogodabartek »

duchu-d2 pisze:Witam

Obecnie mam abonament w iPlusie 75zl korzystam z internetu przez HSDPA
czy kupujac modem Huawei E398 wystarczy, ze przeloze karte i bedzie dzialac LTE?
Wg mapy PLUSa jestem w zasiegu
Oferta LTE w Plusie dostępna będzie tylko w wybranych taryfach wraz z modemem Huawei E398 LTE dostępnym z kartą USIM (z numerem seryjnym rozpoczynającym się od liczby 94). W przypadku aktywacji karty USIM bez modemu LTE, możliwe będzie korzystanie z transmisji danych tylko w technologii do HSPA+.

Oferta LTE w Plusie nie będzie dostępna bez sprzętu.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLUS LTE

Post autor: jakubd »

A wszystko jest związane z tym, że LTE nie jest świadczone przez Plusa tylko przez... Aero2 (tego od darmowego Internetu, ale akurat LTE jest świadczone w paśmie 1800MHz na koncesjach Mobylandu i CenterNetu). To w zasadzie ta sama usługa, co ta dostępna z Cyfrowym Polsacie.
ppelka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-21, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Czy jest lejek na koncie w LTE Plus?

Post autor: ppelka »

Witam,

czy ktos sprawdzał czy nakładany jest lejek na konto w Plusowym LTE?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLUS LTE

Post autor: jakubd »

Podejrzewam, że mało kto dojechał do limitu. Ale obstawiam, że infrastruktura Aero2 z pewnością lejek ma dobrze zaimplementowany.
Awatar użytkownika
Easy-Wifi
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2010-05-12, 08:35
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PLUS LTE

Post autor: Easy-Wifi »

Racja,jeżeli chodzi o lejek to na pewno jest nakładany. Swoja drogą to ciekawi mnie ten internet LTE,zobaczymy jak to się dalej rozwinie i czy zyska wielu użytkowników. Bo na razie są to tylko wybrańcy.
cichosan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-12-21, 19:10
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PLUS LTE

Post autor: cichosan »

Witam
Lejek oczywiście zakładają i to po chamsku. Tak samo jak kolega zakładający temat mam iplusa 7GB tylko, że ja od razu wziąłem w opcji LTE. Nie pamiętam dokładnie czy od samego początku czy z małym poślizgiem, ale zacząłem używać programu Networx do monitorowania ilości danych jakie wykorzystałem. Program wyliczył mi niecałe 4GB i dostałem na LTE lejek. Nie mogę tego udowodnić, ale będę się w tej sprawie odwoływał, a <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> od przyszłego okresu rozliczeniowego zeruje program i zliczam dokładnie dane wykorzystane, aby mieć do późniejszej walki z firmą Polkomtel. Kilkukrotne telefony na infolinię wyklarowały mi obraz świadczenia usługi LTE przez Plusa. Z tego co się dowiedziałem nie są oni kompletnie przygotowani z zapleczem technicznym i we wszystkim muszą zawierzać operatorowi sieci LTE. Jak się okazało też wykorzystanie limitu nie daje możliwości dokupienia sobie pakietu przywracającego prędkość, który tylko działa dla 3G. Plus tak że nie wie, czy ktoś już wykorzystał limit w LTE, dzięki czemu ma on jeszcze dostępny limit w 3G. Jest to podobno przejściowe, konsultant mówił że pracują nad tym, ale póki co ma się z tego co ja wywnioskowałem 2 limity :), no bo jak wytłumaczyć fakt, że po ponad tygodniu od założenia lejka dla LTE w 3G mam normalny transfer. Mnie to jednak nie zadowala, ponieważ LTE stanowi podstawę mojej decyzji w sprawie zawarcia 24miesięcznego kontraktu na usługę. Prędkości jakie udało mi się zaobserwować to ok. 75Mbit/s tylko z użyciem małego Huwaweia E398 bez anten zewnętrznych! :) (mieszkam w osiedlu domków jednorodzinnych w Częstochowie, 2km od nadajnika Mobyland/Aero2). Wracając do sedna sprawy. Zacząłem w dość ostrym tonie ponieważ sądzę, że potraktowano mnie jak abonenta CP, gdzie w nocy też jest ograniczenie do 50GB. W Plus LTE podobno działa iplusopobieracz, ale jakoś tego nie stwierdziłem skoro po kilku dniach od podpisania umowy zakręcono mi kurek. Od nowego okresu rozliczeniowego biorę się za dokładne zliczanie danych programem Networx i ewentualnie będę domagał się swoich praw w postaci reklamacji.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLUS LTE

Post autor: jakubd »

Jak rozumiem, te 4GB z 7GB dotyczą pełnego okresu rozliczeniowego? To znaczy podpisałeś kompletnie nową umowę i z regulaminu oraz umowy wynika, że okres rozliczeniowy od razu masz pełen?
Bo np. w CP jest tak (OIDP), że okresy rozliczeniowe są od pierwszego do pierwszego.
cichosan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-12-21, 19:10
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PLUS LTE

Post autor: cichosan »

Źle się wyraziłem. Mam taryfę iplus 7GB, ale limit 15GB, ponieważ jestem już abonentem usług telekomunikacyjnych, więc przynależał mi się większy pakiet. Przytoczone przeze mnie 4GB to szacunkowe dane, które mogłem zużyć według mnie. Nie wliczam w nie danych, wykorzystanych w nocy, ponieważ aktywowałem iplusopobieracza w pierwszym dniu umowy w wersji do godziny 12 w południe. Danych faktycznie ściągnąłem ponad 60GB, ale podkreślam mi chodzi o godziny szczytu, od których zależy limit miesięczny i z tym starałem się być bardzo ostrożny. Od następnego okresu rozliczeniowego, tj. 5 stycznia 2012 będę od nowa zliczał dane i wtedy ewentualnie potwierdzę przedstawioną tezę jeśli zostanie nałożony mi lejek. Proszę też o wyrozumiałość. Do tej pory miałem nielimitowany dostęp do internetu w tehcnologii adsl. Internet mobilny jak i limity są dla mnie nowością i oswajam się z tym dopiero. Widząc to co potrafi internet LTE powaliło mnie na kolana. Transfer małym modemikiem na usb potrafi być kilkukrotnie szybszy od najszybszej neostrady w cenniku Telekomuny (mowa o 20Mbit) i to po drucie :]
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLUS LTE

Post autor: jakubd »

Znam to uczucie, też mam LTE (transfery do 85Mbit/s), a do tego dodatkowo neostradę (10 Mbit/s) i jeszcze kilka innych dodatkowych, w tym Aero2, którym się zajmuję bardziej "zawodowo" :)
Pamiętaj też, aby zliczać dane ściągane i wysyłane. No i przede wszystkim rób pomiary w ramach okresu rozliczeniowego. Jeżeli podpisałeś aneks do umowy w środku okresu, to masz proporcjonalną ilość danych.
Poza tym dzięki za info - ciekawa sprawa, że mają aż taki bałagan w danych i ich wymianie pomiędzy Aero2 (oni realizują usługę w praktyce na częstotliwościach Mobyland/CenterNet) i Plusem. Ale z czasem pewnie to wszystko zintegrują.
Pytanie z boku: nie zauważyłeś może problemów, które opisałem na blogu?
http://jdtech.pl/2011/12/aero2-powtarza ... sieci.html
Problem dotyczy nie tylko darmowego Internetu i jednej puli IP, ale także zauważyłem go w LTE (ja mam umowę z CP, ale to niewielka różnica).
cichosan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-12-21, 19:10
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PLUS LTE

Post autor: cichosan »

@jakubd
Niestety nie znam takiego przypadku. Za mało jeszcze obadałem usługę LTE, bo Plus narzucił mi lejek. Jak wróci transfer i coś wykryje to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> dam znać. Na razie pracuję na 3G/HSPA. Nie ma to porównania do LTE, ale nie jest też tragiczne. Chociaż adsla miałem szybszego, bo 6Mbit.
rombad
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-31, 22:35
Lokalizacja: Krapkowice

Re: PLUS LTE

Post autor: rombad »

To pewnie przez ten bałagan nie działa sprawdzanie zużytego transferu czyli SMS o treści U na nr 2580. U mnie pokazuje cały czas 469 528kB czyli chyba nie liczy LTE, a to co pokazuje to 3G. U was tak samo?
Zaltar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-12-30, 10:33
Lokalizacja: Rawicz Poland

Re: PLUS LTE

Post autor: Zaltar »

Witam nie radze brać ci iPlusa dziwne ze checz brać to dziadostwo. Otóż mi kończy się umowa i nie wiem czy to brać chociaż te 50% na znaki albo tam 100% Gb więcej .Mam na oku ups dlatego ze i plus kradnie GB mi mam transfer 3 GB a po przekroczeniu 2 już mi odłączają i muli mi na 3-7 kb/s nawet człowiek nie może poserfować na stronach wp bo już w ciągu godziny z 100mb bierze . Wiec proszę od was porady . I jak do posta Doradzam ci zobaczysz po parę miesiącach odczujesz to co ja odczuwam z tym syfem. :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: :dobani: :dobani:
Czy zawsze internet musi zadawac taki bol
Nie jesli masz dobry :D
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: PLUS LTE

Post autor: Jo_gurt »

Zaltar pisze:mam transfer 3 GB a po przekroczeniu 2 już mi odłączają
Oczywiście liczysz pobrane + wysłane?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLUS LTE

Post autor: YaHooo »

Zaltar pisze:awet człowiek nie może poserfować na stronach wp bo już w ciągu godziny z 100mb bierze
Jak się ogląda filmiki oraz ma niezablokowanego flasha to tak może być.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: PLUS LTE

Post autor: ursus »

plus przycina i to ostro na limitach ja już kilka razy opisywałem co ze mną robili przez rok czasu miesiąc w miesiąc reklamacja zamiast 7 przydzielali mi 4 tłumaczyli się ze to błąd systemu
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PLUS LTE

Post autor: Maciek764 »

Pisz reklamacje, gromadź dane, i pisz do UKE. Oczywiście o ile faktycznie źle naliczają (bo niektórzy po prostu nie umieją transferu liczyć).
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: PLUS LTE

Post autor: Chris-Kr »

Teraz, to do UKE będzie sobie mógł pisać...
:(
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PLUS LTE

Post autor: Maciek764 »

Chris-Kr pisze:Teraz, to do UKE będzie sobie mógł pisać...
No właśnie. Pewnie się z tego teraz zrobi kolejny bezpłciowy i nadęty urząd.
Zaltar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-12-30, 10:33
Lokalizacja: Rawicz Poland

Re: PLUS LTE

Post autor: Zaltar »

Tak juz licze te odebrane i wysłane i wychodzi te 2 gb

[ Dodano: 2011-12-31, 01:14 ]
A trochę przesadziłem z tym 100 MB na stronach z zdenerwowania pisałem bo dzis znowu to samo już chyba 6 miesiąc pod rzad
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 01:13 przez Zaltar, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy zawsze internet musi zadawac taki bol
Nie jesli masz dobry :D
picador
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-01-02, 00:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: PLUS LTE

Post autor: picador »

Witam , posiadam LTE w iplusie , modem E398 wpięty w LT-6408N zakupiony luzem w CP z softem 1.02 .

Chciałbym się podzielić z Wami kilkoma spostrzerzeniami i zapytać o kilka rzeczy ...

Decydując się na przedłużenie umowy w iplusie wchodząc w LTE testowałem pożyczony modem E398 z kartą z CP , myśląc , że to właściwie to samo bo właściwie dostawca i przekaźniki tego samwego operatora ...

Testując szybkości działanie CP z antenką magnetyczną byłem zadowolony z szybkości i tak :
LTE 30MB/s 6Mb/s przy pingach 40ms zasięg 3 kreski
HSPA+ 12Mb/s 3Mb/s przy pingach 60ms zasięg 5 kresek
Z szybkości tych byłem zadowolony i przedłużyłem umowę na dwa lata dostając E398 z nową kartą sim obsługującą LTE ale gdy odpaliem modem w miejscu którym testowałem CP okazało się że parametry są gorsze ... , ponownie pożyczyłem modem z CP i co się okazało :
szybkości w CP z tą samą anteną w tym samym miejscu rózniły się ... , i tak podam parametry w iplus

LTE 25Mb/s 4Mb/s przy pingach 50ms zasięg 3 kreski
HSPA+ 8 Mb/s 2Mb/s przy pingach 160ms zasięg 3 kreski

I tu moje pytanie : klienci PLUS-a są gorsi od klientów CP ??
Jak widać PLUS nie korzysta z tych samych przekaźników HSPA+
Nie wiem , może ktoś robił podobne testy i się wypowie .






I jeszcze nie bardzo rozumiem czemu dostawcy internetu w CP jak i w IPLUS nie ułatwiają przeliczenia danych klientom by informacje były czytelne i łatwe do uzyskania .
By sprawdzić wykorzystany pakiet w IPLUS trzeba wysylać sms z modemu E398 by usyskać odpowiedź , do tego trzeba koniecznie przełączać tryb pracy modemu z LTE w 3G ... , a licznik danych jest podawany łączny dzień + noc . Bo noc chyba tak do końca nie jest darmowa a ograniczona do 100Gb.
Kolejny problem , jak sprawdzić stan korzystając z routera LT-6408N - w tej sytuacji już nie wyślemy sms.
Można sprawdzić stan logując się na PLUS ONLINE , ale trzeba włączyć usługę , a do tego dane otrzymujemy nie w formie sumy pobranych danych tylko wyszczególnione dane z każdego dnia które trzeba sobie sumować , więc kiszka .
Wszystko jest robione tak by klient nie miał konkretów które go interesują i w łatwy sposób mógł korzystać z limitów które są ...

Może ktoś ma pomysł na zliczanie danych ... oczywiście korzystając w kilku urzedzeń ( ps3 i kilka laptopów pracujących po wifi )

Jeszcze jedno pytanie , czemu modem wpięty w USB kompa śliga szybciej niż pracujący poprzez router LT-6408N , laptopy poprzez router osiągają na speedtest max 12Mb/s a bezpośrednio w kompie dwa razy szybciej ? Wifi pracuje w technologi do 54Mb/s ...
Myślę , że nie jest to wina zasilacza 5V 2A jak to inni piszą , przeciez i tak wydajność prądowa usb nie jest wieksza niż 0,5A , a może się mylę ?



Jeżeli chodzi o router , pracuje ponad tydzień bez problemów , nie wiesza się jak u innych , tylko ta szybkoać . ( sw 1.02 )
Może ktoś poda na forum sw 1.03 do przetestowania , nie będę już męczył obsługi z EDIMAX.




Dziękuję za odpowiedzi .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: PLUS LTE

Post autor: wojteks »

picador pisze: nie będę już męczył obsługi z EDIMAX.
Męcz ich bezpośrednio. Jedynie słusznym źródłem nowych firmware jest Edimax.
Nie pomagam na PW!
joker77
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2011-09-09, 08:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PLUS LTE

Post autor: joker77 »

Wydajność prądową USB 2.0 jest 500mA, ale jest specyfikacja na 900mA (z 2007 roku), wersja 3.0 na dzień dobry udostępnia 900mA.

Urządzenie podłączone do USB przekazuje informacje ile prądu wykorzysta, jeśli masz port który udostępnia 500mA, a podłączysz do niego odpowiedni zasilacz np. 2A to urządzenie po odpytaniu o maksymalną wydajność prądową może działać w trybie do 500mA pomimo możliwości pracy z maksymalną wydajnością.

Co prawda to tylko moje domysły ale wydają się sensowne.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLUS LTE

Post autor: marens »

picador pisze:Jak widać PLUS nie korzysta z tych samych przekaźników HSPA+
Najprawdopodobniej korzystałeś z UMTS900 Aero2 i UMTS2100 Plusa.
picador pisze:I tu moje pytanie : klienci PLUS-a są gorsi od klientów CP ??
Dobre pytanie, też się nad tym kiedyś zastanawiałem.
picador pisze:I jeszcze nie bardzo rozumiem czemu dostawcy internetu w CP jak i w IPLUS nie ułatwiają przeliczenia danych klientom by informacje były czytelne i łatwe do uzyskania .
Jeśli chodzi o Cyfrowy Polsat to bieżące można sprawdzić bezproblemowo w iCOK'u (pozostały limit w dzień, w nocy).
Niestety ale faktycznie Plus w e-boku nie umożliwia tego. Teoretycznie można ściągnąć billing w excelu mając e-fakturę i ręcznie zliczać...
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUS LTE

Post autor: jarek999 »

picador,
Jak widać PLUS nie korzysta z tych samych przekaźników HSPA+
Dokładnie tak jest Polkomtel ma swoje HSPA+na 2100MHz i będąc klientem iPlusa w zasięgu tych nadajników nie nawiążesz połączenia HSPA+ CP, przy starszych wersjach modemów można wymusić przełączenie się modemu na konkretne pasmo (np.E182-CP) w nowych jest to bardziej skomplikowane i nie zawsze działa.
Jeszcze jedno pytanie , czemu modem wpięty w USB kompa śliga szybciej niż pracujący poprzez router LT-6408N , laptopy poprzez router osiągają na speedtest max 12Mb/s a bezpośrednio w kompie dwa razy szybciej ? Wifi pracuje w technologi do 54Mb/s ...
To może być kwestia wydajności kart w standardzie G, sprawdź przez ethenet- inni użytkownicy opisywali tutaj że są podobne (chyba że kolorowali). Co do routera, statystyk-zwłaszcza przydatnych przy iPlus to wiele razy polecałem tutaj do LTE, HSPA+ Netgeara 3700v 2 + Open-Wrt Gargoyle by obsy+dobry aktywny HUB, sprzęt wyciąga co prawda 20-30Mb/s do tego mamy wydajny uniwersalny router z nie ograniczonymi możliwościami lub dla demonów extremalnych prędkości Dovado 4GR. Mój marny w tym zestawieniu TP-Link MR-3420+Gargoyle by obsy+aktywny HUB Belkina, obsługuje oprócz modemu E-367iPLus, drukarkę, w perspektywie kamerkę tak mierzy statystyki:
Czas Łącznie Pobieranie Wysyłanie
Sty 2 47.326 MB 28.940 MB 18.385 MB
Sty 1 46.177 MB 10.785 MB 35.392 MB
Gru 31 2.424 GB 2.017 GB 416.755 MB
Gru 30 6.334 GB 5.778 GB 569.388 MB
Gru 29 2.834 GB 2.393 GB 450.842 MB
Gru 28 3.571 GB 3.208 GB 371.826 MB
Gru 27 464.582 MB 284.591 MB 179.990 MB
Gru 26 26.141 MB 8.640 MB 17.501 MB
Gru 25 22.344 MB 8.208 MB 14.136 MB
Gru 24 16.991 MB 7.600 MB 9.391 MB
Gru 23 4.578 GB 3.929 GB 664.421 MB
Gru 22 5.038 GB 3.948 GB 1.089 GB
Gru 21 696.774 MB 381.814 MB 314.959 MB
Oczywiście może je rozbić na użytkowników itd. ;)
jareq
picador
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-01-02, 00:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: PLUS LTE

Post autor: picador »

marens pisze:picador napisał/a:
Jak widać PLUS nie korzysta z tych samych przekaźników HSPA+

Najprawdopodobniej korzystałeś z UMTS900 Aero2 i UMTS2100 Plusa.
Dzięki za odpowiedzi , jeżeli chodzi o sprawdznie z których przekaźników korzysta IPLUS to jednego wieczoru pojeździłem po mieści ale tylko z IPLUS-em i co się okazało :
Będąc bez pośrednio w 100% zasięgu LTE nie usyskiwalem kosmicznych szybkości jakimi chwali się PLUS , max jaki uzyskalem to 25Mb/s ale wysyłanie zwiększyło się już do 15Mb/s przy pingach 40ms ... , czyli wyglada na to , że jednak PLUS zaklada ograniczenia.

Również na przekażniku PLUS-a HSPA+ który powinien hulać miałem tylko szybkość HSDPA , na drugim HSPA+ chodzilo ale nie było super szybkości w zasięgu 5/5 ...

Nie wiem , ale moim zdaniem maszty MOBYLAND nie wszędzie mają dobre parametry , a LTE wszędzie powynno śmigać aż miło , nas klientów powinien interesować tylko uzyskanie dobrego zasiegu poprzez dostosowanie odpowiednich warunków dla anteny ...

Jeszcze jedno małe pytanie :
LTE CP pracuje już od kilku miesięcy , czy przypadkiem HSPA+ CP nie pracuje na przekaźnikach T-MOBILE ?? Pytam bo gdy sprwadzałem CP 300m od UMTS2100 T_MOBILE miałem właśnie zasięg 5/5 i parametry CP przekraczały LTE Iplusa ...

Czy na 100% CP pracuje na UMTS900Mhz AERO2 , bo IPLUS na pewno nie korzysta z AERO2 ...

BOK nie udziela takich informacji.


Jak sprawdzić w chwili gdy się zaloguje na konkretny przekaźnik jego "numerki" , na mapce BTS każdy z masztów ma swoje oznaczenie .
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUS LTE

Post autor: jarek999 »

Instalujesz program Top_NetInfo- każda sieć ma swoje ID np.Plus 26001 ;)
jareq
picador
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-01-02, 00:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: PLUS LTE

Post autor: picador »

TAK ,ale bardziej chodzi mi o numerek który jest na BTS , każdy przekaźnik ma inne cyferki nawet tej samej sieci , sprawdź w każdym mieście jest inny , może jest strona o jeszcze bardziej szczegółowych danych odnośnie numeracji , bo gdy miasto posiada 2 MOBYLAND to są maja te same cyferki , ale kazde miarto ma już inne .
W przypadku UMTS i GSM tu już numerki się nie powtarzają ...

Weź np wawę , tam masz max co 2 km MOBYLAND i każdy jest inaczej już opisany ...
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLUS LTE

Post autor: marens »

picador pisze:czy przypadkiem HSPA+ CP nie pracuje na przekaźnikach T-MOBILE
Nie
picador pisze:Czy na 100% CP pracuje na UMTS900Mhz AERO2 , bo IPLUS na pewno nie korzysta z AERO2 ...
Cyfrowy Polsat pracuje na Aero2 (HSPA+ 900) i Mobyland (LTE 1800)
Plus pracuje w sieci własnej (2G/3G) oraz Aero2 (HSPA+ 900) i Mobyland (LTE 1800). Tu w zależności od konfiguracji sieci Aero2 jak nie ma zasięgu sieci własnej UMTS2100 i LTE w zależności od planu taryfowego i odpowiedniej karty sim.

Aero2 i Mobyland świadczą usługi hurtowe. Teoretycznie prędkości powinny być takie same, jednak w praktyce mogą być poustawiane inne priorytety oraz dane mogą iść inną ścieżką stąd różnice.

Z tym, że ty porównujesz U2100 Plusa z U900 Aero2 i tego nie można tak porównywać, bo to dwie oddzielne sieci, dlatego masz różne prędkości w HSPA.
jarek999 pisze:Mój marny w tym zestawieniu TP-Link MR-3420+Gargoyle by obsy+aktywny HUB Belkina, obsługuje oprócz modemu E-367iPLus, drukarkę, w perspektywie kamerkę tak mierzy statystyki:
Brakuje tylko rozdzielenia na dzień/noc :]
Mój 1043ND robi dodatkowo za printserwer ;)
Ciekawe czy 1.5.x (r29492) obsługuje bez zabawy E398
picador
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2012-01-02, 00:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: PLUS LTE

Post autor: picador »

Dzięki za odpowiedź , to mnie wlasnie ciekawiło , że HSPA+ CP w tym samym miejscu śmiaga szybciej i zasięg miał 5/5 gdy PLUS w tych samych warunkach tylko 3/5 i był wolniejszy .
ODPOWIEDZ