jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
.:Kuzan

jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: .:Kuzan »

Witam !

Chciałem poruszyć jeszcze jedną sprawę dotyczącą internetu przez GSM/UMTS... Każdy już się przyzwyczaił do tego, że limity są... Sam nie mam możliwości podłączenia się do jakiejś sieci osiedlowej, radiowej, neo czy netii, stąd zacząłem testować net przez GSM. Modem - GC75 (porażka, więc dałem sobie spokój, muszę ją sprzedać :) i telefon Nokia 6230i (przez bluetooth - można swobodnie korzystać z netu). I teraz testy. Tam gdzie aktualnie mieszkam zasięg Orange mi urywa, więc daruję sobie ten net... Sprawdziłem więc SIM DATĘ i jest ok - śmiga po EDGE na Nokii i jest w porządku. Dlatego nawet nie sprawdziłem Ery. Ale (znowu)... Jak to jest z tymi limitami w końcu... Interesują mnie wypowiedzi ludzi, którzy znają sprawę, tzn. korzystają na codzień i przekraczają limity. 1GB wydaje się być wystarczający, jednakże myślę, że starczy mi to na około 2 tygodnie. Co dzień dostaje mail'e z załącznikami ok 45 MB + przeglądanie stron + komunikator + plus od czasu do czasu ściągnę jakiś programik (parę MB). SIM DATA w tym momencie odpada - 20 zł to była kwestia 3 dni po 1h czasu (ledwo).

Interesuje mnie opcja z samą kartą sim (15 brutto aktywacja) w plusie na 12 miesięcy (nie doszukałem się na czas nieokreślony). Orange ma 12 miesięcy beztel - 61 brutto aktywacja, ewentualnie na czas nieokreślony i aktywacja 366 heheh brutto. Ery nie sprawdziłem.

Jaka będzie (realna) prędkość po wykorzystaniu limitu transferu ? Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy posiadający Twój Internet, IPlus oraz Blueconnect'a.

Pozdrawiam! :wink:
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: etranger »

.:Kuzan calkiem sensownie napisales ale tego typu tematy byly poruszane juz tak czesto, ze nie sadze aby komukolwiek znowu chcialo sie powtarzac kolejny raz to samo w zalozonym przez Ciebie poscie. Jedyne na co mozesz liczyc to tylko na upomnienie i zamkniecie tematu, lepiej ju odgornie popros administracje o likwidacje tematu a i na przyszlosc wiecej mysl przed pisaniem.
Podrawiam i witam na forum :)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: klisza »

Boisz się limitów?
Licencja GPRS!
To wszystko.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

witam
mam iPlusa za 60zl i 1Gb limitu,przy moim korzystaniu(przegladanie stron,poczta,komunikatory) limit pzrekraczam po 2-3 tygodniach(roznie),jestem w zasiegu EDGE i z mam predkosci max 24,7KB/s, Plus ucina do ok 4KB/s i po zaczeciu sie nowego okresu rozliczeniowego predkosc wraca do normy,takze mogli by podniesc limit do chociaz 1,5Gb,chyba ze wezmiesz drozszego iPlusa z 120zl tam jest limit 2Gb i chyba darmowe HotSpoty.

pozdrawiam
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: tomek34 »

Zgadzam siez przedmowca. iPLusa ucina do 4-5kB/s. Strony moza nawet otwierac na Mozilla. Mozesz dokupic pakiety 8zl-128Mb 14zl-256MB i 50zl-1GB .
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Rooney »

tomek34 pisze:Zgadzam siez przedmowca. iPLusa ucina do 4-5kB/s. Strony moza nawet otwierac na Mozilla. Mozesz dokupic pakiety 8zl-128Mb 14zl-256MB i 50zl-1GB .
Na Gprs tez ucina do 4kb? przeciez wtedy to sie nei da surfowac...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Szadzik »

Rooney pisze: Na Gprs tez ucina do 4kb? przeciez wtedy to sie nei da surfowac...
Jesteś pewien, że było napisane 4kb? Możej ednak jednostki mylisz.

kb = kilobity

kB = kilobajty

4kB to 32kb.
Back to the Future ;)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Ufo atakuje »

etranger pisze:.:Kuzan calkiem sensownie napisales ale tego typu tematy byly poruszane juz tak czesto, ze nie sadze aby komukolwiek znowu chcialo sie powtarzac kolejny raz to samo w zalozonym przez Ciebie poscie. Jedyne na co mozesz liczyc to tylko na upomnienie i zamkniecie tematu, lepiej ju odgornie popros administracje o likwidacje tematu a i na przyszlosc wiecej mysl przed pisaniem.
Podrawiam i witam na forum :)
Temat wcale nie jest zamknięty. Wciąż nie wiadomo, czy wszystkim przycina czy nie. Sa tacy, którzy ostro przekraczają limity i mówią, że nic się nie dzieje. Może przy niższych abonamentach tną, a przy wyższych nie? Może to zależy od regionu.?
Nie wiadomo też jak to się dokładnie dzieje. Czy automatycznie modem zwalnia w trakcie sesji, czy może od następnej sesji. Jak to liczą. Jest jeszcze sporo niewiadomych.Jak ci się niechce o tym pisać to nie musisz tego ogłaszać.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: matinati »

Ja tam Iplusa 60 zł i modem gc 79 gprs. Przy mojej prędkości raczej ciężko przekroczyć limit. Mi to <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wystarcza. Mam zamiar kupić modem edge i wtedy się dokładnie przekonam na własnej skórze jak z tymi limitami. Ale jest raczej tak jak inni mówią obcinają do 32 kb/s (kilobitów!!!).
SE GC89 + ATK 13,5 dBi = max~30 KB/s
iPlus
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: canidy »

klisza pisze:Boisz się limitów?
Licencja GPRS!
To wszystko.
Święta racja... :)
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: skalar13 »

Pisałem to wieloktornie na tym forum ale jeszcze raz to napisze.

Mam BC 79 i ostatnio miałem 7GB pobranych i 3GB wysłanych danych.

Myślicie że mi spadł transfer? 23kB/s cały czas bez zmian.
I co wy na to? 8)
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
.:Kuzan

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: .:Kuzan »

Ufo atakuje pisze: Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Temat wcale nie jest zamknięty. Wciąż nie wiadomo, czy wszystkim przycina czy nie. Sa tacy, którzy ostro przekraczają limity i mówią, że nic się nie dzieje. {ciach} .Jak ci się niechce o tym pisać to nie musisz tego ogłaszać.
dzieki za zrozumienie heh :) wiem, ze temat sie pojawial, ale szczerze powiedziawszy nie znalazlem az tak wiele postow na ten temat, aby wyrobic sobie jednoznaczna opinie i zdecydowac sie na kupno aktywacji. jak by na to nie patrzec to jest to lojalka...przynajmniej na te 12miesiecy i mysle, ze przegladaja forum ludzie, ktorzy tez sie jeszcze zastanawiaja, a na ten temat nie wyszukali konkretnych odpowiedzi...

bylo pare postow o IPLUS, ale malo o Orange (poza licencja GPRS :), ciekawy jestm jak jest z ERA (bo podobno tam gdzie mieszkam jest juz 3G !!! :), ale te warunki mnie nieco przerazaja, poza tym nie doszukalem sie w Erze aktywacji bez telefonu... sama karta mnie interesuje.

Takze jesli jeszcze ktos moze podzielic sie swoimi uwagami na temat limitow w roznych sieciach - to zapraszam do dyskusji, niech temat zostanie wreszcie wyczerpany !!!

PS. byc moze bede mial czlowieka, z ktorym mogl bym dokonac cesji (licencja Orange GPRS - na razie mam slaby zasieg, ale w miejscu, gdzie wyprowadzam sie na zime zasieg jest w porzadku). czy majac licencje GPRS, jesli karte wloze do 6230i to bede mogl korzystac z EDGE ?

pozdrawiam !
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Szadzik »

.:Kuzan pisze: PS. byc moze bede mial czlowieka, z ktorym mogl bym dokonac cesji (licencja Orange GPRS - na razie mam slaby zasieg, ale w miejscu, gdzie wyprowadzam sie na zime zasieg jest w porzadku). czy majac licencje GPRS, jesli karte wloze do 6230i to bede mogl korzystac z EDGE ?
Jesli masz jakąkolwiek szansę na wzięcie od kogoś Licencji GPRS, to się nawet nie zastanawiaj, tylko bierz. Nie będziesz miał żadnych limitów.

Jaki będziesz miał modem to z takiej będziesz mógł korzystać technologii. Tak samo jak wszędzie indziej. Włożysz kartę do 6230, to będzie działało na 6230. Nie ma tu żadnej różnicy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: skalar13 »

.:Kuzan pisze: bylo pare postow o IPLUS, ale malo o Orange (poza licencja GPRS :), ciekawy jestm jak jest z ERA (bo podobno tam gdzie mieszkam jest juz 3G !!! :), ale te warunki mnie nieco przerazaja, poza tym nie doszukalem sie w Erze aktywacji bez telefonu... sama karta mnie interesuje.
Kuzan najpierw dokładnie sie zapoznaj z każdą ofertą konkretnego operatora :!: Era ma aktywacje samej karty bez telefonu wystarczy tylko dokładnie czytać oferty operatorów.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
.:Kuzan

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: .:Kuzan »

skalar13 pisze:
.:Kuzan pisze: Kuzan najpierw dokładnie sie zapoznaj z każdą ofertą konkretnego operatora :!: Era ma aktywacje samej karty bez telefonu wystarczy tylko dokładnie czytać oferty operatorów.
Tfu, tfu..ok, zle sie wyrazilem w poprzednim poscie, moj blad. czytalem o czyms takim smiesznym, co ma Era jak „blue 79 kontrakt 12 miesięcy” i wcale mi sie to nie usmiecha za taka cene (juz wolalbym neo na 36 miesiecy hehe :) ). Tez jestem ciekaw tego jaka sytuacja z limitami jest w Erze (ewentualna umowa na 24m + modem, ktory sprzedam, a karte wrzuce do Nokii 3G, abonament za niecale 50 zl)...
.:Kuzan

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: .:Kuzan »

Szadzik pisze:
.:Kuzan pisze: Jesli masz jakąkolwiek szansę na wzięcie od kogoś Licencji GPRS, to się nawet nie zastanawiaj, tylko bierz. Nie będziesz miał żadnych limitów.
ok super, to juz wiem...
Szadzik pisze:
.:Kuzan pisze: Włożysz kartę do 6230, to będzie działało na 6230. Nie ma tu żadnej różnicy.
nie byla to zbyt jasna odpowiedz :/ czyli wnioskujac z tego co piszesz - Licencja GPRS - karta SIM po wlazeniu do urzadzenia/modemu, ktorymax chodzi po EDGE, daje nam mozliwosc skozystania z szybkosci EDGE...czyli jak wloze karte z uruchomiona usluga GPRS, to posmigam na swojej 6230i srednio 115kb/s, tak ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Szadzik »

.:Kuzan pisze: nie byla to zbyt jasna odpowiedz :/ czyli wnioskujac z tego co piszesz - Licencja GPRS - karta SIM po wlazeniu do urzadzenia/modemu, ktorymax chodzi po EDGE, daje nam mozliwosc skozystania z szybkosci EDGE...czyli jak wloze karte z uruchomiona usluga GPRS, to posmigam na swojej 6230i srednio 115kb/s, tak ?
Technologia jakiej używasz do ściągania danych NIE ZALEŻY (!!!) od karty SIM. Zależy ona od tego, jakiego SPRZĘTU UŻYWASZ!!! Jedynym wyjątkiem jest tutaj 3G, bo Orange trzeba kartę wymienić żeby z tego korzystać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: skalar13 »

Kuzan załamujez mnie jak bym umiał podłączyć neo to bym to dawno zrobił ale u mnie sie nie da i koniec. Dlatego mam BC. :?
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: Ufo atakuje »

Poza tym by Ci władowali abonament na telefon stacjonarny, czy chcesz czy nie :twisted: Podobno nie można tego rozdzielić, tak mi odpowiedzieli :lol: Walić telekomune, popuszcza ludziom dopiero wtedy jak musi. Te ostatnie obniżki to efekt konkurencji ze strony sieci komórkowych.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: jaka prędkość po przekroczeniu limitu - wasze doświadczenia

Post autor: vegas »

Ufo atakuje pisze:Poza tym by Ci władowali abonament na telefon stacjonarny, czy chcesz czy nie :twisted: Podobno nie można tego rozdzielić, tak mi odpowiedzieli :lol: Walić telekomune, popuszcza ludziom dopiero wtedy jak musi.
Zgadza się TP z braku wystarczającej konkurencji ustala swoje zasady.
Ale to się zmieni haha, ja chyba już jestem w zasięgu sieci WiMax...
ODPOWIEDZ