[Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

[Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: Jax »

Witam,
Szukam dostawcy internetu z jak największym transferem i opóźnieniami które będą nadawały się do gier online. Aktualnie mam radiowy 1Mbit i opóźnienia mam rzędu 300ms i w górę w zależności od pory dnia :cry: . Niestety to za duże wartości.

Dostałem w ręce ofertę polsatu na hspa+, firma twierdzi że z antena kominową będę miał 3-5Mbitów, czy jest na forum ktoś z tej okolicy co mógłby to potwierdzić, czy pozostaje tylko zrobić instalacje na dachu i przetestować? Ktoś na tym próbował grać w wow'a?

Może Wimax z Netii? Może coś innego na wsi zabitej dechami?
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: pogodabartek »

To jest kod pocztowy 05-135 twojej lokalizacji ?
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: Jax »

05-123
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: pogodabartek »

Jeśli tak to w jeden nadajnik Aero 2 » UMTS900 (11143) masz
Legionowo, Sikorskiego 1 tylko ten las przeszkadza chyba trochę dużo,a drugi Aero 2 » UMTS900 (10112)
Wieliszew, Modlińska 19

Jak masz możliwość i telefon z UMTS900 to wyjdź na dach lub balkon i przeskanuj dostępne sieci w twojej okolicy i jak znajdzie Aero2 lub PL17 to jest to HSPA+ CP,a jeśli zdecydujesz się brać to coś to weź na próbę w tym CP bo u mnie to działa tragicznie,a zasięg mam,a u Ciebie może być ok bo są blisko 2nadajniki siebie więc nie musza być obciążone,ale to musisz sprawdzić.

To jest Twoja lokalizacja ?
http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.42795 ... 88672/z/13

[ Dodano: 2012-02-07, 11:02 ]
Możesz tez pożyczyć od kogoś iplusa i modem z UMTS900,bo jeśli nie będzie zasięgu UMTS MHz to powinien się przelogować do UMTS900 albo go ręcznie,ale CP działa lepiej wygląda na to jakby miał większy priorytet i są niższe pingi,ale plus za to ma 4G/3G/2G i pokrycie w całej Polsce zasięgiem z najlepiej działającym EDGE jeśli nic innego nie znajdzie.
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: Jax »

Tak, Polna
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: kmy »

wbrew pozorom nie jest tak źle, aczkolwiek bez instalacji antenowej sie nie obejdzie

natomiast z antena masz do wyboru:
Plus UMTS2100 nadajnik Janówek pierwszy 4,5 km
w Legionowie 2 nadajniki około 5 km

Orange i T-mobile w Skrzeszewie około 2,5 km

Orange i Play w Chotomowie około 3,5 km

No i LTE (PLUS lub CP) w Legionowie 6 km i w Wieliszewie 7,5 km i Nowy dwór mniej niż 8 km

dp Plusa na UMTS900 masz w sumie najdalej, choć w tej technoligi sygnał idzie także najdalej, ale bez antene, tez nie dasz rady.

ja u siebie łapię w otwartym terenie bez przeszkód terenowych z antena panelową LTE 13 km od nadajnika (niestety mieszkam 2 km dalej) a UMTS2100 Plusa z 10 km także z antena panelowa od Cybertecha

wejdź na http://mapa.btsearch.pl/ i poszukaj swojej lokalizacji, ale bez prób z antena nikt Ci nie powie na co możesz liczyc,
wejdż na dach i popatrz wg mapy gdzie są nadajniki i gdzie wystepuja zabudowania i lasy, bo one tłumia najbardziej

ja na Twoim miejscu wziąłbym Plusa lub CP na próbę na 7 dni, zamówił w cybertechu panel na LTE i próbował, jak nie LTE to UMTS2100 (ale to juz tylko PLUS) powinieneś złapać. Panele na LTE 1800 także złapią Ci UMTS 2100, te od Cybertecha, mam to wiem.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: stuf »

że się tak nieś miale wtrącę... a tam przypadkiem nie leci neo ?? Cały Nowiak ma..
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: Jax »

TP nie ma, wezmę CP na próbę, monter sprawdzi z anteną nadajniki w Wieliszewie lub Legionowie, ma <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> z najmniejszymi opóźnieniami ...
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: Abramek »

Odezwij się do mnie na PW - pomogę. Mieszkam w Chotomowie ;-)
lulu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-25, 21:08

Re: [Szukam] Internet w Olszewnicy Starej

Post autor: lulu »

Witam.
Mam taki sam problem, jaki miałeś ty 4 lata temu.
Za parę dni wprowadzam się na ulicę Polną w Olszewnicy starej i potrzebuję stabilnego internetu - nie grywam w wow, lecz w lol'a. Jak w tej chwili wygląda sytuacja u Ciebie? co byś polecił, a co odradził?
Pozdro.



Jax pisze:Witam,
Szukam dostawcy internetu z jak największym transferem i opóźnieniami które będą nadawały się do gier online. Aktualnie mam radiowy 1Mbit i opóźnienia mam rzędu 300ms i w górę w zależności od pory dnia :cry: . Niestety to za duże wartości.

Dostałem w ręce ofertę polsatu na hspa+, firma twierdzi że z antena kominową będę miał 3-5Mbitów, czy jest na forum ktoś z tej okolicy co mógłby to potwierdzić, czy pozostaje tylko zrobić instalacje na dachu i przetestować? Ktoś na tym próbował grać w wow'a?

Może Wimax z Netii? Może coś innego na wsi zabitej dechami?
ODPOWIEDZ