Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: piotr2802 »

Niedługo kończy mi się umowa z Orange. chciałbym przedłużyć umowę i kupic telefon SE W810i. Z drugiej strony posiadam dawną licencję EDGE tak samo w Orange.
Mam pytanie, czy karta 3G USIM z licencji Edge będzie mi działać w telefonie SE W810i ?
Jak ogólnie oceniacie ten telefon jako modem GPRS/EDGE ???

Pozdrawiam :D
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: wk26 »

Jesli masz Licencje i USIM to wez telefon z UMTS.Mam tez Licencje i usima,posiadam do tego Nokie 6280.Net w UMTS spisuje sie znakomicie.Warto sie nad tym zastanowic.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: piotr2802 »

Czy to oznacza że mając licencję EDGE, będę mógł ściągąć dane z UMTS, jeżeli oczywiście znajdę się w zasięgu.
Pytałem w salonie i powiedziano mi, że licencja EDGE nie obsługuje UMTS. Trzeba podobno mieć nową licencję Business Everywhere.
Poza tym czytając opinie użytkowników na innym forum zauważyłem że Sony Ericsson Wi810 ma lepsze notowania od Nokii 6280, mimo że Niokia posiada UMTS.
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: wk26 »

To po co Ci karta USIM ?? USIM jest do UMTS. Czy bedziesz na necie w UMTS zalezy tylko od modemu ( telefonu ). Nie sluchaj ciemniakow z orange. Masz Licencje+USIM, brakuje Ci tylko modemu( telefonu ) UMTS. Od 2 miesiecy z takiego zestawu korzystam.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: bob »

@wk26 dodaję jeszcze ten tekst, który napisałeś i wydaje mi się ważny pod kątem - przedłużać czy nie umowę:
wk26 pisze:Co do przedluzenia umowy. Moja zakonczyla sie w marcu i obecnie mam ja na czas nieokreslony,W umowie jest zapisane ze przechodzi na czas nieokreslony i jest bez limitow..Nie przedluzalem aby mi nie narzucili nowych warunkow. Mam Licencje i abonament glosowy na jednej karcie sim ( kiedys tak dawano Licencje ). Wymienilem sim na USIM pod pretekstem prowadzenia rozmow video w UMTS. Udalo sie !! Obecnie wykorzystuje Nokie 6280 jako modem do netu w UMTS. Otrzymalem juz pierwszy rachunek po wymianie karty. Nic cenowo sie nie zmienilo. Nadal 60 zl brutto. Na razie nikt sie nie czepia. Wykonuje na wszelki wypadek okolo 2 minut polaczen video ze znajomym aby byc bardziej wiarygodnym w oczach Orange. W obecnym trwajacym okresie rozliczeniowym pobralem okolo 4GB danych.
Zastanawiam się tylko po co te łączenia video.Dostałeś 3G SIM (USIM) i chyba nie musisz już przed orange nic udawadniać. 8)
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: wk26 »

Mam Licencje GPRS bez ograniczen i na jednej karcie sim z z usluga polaczenia glosowe. Czyli dwie usugi na jednej karcie. Podpisywalem umowe na Licencje GPRS a korzystam z lacza UMTS za 60 zl brutto. O to moga sie czepiac. Dlatego tez te polaczenia video sa moim alibi w temacie zmiana karty na USIM. Nie mozna wykonac polaczen video nie majac USIMa. A to ze net jest po UMTS to ja mam prawo sie nie znac. Mam nadzieje ze zbyt tego nie zakrecilem !!
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: canidy »

Ale po co to kręcenie, przecież Orange w tym roku wydał oświadczenie, że na każdym z abonamentów można korzystać z każdej technologii (GPRS/EDGE/UMTS) o ile tylko sprzęt i zasięg na to pozwala. Był podany do tego oświadczenia link gdzieś na forum, ale nie mam czasu szukać. Mi SIM na USIM wymienili bez pytania, a jedynie skasowali na 10 pln. Więc nie ma co mieć dylematów tylko korzystać swobodnie :)
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: wk26 »

To nie jest krecenie tylko asekuracja z mojej strony.Mialem juz spor z orange w innej sprawie gdzie nie liczyl sie regulamin tylko ich wyimaginowane racje. Podpieralem sie regulaminem promocji gdzie bylo czarno na bialym ze mam racje a oni i tak swoje. Teraz juz dmucham na zimne. Zreszta te video rozmowy nie sa tak drogie abym nie mogl sobie na nie pozwolic. A z drugiej strony gdyby odebrali mi pod byle pretekstem Licencje to przeciez nie bede ich skarzyl do sadu.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Sony Ericson W810i jako modem EDGE i umowa z Orange

Post autor: bob »

wk26 pisze:...Mialem juz spor z orange w innej sprawie gdzie nie liczyl sie regulamin... Podpieralem sie regulaminem promocji gdzie bylo czarno na bialym ze mam racje a oni i tak swoje...
A skąd wiesz ,że teraz jak się asekurujesz to będzie się liczył regulamin...
wk26 pisze:...gdyby odebrali mi pod byle pretekstem Licencje...
to straciliby klienta.
Z drugiej jednak strony to bardzo nieładnie DROGI Orange tak zastraszać klienta,aż boi się korzystać czy raczej asekuruje się przy korzystaniu z powszechnych usług czyli takich z jakimi wszyscy mamy do czynienia.
Naprawdę wiele musiałeś przejść skoro doprowadzono Cię do takiego stanu.
Myślę ,że najlepszą kuracją będzie odnalezienie tego oświadczenia Orange o powszechnej dostępności usług i stopniowa rezygnacja z nawiązywania połączeń video dedykowanych dla Orange.
Pamiętaj ,że operator komórkowy nie ma żadnego znaczenia dla Twojego życia i nie jest wart takiej asekuracji i takiego strachu.
Idąc tym rozumowaniem nie należy bać się Policji,Księdza,Kanara,Urzednika skarbowego,pana z BOK`u Plusa czy Orange jeżeli tylko jesteś uczciwy.
Nie wiem jak długo trzeba czekać ,żeby to społeczeństwo się mogło bardziej wyluzować ale przez takie postępowaniem urzędników nie nastąpi to zbyt prędko.
Jeszcze raz .... głowa do góry i miej gdzieś operatorków komórkowych.
Be Free (nie Business Everywhere) bob
ODPOWIEDZ