jak z rachunkami za iplus??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michallll

jak z rachunkami za iplus??

Post autor: michallll »

slyszalem ze w orange mozna sobie nabic niezle rachunek za neta... a jak jest w iplusie?? placi sie faktycznie tak jak reklamuja czy tez sa jakies problemy??
Gość

snacky

Post autor: Gość »

jak to nabić, w jaki sposób niby ? ;->
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: marcin »

Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 09:57 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
MariuszDW

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: MariuszDW »

To proste. Jak człowiek ręcznie konfiguruje sobie połączenie, to musi uważać co robi (a głównie jaki numer dostępowy wpisuje).
Podobna sytuacja była z podstępnymi dialerami w TPSA. Było to nagłaśniane przez media. Z tym że w opisywanych tutaj przypadkach ludzie sami sobie to zrobili przez nieuwagę.
Gość

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Gość »

a jak jest z blokadą na inne połączenia niż te które chcemy?czy da rade to zrobić i czy jest to ewentualnie za darmo, tak zeby zablokować wszystkie inne możliwosci przez które moglibyśmy nabić sobie rachunek? po co one gdy mamy już jeden numer za który jest ryczałt? więc możliwość innych numerów to żerowanie na pomyłce użytkownika, podonie jak z drogimi nuemrami na dial-up, to powinno być standardowo zablokowane,
Jerzyk

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Jerzyk »

I dokładnie tak jest. W końcu się pomylisz i źle wybierzesz APN lub numer np. podczas reinstalacji systemu. Brak możliwości blokowania takich połączeń to celowe działanie operatorów i zwykłe cwaniactwo.
Bobs

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Bobs »

Ja dzisiaj zadzwoniłem do BOA i zablokowałem sobie CSD,HSCSD :D (podobno od północy). Pan w boa powiedział ze nie ma możliwości np. zablokowania wysyłania sms-ów typu premium :cry: , a numery zagraniczne sa standardowo zablokowane :) (mam nadzieję że wiedział co mówi) :? Acha. <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z "Internet Plus2" (czyli troche starszego brata iPlus-a). POZDRAWIAM :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: zDaleKi »

Teoretycznie jak się nie wpisze numeru Centrum SMSC, to nie powinno
być mozliwości wysyłania SMSów. 8)

A tak BTW, czy to Bobs z Warszawy?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Bobs

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Bobs »

Teoretycznie to zeczywiscie ze nie, ale zawsze ktos moze wymyslic jakies paskudztwo ktore to zrobi za ciebie 8)

Nie, to nie ja, no a własciwie to nie On. Ja mam daleeeeeeeeeko do Wa-wy. POZDRAWIAM :wink:
Viruz

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Viruz »

najsmieszniejsze są ustawienia w programie iplus bo wszystko to znaczy wszystko jest zapisane w plikach w tym katalogu "Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\iPlus" haha programisci tu są naprawde beznadziejni bo nawet jezeli program automatycznie usówa polączenie dial-up to i tak inni moga to zmienic bezposrednio w pliku i jezeli teraz ktos nabil sobie rachunek to niech zaskarzy producenta oprogramowania plusgsm bo ten program wcale nie jest zabezpieczony przed modyfikacją np jakiegos dialera kwestia czasu i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ktos cos takiego napisze i pewnie bedą to ci sami programisci co napisali iplus managera bo to oni wkoncu mogą na tym zarabiac
Jerzyk

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Jerzyk »

To fakt. Tylko czekać jak pojawi się jakiś robal i wtedy będzie pasztet. Ja mam duży rachunek w Idei do opłacenia i nawet nie wiem, kto, kiedy i czy na pewno, połączył się z innym numerem. Wszystkie karty ryczałtowe powinny mieć sztywną i taką samą konfigurację. Ewentualnie na życzenie powinno się aktywować dodatkowe usługi.
klisza

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: klisza »

Miałem ten sam problem zdialerami w iplusie, ale w pore to zauważylem i mnie nie połączylo. Po wielu próbach zabespieczania polączenia dial-up uznałem, że najlepszym sposobem jest zainstalowanie anty-dialera. Co prawda nie znajdzie on prawdopobnie dialera na naszym komputerze, a numer może się dalej zmieniać, ale nie bez naszej wiedzy. Pobralem program ze strony http://www.tp.pl/dom/internet/KonektorTP_Setup.exe i za każdym razem, gdy polaczenie będzie na inny numer niz ten, na który zezwalam, program informuje mnie o tym. Poza tym ustawiłem w nim tryb "małego dziecka" dlatego nawet przez pomylkę niemógłbym wcisnąć "połącz". Ustawiłem też monitowanie o numer przy łączeniu sie dial-upem i sam go wstukuje, gdy się nie zgadza. Rozwiazanie jest nieco pracochłonne ale PEWNE. Chyba warto się troche poświęcić, żeby nie zaplacić DUŻEGO rachunku.

Pozdrawiam
LPK

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: LPK »

A na jaki numer mozna zezwolic?
krzysiek

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: krzysiek »

Witam!Dostałem pierwszy rachunek za i-plus i faktycznie jest 60zł brutto.Policzyli mnie od razu za 2 miesiące,ale co mi tam.Co do punktu w umowie,że doliczą dodatkowo wchodzenie na zagraniczne strony i maile to na razie to nie działa-parę razy byłem na stronie intela,ściągałem sterowniki i nic-żadnych dodatkowych kosztów.Koszty można sprawdzać sobie przez www.ebok.pl (w i-plusie).Wpisujecie swój numer telefonu + pluskod(dostaniecie go na numerze 2601 w plusie-nie denerwować się jak będą was przełączać!) i wszystko czarno na białym!
Po pierwszym miesiącu użytkowania i-plus GPRS stwierdzam,że jest to jednak troszku wolne,ale żyć z tym idzie!
Raramir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-07, 12:52

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Raramir »

krzysiek pisze:Co do punktu w umowie,że doliczą dodatkowo wchodzenie na zagraniczne strony i maile to na razie to nie działa-parę razy byłem na stronie intela,ściągałem sterowniki i nic-żadnych dodatkowych kosztów.
Co ???? Mozesz podac punkt regulaminu? Bo jak ja czytalem regulamin to nic takiego tam nie bylo.
krzysiek

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: krzysiek »

W umowie jaką mam - iplus biznes 49 punkt 8 regulaminu mówi,że "korzystanie z dostępu do internetu lub WAP za pomocą pakietowej transmisji danych GPRS w ramach roamingu międzynarodowego nie jest rozliczane w ramach opłaty abonamentowej,ale zgodnie z warunkami cenowymi określonymi w Cenniku świadczenia usług telekomunikacyjnych MaxProfit!Dla taryfy MaxProfit!GPRS 50."
Jak podpisywałem umowę to pytałem pracownika salonu jak to z tym jest.Odpowiedział,że za sumę abonamentową można śmigać tylko po polskim necie,a zagraniczne strony oraz wysyłanie maili za granicę jest liczone dodatkowo.
Wspomniałem w poprzednim poście,że jednak tego na razie nie ma.Oby tak dalej!
Kuna

nie to chyba nie tak

Post autor: Kuna »

Tu chodzi o roaming, czyli o sytuację kiedy jesteś fizycznie za granicą i korzystasz z iPlus.

W polsce możesz nawet na chińskie strony wchodzić i nic więcj nie zapłacisz.

A co do informacji udzielanych przez pracowników salonów to trzeba je traktować z "przymrużeniem oka"

Pozdrawiam
Kuna

ciągle się nie mogę nadziwć

Post autor: Kuna »

A jescze jedno napisz nam który to As z plusa wciskał ci takie kity.

I zapytaj go jescze, co zrobić kiedy strona jest z polską domenoą PL a jest umieszczona na serwerze np. w Ameryce? Jak to się liczy?

Albo strona www.rmf.fm, polska jak bigos a jakaś taka domena FM, nawet nie wiem skąd.
Raramir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-07, 12:52

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Raramir »

krzysiek pisze:W umowie jaką mam - iplus biznes 49 punkt 8 regulaminu mówi,że "korzystanie z dostępu do internetu lub WAP za pomocą pakietowej transmisji danych GPRS w ramach roamingu międzynarodowego nie jest rozliczane w ramach opłaty abonamentowej,ale zgodnie z warunkami cenowymi określonymi w Cenniku świadczenia usług telekomunikacyjnych MaxProfit!Dla taryfy MaxProfit!GPRS 50."
Jak podpisywałem umowę to pytałem pracownika salonu jak to z tym jest.Odpowiedział,że za sumę abonamentową można śmigać tylko po polskim necie,a zagraniczne strony oraz wysyłanie maili za granicę jest liczone dodatkowo.
Wspomniałem w poprzednim poście,że jednak tego na razie nie ma.Oby tak dalej!
Coś mi się wydaje, że ten pracownik salonu za bardzo nie zna się na rzeczy. Wspomniany punkt według mnie tyczy się korzystania z iPlusa będąc za granicą, a nie stron zagranicznych. Jeżeli ja nie mam racji to cały iPlus byłby jedną wielką porażką.
krzysiek

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: krzysiek »

Ale żeście mnie teraz uradowali!!!
A ja tu w strach,że zaczną doliczać.Nie byłem pewny tego punktu 8 i zapytałem.A umowę i to pytanie zadałem i dostałem w salonie plusa w krapkowicach w woj.opolskim.
Zdenerwowała mnie też 3 krotna wizyta w salonie.
Pierwsza-okazało się,że nie mają karty sim do i-plus.
Druga na następny dzień - karta doszła,umowę podpisałem.
Trzecia-w tym następnym dniu po podpisaniu umowy 2 godziny później -tłumaczono,że karta musi się zaaktywować...no to pojechałem do domu i wróciłem po moją ukochaną kartę...
szloser

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: szloser »

W plusie konieczny GPRS na APN "INTERNET" lub "WWW.PLUSGSM.PL".
Każda inna konfiguracja będzie traktowana jako połaczenie tradycyjne
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: klisza »

W regulaminie jest też napisane, że w ramach abonamentu możemy się łączyć przez prywatne APN. Czy tu chodzi o to, że gdy łączymy się z jakąś prywatną domeną to jestesmy łączeni bezpośrednio z jakąś prywatna siecią i korzystamy z jej dostępu do internetu? Jak można poznać, czy APN jest prywatny i czy wybór innego niż "internet" czy "www.plusgsm.pl" może przyspieszyć połączenie? Czy majac w domu jeszcze internet kablowy ze stałym IP możemy się łączyć przez adres przydzielony dla tego IP? Czy ktos to wie? :shock:
Kuna

może i tak

Post autor: Kuna »

Nawet gdyby tak, to i tak wąskimgardłem jest GPRS i EDGE.

a i samo EDGE jest jeszcze marzeniem wielu...
ODPOWIEDZ