jak z rachunkami za iplus??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysiek

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: krzysiek »

W umowie jaką mam - iplus biznes 49 punkt 8 regulaminu mówi,że "korzystanie z dostępu do internetu lub WAP za pomocą pakietowej transmisji danych GPRS w ramach roamingu międzynarodowego nie jest rozliczane w ramach opłaty abonamentowej,ale zgodnie z warunkami cenowymi określonymi w Cenniku świadczenia usług telekomunikacyjnych MaxProfit!Dla taryfy MaxProfit!GPRS 50."
Jak podpisywałem umowę to pytałem pracownika salonu jak to z tym jest.Odpowiedział,że za sumę abonamentową można śmigać tylko po polskim necie,a zagraniczne strony oraz wysyłanie maili za granicę jest liczone dodatkowo.
Wspomniałem w poprzednim poście,że jednak tego na razie nie ma.Oby tak dalej!
Kuna

nie to chyba nie tak

Post autor: Kuna »

Tu chodzi o roaming, czyli o sytuację kiedy jesteś fizycznie za granicą i korzystasz z iPlus.

W polsce możesz nawet na chińskie strony wchodzić i nic więcj nie zapłacisz.

A co do informacji udzielanych przez pracowników salonów to trzeba je traktować z "przymrużeniem oka"

Pozdrawiam
Kuna

ciągle się nie mogę nadziwć

Post autor: Kuna »

A jescze jedno napisz nam który to As z plusa wciskał ci takie kity.

I zapytaj go jescze, co zrobić kiedy strona jest z polską domenoą PL a jest umieszczona na serwerze np. w Ameryce? Jak to się liczy?

Albo strona www.rmf.fm, polska jak bigos a jakaś taka domena FM, nawet nie wiem skąd.
Raramir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-07, 12:52

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: Raramir »

krzysiek pisze:W umowie jaką mam - iplus biznes 49 punkt 8 regulaminu mówi,że "korzystanie z dostępu do internetu lub WAP za pomocą pakietowej transmisji danych GPRS w ramach roamingu międzynarodowego nie jest rozliczane w ramach opłaty abonamentowej,ale zgodnie z warunkami cenowymi określonymi w Cenniku świadczenia usług telekomunikacyjnych MaxProfit!Dla taryfy MaxProfit!GPRS 50."
Jak podpisywałem umowę to pytałem pracownika salonu jak to z tym jest.Odpowiedział,że za sumę abonamentową można śmigać tylko po polskim necie,a zagraniczne strony oraz wysyłanie maili za granicę jest liczone dodatkowo.
Wspomniałem w poprzednim poście,że jednak tego na razie nie ma.Oby tak dalej!
Coś mi się wydaje, że ten pracownik salonu za bardzo nie zna się na rzeczy. Wspomniany punkt według mnie tyczy się korzystania z iPlusa będąc za granicą, a nie stron zagranicznych. Jeżeli ja nie mam racji to cały iPlus byłby jedną wielką porażką.
krzysiek

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: krzysiek »

Ale żeście mnie teraz uradowali!!!
A ja tu w strach,że zaczną doliczać.Nie byłem pewny tego punktu 8 i zapytałem.A umowę i to pytanie zadałem i dostałem w salonie plusa w krapkowicach w woj.opolskim.
Zdenerwowała mnie też 3 krotna wizyta w salonie.
Pierwsza-okazało się,że nie mają karty sim do i-plus.
Druga na następny dzień - karta doszła,umowę podpisałem.
Trzecia-w tym następnym dniu po podpisaniu umowy 2 godziny później -tłumaczono,że karta musi się zaaktywować...no to pojechałem do domu i wróciłem po moją ukochaną kartę...
szloser

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: szloser »

W plusie konieczny GPRS na APN "INTERNET" lub "WWW.PLUSGSM.PL".
Każda inna konfiguracja będzie traktowana jako połaczenie tradycyjne
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: jak z rachunkami za iplus??

Post autor: klisza »

W regulaminie jest też napisane, że w ramach abonamentu możemy się łączyć przez prywatne APN. Czy tu chodzi o to, że gdy łączymy się z jakąś prywatną domeną to jestesmy łączeni bezpośrednio z jakąś prywatna siecią i korzystamy z jej dostępu do internetu? Jak można poznać, czy APN jest prywatny i czy wybór innego niż "internet" czy "www.plusgsm.pl" może przyspieszyć połączenie? Czy majac w domu jeszcze internet kablowy ze stałym IP możemy się łączyć przez adres przydzielony dla tego IP? Czy ktos to wie? :shock:
Kuna

może i tak

Post autor: Kuna »

Nawet gdyby tak, to i tak wąskimgardłem jest GPRS i EDGE.

a i samo EDGE jest jeszcze marzeniem wielu...
ODPOWIEDZ