Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: piotr2802 »

Niedługo kończy mi się umowa 24 miesiące na dawną licencję EDGE w sieci ORange. Zastanawiam się czy warto dalej się z nimi wiązać, a jeżeli już to jaki modem i jakie rozwiązanie wybrać.
A może , któryś z pozostałych operatorów coś w międzyczasie zaproponował ?? :?:

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: Vipera »

Z nowych rozwiązań zaproponowanych przez innych operatorów, to ERA wprowadziła od 1-go sierpnia naliczanie za każdy rozpoczęty kilobajt.
Na dłuższą metę daje to duże oszczędności. Szczególnie gdy ktoś ma mały limit (np 0,5 gigabajta).
Jednak minusem pozostaje nadal brak publicznego IP.
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: wk26 »

Jesli masz stara Licencje bez ograniczen to jest to obecnie najlepsza opcja na rynku. Zaden operator komorkowy tego juz nie proponuje. Mam stara Licencje i nie przedluzalem mimo ze termin 2 letniej umowy minal w marcu.W regulaminie jest & mowiacy ze usluga przechodzi na czas nieokreslony. Korzystam i place tak samo jakbym mial umowe na czas okreslony.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: piotr2802 »

Tak, ja wiem że warunki umowy zostają automatycznie przedłużone.
Ale w międzyczasie pojawił się UMTs a moja karta GC85 obsługuje tylko GPRS/EDGE.
Pozostaje chyba jedynie kupić gdzieś tanio modem UMTS i pozostać przy starej umowie, bo jest one niezwykle korzystna ze względu na brak limitów ściągania danych... :wink:
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: klisza »

Licencja EDGE ma limit 1GB i kosztuje 120zł/mc. Jeśli jestes w stanie dalej płacić tyle za internet, to podpisz nową umowę z orange na BE premium (110 zł/mc), lub z innym operatorem na abonament za ok. 110 zł. We wszystkich przypadkach dostaniesz 2 GB limitu, czyli 2 razy więcej. Jeśli natomiast ten limit ci wystarczy, to najlepiej zerwij tą umowę i weź "iPlus 60". Dostaniesz ten sam limit, ale za 60 zl/mc. Porównaj też mapki zasięgu każdej sieci. Jeśli chodzi o EDGE, to Orange ma największy zasięg.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy przedłużać licencję EDGE w ORANGE ??

Post autor: MooNTER »

wk26 pisze:Jesli masz stara Licencje bez ograniczen to jest to obecnie najlepsza opcja na rynku. Zaden operator komorkowy tego juz nie proponuje.
nie ma starej licencji EDGE - a o takiej bylo w temacie
wk26 pisze: Mam stara Licencje i nie przedluzalem mimo ze termin 2 letniej umowy minal w marcu.W regulaminie jest & mowiacy ze usluga przechodzi na czas nieokreslony. Korzystam i place tak samo jakbym mial umowe na czas okreslony.
a nie dowiadywales sie czy jest jakas ProPozycja? ktos gdzies pisal, ze przy przedluzaniu umowy nie zmienili mu regulaminu (czyli nie doszly mu limity) a costam dostal...
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
ODPOWIEDZ